vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

260 επισκέπτες, 3 χρήστες
chkontog, Tem, webtool

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #495 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 17:16 »
καλη χρονια σε ολους ..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2014, 17:32 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #496 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 17:25 »
Αντε να δουμε σε ποσες μερες θα τον βγαλεις οφ κ αυτον :)) καλοατμιστος φιλε μου :)

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #497 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 17:41 »
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .. να ρωτησω κατι ο δελτα  16 εχει πολυ αερατη τζουρα ?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #498 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 17:51 »
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ  και από εμένα.

Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #499 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 18:59 »
Τελικά Αποστολε δεν εχει στρωσει καθόλου ο δελτα; ακόμα καμένο; Πρωτοχρονιά με καμένη βασιλόπιτα;
Καλή Χρονιά  :)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #500 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 19:41 »
πρωτοχρονια με εκλεπτισμενα πουρα , καπνο , το νεο δελτα και ενα ετοιμο ερλπρινζ γεματο για μερικες τζουρες ετσι για αλλαγη, μιας και εγω δεν ειμαι απο αυτους που μισησαν το τσιγαρο !!!!!!!!!!


τα παντα ολα, αναλογος τις στιγμες ... ε η στιγμες καπνου ειναι λιγοτερες πλεον .. πολυ λιγοτερες αλλα υπαρχουν .
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2014, 19:58 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #501 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 13:03 »
Καλή χρονιά να έχουμε όλοι μας, με υγεία καταρχάς και όλα τα άλλα θα έρθουν.

Στο φίλο που ρώτησε παραπάνω για τον 16 να του πω ότι η τζούρα είναι αρκετά αεράτη με το δικό του drip tip, όχι σε ενοχλητικό βαθμό αν το συνηθίσεις, αλλά το drip tip αλλάζει κι έτσι μπορείς να διαμορφώσεις τη τζούρα του στα δεδομένα σου.  ;)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι.Διάβαζα την παρουσίαση για το Subohm Joyetech Ego One και μου δημιουργήθηκε η εξής απορία.Αφού λέγαμε ότι στον δέλτα η κεφαλή των 1.4 ohm θέλει πολλά ρεύματα και δε δουλευε καλά με μηχανικά μοντ, τώρα ο one που έχει 0.5 ή 1 ohm κεφαλές πώς θα παίξει με την μπαταρία του;Όχι να ξέρουμε γιατί άρχισα να ξύνομαι πάλι  :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 01, 2015, 14:51 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #502 στις: Ιανουαρίου 02, 2015, 15:23 »
Χρονια πολλα σε ολους,ειμαι ενας ευτυχης κατοχος και γω του 16αρη και αποφασισα να παρω τον 23 λογω χωρητικοτητας,επειδη δεν ειχα μοντακι με πολλα ρευματα αλλαξα την κεφαλη που ειχε πανω με μια διπλης αντιστασης απο τον 16αρη.
Μετα απο καποιες ωρες απο την πρωτη μερα τραβαω τζουφιες και υπαρχει διαρροη στο airflow,το καθαρισα το στεγνωσα το ξαναβαλα μπρος  μετα απο δεκαλεπτο με τζουφιες, ξαναστρωσε,το βραδυ το αφησα στην ακρη να παω για υπνο,το πρωι μια απο τα ιδια παλι τζουφιες...τι προτεινετε?προνοησα και πηρα την ανταλλακτικη τσιμουχα,λετε να την αλλαξω?η μα το στειλω πισω?

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #503 στις: Ιανουαρίου 02, 2015, 16:51 »
βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι.Διάβαζα την παρουσίαση για το Subohm Joyetech Ego One και μου δημιουργήθηκε η εξής απορία.Αφού λέγαμε ότι στον δέλτα η κεφαλή των 1.4 ohm θέλει πολλά ρεύματα και δε δουλευε καλά με μηχανικά μοντ, τώρα ο one που έχει 0.5 ή 1 ohm κεφαλές πώς θα παίξει με την μπαταρία του;Όχι να ξέρουμε γιατί άρχισα να ξύνομαι πάλι  :tongue_smilie:

Μονή αντίσταση, φαντάζομαι... αν και σε αυτά Ωhm (0,5 και 1 δεν είναι κι απαραίτητο) .

Αν υποθέσουμε ότι μια φρεσκοφορτισμένη μπαταρία σε μηχανικό σου δίνει 4,2V χωρίς απώλειες κλπ, τότε με την 0,5Ω αντίσταση
ατμίζεις περίπου στα 35W και με την 1,4Ω ατμίζεις περίπου στα 12,5W. Ατμίζεις και στις δύο περιπτώσεις με την διαφορά ότι η τριπλή
αντίσταση θα σου δώσει πολύ καλύτερο αποτέλεσμα αν ανεβάσεις W γιατί τα 12,5W που παίρνεις μοιράζονται σε τρεις αντιστάσεις.
Αν είχες μία αντίσταση 1,4Ω τα 12,5W θα σου έφταναν (και θα σου περίσσευαν ίσως) . Να θυμήσω ότι δεν είναι και πολύ μακρινός
ο καιρός που ατμίζαμε μονές 1,2Ω - 1,6Ω (και 1,8Ω ακόμη) σε μηχανικό και ήμασταν μια χαρα. Ή και δυο χαρές να σου πώ... 8)

Τεσπά... θέμα γούστου είναι όλα και εξαρτώνται από το τί ζητάει ο καθένας μας από το άτμισμά του,
Για την ερώτησή σου κράτα απλά αυτό : όσο μεγαλώνει η τιμή της αντίστασης, μειώνονται τα W που θα σου δώσει η μπαταρία του μηχανικού,
οπότε αν δεν σε καλύπτει το ατμιστικό αποτέλεσμα, θέλεις ηλεκτρονικό "μαραφέτι" που να μπορεί να δώσει πιο πολλά ρεύματα από αυτά που
σου δίνει το μηχανικό.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #504 στις: Ιανουαρίου 02, 2015, 18:03 »
Χρονια πολλα σε ολους,ειμαι ενας ευτυχης κατοχος και γω του 16αρη και αποφασισα να παρω τον 23 λογω χωρητικοτητας,επειδη δεν ειχα μοντακι με πολλα ρευματα αλλαξα την κεφαλη που ειχε πανω με μια διπλης αντιστασης απο τον 16αρη.
Μετα απο καποιες ωρες απο την πρωτη μερα τραβαω τζουφιες και υπαρχει διαρροη στο airflow,το καθαρισα το στεγνωσα το ξαναβαλα μπρος  μετα απο δεκαλεπτο με τζουφιες, ξαναστρωσε,το βραδυ το αφησα στην ακρη να παω για υπνο,το πρωι μια απο τα ιδια παλι τζουφιες...τι προτεινετε?προνοησα και πηρα την ανταλλακτικη τσιμουχα,λετε να την αλλαξω?η μα το στειλω πισω?
Η κεφαλή είναι σφιχτά βιδωμένη?  Διότι μπορει απο αυτό να χάνει! Ξεβίδωσε την και βιδωσε την ξανά, αλλά σφιχτά!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2015, 23:15 από memostrikas »

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #505 στις: Ιανουαρίου 02, 2015, 23:07 »
To φανταστηκα και αυτο και το εκανα μολις καθαρισα τον ατμο  εσφιξα τερμα την κεφαλη.
Σημερα μου κανε παλι τα ιδια ενα διαστημα πηγαινε καλα μετα αρχισε τις τζουφιες.

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #506 στις: Ιανουαρίου 03, 2015, 08:15 »
Αν οι τζούφιες (είτε σε τριπλή είτε σε διπλή αντίσταση) ξεκινάνε όταν το υγρό είναι η στάθμη του στο ύψος της αντίστασης, αυτό είναι ένα κουσούρι του 23άρη δέλτα.... Ανοίγεις και γεμίζεις υγρό...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #507 στις: Ιανουαρίου 03, 2015, 08:33 »
Στον δικό μου (23αρη), ακόμα και αν η στάθμη του υγρού είναι στα όρια στο "παραθυράκι" τζουφια τζούρα ποτέ δεν είχα, απλά λόγω που δεν έχει πολύ υγρό και λογικά πίεση... η τζούρα είναι ασθενέστερη, αλλά όχι τζουφια! Το μόνο θέμα που είχα (απο δικό μου φταίξιμο) ηταν την 1η μέρα που δεν βίδωσα καλα την κεφαλή  (γλιστραγε το χέρι μου επειδή ηταν πασαλείμενο απο υγρό) και μετα που ακούμπησε στο πλάι έτρεχε και τα έκανε όλα χάλια! Την ξαναεσφιξα καλά και απο τότε προσέχω και ολα οκ!

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #508 στις: Ιανουαρίου 03, 2015, 16:34 »
Έχω τον 19άρη εδώ κι ένα μήνα περίπου, ότι και να πω θα είναι λίγο για την απροβλημάτιστη συμπεριφορά του :respect:  (τον προτιμώ με την τριπλή αντίσταση στο mod 30 και στο nobacco mas 20 που χρησιμοποιώ). Είναι ο καθημερινός μου όταν τα 3,5 ml είναι αρκετά. Για πολύωρη απουσία, ο 6άρης subtank /Kanger είναι ο αντικαταστάτης του. :D  (σημ.: γευστικά ο kanger ταιριάζει πιο πολύ στα γούστα μου).

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #509 στις: Ιανουαρίου 03, 2015, 19:20 »
παιδια οχι με γεματο σχεδον το τανκακι εχει διαρροη και βαρβατη,σημερα σε αλλη μια προσπαθεια μου πεσε υγρο στην μπλουζα απο το airflow,μηπως ξερετε που μπαινει ακριβως η ανταλλακτικη τσιμουχα?στην κεφαλη?σαν αντικατασταση της μαυρης τσιμουχας?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343260 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597992 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358654 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594546 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios