vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, Valantis04, ThioVag, manoslykos, Aoratix, camber, mfk, Sergios, Milarepa

Twitter

Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #210 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 18:13 »
μπερδεψες σουρ..
με την εργοστασιακη αντισταση απλα προσθετεις γυρω απο την πλατεια λιγο βαμβακι...(το εκανες? ειχες αποτελεσματα?)
Απαντούσα στον vimana περί microcoil (εσένα σε κατάλαβα!).  ;)
Δεν το δοκίμασα ακόμα γιατί προς το παρόν ρουφάω τον diver μέχρι να μου περάσουν οι τσαντίλες με τον mega.
Μάλλον αύριο θα δοκιμάσω και θα γράψω εδώ τα αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #211 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2014, 00:25 »
Εβαλα λίγο βαμβάκι (λεπτή λωρίδα) πάνω απ'το σημείο που βιδώνει. Υπάρχει μια ελάχιστη βελτίωση ως προς τη διαρροή υγρού (σε καμμία περίπτωση δε διορθώνεται το πρόβλημα). Πολύ καλύτερα τα πράγματα ως προς το ροχαλητό - χουρχουρητό! Προφανώς ηχομονώνει   ???

Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #212 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 23:45 »
Μιας και βρηκα λιγο χρονο ειπα να παιξω πριν λιγο.  :D


Είχα παραγγείλει αυτες για το συγκεκριμένο λογο επειδή ανοίγουν ποιο εύκολα για να τις δουλεψεις.


Εδω να πω οτι η πρωτη που εβαλα ηταν της πλακας μονο καμμενο επαιρνα.  :thumpdown:
Οπως και να εχει ομως τις παρηγγειλα μονο για επισκευες ετσι για την πλακα και αν δουλευαν εχει καλως.  ;)


Οποτε με την του Rip Drippers το εστησα.


Αν και ξεκινησα για τον mini protank 3...





τελικα ειπα να το βαλω στον Aerotank Mega





Και αφου μου βγηκε ακριβως οσο ηθελα...





Δουλευει μια χαρα...





Ηταν ποιο δυσκολο απο οτι περιμενα γιατι το ξεκινησα με 0,20mm και 12 σπειρες σε συνδετηρα. Μουφα δεν ελεγε μου βγηκε 2,2Ω μεν αλλα οταν εκανα dryburn για να ενωσω το coil κοπηκε...  :eyesplash: :eyesplash:


Παμε λοιπον αλλη μια με το ιδιο συρμα και παλι δεν μου εκατσε....  :wall: :wall:


ΕΕΕΕΕ αντε χεσου λοιπον επιασα το κλασσικο 0,32mm (28gauge) και με 7 σπείρες είμαι άρχοντας.....  :thumpup: :thumpup:


Ενταξει δεν ειναι και καλυτερο απο τον expromizer αλλα κατι ειναι για να μην πεταμε τις κεφαλες για τις δευτερες γευσεις.  ;) ;)


Προς το παρων στο SVD και με 13watt ειναι αρκετα καλα.

Αποσυνδεδεμένος mk17gr

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #213 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2014, 12:54 »
Γεια σας κι απο μένα!
Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με διαρροές και μπουρμπουληθρες. Ψάχνοντας στο youtube για να βρω λύση έπεσα πάνω σ' αυτό το βίντεο 
Εμένα μου δουλεύει τις περισσότερες φορές. Την ρύθμιση αέρα την έχω στην μεγαλύτερη τρύπα.
Ελπίζω να δουλέψει και σ' εσάς  :)

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #214 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 18:35 »
Ούτε το φυτίλι βοήθησε... ούτε το βίντεο με το διπλό λαστιχάκι...  :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #215 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 09:43 »
Γεια σας κι απο μένα!
Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με διαρροές και μπουρμπουληθρες. Ψάχνοντας στο youtube για να βρω λύση έπεσα πάνω σ' αυτό το βίντεο 
Εμένα μου δουλεύει τις περισσότερες φορές. Την ρύθμιση αέρα την έχω στην μεγαλύτερη τρύπα.
Ελπίζω να δουλέψει και σ' εσάς  :)
Με τα φτωχά αγγλικά μου, αν κατάλαβα καλά, λέει να βάλουμε χοντρό το λαστιχάκι (καπελάκι) των παλιών κεφαλών πάνω στις νέου τύπου κεφαλές;  :hmmm: αυτό θα λύσει το πρόβλημα της διαρροής; (προφανώς ρυθμίζοντας τη ροή). Θα το δοκιμάσω το μεσημέρι που θα γυρίσω σπίτι (εκεί έχω τέτοια λαστιχάκια) και θα σας πω. Μακάρι να λειτουργήσει!

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #216 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 11:38 »
Τον έχω αγοράσει τέλη Ιουνίου και ήταν ο αποκλειστικός μέχρι 10 Σεπτεμβρίου, 2,5 μήνες δηλαδή. Οι 2 αντιστάσεις που είχε στο κουτί του (αν θυμάμαι καλά, καινούριες) με είχαν βγάλει από 3-4 μέρες με 4ml/μέρα. Οι επόμενες που αγόραζα (παλιές με καπέλο) ήταν πού θα πέσεις. Άλλη καλή, άλλη πέταμα από την 1η μέρα, άλλη από τη 2η. Τελευταία ευκαιρία που του έδωσα ήταν παραγγέλνοντας αυτές. Το "κακό" είναι ότι ήρθαν 10 Σεπτεμβρίου μαζί με τον κλώνο Kayfun, οπότε έχω δουλέψει ελάχιστα (καμια 10αριά ml) την 1η μόνο. Αυτό το 20ήμερο ο aerotank ήταν στην καβάτζα, συνέχεια γεμάτος και με σποραδική χρήση, και σήμερα, διαβάζοντας τα θέματα που έχει βγάλει, που τον δουλεύω κανα 2ωρο από περιέργεια. Δεν κάνει διαρροές, σε χτύπημα, γεύση και ατμό τα πάει πολύ καλά, και το μόνο σπαστικό είναι ο ήχος - που δεν είναι bug, είναι feature  :tongue_smilie: .

Για να καταλήξω, επειδή 1 κεφαλή και 10 ml δεν αρκούν για συμπεράσματα και δεν το βλέπω να τον πολυδουλεύω, αν θέλει κάποιος μπορώ να δώσω μια πεντάδα να τις δει αν διορθώνεται το πρόβλημα. Αν βολεύει το Μενίδι ή κάπου κοντά, pm (και εννοείται χωρίς χρήματα).

Αποσυνδεδεμένος Spiros_K

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #217 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 12:31 »
  Τελικά πιστεύω οτι είναι που θα πέσεις...  Τον έχω δέκα μέρες τώρα. Με την μαμά αντίσταση (2Ω) πέρασα μια εβδομάδα (ατμίζω γύρω στα 6ml την ημέρα), λίγες μπουρμπουλήθρες μου έκανε στην αρχή στην αρχή αλλά μετά έστρωσε. Κατα τα αλλα και ντουμάνι κανει καλό και καλοφτιαγμενος είναι συν οτι αμα σου πέσει και σπασει το πυρεξ τσούπ βάζεις το ατσάλινο τανκ και εισαι κύριος (το έπαθα εγώ με το που πήγα να τον γεμίσω πρωτη φορά....ζωντανεψε). Εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #218 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 13:10 »
Το λέω και θα το ξαναλέω, οι ατμοποιητές είναι μια χαρά, το θέμα είναι ότι οι αντιστάσεις είναι ΜΑΠΑ, δοκιμάστε να φτιάξετε αντίσταση μόνοι σας και θα λυθούν όλα τα προβλήματα, είναι πολύ εύκολο :bye:

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #219 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 15:24 »
Αν είναι εύκολο να φτιάξεις αντιστάσεις για τον Aerotank είναι 2 φορές πιο εύκολο να φτιάξεις σε κάποιον επισκευάσιμο.

Στο παρελθόν οι επισκευάσιμοι ήταν πανάκριβοι και λιγοστοί, οι εργοστασιακοί φθηνοί και η επισκευή των κεφαλών τους μονόδρομος. Τώρα τα πράγματα έχουν αντιστραφεί. Βρίσκεις επισκευάσιμους κλώνους SS στη μισή τιμή του Aerotank.

Εκτός ότι η επισκευή των κεφαλών είναι πιο δύσκολη από ότι σε επισκευάσιμο, δημιουργεί ερωτήματα για το πόσο υγιεινό είναι. Άλλο να βάλεις επάνω μια έτοιμη κεφαλή που θα την πετάξεις μετά από 30-40ml και άλλο να χρησιμοποιείς ξανά και ξανά τα επινικελωμένα και πλαστικά εξαρτήματά της.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #220 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 17:39 »
Συμφωνώ απολύτως. Το ότι μπορείς να σώσεις έναν εργοστασιακό αντί να τον πετάξεις δεν σημαίνει πως είναι μια χαρά.
Δουλειά του είναι να βάζεις κεφαλή και να πυροβολεί. Για τα άλλα υπάρχουν οι επισκευάσιμοι που είναι και πιο βολικοί και -συνήθως- ασφαλέστεροι στα υλικά τους. Και πλέον είναι και φτηνότεροι.
Όποιος θέλει να ακριβήνει το προϊόν του, οφείλει να τα κάνει πιο λειτουργικό από το φτηνό.

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #221 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 19:22 »
Διαβάζω σε αυτό το πόστ συνεχόμενα παράπονα χρηστών των Aerotank για προβληματικές κεφαλές,διαρροές κλπ προβλήματα και απορώ  :dontknow: .
Εχω τους Mega & Mini από τις αρχές Ιουλίου και τους χρησημοποιώ σε καθημερινή βάση με κανένα πρόβλημα μέχρι σήμερα,οι κεφαλές μου κρατάνε πάνω από 15 μέρες με περίπου 4 με 5 ml καθημερινή χρήση αλλά υγρά μόνο έτοιμα, 50-50.Eίναι για εμένα μαζί με τους aspire bdc οι καλυτεροι ατμοποιητές που έχω αγοράσει εδω και 21 μήνες που ατμίζω  :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #222 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 19:31 »
Δεν νομίζω πως οι δυσαρεστημένοι είμαστε πλειοψηφία. Καλό είναι που σε βόλεψε!  :D

Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #223 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 22:16 »
Ολοι εσεις που λετε οτι εχετε προβληματα σε μεγαλο βαθμο εχετε δοκιμασει να ανεβασετε το ρευμα που του δινετε ?


Κι εγω καμια φορα διαπιστωνω μπουρμπουληθρες (διαρροες ποτε μεχρι σημερα) αλλα αμα σκουπισω κατω απο το drip tip που μαζευει και αν ανεβασω λιγο το ρευμα αναλογα την αντισταση δεν εχω προβλημα.


Παντως ομολογο πως ο Mini Protank 3 για καποιο λογο μου παιζει καλυτερα απο τον Mega.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #224 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 10:06 »
Κι εμένα άψογα μου παίζει ο aero, και ο μικρός και ο μεγάλος.
Με υγρά diy 70-30 vg-pg και κατά προτίμηση όχι σκουρόχρωμα υγρά!
Διαβάζω εδώ και μέρες το νήμα, και ειλικρινά δεν έχω γράψει τίποτα, γιατί είναι σα να διαβάζω γι' άλλο ατμο!!!
 :dontknow: :dontknow: :dontknow: :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Πράγματι, μήπως όπως τα λέει ο fotis3d από πάνω, πρέπει να ανεβάσετε volt; Ή μήπως να "παίξετε" με το άνοιγμα της εισαγωγής αέρα; Λίγο πιο κλειστό ίσως;
 :confused1: :confused1: :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 818 158343 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:14
από Valantis04
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2915 420448 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:55
από treloneritis
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15741 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131273 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 184 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 277 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249581 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767654 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog