vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Barbapaidi, tsoutseki, zamploutos, ZoeM, manoslykos

Twitter

Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #180 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 17:37 »
Όπως έγραψα και και στο topic του Kanger Aerotank:

"Τα ίδια και εδώ: Σαν να ξαναγύρισα 2,5 χρόνια πίσω με τους ego-C και ego-T.Μπουρμπουλήθρες και διαρροές στο έπακρον.Πάω για Nautilus."

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #181 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 20:15 »
Καλή γεύση και ντουμάνι. Για τις ελάχιστες ώρες που δουλεύει απροβλημάτιστα. Μετά αρχίζουν τα κόλπα:
1. Συχνότατες διαρροές. Μαζεύει ευκολότατα υγρό στο κάτω μέρος το οποίο βγαίνει από την τρύπα ή γύρω από το δαχτυλίδι-ρυθμιστή τζούρας. Αν τα σφίξω όλα πολύ, το κακό μετριάζεται αλλά δεν σταματάει.
2. Σε κάθε γέμισμα παίρνει κάμποσα λεπτά μέχρι να ατμοποιεί σωστά (όχι πάντα αλλά συχνά). Γαργάρες, ελάχιστος ατμός, μέχρι να τον αφήσω ήσυχο για να πάρει μπρος με το πάσο του.
3. Με συχνές τζούρες θερμαίνεται πολύ, ατμοποιεί ελάχιστα και είναι σχεδόν άχρηστος αν δεν τον αφήσω να ηρεμήσει.
4. Όταν αλλάζεις κεφαλή συνέρχεται. Για λίγες ώρες, μέχρι να ξαναρχίσουν τα ίδια.

Αυτό δεν είναι ατμοποιητής, είναι τεμπέλης γάτος με ακράτεια μπροστά στο τζάκι τα Χριστούγεννα!  :laugh1:

Μετά από 35 ευρώ, συν 21 για ατμοποιητές (που σπάνια κρατάει 2ήμερο), είναι η πιο αποτυχημένη αγορά που έχω κάνει ατμιστικά. Και το μεγαλύτερο κρίμα, διότι είναι γεροφτιαγμένος, καλός στην όψη και με σωστή απόδοση όταν και όσο δουλεύει κανονικά. Το οποίο είναι ελάχιστο.

Αν έχετε κάποια ιδέα για το πώς μπορώ να τον πείσω να δουλέψει θα την δοκιμάσω.
Αλλιώς...  :thumpdown:
Πόσο σύμφωνο με βρίσκουν τα σχόλιά σου! Δεν θα άλλαζα ούτε ένα κόμμα απ' τα γραφόμενά σου BigSur. Πράγματι έχει όλα αυτά τα προβλήματα ο Kanger, αλλά το χειρότερο είναι το πρώτο γιατί δεν διορθώνεται. Και φυσικά θα συμφωνήσω απόλυτα και στο ότι είναι κρίμα ένα τέτοιας ποιότητας ηλεκτρονικό τσιγάρο και τόσο ντιζαϊνάτο, να χαραμίζεται τόσα άδοξα  :-\

Αποσυνδεδεμένος xakou

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #182 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 22:46 »
Και εγω μια απο τα ιδια,15 μερες τον κρατησα μετα παλι στο κουτι του.τσαμπα τα λεφτα  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #183 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 03:11 »
Με την σειρά μου θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες 2-3 βδομάδες δούλεψε ρολόι αλλά μετά όλο προβλήματα είναι , νομίζω ήρθε η ώρα του επισκευασμένου!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 04:09 από sxolare »

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #184 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 11:25 »
Η επιστροφή μου στο άτμισμα μετά από ένα χρόνο αποχής, συνοδεύτηκε από την αγορά αυτού του ατομοποιητή. Θα συμφωνήσω απόλυτα κ εγώ με τα τελευταία σχόλια. Τον έχω μια βδομάδα ακριβώς και έχω αλλάξει 6 αντιστάσεις μέχρι τώρα, μετά από κάποιες ώρες ατμίσματος που δουλεύει κανονικά, αρχίζουν οι διαρροές, τις οποίες δεν μπορώ να αποφύγω παρά μόνο με αλλαγή αντίστασης. Από χτύπημα κάτι πάει κ έρχεται, από ντουμάνι λίγα πράγματα κατά τη γνώμη μου για διπλή αντίσταση. Δεν ζεσταίνεται απλά, πυρώνει ο ατμοποιητής μετά από μερικές απανοτές τζούρες.... Απορώ με κάποια video με reviews που είδα...
Ευτυχώς που είχα έναν παλιό CE4 και με έχει σώσει προς το παρόν
Τσάμπα 40 ευρώ για ατμοποιητή και αντιστάσεις

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #185 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 11:34 »
Με άλλα λόγια< μάπα το καρπούζι> , πετάξαμε τα λεφτά μας...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #186 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 11:56 »
Μένω έκπληκτος με αυτά που διαβάζω. Τον έχω αρκετούς μήνες και το μοναδικό θεματάκι που συναντώ είναι μια υπερτροφοδοσία για λίγη ώρα μετά το γέμισμα. Όλα αυτά με αντιστάσεις 1,5 κ κάτω...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #187 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 13:00 »
Aν του κάνεις συνεχή, σκληρή, χρήση τι γίνεται?
Σε αραιή χρήση μπορει να διαπστώνεις μονο την υπερτροφοδοσία...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #188 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 13:11 »
Κάνω γύρω στα 7 μλ τη μέρα στα 10 βατ. Πιο σκληρη; :P

Εντάξει, δεν τον χρησιμοποιω κάθε μέρα, γιατί έχω και τον delta που χρησιμοποιώ πολύ, αλλά και σε διήμερη χρήση σαν την παραπάνω που περιέγραψα, όλα μια χαρά... :)

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #189 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 13:19 »
Μένω έκπληκτος με αυτά που διαβάζω.
Δυστυχώς κι εγώ με αυτά που αναγκάστηκα να γράψω!
Χτες το βραδάκι πέταξα την κεφαλή #6 (μετά από μιάμιση μέρα χρήσης) και έβαλα την τελευταία μου, την #7. Μέχρι αργά το βράδυ άψογη. Σήμερα με το καφέ... τέλος: μπουρμουλήθρες, καθαρίσματα, κακή ατμοποίηση. Διάρκεια ζωής: 3 ml.
Ένα ευρώ το ml!  :wall:
Αυτό έχω να το πάθω από μια σειρά κακών ανταλλακτικών για το ego-w όταν πρωτοξεκινούσα, το 2011.
Πραγματικά ελπίζω να χάζεψα και να κάνω εγώ κάτι λάθος, αλλά δεν στέκει, απλά πράγματα είναι.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #190 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 13:22 »
Δοκιμασε οταν σου κανει υπερτροφοδοσια να βγαζεις το τανκ και να πατας για λιγη ώρα το κουμπι, φυσώντας την αντίσταση σα να σβηνεις κερί.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1940
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #191 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 13:45 »
Τον συγκεκριμένο, δεν τον έχω.... Βλέποντας τα τελευταία ποστς (sic) είδα ότι όλα ξεκινούν τη δεύτερη μέρα..... Το βράδυ, τους βάζετε να κοιμηθούν σαν τις νυχτεριδες (με το κεφάλι κάτω)?????

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #192 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 14:09 »
Δοκιμασε οταν σου κανει υπερτροφοδοσια να βγαζεις το τανκ και να πατας για λιγη ώρα το κουμπι, φυσώντας την αντίσταση σα να σβηνεις κερί.
Θα το δοκιμάσω.  :)
Αλλά για να είναι χρήσιμο πρέπει όχι μόνο να δουλέψει αλλά και να μην το χρειάζεται κάθε 10 λεπτά.

Τον συγκεκριμένο, δεν τον έχω.... Βλέποντας τα τελευταία ποστς (sic) είδα ότι όλα ξεκινούν τη δεύτερη μέρα..... Το βράδυ, τους βάζετε να κοιμηθούν σαν τις νυχτεριδες (με το κεφάλι κάτω) ??? ??
Έχω δοκιμάσει να τον αφήνω και όρθιο και ξάπλα. Δεν βλέπω να κάνει διαφορά.
Δεν το έβαλα με το κεφάλι κάτω -ούτε και σε φέρετρο σαν βαμπίρ.  :D
Αλλά δεν είναι στάνταρ το να μεσολαβεί βράδυ. Τυχαίνει και μέσα σε πέντε λεπτά!

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1940
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #193 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 15:17 »
 ;D ;D ;D
Δεν το είπα για πλάκα!!! Το εννοώ!! Γιατί καποιοι μπότομ αν όταν κοιμούνται είναι όρθιοι μαζεύουν πολύ υγρό στην αντίσταση και μετά ξεχνάνε να ξυπνήσουν!

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9612
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #194 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 15:29 »
Για τον mini Aerotank δεν πρέπει να ισχύουν αυτά που αναφέρετε παραπάνω. Μόνο το θέμα με τη θερμοκρασία. Δεν μπορώ να υποθέσω κάτι άλλο  :hmmm:  Το πιθανότερο είναι ότι οι κεφαλές είναι προβληματικές. Αλλά και αυτό είναι μάλλον θέμα παρτίδας γιατί έχω χρησιμοποιήσει αρκετές κεφαλές με μεγάλη διάρκεια ζωής.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 52 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 37 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248759 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767048 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 174 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181495 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 367 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 334 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1124003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios