vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #225 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 19:47 »
όσον αφορά στο θέμα της τροφοδοσίας για εμένα λύθηκε με ποιο απλό τρόπο και όποια κεφαλή και να βάλω όπως και να τον αφήσω δεν κάνει μπουρμπουλ...
όταν βιδώνουμε την κεφαλή στην βάση μένει μια πλατειτσα κενή,,,εκεί δηλαδή που συγκεντρωνεται υγρό και διοχετεύει με την σειρά του υγρό τα φιτίλια...αν αυτήν την πλατεία που μένει κενό την γεμίσουμε με βαμβάκι ρυθμίζει αρκετά την ροη του υγρου ασχετα με την συσταση του(πιτζι-βιτζι)..
Το δοκίμασα και σταμάτησαν οι διαρροές -ή τουλάχιστον λιγοστεύει το πρόβλημα!
Μετά από γέμισμα εξακολουθεί να θέλει λίγη ώρα να ηρεμίσει αλλά γενικά μπορώ να τον χρησιμοποιήσω.
Σφίγγει η τζούρα και αλλάζω την ρύθμιση που είχα πριν -χωρίς βαμβάκι- σε πιο ανοιχτή.
 :)

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #226 στις: Οκτωβρίου 05, 2014, 22:03 »
οι κεφαλές μου κρατάνε πάνω από 15 μέρες με περίπου 4 με 5 ml καθημερινή χρήση αλλά υγρά μόνο έτοιμα, 50-50.
Πλάκα μΕ κάνεις!!!!!! κι εγώ τόσο ατμίζω καθημερινά, αλλά μετά τη 2η μέρα θέλει οπωσδήποτε άλλαγμα γιατί το μπεμπέκα μου έχει πάρει χρώμα σκατέκα :shock_sick_02:


Παράθεση από: fotis3d
Κι εγω καμια φορα διαπιστωνω μπουρμπουληθρες (διαρροες ποτε μεχρι σημερα) αλλα αμα σκουπισω κατω απο το drip tip που μαζευει και αν ανεβασω λιγο το ρευμα αναλογα την αντισταση δεν εχω προβλημα.
Το πρόβλημα στον δικό μου δεν είναι τόσο οι μπουρμπουλήθρες, τουλάχιστον στις 2άρες κεφαλές (σε 4 - 4,2 V όλα ok) όσο στη διαρροή :-\

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #227 στις: Οκτωβρίου 05, 2014, 23:26 »
Ίσως το κόλπο με το βαμβάκι να σε βοηθήσει λίγο. Τονίζω το "λίγο": αντί μια μέρα θα φτουρήσει δύο η κεφαλή. Αυτό πέτυχα!  :))

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #228 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 16:31 »
Το πρόβλημα με τον δικό μου λύθηκε με αλλαγή της βαλβίδας ρύθμισης αέρα, την οποία μου την άλλαξαν δωρεάν στο μαγαζί από όπου είχα αγοράσει τον ατμοποιητή. Εδώ και μια βδομάδα λοιπόν εχω δοκιμάσει 3 διαφορετικές αντιστάσεις, δεν έχω ούτε διαρροές, ουτε υπερθέρμανση ούτε μπουρμουλήθρες...
 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #229 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 16:35 »
Μπορείς να καταλάβεις με το μάτι κάποια διαφορά ανάμεσα στην προβληματική που άλλαξαν και την καινούρια;

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #230 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 16:58 »
την παλιά την άφησα εκεί, οπότε δεν μπορώ να σου πω... Αυτό που παρατήρησα όμως είναι ότι η νέα δν σφίγει μέχρι τέρμα στο τανκ και δεν θέλει ιδιαίτερη δύναμη για να ρυθμίσω την τρύπα του αέρα όπως πριν

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #231 στις: Οκτωβρίου 11, 2014, 01:32 »
Καλησπέρα.
Παρέλαβα χθες τον aerotank mini. Σήμερα μου παρουσίασε το πρόβλημα της διαρροής και μπουρμπουλήθρες. Μου φάνηκε απίστευτο, διότι με τον προηγούμενο που είχα mini protank 2 δεν είχα διαρροές σε καμία περίπτωση. Οπότε είπα να διαβάσω εδώ για να δω αν έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα με μένα. Δοκίμασα  και άλλαξα κεφαλή. Έβαλα αυτή του protank 2. Μέχρι στιγμής καμία διαρροή, και ντουμάνι απίστευτο. Τελικά η νέα κεφαλή μάλλον έχει θέμα!

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #232 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 15:13 »
Έχω πολύ καιρό που χρησιμοποιώ protank 3, aerotank mini, aerotank, aerotank v2 με τις καινούριες κεφαλές.
Έχω χρησιμοποιήσει κουτιά κεφαλών.
Ποτέ δεν είχα διαρροή.
 :hmmm:  Ίσα ίσα, που ο μίνι και με κεφαλές 1,5 θεωρώ πως είναι από τα καλύτερα μικρά!
 :hmmm: Διαρροή από πού έχετε; Μήπως φταίει κάτι άλλο;  :hmmm:

 
(Γενικά σε protank & aerotank έχω κολλήσει για τα καλά! Απ' όταν βγήκε ο πρώτος! Κι έχουν το καλό ότι όλοι παίρνουν τις ίδιες κεφαλές - δε χρειάζεται να έχω διάφορα αποθέματα, αφού κούμπωσα και στον 2 ρυθμιστή αέρα)

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #233 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 17:16 »
Μετα απο 2 χρονια ξαναεπιασα το ηλ τσιγαρο
Εχω ενα μηχανικο mod με 2 επισκευασιμους drip ατμοποιητες
Για το υγρο πιπιλα ( red astair) αγορασα εναν aerotank mega πριν 2 μερες
Ολα καλα εως τωρα και γευση και ντουμανι και καθολου διαροες
Θελω να ρωτησω τι κεφαλες (ohm) ειναι καλυτερες για μηχανικο μοντακι
Κουμπωσα επανω μια 1.2 και το μαγαζι εχει επισης κεφαλες στο 1 και στο 0.8
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #234 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 10:05 »
Εγώ σε μηχανικό βάζω 1,2. Σπάνια και 1, αλλά βρίσκω τις 1,2 προτιμότερες.
Αλλά επειδή... τα γούστα διαφέρουν, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις κι άλλες γιατί μπορεί εσένα τελικά να σε ικανοποιεί καλύτερα κάποια άλλη.
Αφού είσαι ικανοποιημένος με την 1,2, θα πρότεινα επίσης οι δοκιμές σου να μην είναι ακραίες.
Δηλαδή, δοκίμασε πρώτα την 1 και αν τη βρίσκεις καλή, τότε δοκιμάζεις και την 0,8.
Εγώ πάντως (έτσι για να σου γράψω και τι έχω κάνει εγώ) δεν έχω δοκιμάσει 0,8 ποτέ. Δε θα ήθελα να πάω σε τόσο χαμηλά ωμ... Επίσης 1,5 που δοκίμασα κάποτε (επειδή τις βάζω σε ηλεκτρονικό μοντάκι και είπα να δω πώς πάνε και σε μηχανικό), κατ' εμένα δε λένε για μηχανικό. Για ηλεκτρονικό είναι σούπερ!

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #235 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 10:38 »
Ευχαριστω πολυ


Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2014, 23:54 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #236 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 11:39 »
Παιδιά, έπεσα σε μια κεφαλή εξωγήινη!!!!!!!! Την έχω 2 βδομάδες πάνω και ούτε το χρώμα του υγρού σκουραίνει ούτε τα φυτιλάκια της μαύρισαν :o :o   Η γεύση βέβαια δεν είναι όπως στις αρχές (είναι πιο light) αλλά ακόμα βαστάει. Δεν ξέρω τί να πω... Φαίνεται από το πολύ πες-πες κι από τις πολλές κατάρες και βρισιές με λυπήθηκε ο Θεός και μου 'στειλε μια κεφαλή αθάνατη  :shock_sick_01: :shock_sick_01:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9612
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #237 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 11:41 »
Δεν είναι η μοναδική. Οι περισσότερες που έχω αγοράσει είχαν ακριβώς αυτή τη συμπεριφορά.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #238 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 12:02 »
Εμένα όμως που μου κρατούσαν 2-3 μέρες και οι περισσότερες ήταν προβληματικές (με διαρροές και μπουρμπουλήθρες) καταλαβαίνεις τί σοκ έπαθα! :eyesplash:
Ένιουεϊ, κατέληξα κι εγώ σ' αυτό που γράφει η Σένια σε άλλο ποστ, ότι δηλαδή πρέπει να έχει πρόβλημα η βάση (ρυθμιστής αέρα) και όχι οι κεφαλές. Δεν είναι δυνατόν να βγαίνουν τόσες ελαττωματικές κι άλλωστε οι περισσότεροι (πλην καμιά 10ριά από μας) δεν παραπονιούνται για παρόμοια προβλήματα. Επομένως, εμείς πρέπει να πέσαμε σε προβληματική φουρνιά με κατασκευασστικά θέματα.

Συγκεκριμένα, πρέπει να φταίνε τα πάσα, δεν βιδώνουν δηλ όπως πρέπει οι κεφαλές, γι' αυτό κι έχουμε τα προβλήματα διαρροών. Αυτό που κατάλαβα είναι πως αν πετύχω κεφαλή που να ταιριάζει και να βιδώνει μέχρι τέρμα, οκ, μονώνει καλά. Αν όμως πετύχω κεφαλή που δεν κάθεται κουτί και δεν σφίγγει μέχρι τέρμα, τότε έχει διαρροές. Δεν μπορεί να υπάρχει άλλη λογική εξήγηση :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #239 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 14:20 »
Για να γράψω με ml κι όχι σε μέρες, μιας που άλλοι ατμίζουν πολύ κι άλλοι λιγότερο μέσα σ' ένα 24ωρο, οι κεφαλές μου κρατάνε mim 60ml max 80ml. Μέσος όρος 70ml.
Μου έχει τύχει και μένα μια αθάνατη, που στο τέλος την άλλαξα μόνο και μόνο επειδή σκεφτόμουν ότι δε γίνεται, θα έχει κάποια κατάλοιπα κι ας μην δημιουργούν πρόβλημα. Ουσιαστικά θα μπορούσα να την είχα κρατήσει κι άλλο. Αλλά είχα ήδη κάνει ... σχεδόν 100ml με αυτή!!!  :o  Ε, πόσο άλλο!
Μου έτυχε την περασμένη βδομάδα και μια.... μάλλον ...  :confused1:  πώς να το πω... Για 25ml δούλεψε καλά. Αλλά μετά, μια την έβλεπε το μοντάκι και μια όχι. Η αντίσταση ήταν 1,2 και μια την έβλεπε 2,8 μια την έβλεπε 4  :o :o :hmmm:  μια καθόλου, για λίγο κάποιες στιγμές την έβλεπε κι ως 1,2 που ουσιαστικά ήταν.  :eyesplash:
Αλλά αυτή ήταν μια κεφαλή στα... δεκάδες (πράγματι ούτε που ξέρω πόσα) κουτιά που έχω χρησιμοποιήσει. Δικαιολογείται αυτό το ποσοστό. Φυσικά την πέταξα! Αλλά μέχρι να καταλάβω ότι είναι η αντίσταση, στην αρχή πήρα μια τρομάρα ότι χάλασε το μοντάκι...!!!  :yes:


Μερικές φορές γίνομαι επίμονη στο να ψάξετε λίγο το συγκεκριμένο ατμοποιητή. Συγνώμη γι' αυτό, κι εδώ θα ήθελα να σας πω το γιατί. Απ' όταν βγήκε ο πρώτος protank (κάπου την άνοιξη του 2013) έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη κι ότι άλλο πήγαινε συρτάρι / χχαρίζονταν/ οτιδήποτε... Ακολούθησα λοιπόν την εξέλιξη του protank που τόσο μου άρεσε, και πήρα και τα επόμενα (2&3), και φυσικά και τους aerotank (πρώτος, v2, mini, mega). Πάνω ίσως από 1,5 χρόνο λοιπόν χρησιμοποιώ αυτές τις κεφαλές (διπλές τους τελευταίους μήνες) και αυτούς τους ατμοποιητές. Υπολογίστε πόσα κουτιά αντιστάσεων έχω χρησιμοποιήσει...!  Ένας από τους λόγους που κόλησα σ' αυτούς, πέρα από γεύση & ντουμάνι, και όσο αφορά τους aero ss πυρέξ και αποσπόμενο drip tip, είναι ότι δεν μου βγάζουν προβλήματα διαρροών ή ελαττωματικών κεφαλών. Εντελώς απροβλημάτιστοι για μένα! Μπορώ να έχω μόνο έναν ατμο μαζί μου και είμαι σίγουρη! (Εκτός αν καθίσω κάτω από δένδρο και μου τον κουτσουλίσει πουλί! Ναι δεν κάνω πλάκα, κι αυτό μου έτυχε!  :eyesplash: :laugh1:  )
Νομίζω καταλάβατε γιατί ... είμαι τόσο fan των συγκεκριμένων...!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158355 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:25
από Valantis04
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2915 420453 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:55
από treloneritis
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15741 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131273 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 184 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 278 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249581 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767654 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog