vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

328 επισκέπτες, 1 χρήστης
jim356

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1020 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:13 »
Με αλλαγή στο τροπο που βάζω το βαμβάκι μειώθηκαν οι διαρροές τουλάχιστον με τσεκάρισμα δυο ημερών. Ατμούς στη Βάση δεν βλέπω πλέον μόνο υγρό που βγάζει απο της τρύπες στη ρύθμιση αέρα αλλά λιγο. Το νέο πρόβλημα χεχεχε ειναι ότι δεν συμπαθεί το n200, στις πρώτες δυο απόπειρες τα πήγε καλα απο κει και πέρα στη Τρίτη αντίσταση και μετα μου βγάζει protection και κατεβάζει τα watt στο 0.1 και μετα απο 3-4 αντιστάσεις μου έβγαζε το μοντακι new coil same left same right κάτι τέτοιο. Μπορεί να μην κάνω κάτι καλα και εγω βεβαια.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1021 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 16:55 »
Οπότε όλοι εμείς που ακόμα το σκεφτόμαστε, τι κάνουμε; Κοιτάμε αλλού, (πχ. taifun, russian 3.0) ή τον αγοράζουμε και φεύγουμε σφαίρα για Χανιά για να μας κάνει μερικά σεμινάρια χρήσης ο makis206;  :)

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1022 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 17:10 »
Μακη ειχες δικιο κοπηκε ξανα το insulator , θα κανω αυριο δοκιμη με αυτο που ειπες μπας και τελειωσουν τα βασανα αλλιως ερχομαστε διακοπες στα Χανια οπως ειπε ο φιλος πανω !!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1023 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 18:16 »
Ηράκλειο να έρθετε γιατί εκεί με παντρέψανε πριν κάνα δίμηνο.. :laugh1:

Δεν θέλει σεμινάρια πάντως παιδιά, εύκολος είναι να τον κάνετε ότι θέλετε κι αν η γνώμη μου μετράει ίσως λίγο περισσότερο επειδή του αφιέρωσα τον χρόνο που χρειάστηκε για να στρώσει ε Ναι λοιπόν, θεωρώ ότι αξίζει σαν ατμοποιητής και για τα λεφτά που κοστίζει. Κουβαλάει μεν το σφάλμα της εταιρείας που τον κατασκεύασε και αμαυρώνει την εικόνα του αλλά πρόκειται για σφάλμα που διορθώνεται εύκολα, ανέξοδα, και προπαντός δείχνει να κρατάει στον χρόνο και τη χρήση.

Υπάρχει και το θεματάκι με το πλαστικό τανκ βέβαια αλλά το αφήνω λίγο στο πλάι αφού νομίζω ότι μπορούμε να το "προστατεύουμε" αρκετά τοποθετώντας το στην πάνω μεριά του τανκ (α ρε Ribot με τα tips σου! ) κι απ'την άλλη δεν είναι και λίγοι οι ατμοποιητές που μπορούν να παρουσιάσουν παρόμοιο πρόβλημα..

Τέλος πάντως, εύχομαι να τον χαρείτε όλοι όπως κι εγώ τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώντας τον και είθε οι τοίχοι σας να μείνουν ανέπαφοι απ'τα μέταλλα του.! :D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1024 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 20:49 »
Ε αφού συμπεθεριάσανε Χανιώτες με Ηρακλειώτες, τότε δεν πρέπει να υπάρχει καμιά αμφιβολία για τον expro!
Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο πλέον. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1025 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 20:54 »
Φωτιά θα μας βάλεις μου φαίνεται ribot.
Πέρα από την πλάκα, η κόντρα είναι μόνο στο όνομα και στα λόγια μερικές φορές. Στην πραγματικότητα δεν υπάρχει περίπτωση να στραβοκοιτάξουμε ο ένας τον άλλον λόγω καταγωγής. Εκτός κι αν δε μας εξηγούν πως να κάνουμε τον eXpro να δουλέψει  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1026 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 21:07 »
Εδώ τα βρήκανε οι Βροντάκηδες κι οι Φουρτουνάκηδες, εμείς θα τα χαλούσαμε.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1027 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 19:35 »
Επανέρχομαι για άλλη μια φορά, με νεώτερα από τη δοκιμή του V2 του φίλου mpol. Σήμερα 4η μέρα της δοκιμής και από το πρωί τον έχω με το γυάλινο τανκ με τα παραθυράκια που είχα στον δικό μου V1.2
Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα τροφοδοσίας. Όπως λειτουργεί με το κανονικό τανκ, έτσι λειτουργεί και με το γυάλινο.
Το υγρό είναι το maxboro της natura, από αυτά της προσφοράς στο φόρουμ, που είναι και παχύρρευστο λόγω vg και τον έχω στη δεύτερη μεγαλύτερη τρύπα τροφοδοσίας.
Τι να πω, θα τον ατμίσω μέχρι την Τετάρτη που θα τον επιστρέψω και βλέπουμε, αλλά αν υπήρχε πρόβλημα θα είχε εμφανιστεί απ' το πρωί. :dontknow:
Πάντως από γεύση, το γράφω με σιγουριά πλέον, εγώ δεν βρήκα καμιά διαφορά από τον 1.2 :nope:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1028 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 20:25 »
Αυτό είναι πολύ ευχάριστο γιατί δίνει ελπίδες ότι θα μπορέσει να χρησιμοποιηθεί ξανά και το δικό μου κάποια στιγμή. Την διαφορά στο κενό μεταξύ τανκ και καμπάνας την βλέπεις και εσύ όμως, σωστά Γιώργο;
Αλήθεια, σε ποια τρύπα εισαγωγής υγρού έχεις βάλει το δαχτυλίδι;
Μόλις τώρα μου ήρθε κάτι περίεργο στο μυαλό. Μήπως βάζοντάς το σε μικρότερη τρύπα εισαγωγής υγρού, θα είναι μικρότερη και η φούσκα που θα δημιουργείται σε κάθε τζούρα κι έτσι θα μπορεί να διαφεύγει πιο εύκολα μέσα απ'αυτό το μικρό κενό; Και στο τέλος, αν διαφεύγει κι αυτό το κενό αέρος μέσα απ'τη στενοκοπιά, θα αφήνει και τον χώρο της τρύπας ελεύθερο για κανονική εισαγωγή υγρού απ'το τανκ στο βαμβάκι;
Τι σκέφτεται κάποιος μετά από πολύωρο μεσημεριανό ύπνο ε.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1029 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 20:26 »
Καλησπερα ! Τον πηρα απο το καταστημα και μου ειπαν οτι δεν κοπηκε το insulator που μπορω να το παρω απο τις ego one κεφαλες αλλα το center block insulator
αυτο δλδ http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/tank-systems/center-block-insulator-v2-detail.html


Δυστυχως ειναι out of stock , μηπως ξερει κανεις καμια πατεντα με κατι αλλο ή να περιμενω εαν και εφοσον φερουνε?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1030 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 20:42 »
Κι άλλο "out of stock".. αυτό αρχίζει να καταντάει.. Η πλάκα είναι ότι το είχα παραγγείλει κι εγώ όταν πήρα τον expro κι όμως δεν μου το έφεραν ποτέ. Είχα ξεχάσει και ότι το είχα παραγγείλει να φανταστείτε. Στέλλα ρώτησες στη replace smoke μήπως μπορεί να το βρει με κάποιο τρόπο;

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1031 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 20:46 »
Οχι , θα τους παρω αυριο τηλεφωνο γιατι χτες ειχανε κλεισει την ωρα που ημουν στο καταστημα της Ροδου .
Δυστυχως χωρις αυτο δεν θα διαβαζει καμια αντισταση και θα καθετε στο κουτι του .
Εσυ απο ποτε το βλεπεις out of stock ?  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1032 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 20:57 »
Εγώ μαζί με τον εξπρο είχα παραγγείλει και κάποια ανταλλακτικά μεταξύ τους και αυτό το οποίο ήταν out και δεν μου το έστειλαν αρχικά, είχαν πει ότι θα το φέρουν πάντως. Προ τριμήνου τώρα αυτό; Δεν θυμάμαι και πότε τον πήρα..
Μετά από κάνα μήνα από την αγορά του παράγγειλα και το μεταλλικό τανκ, θυμήθηκα στην παραγγελία μου να ζητήσω ξανά και αυτό το πλαστικό insulator, και πάλι όμως out. Έκτοτε δεν ασχολήθηκα ξανά, δεν περίμενα ότι θα μπορούσε να χαλάσει κάποια στιγμή κι αυτό, να όμως που κάποιου (εσένα ) χάλασε. Κι είναι πάλι out..

Προσπάθησε με κάποιο τρόπο να επικοινωνήσεις μαζί τους Στέλλα, είτε παίρνοντας τους τηλέφωνο απευθείας είτε μέσω του καταστήματος που πήρες τον ατμοποιητή, υπάρχει συνεργασία μεταξύ τους υποθέτω. Ελπίζω να κάνουν κάτι όπως έκαναν και με το δικό μου insulator (το κομμένο που είχα δηλαδή ), ενώ το είχαν out of stock έψαξαν και μου βρήκαν ένα και μάλιστα μου το έστειλαν δωρεάν τα παιδιά, είχα όμως και καινούργιο ατμοποιητή τότε.

Θα πρέπει να ψάξουν κατ'εμέ, είναι οι εισαγωγείς του expromizer αν δεν απατώμαι.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1033 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 21:45 »
Την διαφορά στο κενό μεταξύ τανκ και καμπάνας την βλέπεις και εσύ όμως, σωστά Γιώργο;
Αλήθεια, σε ποια τρύπα εισαγωγής υγρού έχεις βάλει το δαχτυλίδι;

Σαφώς, διαφορά υπάρχει αφού το γυάλινο είναι πιο χοντρό.
Δε με προσέχεις όμως Μάκη, παρακοιμήθηκες :tongue_smilie: Το έγραψα βρε, όχι στην πιο μεγάλη από τις τέσσερις, αλλά στη δεύτερη μεγαλύτερη τρύπα εισαγωγής.
Στέλλα, κατά 99% ταιριάζει και του kl+ το μονωτικό. Ίσως είναι λίγο πιο παχύ αλλά στις άλλες διαστάσεις είναι οκ, οπότε στη χειρότερη δε θα έρχεται "πρόσωπο" η βίδα που πιάνει τον κεντρικό πόλο. Για κάνε καμιά δοκιμή αν έχει κάποιος γνωστός σου τον kayfun.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1034 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 21:54 »
Τώρα μάλιστα, ξύπνησα.. :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541418 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50153 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357743 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11508 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193039 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591873 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios