vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

238 επισκέπτες, 7 χρήστες
mathimatikos1966, razen, Parolos, Milarepa, billaras, lagoudakis, athmichalop

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #435 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 23:48 »
Η μόνη λογική εξήγηση για τα προβλήματα που αναφέρετε είναι τα υγρά που χρησιμοποιείτε. Για μια ακόμα φορά άλλαξα σήμερα κεφαλή (χωρίς να έχει χαλάσει η προηγούμενη) και για μια ακόμα φορά λειτουργεί άψογα. Δεν με ενδιαφέρει πόσα ml θα μου βγάλει, σε μια εβδομάδα το πολύ θα την αντικαταστήσω και αυτή χωρίς να έχει χαλάσει. Ίσως και λίγο νωρίτερα. Απλά δεν θέλω να χρησιμοποιώ για μεγαλύτερο διάστημα κεφαλές στις οποίες συσσωρεύονται με τη χρήση κατάλοιπα. Χρησιμοποιώ αποκλειστικά υγρά Five Pawns με ενδιάμεσα διαλείμματα βάσης (PG-VG:50/50).
Με την ευκαιρά να αναφέρω ότι το istick δεν μου έχει δώσει ποτέ μέχρι σήμερα λανθασμένη τιμή ohmικής αντίστασης.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #436 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 23:59 »
Θέμη  κι εγώ που αναφέρω λάθος ένδειξη, αυτό μου συνέβη 2 φορές και έδειχνε  1.7Ω αντί 1.6Ω. Αλλά μετα που ξεβίδωσα, γέμισα και ξανά βιδωσα όλα οκ!
Τωρα στο θέμα των παιδιών, και εμένα το μυαλο μου πάει στα υγρά...
Δεν μπορεί να συμβαίνει με όλες τις κεφαλές! Αντε μία το πολύ 2 αλλά με όλες?
Θα είχε συμβεί σε πολλούς αν ήταν λόγω παρτίδας!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #437 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 00:17 »
Έτσι ακριβώς. Eννοείται φυσικά ότι έχω πάρει κεφαλές από διάφορες παρτίδες. Και βέβαια οι συγκεκριμένες κεφαλές είναι τόσο απλές στην κατασκευή που θεωρώ μάλλον μικρή την πιθανότητα αστοχίας. Δεν έχουν δηλαδή κάποια σχέση με παλαιότερες κεφαλές της Joyetech (eGo-T,eGo-C) με το φιτίλι που μπορεί να ερχόταν σε επαφή ή να μην ερχόταν καθόλου σε επαφή με την αντίσταση κλπ.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #438 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 04:22 »
Τις κεφαλες τις ανοιξα και μεσα εχει το γνωστο πανακι γυρω απο τις αντ/σεις.  Αυτο το πανακι μπορει να κανει ολη τη ζιμια.


Το αφαιρεσα , εκανα μια αντ/ση στα 2.0Ωμ με βαμβακι , εβαλα και ενα κομματακι φιτιλι απο πανω να καλυψει το κενο και οι  κεφαλες τωρα δουλευουν πολυ καλα και σαν γευση και σαν ντουμανι .


Αυτο που ειδα λαθος μεσα στην κεφαλη ομως ηταν οτι το φιτιλι που ηταν αναμεσα δεν ηταν και το καλυτερο που υπαρχει.
Αυτο εχει σαν αποτελεσμα να ερχεται σε επαφη η μια αντ/ση με την αλλη και ετσι να μη δουλευουν σωστα.


Σαν ποιοτητα η κεφαλη ειναι απο τον γνωστο επινικελωμενο ορειχαλκο (ενας απο τους λογους που προτειμω επισ/μους SS).
Οι αντ/σεις να πω την αληθεια , ειναι οπως ηταν παντα οι αντ/σεις των εργ/κων. Ειχε πολυ μικρη ποσοτητα φιτιλιου στην αντ/ση και μου εκανε εντυπωση για το αν καλυπτει τις αντ/σεις αυτη η ποσοτητα.




Οσο για το Istick/MAS κλπ. κλπ. κλπ.  , ο SEB εχει αναφαιρει οτι το μοντακι εχει καποιο θεματακι με τη γειωση και μπορει να ειν αι λογος και για την αποκλυση στα Ωμ , αλλα και για αλλοίωση γευσης λογο του οτι μπορει και να δινει οτι να 'ναι αν δεν διαβαζει σωστα.
Δεν το εχω , δεν το ξερω το μοντακι , μια φορα το δουλεψα απο τον Apostolos Kal (δεν μου αρεσε  ;D ) και ετσι δεν μπορω να πω κατι παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #439 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 06:44 »
Ας υποθέσουμε (όχι πως δεν σε πιστεύω στα λεγόμενα σου, απλά να βρούμε τι φταίει) ότι έχεις δίκιο! Αν όντως φταινε οι κεφαλές λόγω κατασκευής τους, σιγουρα θα ήταν γενικευμένο φαινόμενο (βλέπε bdc - bvc) και όχι μια μεμονωμένη περίπτωση όπως εδώ! Απο την άλλη πάλι οι περισσότεροι που έχουμε Delta τους έχουμε επάνω σε istick/box/mas, οπού
κανένας εκτός της περίπτωσης... δεν έχει αναφέρει το οτιδήποτε στραβό! Η μόνη διάφορα όλων μας που έχουμε Delta είναι τα υγρά που κάνει ο καθένας μας, τα οποία παίζουν και πάρα πολύ σημαντικό ρόλο! Και αντε πες να φταίνε τα λάθος ρεύματα του εν λόγο μοντακιου!
1) Απο πολύ χαμηλά w/v αναφέρθηκε το πρόβλημα!
2) Απο τις πρώτες κιόλας τζούρες!
3) Στην αρχή που χρησιμοποιήθηκε ο Delta του φίλου μας το υγρο ήταν divino cigar, οπού και δεν αναφέρθηκε κανένα θέμα, και μετα άρχισαν τα διάφορα!

Απλά να αναφέρω για εμένα  οτι:
1) Το έχω στα 14w/4.7v, και αφού τα ρευματα είναι λάθος φαντάσου στα πόσα w/v ατμιζω πραγματικά!
2) Λάθος η σωστό, αλλά εγώ  ποτέ δεν τράβηξα κούφιες τζούρες για να ποτίσει η κεφαλή, και ούτε περίμενα 30 η και παραπάνω λεπτά να ποτιστεί...! Πάντα την αφήνω 5 λεπτα μόνο και μετα είναι ολα οκ!
3) Απο τότε που τους αγόρασα έχω (τα περισσότερα υγρά για δοκιμή) κάνει αρκετές διαφορετικές γεύσεις (και χωρίς καθάρισμα απο το προηγούμενο υγρό) και ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν γεύτηκα αλλοίωση η καμμένο!

Και το μυαλο μου παει στο οτι φταιει το(α) υγρο(α) λογω ρευστοτητας αυτου, και μηπως υπαρχει θεμα τροφοδοσιας της κεφαλης απο υγρο!
Και ξαναλεω πως τους delta οι περισσοτεροι εδω μεσα τους δουλευουν με istick/box/mas, οποτε αν εφταιγε αυτο η οι κεφαλές  θα το ειχαμε το θεμα αυτο οι περοσσοτεροι!
Εξαλλου το κυριο πραγμα που εχουμε διαφορετικο ολοι μας με delta, ειναι το υγρο που χρησιμοποιει ο καθενας μας!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2014, 07:57 από memostrikas »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #440 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:09 »
ρε παιδια ? αν υπηρχε θεμα με τα υγρα απλα δεν θα βγαζανε πολλα μλ οι κεφαλες , στη δικη μου περιπτωση οι κεφαλες δεν δουλευουνε απο το 1 μλ ... οποτε δε τιθετε θεμα παχυρευστον υγρων ... η διαδικασια γινεται οπως πρεπει , ποτισμα με σταγονες μεσα στη κεφαλη , 20 με 30 λεπτα αναμονη , κουφιες πριν τη πρωτη τζουρα, και το αποτελεσμα  τραγικο ...

εμενα το μυαλο μου παει μονο στο οτι βγαλανε στην αρχη καλες παρτιδες για να πουληση και μετα αρχισανε και οι σκαρτες σιγα σιγα , δεν μπορω να δωσω αλλη εξηγηση ...

τα υγρα που εγω παιζω στο delta το ξαναλεω ειναι 50 -50 divino cigar απο ecig


των εχω δουλεψει και σε e-box και σε dna30 το ιδιο ακριβως εδωσε σε μενα απο το πρωτο μλ . το e-box παντα την κεφαλη απο τη πρωτη στιγμη τη διαβαζει 1.7 και στο dna το ιδιο ...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:28 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #441 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:12 »
Οι αντιστάσεις φταινε,τα ίδια είχα με τον ναυτιλο,κ τον πέταξα,μακρια απο εργοστασιακους πλεον για τις αντιστάσεις κ μονο.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #442 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:26 »
Ναι βρε παιδιά αλλα στο θέμα των αντιστάσεων bdc-bvc το πρόβλημα το είχαν παααρα πολλοί (και εκτός φόρουμ), ενώ εδώ ενας! Επίσης απο το καλοκαίρι μέχρι και την στιγμή που ο Αποστόλης πηρε Delta όλοι εμείς κάνουμε απο την καλή παρτίδα και δεν έχουμε θέματα? Και για να τα λέμε σωστά, καθε μέρα που περνάει (δηλαδή 23:59 εως 00:00) θεωρείται και άλλη παρτίδα στα εργοστάσια! Αλλά και δίκιο να έχεις Αποστόλη και όντως να το σκαρτεψε το προϊόν της, εμείς οι υπόλοιποι που αγοράζουμε τωρα απο την  σκαρτη παρτίδα (όπως εσυ πιστευεις) γιατί δεν έχουμε θέματα?

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #443 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:30 »
εγω μιλαω γιαυτο που συμβαινει σε μενα , τη γινεται με τους αλλους δε μπορω να ξερω , εχω αλλες 2 κεφαλες που δεν δουλεψανε καθολου και δεν τις εχω πειραξει .


 2 παιξανε σωστα ,2 φτιαξαμε με το βασιλη , 2 χαλασμενες ακομη  δεν τις εχω πειραξει καθολου και μια ειναι στο κουτι τις . οποιος θελει να τις δει αυτες που δεν πειραξα και δε δουλεψανε εδω ειαμστε... δεν εχω κανενα λογο να γραφω ανακριβειες
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:39 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #444 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:31 »
..........εμενα το μυαλο μου παει μονο στο οτι βγαλανε στην αρχη καλες παρτιδες για να πουληση και μετα αρχισανε και οι σκαρτες σιγα σιγα , δεν μπορω να δωσω αλλη εξηγηση ...

Ούτε και αυτό μπορεί να συμβαίνει. Έχω πάρει κεφαλές και πριν από μήνες και πριν από μία εβδομάδα. Και η αλήθεια είναι ότι δεν διαπίστωσα κάτι διαφορετικό στη συμπεριφορά τους.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #445 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:35 »
οποτε απλα ετυχε σε μενα να παρω 4 κεφαλες σκαρτες , καθολου απιθανο  :dontknow:


να εχω κανει κατι εγω λαθος δε παιζει γιατι 2 δουλεψανε αψογα ακριβος με την ιδια διαδικασια

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #446 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:39 »
Το να φέρνει σκαρτες ενα συγκεκριμένο καταστημα (η κ αλλά) σκαρτες δεν μπορεί να συμβαίνει?μια σκέψη κανω.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #447 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:59 »
athan κι εγω αντιμετωπισα θεματα με αντιστασεις ειτε γιατι ηταν ελαττωματικη η παρτιδα ειτε εξαιτιας κακης ποιοτητας υγρων αλλα στην συνεχεια με εργοστασιακες αντιστασεις εφοσον αλλαξα υγρα και τις χειριζομαι καλυτερα σπανια εως ποτε προβλημα και με ναυτιλο

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #448 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 12:04 »
γιατι αναφερεστε συνεχεια στα υγρα ? ειπε κανεις πως οι κεφαλες δουλεψανε (σε μενα τουλαχιστον) για 10-20 μλ και βγηκαν οφφ ενω κανονικα δινουν 50 μλ ?


εγω ειπα πως οι κεφαλες δεν δουλεψανε απο την αρχη .. για εμενα αυτο ειναι σκαρτο , αν παιζανε για 10-20 μλ δεν θα με ενοχλουσε θα την πεταγα , αλλα εδω μιλαμε για σκαρτες απο τη πρωτη τζουρα ...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #449 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 12:08 »
αποστολος εμεις λεμε ολες τις περιπτωσεις που ετυχαν να τις διαβασει καποιος και να τον καλυψει σε περιπτωση που συναντησει προβλημα..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343176 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206925 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542204 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31354 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50546 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597880 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11878 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1449 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594195 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios