vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 7 χρήστες
Mimhsdr, stavros76, Barbapaidi, manoslykos, Milarepa, chkontog, zalaros

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #870 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 16:00 »
Ρίξε μια ματιά και εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26577.15.html
Εγώ δεν είχα ποτέ αυτό το πρόβλημα αλλά τον δούλευα στα 10-11W. Όπως θα δεις στο παραπάνω νήμα κάποιοι φίλοι λένε ότι το KGD καλό είναι να το ξεφλουδίζουμε από το πάνω και κάτω στρώμα που είναι πιο σκληρό.

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #871 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 18:38 »
διαβασα ολο το νημα...δεν εβγαλα ακρη, το μονο συγουρο ειναι οτι χρειαζομε drip tip ,
watt δε προκειτε να ριξω κατω απο 20.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #872 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 18:59 »
Όλα καλά αλλά 1,8Ω αντίσταση και 20watt νομίζω ότι είναι πολλά τα watt. Πήγαινε την αντίσταση στα 1.5 ΄και πιο κάτω και ξαναδοκίμασε. Το όλο πρόβλημα είναι κατά την δικιά μου εκτίμηση στα πολλά watt. Αφού δεν θέλεις να κατεβάσεις watt κατέβασε Ωμ.

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #873 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 19:05 »
Μου συμβαίνει το ιδιο με ανοιχτές σπείρες . Σε Λιάγκα watt και συνήθως όταν το βαμβάκι χάνει την απορροφητικότητα του. Νομίζω όμως ότι παιζει ρόλο και το mod. Θα παράδειγμα στα ίδια watt σε smok το φαινόμενο ειναι εντονότερο σε σχέση με το Vtc mini.

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #874 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 20:03 »
Φίλε morfea μόλις ανακάλυψες το μεγαλύτερο κουσούρι (κατ' εμέ) του expro V1. Δεν ξέρω πως τα πάει ο V2 σε αυτό το θέμα αλλά ο V1 έχει αυτό το πρόβλημα.
Οριστική λύση δεν έχω βρεί για αυτό το πρόβλημα, αλλά θα σου αναφέρω την δική μου εμπειρία με αυτόν τον ατμοποιητή μήπως και βοηθήσω να κατανοήσεις τον λόγο που συμβαίνει....

Πριν κανα χρόνο που τον είχα αγοράσει καινούριο, αμέσως διαπίστωσα το εν λόγο πρόβλημα.
Το είχα αναφέρει σε αυτό το νήμα (ονομάζοντας εσφαλμένα το πρόβλημα ως καψούλια λόγο άγνοιας της ορολογίας του Η.Τ.)  αλλά δεν κατάφερα να βγάλω άκρη, αφού τα παιδιά εδώ νόμιζαν πως έχω θέμα υποτροφοδοσίας  :wall: ... anyway.

Τον χρησημοποίησα ελάχιστα, είναι ζήτημα εάν έκανα ποτέ ολόκληρο τανκ, εξ' αιτίας αυτού του προβλήματος.
 Έχω δοκιμάσει σύρματα από 0.16 έως 0.30 , αλλά και διάφορα βαμβάκια (οργανικό, nakamitsi, kdg), μέχρι που κατάλαβα πως αυτά δεν ήταν η πηγή του προβλήματος.

Μετά από ενα χρονο έχω πλέον διαπιστώσει πως το πρόβλημα βρήσκετε στο γεγονός ότι μαζέυει πολύ εύκολα υγρό (από τις πρώτες τζούρες) κάτω από το driptip, το οποίο όμως δεν καταφέρνει να κατέβει μέχρι την καμινάδα λόγο του ότι η διάμετρος εξόδου της καμινάδας είναι πολύ μικρή, και έτσι εγκλοβίζεται εκεί..... ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΓΚΛΟΒΙΣΜΕΝΟ ΥΓΡΟ είναι που σου πετάγεται.
Αυτό είναι το ένα μέρος του προβλήματος και κατα την γνώμη μου ευθήνεται αποκλειστικά ο expro.

Το άλλο μέρος του προβλήματος είναι στο στήσιμο αλλά και τα υγρά...
Λιγότερο big bang πέρνω μόνο με micro coil.
Όσο αφορά τα υγρά, ομολογώ πως δεν τα είχα ενοχοποιησει ποτέ, μέχρι που δοκίμασα να κάνω σκέτη βάση χωρίς wfi... και εκεί ήταν που ήρθε η εκπληξη !!!
Ως δια μαγείας εξαφανήστικαν τα big bang. Οταν τελείωσε το αναραίωτο υγρό, χωρίς να αλλάξω τίποτα στον expro του έβαλα βάση  αραιωμένη με wfi (έτσι για δοκιμή αφού κάτι ψιλιάστηκα),,,,,, και ως δια μαγείας ξαναεμφανίστηκαν τα big bang...

Υ.Γ. Όλο αυτό το διάστημα ταλαιπωρίας με τον expro, έστηνα και άτμιζα με 2 kayfun οι οποίοι έπαιζαν απροβλημάτιστα....

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #875 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 20:20 »
εχω δοκοιμασει απο 0.8 μεχρι 2 Ωμ, διαφορα συρματα micro coil και στησηματα, σκετη βαση κανω κιεγω αλλα πεταει συνεχεια, γιαυτο πηστευω οτι με ενα drip tip τυπου kayfun
https://www.fasttech.com/products/1775803
θα λυθει το θεμα....γ@#ώ τα capital control τους.....

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #876 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 20:21 »
Για τα Σκασιματα που πεταγονται στο στομα,αν και αν στησεις σωστα και με σωστο υγρο δεν υπάρχουν,
μια λυση ειναι η εξης...
Παρτε τουλι (απο μπομπονιερα) και κοφτε ενα στρογγυλο κομματι οσο ειναι η διαμετρο του ντριπ τιπ.
Μετα βγαλτε το ντριπ τιπ απο τον ατμοποιητη ,τοποθετηστε το κομματι απο το τουλι στο χωρο που μπανει το ντριπ τιπ,
εκει που μαζευει το υγρο δηλαδή και μετα κουμπωστε το ντριπ τιπ....
Τελος οι ρουκετες στο στομα!!!
Το τουλι οσο πιο μικρες τρυπες εχει τοσο το καλύτερο!
Δοκιμαστε το...

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #877 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 20:25 »
θα το δοκοιμασω κιαυτο με το τουλι κιαμα δε κανει δουλεια θα φαει σουτ , και ειναι κριμας γιατι κατα τα αλλα μου κανει μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #878 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 21:20 »
εχω δοκοιμασει απο 0.8 μεχρι 2 Ωμ, διαφορα συρματα micro coil και στησηματα, σκετη βαση κανω κιεγω αλλα πεταει συνεχεια, γιαυτο πηστευω οτι με ενα drip tip τυπου kayfun
https://www.fasttech.com/products/1775803
θα λυθει το θεμα....γ@#ώ τα capital control τους.....


Φιλε αν θες να κανεις αγορα απο εξω υπαρχουν λυσεις να παρακαμψεις τα cc! Ριξε μια ματια στο σχετικο νημα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,825.1470.html
Εγω εκανα αγορα απο fasttech κανονικα

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #879 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 22:22 »
θα το ψαξω, αλλα ολοκληρη φασαρια για ενα drip tip?αμα δε το βρω απο εδω θα δω.
το τουλι δε κανει δουλεια, χειροτερο ειναι, μπορει να μη πεταει σταγονες αλλα ανεβαζει πολυ υγρο στο στομα.......συμπερασμα...αυτος ο ατμο δε κανει για πανω απο 10 watt.
ο μονος τροπος για να τον ατμισεις πανω απο 10 watt ειναι καθε 3 τζουρες να καθαριζεις το πανω μερος του ατμο και το drip tip

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2015, 10:04 από morfeas »

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #880 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 13:44 »
Να ρωτήσω κάτι όποιον έχει την εμπειρία...
Θέλω να αγοράσω νέο ατμοποιητή και είμαι μεταξυ του V2 και κλώνου kayfun V4 (δεδομένου ότι παίζουν περίπου στην ίδια τιμή). Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι γεύση και απροβλημάτιστη λειτουργία (δηλ χωρίς διαροές και συναφή).
Εδώ και πολύ καιρό έχω τον KL+ τον οποίο τον έχω καταευχαριστηθεί αφού ΠΟΤΕ δεν παρουσίασε το παραμικρό. Ούτε διαροές, ούτε υπερ- ή υπο- τροφοδοσίες, ούτε τίποτα ακόμα και με τελείως διαφορετικά στησίματα ή ακόμα και από τα πρώτα μου στησίματα (ο πρώτος μου επισκευάσιμος) που ήταν κυριολεκτικά για γέλια και κλάματα. Απλά με έχει κουράσει λίγο το ότι πρέπει να κουβαλάω κατσαβιδάκι για αναπλήρωση υγρών και το στήσιμο του σύρματος (οι βίδες δεν είναι τόσο πλακουτσές με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνω ζογκλερικά για να καταφέρω να σφίξω καλά το σύρμα) καθώς επίσης και το γνωστό σφύριγμα.
Από ότι διαβάζω και βλέπω, ο V2 έχει πανεύκολο στήσιμο σύρματος, αλλά λίγο "ιδιαίτερο" (να το πω ευγενικά) στήσιμο φυτιλιού και αρκετά αναφερόμενα προβλήματα διαροών. Ο KV4 έχει παρόμοιο (ή λίγο ευκολότερο) στήσιμο σύρματος με KL+ αλλά κανένα άλλο θέμα. Και οι δύο γεμίζουν από πάνω και δε χρειάζονται άδειασμα υγρών για φτιάξιμο αντίστασης. Από γεύση όμως; Και ξανατονίζω ότι ενδιαφέρομαι για κλώνο KV4, γιατί 150 γιούρια κάπως μου φαίνονται.
Τι λέτε εσείς;


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #881 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 13:58 »
Και οι δυο επιλογές είναι καλές και για μένα ισάξιες στο θέμα γεύσης. Το μόνο "μειονέκτημα" που θα εύρισκα στον KV4 σε σχέση με τον Expro, είναι τα περισσότερα κομμάτια του. Αλλά και αυτό δεν είναι κάτι που τρομάζει ιδιαίτερα. Από πλευράς στησίματος, ίδια πράγματα σχεδόν...εύκολοι και οι δυο!

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #882 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 14:01 »
Εγω δεν θα σου πω τη γνώμη μου παρόλο που τον έχω αλλά επειδή είμαι καινούριος η άποψη μου ειναι με ερωτηματικό!! Δεν είμαι 100% σίγουρος!! Εγω θα έβλεπα και και μια άλλη εναλλακτική χωρίς να έχω εμπειρία αλλά απ ότι διαβάζω....αν ακόμα ο expromizer Πουλιέται στα 55-60 όπως τον πήρα εγω γιατί να μην δώσεις αλλά 20-25 να πάρεις τον phenomenon η τον eviva, που ειναι σίγουρα καλύτεροι απο expromizer σύμφωνα με την άποψη πολλών στο φόρουμ!!
Α και ο expromizer δεν γεμίζει απο πάνω

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #883 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 14:04 »
Μιας και έχω και τους τρεις (γνήσιο kfl+, expromizer V2 και v4 tobecco ) μεταξύ των δύο θα σου πρότεινα τον v4. Καλός κι ο expro δεν λέω, δεν μετάνιωσα που τον πήρα καθόλου θα έλεγα. Αλλά ο kayfun μου έκατσε καλύτερα, ίσως γιατί έπεσα και σε καλό κλώνο βέβαια και τον φόρτωσα και με ένα κιτ ανταλλακτικών του γνήσιου που μάλλον τον έκανε ακόμα καλύτερο. Δεν είναι κακός ο expro, μια χαρά αποδίδει, έχει καλή γεύση, πολλές ρυθμίσεις και εύκολες, αναπλήρωση πανεύκολη, ο kayfun όμως είναι άλλο πράγμα. Έστω και κλώνος κάθομαι και τον θαυμάζω πέρα του απίθανου ατμίσματος που χαρίζει..

Δεν θέλω να λέω πολλά, σήμερα αν έπρεπε να δώσω έναν από τους τρεις αυτός θα ήταν χωρίς σκέψη ο expromizer. Δεύτερος θα έφευγε ο v4 γιατί είναι κλώνος, αν είχα όμως και τον v4 γνήσιο κι έπρεπε αναγκαστικά να διαλέξω έναν μεταξύ lite+ και v4 τότε πραγματικά θα είχα μεγάλο πρόβλημα. Για το να δώσω τον expro δεν προβληματίζομαι ιδιαίτερα βλέπεις αν και είναι όντως καλός. Αλλά δεν είναι kayfun.. :)


Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #884 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 16:35 »
@steve34
Όσον αφορά το γέμισμα από πάνω έχεις δίκιο αλλά δεν ήμουν σαφής. Εννοούσα γέμισμα χωρίς εργαλεία ή τρύπες μόνο για σύριγγες. My bad. Σε ευχαριστώ όμως για τις εναλλακτικές που μου πρότεινες. Θα δω μερικά βιντεάκια και θα διαβάσω feedback από το φόρουμ γιατί δεν τους έχω δει καν.


@makis206
Κατατοπιστκότατος και σαφέστατος. Γενικότερα από ότι διαβάζω όποιος έχει V4 (ειδικά τον αυθεντικό) τον έχει σαν σημείο αναφοράς. Θα δω και τις εναλλακτικές του steve, αλλά αρχίζω να αναθεωρώ την "τσιγκουνιά" μου (προς αυθεντικό V4) γιατί βλέπω πως τα ακριβά πράγματα συνήθως έχουν τέτοιες τιμές για κάποιο λόγο και όχι λόγω ονόματος και φήμης.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 10 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181246 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 259 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 234 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573038 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2193 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 899 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327821 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99