vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

275 επισκέπτες, 0 χρήστες

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος petrosspil

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1065 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 17:15 »
Καλησπέρα Γιάννη  τον v2 έχεις;

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1066 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 20:27 »
Παιδιά καλησπέρα,
Αύριο θα πάω για νέο ατμοποιητή...Τώρα έχω τον subtank mini και σκέφτομαι να αγοράσω είτε το expromizer v2 είτε τον kayfun lite plus...Τι προτείνετε;;;Ο expro v2 δουλεύει απροβλημάτιστα;;;

Αποσυνδεδεμένος giannis.f

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1067 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 20:38 »
Καλησπέρα Γιάννη  τον v2 έχεις;
ναι ο v2

Αποσυνδεδεμένος dimitris_c

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1068 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 09:20 »
Καλημερα φιλοι! Ειμαι νεος στο χωρο του ατμισματος εδω και μια βδομαδα. Επισης νεος στο φορουμ και δε μπορω να ανοιξω θεμα για να γραψω το προβλημα μου. Πριν μια βδομαδα αγορασα ενα eleaf istick 60w με τον expromizer v2. Μολις τον αγορασα και τον εστησε ο πωλητης μου εφτιαξε αντισταση με 1.35 ohm, μου εδειξε πως να φτιαχνω κι εγω και ειπα να πειραματιστω. Ετσι εφτιαξα την πρωτη μου αντισταση για αλλαγη στα 1,67 ohm. Το προβλημα μου ειναι οτι εχω τρομερες διαρροες. Χανει ολο το υγρο απο την τρυπα του αερα στα 5 λεπτα ατμισης. Με το βαμβακι καλυψα τις τρυπες που εχει στη βαση και δεν ξερω αν το προβλημα οφειλεται εκει, μηπως δεν εβαλα αρκετοκαι εχω διαρροη; Δε νομιζω να ειναι ελαττωματικος ο ατμοποιητης καθως μια βδομαδα που ειχα αντισταση του πωλητη δουλευε καλα. Που μπορει να οφειλεται η διαρροη; Μπορει καποιος φιλος να μου εξηγησει; Ευχαριστω προκαταβολικα

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1069 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 14:36 »
Καλησπερα Δημητρη , ευχομαι να πανε ολα καλα με τον εξπρο . Ειναι λιγο περιεργος με το στησιμο , αλλα οταν τον μαθεις θα σου ειναι ευκολος ,
λιγο το βαμβακι να μην εχει κατσει καλα , να μην εχει "χτενιστει" σωστα , στα κανει αυτα .
Πηγαινε στο καταστημα να δει τι εκανες λαθος και να σου δειξει "live" ξανα . Και το καλο στο καταστημα ειναι οτι αν εχει γινει καμια στραβη με τον ατμοποιητη , να χαλασε κατι πχ, θα στο φτιαξουν επιτοπου .

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1070 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 14:49 »
O expromizer δεν ειναι δυσκολος απλα ειναι περιεργος δηλ θελει κατα την γνωμη μου λιγο παραπανω βαμβακι απο οτι στον kayfun στο στησιμο του

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1071 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 15:01 »
Estella11 η οποίος άλλος δεν εχει διαροες αν μπορεί ας βάλει φωτό κοντινή με το set up ιςως μας βοηθήσει όλους για το πως πρεπει να ειναι το βαμβάκι.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1072 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 15:18 »


Ουτε σταγονα. Το ιδιο στησιμο που κανω σε Kayfun 4 και KL+
Η μοναδικη φορα που πλημμύρισε ηταν οταν ξεχασα να βιδωσω το καπακι της καμπανας  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1073 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 15:27 »
Όπως τα λέει και ο Lazy Dog.
Στείνω όπως τον kayfun 4 και δεν έχω δει ποτέ σταγόνα.




Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1074 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 16:48 »
Ευχαριστώ Lazy Dog σε λιγο αλλάζω βαμβάκι


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimitris_c

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1075 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 21:20 »
Φίλοι ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δοκίμασα να τον στήσω όπως ο πωλητής αλλά πάλι διαρροή. Η μάλλον μιλάμε για πλυμμύρα μετα απο 1-2 ώρες άτμισης. Έβαλα περισσότερο βαμβάκι όπως στην παραπάκω φώτο άλλα πάλι τα ίδια.... Τώρα τον ξαναέστησα χωρίς να καλύψω τις 2 πλαινές τρύπες (δεν ξέρω πως λέγονται) τοποθετόντας την αντίσταση λίγο λωξά και όχι κάθετα σε αυτές τις τρύπες. ειλικρινά δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. μήπως τα Ωμ? εκείνος τον είχε στήσει με 1,35 κι εηω με 1,57. απλά αισθάνομαι ότι μετά απο ώρα ατμισης σα να τραβάει πολύ υγρό και δεν μπορεί να το ατμοποιήσει.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Καλησπερα Δημητρη , ευχομαι να πανε ολα καλα με τον εξπρο . Ειναι λιγο περιεργος με το στησιμο , αλλα οταν τον μαθεις θα σου ειναι ευκολος ,
λιγο το βαμβακι να μην εχει κατσει καλα , να μην εχει "χτενιστει" σωστα , στα κανει αυτα .
Πηγαινε στο καταστημα να δει τι εκανες λαθος και να σου δειξει "live" ξανα . Και το καλο στο καταστημα ειναι οτι αν εχει γινει καμια στραβη με τον ατμοποιητη , να χαλασε κατι πχ, θα στο φτιαξουν επιτοπου .
όταν λες να χτενιστεί τι εννοείς? να απλωθεί αφού περάσει μέσα απο την αντίσταση? το έκανα. λέτε να φταίει το βαμβάκι ρε παιδιά που χρησιμοποιώ? είδα σε βίντεο ότι είναι σα πανάκι ενώ αυτό που μου πούλησε ειναι αφράτο σαν φαρμακείου. λεγεται COTTON BACON BITS by wick n vape αν το ξερει κανεις

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1076 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 21:36 »
Η μάρκα βαμβάκι που εχεις δεν παίζει ρόλο σίγουρα...το καλύτερο που εχεις να κανείς αν δεν το έκανες ήδη σήμερα να πας στο κατάστημα να σου δείξει ακριβώς πως στρώνει το βαμβάκι και πόση ποσότητα βάζει


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1077 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 21:40 »
 Δημητρη .
Βαζεις βαμβακι , τοσο ωστε να μην μπαινει ουτε με δυσκολια αλλα ουτε και εντελως χαλαρο , βαζεις τον κυλινδρο της καμπανας.
Κοβεις με ψαλιδι λιγο παραπανω .
Μετα ( εγω αυτο κανω ) με μυτη ενας μικρου ψαλιδιου ( πχ νυχιων που ειναι μυτερο αρκετα ) χτενιζω - διαχωριζω τις ινες του βαμβακιου  , αρκετα να γινει αφρατο .
Μετά με ειτε κεραμικη λαβιδα ειτε με τσιμπιδακι φρυδιών απο το ενα σκελος του , βαζω τις ακρες του βαμβακιου κατω να ακουμπανε , και ξανα αφρατευω λιγο , βρεχω με υγρο , κανω την ατμοποιηση , και την συνεχεια την ξερεις κλεισιμο , γεμισμα , τζουφιες τζουρες , περιμενεις 3-5 λεπτα και ετοιμος .


Δεν παιζουν ρολο τα ωμ .

Αποσυνδεδεμένος dimitris_c

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1078 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 21:42 »
μα η πλάκα είναι ότι κι αυτός όταν πήγε να το περάσει από την αντίσταση δε χωρούσε και έκοψε λιγο. δλδ ψιλομπακάλικα τον έστησε άλλα άτμιζα 4 μέρες πριν το σκαλίξω εγώ. εγώ προσπάθησα με 1002 τρόπους άλλα τπτ. από την εξαγωγή αέρα έχω μεγάλη διαρροή. και όσο το έψαξα οι απόψεις διήστανται. άλλος φίλος γράφει ότι καλύπτει τις δύο τρύπες με βαμβάκι και άλλος όχι. άλλος λέει θελει πολύ βαμβάκι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής άλλος όχι! γι'αυτο έχω τρελαθει και δε ξέρω που μπορεί να οφείλεται η διαρροή.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δημητρη .
Βαζεις βαμβακι , τοσο ωστε να μην μπαινει ουτε με δυσκολια αλλα ουτε και εντελως χαλαρο , βαζεις τον κυλινδρο της καμπανας.
Κοβεις με ψαλιδι λιγο παραπανω .
Μετα ( εγω αυτο κανω ) με μυτη ενας μικρου ψαλιδιου ( πχ νυχιων που ειναι μυτερο αρκετα ) χτενιζω - διαχωριζω τις ινες του βαμβακιου  , αρκετα να γινει αφρατο .
Μετά με ειτε κεραμικη λαβιδα ειτε με τσιμπιδακι φρυδιών απο το ενα σκελος του , βαζω τις ακρες του βαμβακιου κατω να ακουμπανε , και ξανα αφρατευω λιγο , βρεχω με υγρο , κανω την ατμοποιηση , και την συνεχεια την ξερεις κλεισιμο , γεμισμα , τζουφιες τζουρες , περιμενεις 3-5 λεπτα και ετοιμος .


Δεν παιζουν ρολο τα ωμ .
αυτό ακριβώς κάνω όπως το αναφέρεις πλην από τα 3-5 λεπ΄τα που είπες ότι περιμένεις. πατάω 2-3 φορές ενώ τον έχω βρέξει και μετα γεμίζω και ατμίζω! :/

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1079 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 21:45 »
Δεν καλυπτει , παταει απλά πανω .
Μπορει επειδη το εκανε γρηγορα να νομιζες οτι το εκανε μπακαλαστικα , αλλα μαλλον δεν ειναι ετσι ..
Και εγω στο 2λεπτο μαξ το κανω ολο τωρα , ενω παλια λες και εκανα γλυπτο , και ειναι καλυτερα τωρα !!! :))

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Τι υγρα κανεις , σε τι συσταση δλδ και σε ποια τρυπα εισαγωγης υγρου το χεις ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342353 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541550 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31095 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50207 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357829 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11550 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193101 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1335 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592047 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios