vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

436 επισκέπτες, 1 χρήστης
sotosz5

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1095 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 09:14 »
Για μένα το μόνο σημείο που υπερτερεί ο kfl+ είναι το μέγεθος/εμφάνιση.
Ατμός (ποσότητα αλλά κυρίως πυκνότητα, αυτή η βελούδινη αίσθηση), χτύπημα και ΓΕΥΣΗ είναι σαφώς ανώτερα στον expro.


Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1096 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:02 »
Συμφωνώ απόλυτα. Παρόλο που με έχει ταλαιπωρήσει , είναι λίγο καλύτερος ο eXpromizer.
Αν και τον KAYFUN , απλά από δοκιμές τον ξέρω ,
έχω ακόμα στο μυαλό μου το βελούδο του eXpro που ανέφερες κι εσύ Christhes

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1097 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 01:13 »
Αν δεν ειχε βγει το ni200 και το ss θα τον ειχα παρατήσει αλλα με αυτα τα δυο σηρματα εχει ωραία γευςη...με ss ακόμα και χωρίς Tc  περνω καλη και έντονη γευςη, καμία σχεςη με kanthal...πάντως απο γνώμες άλλων ο kfl δεν εχει θέμα με διαροες και ιςως συγχωρεί περισοτερα λάθη δεν ειναι τοσο ιδιότροπος στο βαμβάκι. Απο γευςη δεν εχω καταλάβει ποιος υπερτερεί.
Mpol αν τον εχεις ακόμα πλενε τη βαςη καθε δυο μέρες.σε δυο expromizer που το δοκιμαςα μειώθηκαν στο έλαχιστο οι διαροες ειδικά τις πρώτες 24 ώρες μόνο σταγονίδια ατμού στο καπάκι του χώρου αποθήκευσης εσωτερικά πάντα. Το πως εξηγείται δεν ξέρω.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimitris_c

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1098 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 02:10 »
Παιδια καλησπερα! Εδω κι ενα μηνα εχω τον expromiser v2 σε eleaf 60w mobaki.  Εδω και μερικες μερες παω να στησω αντισταση και ολο μου μυριζει καμμενο μετα απο κανα 2 ωρες ατμισματος και στο τελος καιει το βαμβακι και το κοβει στη μεση. Εχω απογοητευτει. Στριβω σε 2mm ειτε συρμα 0.22 ειτε 0,28 αλλα παλι το ιδιο. Το ποτιζω καλα στην αρχη. Οι αντιστασεις μου βγαινουν απο 1.35 Ω μεχρι 1.6 Ω. Τι μπορει να φταιει; Απο υγρο ατμιζω της liqua το turkish tobacco.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1099 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 03:08 »
Αν σου καιγόταν τον βαμβάκι απλα θα σου έλεγα να κυταξεις τη ποςοτητα και ενδεχόμενος τι βαμβάκι βάζεις. Αυτο που στο κόβει στη μέση δεν το εχω ξανακούσει!!! Αν θες γράψε και τι βαμβάκι χρισοιμοποιεις, επίσης το σύρμα ειναι με το μέτρο η συσκευασμένο; Δοκίμασες σύρμα απο άλλου; Αν όχι εγω ιςως με αυτα καταλάβει κάποιος πιο έμπειρος και σου απαντήσει αν δεν βρεις λύση καλυτερα να απευθυνθείς στο κατάστημα που τον πήρες, να εχει πρόβλημα το deck? τι να πω!!
Να προσεχείς μην ακουμπάνε πουθενά τα ποδαράκια της αντίστασης...ιςως μια κοντινή φωτογραφία απο το στήσιμο σου να βοηθούσε

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimitris_c

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1100 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 03:48 »
Οταν λες τα ποδαρακια να μην ακουμπανε καπου εννοεις στον ατμοποιητη η να μην ακουμπαει βαμβακι σε αυτα; Το δευτερο λιγο δυσκολο να το αποφυγω. Τωρα διαβαζω και για καθαρισμο τους αεραγωγους (δεν εχω κανει καθαρισμο εκει) συρμα περνω με το μετρο απο το καταστημα και βαμβακια χρησιμοποιω παλι διαφορα. Το θεμα ειναι οτι γινεται το ιδιο. Μηπως ειναι πολυ λιγα ωμ η αντισταση και γι'αυτο τα καιει στη μεση; Σε 2-3 ωρες ατμισματος αυτο συμβαινει.

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1101 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 03:48 »
για  προσπαθησε  να  εχεις  την  αντισταση  οριζοντια  με  τις  βιδες  -   + 

και  οχι  καθετα 


οριζοντια  και  ψηλα  ......και  βαμβακι να  αγκαλιαζει  το  συρμα  οπου   φευγει  απο  τις  βιδες    :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dimitris_c

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1102 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 03:55 »
Δεν φημιζομαι για τα στησιματα μου! Απλα σαν γενικος κανονας τα ποδαρακια δεν πρεπει να ακουμπανε στο μεταλλο και να ειναι στον αερα; Την βαζω ψηλα μπας και φταιει αυτο αλλα τπτ. Τοσο καιρο την τοποθετω λιγο λοξα και το βαμβακι το βαζω σε σχημα S οπως διαβασα στο φορουμ απο αλλους φιλους. Αυτο μου το κανει εδω και 3-4 μερες που εβαλα το turkish tobacco. Με αλλα υγρα δεν συνεβαινε. Η να θελει να κανω περισσοτερες σπειρες (κανω 6-7) για να ανεβασω τα ωμ;

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1103 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 03:58 »
Τα ohm λίγα δεν ειναι στα ποσά volt παίζεις;
Ενοω να μην ακουμπάνε κάπου άλλου τα ποδαράκια εκτός απο τις βίδες το βαμβάκι ας ακουμπάει πάνω. Αν πάντως σου καίγεται στη μέση ιςως κάτι παίζει με τη ποςοτητα στο βαμβάκι και πριν βιδώνεις κάνε έναν έλεγχο μα υγρο πάνω στο βαμβάκι μήπως ανάβει καποια σπείρα
Το υγρο ειναι σίγουρο οτι δεν φταίει

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimitris_c

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1104 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 04:03 »
Παιζω στα 12-13 watt αλλα δεν ειχα θεμα τοσο καιρο (1μηνα) τωρα που το λες επειδη προσπαθω να περασω τα συρματα μεσα απο τις τρυπες καμια φορα βλεπω να αναβει το ενα ποδαρακι. Θα προσπαθησω να μην τραβαω τα συρματα τοσο για να εχουν περιθωριο να μην ακουμπανε. Επισης οι σπειρες πρεπει να ακουμπανε μεταξυ τους η να εχουν μικρη αποσταση; Βαμβακι βαζω τοσο οσο να χωραει ανετα απο την αντισταση

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Οι σπειρες αν κρατησω για 2-3 δευτ το κουμπι πατημενο πειρακτωνουν! Απλα τωρα μ'εβαλες σε σκεψεις μηπως φταινε τα ποδαρακια που ακουμπανε στη βαση του ατμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1105 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 04:11 »
Καλυτερα περνά τα σύρματα στις βίδες απευθειας όχι στις δυο τρύπες απο κάτω,ειναι και πιο εύκολο.αν κατάλαβα καλα τα περνάς απο κάτω.Έπισης δες λιγο το βαμβάκι πως ειναι στο post 1073 τωρα αν σε δυσκολεύει συνέχισε όπως το κανεις. Καμία φορά μπορει να συμβαίνει κάτι που δύσκολα το φαντάζεται κάποιος αλλα να φταίει το υγρο δυσκολο αλωςτε ειναι και περισοτερο pg να ήταν vg να πω δεν κανει καλη τροφοδοσία υγρού...δεν νομιζω αλλα για κυτα λιγο τη ροη υγρού μήπως εχει κλειςει η τρυπα Καταλαθος και δεν περνάει υγρο...αλλα και πάλι θα επερνες καμένο γρήγορα όχι μετα από δυο ώρες ατμισματος. Τσέκαρε το πάντως δεν χάνεις τίποτα
Αν ανάβουν οι σπείρες χωρίς βαμβάκι ειναι λογικό. Δεν πρεπει να ανάψουν αφου εχεις περάσει βαμβάκι και εχεις βρέξει το βαμβάκι με υγρο


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimitris_c

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1106 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 04:14 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις! Θα δω μηπως βουλωσε καμια τετοια τρυπα και δεν περναει το υγρο! :/ πολυ πιθανον γιατι τις προηγουμενες μερες ατμιζα κανα 2 ωρο κι επαιρνα καμμενο ενω τωρα το απογευμα αλλαξα 4 φορες αντισταση και επαιρνα καμμενο πιο συντομα

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1107 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 19:48 »

καλησπέρα έχω στα χέρια μου 2 εβδομάδες τον v2 expromazer και είναι ότι καλύτερο έχω δει σε επισκευάσιμο .. :love_hearts:


δυστυχώς όμως επιβεβαιώθηκαν και τα ελαττώματα  του  με τον θετικό πόλο . :eyesplash:
η τσιμούχα που μονώνει τον πόλο κόπηκε και τα ωμ της αντίστασης τρελάθηκαν στο τέλος σταμάτησε εντελώς η λειτουργία του .
διέλυσα εντελώς τον ατμοποιητη έβγαλα την κομμένη τσιμούχα έβαλα ένα λεπτό πλαστικό και τεφλον και ξαναέβαλα την μαμά τσιμούχα ότι έχει απομείνει από αυτήν . μέχρι στιγμής δουλεύει η πατέντα αλλά θέλω κάτι ποιο σίγουρο από αυτό ..


έχει κάποιος ένα βιντεακι να ποσταρει η μια λύση να προτείνει ? να βοηθήσει .. :sign_voithiaaaa:


είναι ίσως ο μόνος ατμοποιητης που πρώτα πρέπει να τον επισκευάσεις και μετά να τον απολαύσεις  :wall:

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1108 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 20:10 »
Διάβασε την απάντηση #666  και από εκεί και πέρα θα βρείς όλες τις λύσεις.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1109 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 20:12 »
φιλε ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ εγω οταν τον πηρα απο την αρχη αλλαξα το σιλικονενιο του κεντρικου με ενα μονοτικο απο ego κεφαλη (αυτο που φαινεται στη φωτογραφια) και το μονωτικο του deck το αλλαξα και εβαλα του kayfunv4

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342330 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193089 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios