vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 7 χρήστες
kostasfender, camber, chkontog, Barbapaidi, tasos1976, manoslykos, Milarepa

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #855 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 12:57 »
Οφφ τόπικ

Μάκη ποιο κατάστημα λες; Γιατί ψάχνω ένα κατάστημα πιο "ποιοτικό" στο Ηράκλειο

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #856 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 13:01 »
Κρήτη βρίσκεσαι εσύ;


Σου στέλνω πμ για να μην θεωρηθεί διαφήμιση. :)

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #857 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 16:38 »
Πάλι διαρροές...!  :'( Πολλή διαρροή όμως... κι από πάνω κι από το airflow...
Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει... δεν παλεύεται αυτό το χάλι... (σας κουράζω κιόλας...).
Εκτός κι αν είναι ελαττωματικός απ' τη μάνα του , τι να πω πια , αλλά πώς θα το διαπιστώσω αυτό;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2015, 16:47 από mpol »

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #858 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 17:04 »
Όταν λες από πάνω που εννοείς;  χάνει από το top cap?  Αν το έχεις σωστά βιδωμενο τότε ίσως υπάρχει προβληματικό oring που σου κάνει όλη τη στραβή.

Στο λέω διότι κι εγώ δεν είμαι της υπομονής στο στήσιμο. Μπαμ μπαμ να τελειώνουμε και δεν είχα κάποιο ζήτημα διαρροής.

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #859 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 17:25 »
Φίλε tsabasid , όταν τον αφήνω σε οριζόντια θέση ή γυρτό , τρέχει από
τα airflow ή και από πάνω , όπως σήμερα.
Τραβώντας τζούρα , δακρύζουν οι τρύπες εισαγωγής αέρα.
Σήμερα τον άφησα μες στο τσαντάκι μου , τυλιγμένο σε χαρτί.
Ε , μου 'βγαλε μια κηλίδα 3 εκατοστά!
Απ' αυτά τα δύο σημεία γίνεται η διαρροή.
Λεπτομέρεια: Ως χθες έσταζε από τα air flow.
Σήμερα και από το drip tip ...
Είχε στρώσει και μια δυο μέρες αλλά μετά πάλι τα ίδια...
Θα πρέπει να τον πάω πίσω στο μαγαζί που τον πήρα , μπας και βρω άκρη...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #860 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 22:37 »
Κάποιο oringάκι πρέπει να στην κάνει την δουλειά, τα τσέκαρες καθόλου; Υπόψιν ότι έχει κι η καμπάνα orings, το "καπάκι" της μάλιστα έχει δύο πάνω του, ένα στο σπείρωμα κι άλλο ένα στην τρύπα που περνάει ο σωλήνας του τανκ.. Πρόβλημα στεγανοποίησης μου μυρίζει κι όχι θέμα με την τοποθέτηση του βαμβακιού σου..

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #861 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 23:03 »
Φίλε tsabasid , όταν τον αφήνω σε οριζόντια θέση ή γυρτό , τρέχει από
τα airflow ή και από πάνω , όπως σήμερα.
Τραβώντας τζούρα , δακρύζουν οι τρύπες εισαγωγής αέρα.
Σήμερα τον άφησα μες στο τσαντάκι μου , τυλιγμένο σε χαρτί.
Ε , μου 'βγαλε μια κηλίδα 3 εκατοστά!
Απ' αυτά τα δύο σημεία γίνεται η διαρροή.
Λεπτομέρεια: Ως χθες έσταζε από τα air flow.
Σήμερα και από το drip tip ...
Είχε στρώσει και μια δυο μέρες αλλά μετά πάλι τα ίδια...
Θα πρέπει να τον πάω πίσω στο μαγαζί που τον πήρα , μπας και βρω άκρη...
δεν έχω τον expromizer ίσως κάνω και λάθος.
αν δεν υπάρχει αστοχία υλικού, η περίπτωση μοιάζει με υπερτροφοδοσία, δηλαδή περνάει υγρό το οποίο δεν καταναλώνεται, μένει στη βάση και κάποια στιγμή το βγάζει από την εισαγωγή αέρα είτε από το επιστόμιο.
τσέκαρε την ρύθμιση των υγρών, βάλε σε μικρότερη τρύπα, δες αν έχεις λίγο βαμβάκι ή ανέβασε λίγο τα watt αν ατμίζεις πολύ χαμηλά.

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #862 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 23:05 »
Φίλε Μάκη ακριβώς την ίδια υποψία είχα κι εγώ.
Άκου τι έγινε το απόγευμα. Αλλάξαμε το (ομολογουμένως) λίγο βαμβάκι
της αντίστασης , βάλαμε σχεδόν διπλάσια ποσότητα για απορροφητικότητα ,
ελέγξαμε τις φλάντζες και όλα (φαίνεται) ότι διορθώθηκαν!!!
Εδώ και 5 ώρες , ούτε διαρροές ούτε τίποτα!!
Όμως θα περιμένω άλλες δυο μέρες τουλάχιστον ,
τεστάροντας την συμπεριφορά του.
Μου είπε το παιδί στο Atmosfaira ότι αν το ξανακάνει θα τον
στείλουμε για αλλαγή. Εξαντλήσαμε όλα τα ενδεχόμενα , οπότε τώρα
θα περιμένω. Αν όντως πάνε όλα καλά , είχαν δίκιο τα παιδιά εδώ , πως πρέπει
να κοιτάξω (ξανά) τα βαμβάκια.
Κι αυτό το τελευταίο , δεν το γράφω μόνο για να σας ευχαριστήσω όλους ,
αλλά και για να προλάβω τυχόν παρόμοια περιστατικά που ίσως αντιμετωπίσουν
νέοι , κυρίως , στους επισκευάσιμους.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

δεν έχω τον expromizer ίσως κάνω και λάθος.
αν δεν υπάρχει αστοχία υλικού, η περίπτωση μοιάζει με υπερτροφοδοσία, δηλαδή περνάει υγρό το οποίο δεν καταναλώνεται, μένει στη βάση και κάποια στιγμή το βγάζει από την εισαγωγή αέρα είτε από το επιστόμιο.
τσέκαρε την ρύθμιση των υγρών, βάλε σε μικρότερη τρύπα, δες αν έχεις λίγο βαμβάκι ή ανέβασε λίγο τα watt αν ατμίζεις πολύ χαμηλά.
Φίλε Γιώργο άτμιζα στα 13 watts. Ήταν λίγο; Κάποιοι μου είπαν να πάω στα 4 Volt , δηλαδή 15 watts και άνω!
(η αντίσταση είναι στο 1Ω).
Το σκεπτικό σου σου είναι ορθότατο και νομίζω ότι αυτά που αναφέρεις έπρεπε να κάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2015, 23:15 από mpol »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #863 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 23:11 »
ανάλογα το σύρμα και την αντίσταση που έχεις κάνει.
δες εδώ http://www.steam-engine.org/coil.asp


Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #864 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 23:12 »
δεν έχω τον expromizer ίσως κάνω και λάθος.
αν δεν υπάρχει αστοχία υλικού, η περίπτωση μοιάζει με υπερτροφοδοσία, δηλαδή περνάει υγρό το οποίο δεν καταναλώνεται, μένει στη βάση και κάποια στιγμή το βγάζει από την εισαγωγή αέρα είτε από το επιστόμιο.
τσέκαρε την ρύθμιση των υγρών, βάλε σε μικρότερη τρύπα, δες αν έχεις λίγο βαμβάκι ή ανέβασε λίγο τα watt αν ατμίζεις πολύ χαμηλά.
Εγω εχω τη v1 και αυτο συμβαίνει . Εάν έχεις πολύ λίγο βαμβάκι η τα Λουκιανού εινα τελείως ανοιχτά πλημμυρίζει το deck και μετά το βγάζει στο θάλαμο του αέρα . Όσο και ν ανεβάσεις τα watt επειδή δεν ατμιζουμε συνεχεια το deck θα γεμίσει υγρό μόλις το αφήνουμε (νομίζω) . Για αυτο προτιμάω να βάζω λιγο παραπάνω βαμβάκι χωρίς να το πατάω.

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #865 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 11:07 »
έχω έναν expromizer v1 εδώ και μια εβδομάδα και θέλω μια βοήθεια. όταν πατάω το κουμπί πετάει 1- 2 σταγόνες έχω από το drip tip με αποτέλεσμα να μουρχετε στο στόμα. αυτό συμβαίνει όταν έχω να ατμισω πάνω από ένα λεπτό....αν ατιμάσω και καπάκι πάλι πατήσω το κουμπί εκεί δε το κάνει. έχω βρει τη λύση να πατάω το κουμπί μακριά από το στόμα και μετά να ατμιζω αλλά το πρόβλημα είναι ότι έχω γεμίσει το γραφείο και ότι άλλο είναι μπροστά μου με υγρό. έχω δοκιμάσει πολλά στησίματα αλλά αυτό μου μου κάθετε ποιο καλά είναι 9 σπιρες 0.30 Micro coil ( 1.8 ohm) με οργανικό βαμβάκι και στα 20 watt.εκεί όλα δουλεύουν μια χαρά ο ατμό με καλύπτει μια χαρά αλλά έχω αυτό το θέμα με τις σταγόνες. άμα χαμηλώσω τα watt γύρω στα 8-10 εκεί δε το κάνει αλλά δε με καλύπτει σαν απόδοση. εδώ και 2 χρόνια ήμουν με έναν kayfun 3.1 κλώνο και με το ίδιο στήσιμο δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα . να πω ότι πολύ συχνά θα πρέπει να καθαρίσω το drip tip γιατί γεμίζει με υγρό. έχω δοκιμάσει και άλλο drip tip αλλά χωρίς αποτέλεσμα. να πω ότι το drip tip του kayfun έχει πολύ στενή τρύπα αλλά δε κάνει στον expro γιατί δεν είναι 510.η θα πρέπει να παραγγείλω από κίνα ( που δε μπορώ λόγο capital controls ) η κάποιος άλλος τρόπος αν ξέρει κάποιος από εδώ μέσα....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2015, 11:18 από morfeas »

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #866 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 12:02 »
τον ιδιο ατμο εχω και γω και τον δουλεύω στα 1.5 με 25αρι συρμα όχι micro coil σε 2mm  περνώντας και γυρω-γυρω απο την καμπανα εσωτερικα λιγο βαμβακι σαν στεφανι, και μπορώ να σου πω οτι δουλεύει αψογα και τελειως αθόρυβα.Ξεχασα να αναφερω πως τον δουλεύω στα 11w-4,1v.

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #867 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 12:12 »
κιεγω έχω βάλει και λιγότερες σπιρες και 25αρι σύρμα  και λιγότερο βαμβάκι και περισσότερο και έχω δοκιμάσει όλες τις τρύπες αέρα ....άλλα το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει....μόνο αν ρίξω τα watt δεν πετάει υγρό, αλλά δε με καλύπτει .

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #868 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 13:09 »
Στρίψε με 0,28 σύρμα, 6 ανοιχτές σπείρες σε 2,5μμ διάμετρο, αν και εφόσον είναι σωστή η αντίσταση, δεν παίζει τόσο ρόλο το σύρμα στις διατομές που συζητάμε. Τι οργανικό βαμβάκι έχεις? Αυτό το ανώνυμο που κυκλοφορεί σε pads? Δοκίμασε με κανα kgd, nacamitchi, cotton bacon. Nομίζω ότι το βαμβάκι φταίει.

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #869 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 13:31 »
kgd έχω πάρει και όπως έχω πει και πριν έχω χρησιμοποιησει  πολλά στησίματα και 6 σπιρες ανοιχτές άλλα και πάλι πετάει πράμα , ο μόνος τρόπος  είναι να κόψω τα watt άλλα το αποτέλεσμα ............δεν.




« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2015, 09:58 από morfeas »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248086 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181217 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 233 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8335 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123172 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 899 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 9048 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis