vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, tsoutseki, Milarepa

Twitter

Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #195 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 16:01 »
Όσες κεφαλές χρησιμοποίησα το 6μηνο που τον έχω, μέχρι 2ήμερο βγάζουν  :dontknow: καμμία παραπάνω! (υπόψη ότι ατμίζω συγχρόνως κι άλλο ηλ.τσιγάρο, όχι δηλ αποκλειστικά τον aerotank).

Το θέμα της υπερτροφοδοσίας και των διαρροών, σε μένα συμβαίνει σε 1 στις 2 κεφαλές. Παραδόξως οι μισές είναι καλές και αυτό είναι που δε μπορώ να εξηγήσω. Να συνέβαινε σε όλες... να πω άντε...

Τέλος, το κόλπο του πλαγιαστού δε δουλεύει. Θα δοκιμάσω απόψε το νυχτεριδίσιο  :ninja_hide:

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #196 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 16:19 »
Απο την εποχή του protank I και σε ολες τις κeφαλές της kangertech των επομενων μοντελων , η μια στις δυο κεφαλες  τουλάχιστον, ηταν ελατωματικέs  εξ αρχής. Αναγκάστικα ακόμη και τον προτανκ 2 να τον κάνω bdc για να βρω την ησυχία μου.
Στον  mini aerotank, to air flow control, ειναι υπερβολικά σφιχτό , η, συμβαίνει μόνο στον δικό μου?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 16:41 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #197 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 16:30 »
;D ;D ;D
Δεν το είπα για πλάκα!!! Το εννοώ!! Γιατί καποιοι μπότομ αν όταν κοιμούνται είναι όρθιοι μαζεύουν πολύ υγρό στην αντίσταση και μετά ξεχνάνε να ξυπνήσουν!
Αν έχει πρόβλημα ακόμα και ξάπλα... τι να πω! Θα δοκιμάσω να είναι ανάποδα, αν και δεν είναι πολύ πρακτικό, μήπως σώσω την τελευταία μου κεφαλή. Aerotank Batman!  :D

Για τον mini Aerotank δεν πρέπει να ισχύουν αυτά που αναφέρετε παραπάνω. Μόνο το θέμα με τη θερμοκρασία. Δεν μπορώ να υποθέσω κάτι άλλο  :hmmm:  Το πιθανότερο είναι ότι οι κεφαλές είναι προβληματικές. Αλλά και αυτό είναι μάλλον θέμα παρτίδας γιατί έχω χρησιμοποιήσει αρκετές κεφαλές με μεγάλη διάρκεια ζωής.
Εγώ πραγματικά μιλάω μόνο για τον Mega.
Αυτές στο κουτί του και μια πεντάδα ακόμα δεν με ικανοποίησαν. Καμμία, όχι κάποιες.
Μπορεί να δοκιμάσω άλλη μια από άλλο μαγαζί, αλλά καταντάει γελοίο -και πανάκριβο σπορ.
[Να σημειώσω πως ατμοποιητής και κεφαλές είναι αυθεντικά και όπως πρέπει.]

Δεν βγάζω χάλια τον ατμοποιητή συνολικά, αλλά νομίζω πως κάμποσοι είναι χάλια, όπως τελικά ισχύει ακόμα σε όλα τα εργοστασιακά.
Αλλά έχουμε 2014 και αυτά υποτίθεται πως είναι στιβαρά και μελετημένα. Προϊόν που θέλει να χτυπήσει κοινό επισκευάσιμων -και με τέτοια τιμή- δεν μπορεί να λειτουργεί σαν ego-T του 2010!  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #198 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 16:42 »
Πριν 2 ώρες επέστρεψα σπίτι  από το e-tsigaro που ήμουν με 3 ολοκαίνουργιες αντιστάσεις , ήμουν 100% σίγουρος ότι το πρόβλημα τον διαρροών μου ήταν η αντίσταση, όσο είχα την μαμισια επάνω δεν είχα ούτε μπουρμπουλήθρες ούτε διαρροές ούτε τίποτα όλα λειτουργούσαν μια χαρά, μετά την πρώτη αγορά αντιστάσεων άρχισαν όλα τα προβλήματα , πέρασαν  4 μέρες και άλλαξα 3 αντιστάσεις και το πρόβλημα παρέμενε. Συζητώντας για το θέμα μου και κοιτάζοντας παράλληλα διαφορετικές αντιστάσεις την εταιρίας, διαπιστώσαμε ότι υπάρχουν διαφορές από αντίσταση σε αντίσταση, υπάρχει η αντίσταση που έχει το φυτίλι να εξέχει λίγο έξω από την αντίσταση με μια πλαστική βάση από πανό, υπάρχει επίσης μια με το φυτίλι να είναι εσωτερικά με πλαστική βάση από πάνω [size=78%]http://prntscr.com/4qgvw6[/size]
 
 υπάρχουν και οι…. "παλιές" το πλαστικό που έχει από πάνω είναι απλά για να καλύπτει το φυτίλι και δεν προεξέχει καθόλου, αν κοιτάξουμε λίγο πιο προσεκτικά θα διαπιστώσουμε ότι στην καινούργιες , το πλαστικό που έχουν βάλει για να στεγανοποιήσουν την αντίσταση είναι μικρό και για να βιδώσει επάνω στον ατμοποίητη πρέπει να το κάνεις 3 στροφές, αντίθετα στης παλιές το πλαστικό είναι μεγαλύτερο και οι για να κουμπώσει χρειάζεται 4.5 στροφές .
http://prntscr.com/4qgw5x
 Αποτέλεσμα όλων αυτών είναι οι παλιές αντιστάσεις κουμπώνουν καλύτερα πάνω στον ατμοποίητη και έχουν καλύτερη στεγανοποίηση, μετά από αυτή μου την διαπίστωση εδώ και μια ώρα ατμιζω κανονικότατα χωρίς διαρροές και χωρίς μπουρμπουλήθρες (το πώς λύθηκε το πρόβλημα με της μπουρμπουλήθρες δεν ξέρω ακόμα αλλα δεν με ενδιαφέρει κιόλας) οπότε για την ώρα ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #199 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 17:24 »
Έχω τις αντιστάσεις που δεν προεξέχει το φυτίλι -βγαίνει μόνο μετά από χρήση, σαν μουστάκι, κι αυτό όχι πάντα! Η πεντάδα είναι σε λευκό κουτί. Νομίζω πως είναι οι καινούριες.
Αλλά τα έχω ξαναζήσει χρόνια τώρα και έχω σκυλοβαρεθεί να μετατρέπω σε κουίζ την αγορά αναλώσιμων επειδή η κάθε Kanger αλλάζει τις κεφαλές της ανά εβδομάδα και ανά προμηθευτή.  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #200 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 18:55 »
Οι  CLEARO εχουν φτασει σε αποδοση πολυ κοντα στους επισκευασιμους.
Το μονο που τους λειπει σε αλλον περισσοτερο και σε αλλον λιγοτερο ειναι η αξιοπιστια στις ανταλλακτικες κεφαλες. Οποιος  κατασκευαστης το καταφερει εχει μαζεψει ολο το χαρτι.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #201 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 19:59 »
Δεν είναι πως δεν μπορούν. Νομίζω πως δεν θέλουν ή δεν το σκέφτονται ιδιαίτερα.
Απόδοση χωρίς αξιοπιστία για μένα είναι μηδέν. Και δεν είμαστε στην εποχή των κάρτο (τα οποία τελικά έχω πεθυμήσει!) που ήταν πάμφθηνα. Αν πουλάς μούρη με clearo των 30 και 35 ευρώ και πας χωρίς σοβαρό ποιοτικό έλεγχο, τότε κάνεις αρπαχτές. Και συνήθως αυτό κάνουν, γι αυτό και βγάζουν νέα βερσιόν ή είδος ανα μήνα.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #202 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 02:25 »
όσον αφορά στο θέμα της τροφοδοσίας για εμένα λύθηκε με ποιο απλό τρόπο και όποια κεφαλή και να βάλω όπως και να τον αφήσω δεν κάνει μπουρμπουλ...
(αν και το χρησιμοποιώ ελάχιστα-αναπληρωματικος-παγκιτης και το πρόβλημα το εντόπισα από την πρώτη μέρα...έχω τις κεφάλες τις παλιές με τα φυτιλια που προεξέχουν)


όταν βιδώνουμε την κεφαλή στην βάση μένει μια πλατειτσα κενή,,,εκεί δηλαδή που συγκεντρωνεται υγρό και διοχετεύει με την σειρά του υγρό τα φιτίλια...αν αυτήν την πλατεία που μένει κενό την γεμίσουμε με βαμβάκι ρυθμίζει αρκετά την ροη του υγρου ασχετα με την συσταση του(πιτζι-βιτζι)..


αυτό τουλάχιστον έκανα εγώ και δεν είχα πότε προβλημα(θεωρω πως θα δουλεψει καλα και στις κεφαλες που δεν προεξεχουν φυτιλια)
δεν ξερω αν εγινα κατανοητος αλλα καπου υπαρχει και μια επισκευη της κεφαλης με μικροκολι και βαμβακι οπου το βαμβακι που προεξεχει δεν το κοβει αλλα το τοποθετει στην πλατεια -δισκο της κεφαλης

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #203 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 04:52 »
Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω.  :)
Αν κι αυτό δεν πετύχει μπορεί να πειραματιστώ με μικροκόλι. Αναιρείται η λογική του εργοστασιακού που βολεύει για εύκολος αναπληρωματικός αλλά τουλάχιστον δεν θα πάει χαμένο τόσο ατσάλι!

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #204 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 06:21 »
δεχονται τρελη πιεση τα φυτιλια απο το υγρο και οταν αυτα μαλακωνουν με την χρηση εχουμε υπερτροφοδοσια..το βαμβακι γυρω απο την κεφαλη ρυθμιζει αρκετα την ροη...
με μικροκολι ...πυροβολα,,,,

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #205 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 13:40 »
με μικροκολι ...πυροβολα,,,,
Τί ακριβώς είναι αυτή η κακιά λέξη;  :confused1: Άμα είναι κόλπο ζόρικο να το κάνουμε κι εμείς (να βρούμε την υγειά μας) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #206 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 14:17 »
Να επισκευάσει καποιος την αντισταση με μέθοδο micro coil εννοει. :)

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #207 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 15:01 »
Όμως τότε δεν έχεις εργοστασιακό ατμοποιητή που αγοράζεις κεφαλή και ατμίζεις στο τσακ-μπαμ.
Έχεις έναν επισκευάσιμο που στήνεις μόνος σου αντίσταση.
Με λιγότερα χρήματα παίρνεις εξαρχής επισκευάσιμο της επιλογής σου, βολικότερο στο στήσιμο -δεν αγοράζει κάποιος ειδικά για τέτοια χρήση τον Aerotank.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #208 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 16:38 »
μπερδεψες σουρ..
με την εργοστασιακη αντισταση απλα προσθετεις γυρω απο την πλατεια λιγο βαμβακι...(το εκανες? ειχες αποτελεσματα?)


αν θες να κανεις μικροκολι...ακομα καλυτερα..

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #209 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 18:09 »
Εδω και το λινκ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 49 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 33 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248759 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767048 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 173 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181494 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 366 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1124003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios