vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

307 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1035 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 00:11 »
Παιδια για τον 1.2 εχει βαλει κανενας το clear tank απο steamtuners να μας πει εντυπωσεις? Βασικα με ενδιαφερει να εχει και καποια αντοχη γιατι το μανισιο ειναι κυριολεκτικα ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ. Θα επρεπε να δινουν 2-3 με την αγορα του μιας και σπαει και ραγιζει απο το πουθενα.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου


Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1036 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 12:19 »
Τελικά ο δικός μου μάλλον είναι ελαττωματικος αν ήταν θέμα στησιματος οι διαροες θα το είχα βρει με τόσες εναλλαγές που έκανα στη ποσότητα και στο τρόπο που βάζω το βαμβάκι εδώ και ενάμιση μήνα. Εκτός και αν είναι θέμα φθαρμενου oring και δεν έχω τη πείρα να το καταλάβω. Σε μένα δεν νομίζω να παίζει κάτι με το tank γιατί έχω το πολυκαρβονικο μέρος πάνω και το μεταλλικό κουμπώνει στη βάση!!! Δυστυχώς δεν έχω κάποιον έμπειρο να τον δει και στο κατάστημα να τον πάω μετά από ενάμιση μήνα ίσως θεωρησουν ότι του έκανα κάτι εγώ.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1037 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 12:57 »
Μπορείς να κάνεις μια δοκιμή για τυχόν φθαρμένο oring ή σπασμένο πλαστικό τανκάκι πάντως, ίσως πιάσει το κόλπο.. Βγάλε το τανκ, πλύνε το και δέσε του ξανά τα κομμάτια που το συμπληρώνουν. Το drip tip του δηλαδή, το πάνω "καπάκι" του τανκ, το πλαστικό δαχτυλίδι του τανκ από κάτω και τέλος το μεταλλικό δαχτυλίδι.

Κατόπιν φράξε με την παλάμη σου την μεγάλη τρύπα του μεταλλικού δαχτυλιδιού του τανκ (στο μεγάλο σπείρωμα που βιδώνει στο deck τέλος πάντων ) και μετά φύσα ή ρούφα δυνατά μέσα απ'το drip tip.
Αν υπάρχει διαρροή αέρα είναι πολύ πιθανό να την ακούσεις. Αν όντως ακούσεις κάτι, απλά ψάξε με το δάχτυλό σου όσο φυσάς/ρουφάς έτσι ώστε να εντοπίσεις το σημείο. Επικεντρώσου στο σπείρωμα του πλαστικού δαχτυλιδιού πάντως, είτε το "αρσενικό" που βιδώνει στο μεταλλικό δαχτυλίδι είτε το θηλυκό που βιδώνει στο πάνω μεταλλικό καπάκι του τανκ.
Αν δεν ακουστεί τίποτα και όλα δείξουν απολύτως στεγανά, βγάλε την αντίσταση που έχεις στο deck και δοκίμασε να κάνεις το ίδιο βιδώνοντας όλο το πράγμα μαζί απλώς φράζοντας την τρύπα εισαγωγής του αέρα στο πλάι του deck αυτή τη φορά. Για το τελευταίο θα πρότεινα να έχεις αφαιρέσει το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα πρώτα για να έρχεται σε πιο στεγανή επαφή το δάχτυλό σου με την τρύπα αυτή.. ;)

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1038 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 13:16 »
Σε ευχαριστώ πολύ που έγραψες όλο αυτό το κατεβατο αν και πρώτα λέω να πάω από το κατάστημα τελικά σήμερα μήπως δουν κάτι που δεν βλέπω εγώ ή υπάρχει κάποιο λάθος από μένα και μετά θα κάνω και αυτό που είπες. Τα υγρά τα βγάζει πλέον από τις τρύπες της εισαγωγής αέρα και προφανώς πάνε στον αποθηκευτικό χώρο κάτω από το deck.  Με ανυσηχει επίσης ότι χωρίς κατάψυξη μετά από τόσο καιρό δεν ανοίγει το καπάκι στη βάση του αποθηκευτικου χώρου γι αυτό ας κάνω μια προσπάθεια να το πάω να το δει.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1039 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 13:30 »
Καλά ξεμπερδέματα να έχεις σε κάθε περίπτωση φίλε μου και φυσικά κανένας κόπος, και γι'αυτό βρισκόμαστε εδώ εξάλλου! :)

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1040 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 13:42 »
Να είσαι καλά :)

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1041 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 15:00 »
Για καθε ενδιαφερομενο η EXVAPE (Γερμανια) εχει 20% εκπτωση μεχρι 25-12-15, με πληθωρα ανταλλακτικων και τα μεταφορικα δεν ειναι απαγορευτικα.Ο V2 για παραδειγμα  εχει 43,92 ευρω..

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1042 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 18:41 »
43,90 + 6,90(Registred Airmail with Tracking) = 50.80 €
Νομίζω πως συμφέρει η αγορά από εκεί μιας και στην Ελλάδα τον έχω βρει από 55 έως 60+

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1043 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 23:50 »
Εβαλα κι εγω το bell cap απο steamtuners και ομολογουμενως ειναι πανεμορφο. Ελπιζω να ειναι πιο ανθεκτικο απο το τραγικο μανισιο (ποιοτικα παντως φαινεται πολυ καλυτερο).
Διαφορά σε γευση κλπ δεν ειδα-οχι πως περιμενα να δω. Ομορφο συνολακι παντως και αρκετα ελαφρυ.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1044 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 00:41 »
Φίλε trabacoula από πού το πήρες και πόσο; Πολύ ωραίο!

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1045 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 14:53 »
Όσοι παρακολουθούν το νήμα θα έχουν δει τη γκρίνια μου τοσο καιρό για τον expromizer v2!! Απο χτες και ειδικά σήμερα σιγουρεύτηκα και μου λύθηκε η απορία τι συνέβαινε για τις διαροες που ειχα, για τη γευςη που δεν με ικανοποιούσε και για το καμένο που επερνα που και που αδικαιολόγητα μόλις ανέβαινα στα 13-14w!!! Ενα μέλος του φορούμ μου χάρισε τον δικό του αλλα δεν ξέρω αν θέλει να αναφέρω ποιος οποτε δεν το κάνω επειδή φενεται πολυ καλο παιδί και πραγματικά με εξέπληξε όλη αυτή η σταςη του και δεν δέχτηκε με τίποτα να του το ανταποδώσω με κάποιο τροπο!!!!
Τωρα για τον expromizer. Αν συγκρίνω τον δικό μου που αγόρασα με τον expromizer του παιδιού, ειναι σαν να αγόρασα εγω κλώνο αποτυχημένο!!! Με δυο δικά μου στησίματα όπως στήνω και τον παλιό με ίδιο σύρμα και βαμβάκι ουτε διαροες ουτε καμένο και περιεργοδως καλύτερη γευςη, πιο έντονη!!! Δεν νομίζω οτι ειναι η ιδέα μου!!! Σίγουρα όμως ιδέα μου δεν ειναι οτι δεν εχω διαροες πλέον με τον καινούριο απο πουθενά!!! Δεν θα γκρινιαξω για το κατάστημα παρόλο που ενημέρωσα για τα προβλήματα αλλα δεν εχω σκοπό να ενοχλήσω πάλι αφού δεν ειδα διάθεση για περισσότερη βοήθεια!! Το μόνο που θα πω ειναι οτι θα έπρεπε να είχαμε καλύτερη αντιμετώπιση  γιατι με το να προσπαθήσουν να σε πείσουν οτι εσυ φταις και όχι ο ατμοποιητης χάνουν οταν ανακαλύψεις το αντίθετο!!!
Δεν πειράζει ας ειναι καλα το παιδί γιατι ειχα απογοητευθεί και φοβόμουν να πάρω άλλο μήπως εγω δεν το εχω με τους επισκευάσιμους!!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1046 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 15:00 »
steve35 μπορείς να αναφέρεις τις διαφορές ανάμεσα στους δύο? Αυτό πιστεύω θα βοηθούσε πολύ και άλλους φίλους που πιθανά να έχουν προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1047 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 15:11 »
Mankar72 οταν λες διάφορες ενοεις οπτικά; Και εγω δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει μια διαφορά που βλέπω ειναι στα σπειρωματα του πολυκαρβονικου τανκ, νόμιζα οτι ειναι ραγισμένο αλλα και απο το κατάστημα που το είδε μου είπε όχι.δεν ειμαι τοσο έμπειρος 2 μήνες ειμαι στους επισκευάσιμους και γι αυτο δεν ήξερα Αν φταίω εγω η ο ατμοποιητης. Τη διαφορά στη γευςη δεν μπορώ να την εξηγήσω!!! Μια αλλη διαφορά που ειδα ειναι οτι το μεταλλικό μέρος του τανκ που ειναι και στους δυο ανάποδα απ οτι έρχετε απο το εργοστάσιο ειναι οτι στον παλιό φενεται πιο χαλαρό στο βίδωμα και ξεβιδωμα ενώ σε αυτόν του παιδιού φενεται οτι κουμπώνει καλυτερα!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1048 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 15:27 »


Ενα μέλος του φορούμ μου χάρισε τον δικό του αλλα δεν ξέρω αν θέλει να αναφέρω ποιος...

Ούτως ή άλλως θα το καταλάβουν αφού θα χαθώ απ'το νήμα οπότε να τον χαρείς από καρδιάς και δημοσίως φίλε μου!

Δεν τον βαρέθηκα παιδιά, ίσα ίσα που εξακολουθούσε να δουλεύει εντελώς απροβλημάτιστα ο εξπρο μου. Απλά μάζεψα πολλά πλέον και ήταν ο πρώτος υποψήφιος, ένα παραπάνω επειδή ήμουν σίγουρος ότι θα ικανοποιηθεί κι ένας άνθρωπος που αντιμετώπιζε προβλήματα με έναν ίδιο ατμοποιητή.. το γιατί δεν επιχείρησα να τον πουλήσω είναι άλλο θέμα, ήθελα απλά να "φτιαχτεί" ένας άνθρωπος και αυτό για μένα ήταν αρκετό.

Στο δια ταύτα, όντως ο steve με ενημέρωσε αμέσως μόλις τον έστησε ότι ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν τα όποια προβλήματα αντιμετώπιζε με τον δικό του. Το που μπορεί να οφείλεται πραγματικά δεν μπορώ ούτε να το φανταστώ πλέον, τα χέρια ψηλά!

Σαν άνθρωπος "πληρώθηκα" λοιπόν και με το παραπάνω, αυτό μου αρκεί. Ελπίζω κι εύχομαι πραγματικά να σταματήσουν τα όποια προβλήματα αντιμετωπίζουν οι υπόλοιποι με τον δικό τους v2 μελλοντικά, ίσως με παρόμοιο τρόπο θα μπορούσε να βοηθηθεί και η Στέλλα με το σπασμένο της insulator σε περίπτωση που δεν την εξυπηρετήσει σύντομα το μαγαζί που απευθύνθηκε για να της φέρει ένα καινούργιο.. :)

..είπα και πάω να ρίξω το πάθος μου στον νέο μου aromamizer τώρα, άλλο πράγμα για καινούργιους πειραματισμούς αυτός. Κολασμένος ατμοποιητής! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1049 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 16:00 »
Μακη εισαι παιδι μάλαμα !!!  Και εσυ και ο Ribot μας εχετε βοηθησει αφανταστα , εγω τα νεα μου ειναι οτι μιλησα και με replacesmoke τους τα ειπα , η απαντηση ηταν οτι εσπασε απο υπερβολικη θερμοτητα ( 10-11 βατ εντομεταξυ ) και θα εχω την Δευτερα ( ε ναι λοιπον τα φερανε τα ανταλλακτικα ) τα υπολοιπα να τον φτιαξουν .
Οπως ειπε και ο Steve ομως πιο πανω , πιστευω οτι βγαλανε πολλα ελλατωματικα κομματια .
Πιστευα οτι κανω κατι λαθος εγω γιατι ειμαι αρχαρια 2 μηνες στους επισκευασιμους , αλλα οχι .. στηνω ενος φιλου μου που εχει τον v1.2 εδω και ενα μηνα χωρις θεμα κανενα και η γευση του οντως ειναι ενα σκαλοπατι πανω , στηνω επισης τον Τηλεμαχο v2+ και magma ( τωρα θα μου πειτε οι 2 τελευταιοι ειναι ευκολοι  :)) ) ολα καλα , σε αυτον ομως τον δικο μου καθε φορα και προβλημα , πρεπει να ειναι απο την μανα του μαλλον .
Τελος παντων ελπιζω να φτιαχτει συντομα αν και απο την στεναχωρια μου , για να ηρεμησω μου εκανα δωρο Χριστουγεννων εναν αλλον ( Ελληνικο  :))  αυτη τη φορα γιατι και εγω εχω αχτι αυτη τη χωρα :)) :))   :-[ ) .


Οπως και να εχει ακομα και αν δεν φτιαχτει σας ευχαριστω παρα πολυ ολους , οπως βεβαια και το καταστημα της περιοχης μου που εχει σκιστει αν και δεν τον αγορασα απο αυτους .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342276 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206487 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541435 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357765 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11521 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193062 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1304 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios