vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 3 χρήστες
soulplayer, manoslykos, camber

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #885 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 16:48 »
Είναι ακριβός ο v4 αλλά σκεπτόμενος τα κομμάτια που χρησιμοποιούνται για να γίνει αυτό το διαμάντι νομίζω ότι η τιμή του δικαιολογείται σε μεγάλο βαθμό. Εδώ άλλοι κι άλλοι τον πλησιάζουν με πλαστικά τανκάκια, τι λέμε τώρα.. τέλος πάντων μην εκτροχιάζω το νήμα του expro άλλο. Αν μπορούσες να τον δοκιμάσεις κάπου θα σε βοηθούσε να καταλήξεις, πάντως υπάρχουν και κλώνοι εκεί έξω που πραγματικά αξίζουν και μάλιστα στο 1/3 περίπου της τιμής του αυθεντικού.

Και μην διαγράψεις τον expro με αυτά που διάβασες, αν βρεθεί ευκαιρία στον δρόμο σου δώσ'του λίγο χρόνο γιατί σίγουρα τον αξίζει κι αυτός.. :)

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #886 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 17:22 »
Γενικότερα από ότι διαβάζω όποιος έχει V4 (ειδικά τον αυθεντικό) τον έχει σαν σημείο αναφοράς. Θα δω και τις εναλλακτικές του steve, αλλά αρχίζω να αναθεωρώ την "τσιγκουνιά" μου (προς αυθεντικό V4) γιατί βλέπω πως τα ακριβά πράγματα συνήθως έχουν τέτοιες τιμές για κάποιο λόγο και όχι λόγω ονόματος και φήμης.

Καλός ο eXpromizer, αλλά αν όντως θέλεις κάτι καλύτερο (..και δύνασαι), ακολούθησε την άποψη που διατύπωσες παραπάνω.

..εδώ προς το τέλος της παρουσίασης του taifun gt2, ο busardo τον συγκρίνει με v4 και squape (..και οι τρείς τους είναι "κορυφή"):


Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #887 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 00:46 »

@steve34
Όσον αφορά το γέμισμα από πάνω έχεις δίκιο αλλά δεν ήμουν σαφής. Εννοούσα γέμισμα χωρίς εργαλεία ή τρύπες μόνο για σύριγγες. My bad. Σε ευχαριστώ όμως για τις εναλλακτικές που μου πρότεινες. Θα δω μερικά βιντεάκια και θα διαβάσω feedback από το φόρουμ γιατί δεν τους έχω δει καν.


@makis206
Κατατοπιστκότατος και σαφέστατος. Γενικότερα από ότι διαβάζω όποιος έχει V4 (ειδικά τον αυθεντικό) τον έχει σαν σημείο αναφοράς. Θα δω και τις εναλλακτικές του steve, αλλά αρχίζω να αναθεωρώ την "τσιγκουνιά" μου (προς αυθεντικό V4) γιατί βλέπω πως τα ακριβά πράγματα συνήθως έχουν τέτοιες τιμές για κάποιο λόγο και όχι λόγω ονόματος και φήμης.
Σίγουρα πρέπει να κανείς ένα τσεκάρισμα στο τι λέγεται αλλά για τόσα λεφτά πρέπει να δοκιμάσεις και ο ίδιος...δηλαδη και expromizer v2 και kayfun v4 η eviva ,phenomenon η όποιον άλλο ελληνικό στα 100+ .αν ειναι να δώσεις τόσα λεφτά εγω θα έβλεπα πρώτα τι προσφέρει ο καθένας σε επαφή απο κοντά ,γιατί μπορεί να σε καλύψει και ο οικονομικός πχ και να μην χρειαστεί να δώσεις τόσα λεφτά. Η άποψη μου ειναι Βάση λογικής περισοτερο γιατί η πείρα ειναι πολυ μικρή. Πάντως με τον expromizer δεν τρελάθηκα αλλά έχω δοκιμάσει πολυ λίγους και όλοι ειναι σε αυτή τη κατηγορία,γι αυτο παρήγγειλα τον belus να ψάχτω λιγο και με πνευμονικές με πιο αεράτη τζούρα να δω αν μου Πάει να αποκτηςω και μια παραπάνω γνώμη και εμπειρία ώστε να καταλήξω σε κάτι καλό σε κάποιο διάστημα σε κάποιον ελληνικό μάλλον ποιο ποιοτικό.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #888 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 10:13 »
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά μένω επαρχία και δεν υπάρχουν καταστήματα για να κάνω τις δοκιμές που λες. Θα πρέπει να το καθυστερήσω μέχρι να τύχει να πάω Αθήνα ή σε κάποια άλλη πόλη που να έχει κατάστημα με τα συγκεκριμένα προϊόντα.
Με τις πνευμονικές δεν τα πάω και τόσο καλά, ούτε μου αρέσουν τα σύννεφα (ειδικά όταν είμαι έξω), γι'αυτό κοιτάζω ατμοποιητές που δεν έχουν θέμα με τις σφιχτές τζούρες για MTL (mouth to lung). Προτιμώ χίλιες φορές τη γέυση παρά τα ντουμάνια. Έχω σκεφτεί να πάω και σε ντρίπερ, αλλά είναι σίγουρο ότι θα τον παρατήσω γιατί θα γίνομαι χάλια  ;D .

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #889 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 10:38 »
Κατάλαβα, είναι λίγο δύσκολο αφού μένεις εκτός.. παντως ακούγεται ότι οι ελληνικοί αποδίδουν καλύτερα σε γεύση, οι περισσότεροι τουλάχιστον. Τον belus τον ανέφερα σαν παράδειγμα δεν στον προτείνω απλά τον πήρα επειδή βγενει οικονομικός από έξω και για να κάνω μια σύγκριση με δεύτερο επισκευασιμο που ακούγεται?Ότι τα πάει καλά καλά σε γεύση και με μια ανοιχτή τρύπα λειτουργεί και για τσιγαρισιες.... Καλό ψάξιμο και εύχομαι να βρεις αυτό που ψάχνεις :)

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giannis.f

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #890 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 13:53 »
παιδια καλησπερα! εχω εδω κ 1 μηνα τον expromizer v2 και ειμαι ετοιμος να τον σουταρω! το προβλημα ειναι οι διαρροες εχω κανει τα παντα απο διαφορετικα στησιματα και παλι μου κανει τα ιδια. εχω την εντυπωση οτι μου δακρυζει κ απο εκει που βιδωνει το πλαστικο με το deck! επισης το συγκεκριμενο σπειρωμα οταν βιδωνεις δε τερματιζει....ειναι λογικο???? παιδια τη βοηθεια σας!!!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #891 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 14:03 »

όχι θα έπρεπε να τερματίζει
έχουν χαλάσει τα πασα από το πλαστικό κομμάτι γιαφτο έχεις διαρροές ψάξε για ανταλλακτικό

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #892 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 14:03 »
Μαλλον εχουν προβλημα οι βολτες του πλαστικου, η εχει καποιο κρακ.Δοκιμασε να το βιδωσεις αναποδα το τανκ , δηλαδη το πλαστικο να βιδωσει στο πανω καπακι..(Συμβουλη του Ribot που εμενα με εχει σωσει  :respect: )

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #893 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 14:07 »
Όχι, δεν είναι λογικό, οπότε βίδωσέ το ανάποδα, το πλαστικό μέρος επάνω και το ατσάλινο κάτω, να δεις πως πάει κι έτσι.
Έχοντας μεγάλη εμπειρία, μόνο από τον 1.2 όμως, έχω την εντύπωση ότι ο ν2 θέλει περισσότερο βαμβάκι από τον προηγούμενο και ίσως τη δεύτερη μικρότερη τρύπα ροής του υγρού.Αυτό εξαρτάται κι απ' την ρευστότητα του υγρού βέβαια.
Αν δεν υπάρχει διαρροή πάντως από κάποιο ορινγκ, τότε για τις διαρροές ευθύνεται πάντα το στήσιμο, σε όλους τους τανκάτους ατμοποιητές.

Πώς χαλάνε τα πάσα πάντως, είναι απορίας άξιο. Σχεδόν έξι μήνες συνεχούς χρήσης με το πολυκαρβονικό και είναι άψογα!

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #894 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 14:23 »
Ribot  Δεν θελει κ πολυ, ενα δευτερολεπτο απροσεξιας κ με λιγα νευρα το κακο εχει γινει. πιστευω πως αν δεν το ειχα βαλει αναποδα απο την αρχη θα την ειχα παθει κ εγω.Νασαι καλα για αλλη μια φορα με την συμβουλη σου. Τον εχω περιπου ενα μηνα κ μεχρι στιγμης κανενα προβλημα.Απλα στησιματα κ με 316ss το τελευταιο παιρνω πολυ ωραια γευση..

Αποσυνδεδεμένος giannis.f

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #895 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 14:41 »
παιδια ευχαριστω πολυ! θα το δοκιμασω αργοτερα να το γυρισω αναποδα! ...παντως απο τη πρωτη μερα δε τερματιζε....ευχαριστω κ παλι!!!!

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #896 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 17:19 »
παιδια καλησπερα! εχω εδω κ 1 μηνα τον expromizer v2 και ειμαι ετοιμος να τον σουταρω! το προβλημα ειναι οι διαρροες εχω κανει τα παντα απο διαφορετικα στησιματα και παλι μου κανει τα ιδια. εχω την εντυπωση οτι μου δακρυζει κ απο εκει που βιδωνει το πλαστικο με το deck! επισης το συγκεκριμενο σπειρωμα οταν βιδωνεις δε τερματιζει....ειναι λογικο? ??? παιδια τη βοηθεια σας!!!

Καλώς τον! Φίλε Γιάννη , τα ίδια κι εγώ! Διαρροές! Εμένα δεν μου δάκρυζε απ' τις βόλτες ,
αλλά απ' το επιστόμιο και το airflow.
Συνέχεια τυλιγμένο σε χαρτοπετσέτα τον έχω , για να δω και από πού ακριβώς τρέχει
αλλά και για να μη γεμίσω υγρά. Τον έχω πάει πίσω τώρα και περιμένω τι θα μου πουν.
Είναι κρίμα γιατί είναι καλός ατμοποιητής.  Δεν ξέρω , βέβαια , αν είναι πιο καλός από Kayfun ,
γιατί δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα , μόνο τον Expro.

Αποσυνδεδεμένος giannis.f

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #897 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 18:42 »
τελικα ο v2 δε βιδωνει αναποδα.......παω για παραγγελια....
φιλε mpol εχω kayfun lite kai για μενα ειναι καλυτερος o expro αν εξαιρεσης βεβαια αυτα τα θεματα με τις διαρροες

Αποσυνδεδεμένος asterw

  • *
  • 71
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #898 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 21:29 »
τελικα ο v2 δε βιδωνει αναποδα.......παω για παραγγελια....

Γιάννη, γιατί δεν σου βιδώνει ανάποδα; Κι εγώ στον v2 ανάποδα τον είχα αρχικά, από την αρχή που τον πήρα στο κατάστημα ανάποδα μου το είχε βάλει. (Μετά η έξυπνη  :nope: το έβαλα πάλι κάτω για να βλέπω πότε τελειώνει το υγρό, έφαγε και μια ξεγυρισμένη τούμπα και του άλλαξα τα φώτα). Μήπως τελικά όντως είναι ελαττωματικό το δικό σου...

Και οι διαρροές μου φαίνονται περίεργες, 2 μήνες τώρα που έχω τον v2 δεν είχα ούτε μία φορά διαρροές... Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #899 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 22:44 »
Γιάννη και μένα μου βιδώνει ανάποδα. Αλλά , όπως λέει και η φίλη Αστέρω , τον ξαναγύρισα
στην κανονική θέση για να βλέπω το υγρό.
Όσο γι αυτό που λες για τον Kayfun , το ανέφερε κι ο Ρένος (Ares Mares) στην παρουσίαση
του eXpro: "Αν και δεν πρέπει να τα λέω αυτά, νομίζω πως τον ξεπέρασε", λέει κάπου...
Αστέρω , πες  σε παρακαλώ , σε τι στήσιμο τον δουλεύεις και είναι απροβλημάτιστος;
Γιατί σε ό,τι στήσιμο μού έκανε εμπειρότατο άτομο , δεν κατάφερε να μην έχει διαρροές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 11 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 19 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:44
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1872 247234 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:16
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2082 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8203 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122649 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 489 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327277 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8823 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298374 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140