vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 0 χρήστες

ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΟΤΙ ΑΠΟΣΚΟΠΩ ΝΑ ΔΙΑΣΠΕΙΡΩ ΖΙΖΑΝΙΑ

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Kαπετανιο , κοψε μασες χαψες , πλακωσου στο περπατημα και ολα θα πανε καλα . Ατμιζε ατελειωτα οτι γουσταρεις !!! Εγω στα 45 μου , σακχαρο 430 τριγλυκεριδια 730 , χοληστερινη 260  και 109 κιλα . Σημερα 3 μηνες μετα , σακχαρο σταθερο 100- 115 , τριγλυκεριδια 170 και χοληστερινη 160 !!! Ατμισμα ατελειωτο με pg , vg , lg , tg , mg ..... O καφες ομως σκετος πια , τα γλυκα ειναι μια μακρινη αναμνηση , το περπατημα ( πηρα διαδρομο ) ειναι στην ημερησια αναφορα ( απο 3 μεχρι 7 χιλ καθημερινα ) . Εχω φτασει 102 κιλα , μπαινω σε παλια αγαπημενα jeans και t-shirts και νιωθω αλλος ανθρωπος . Και τα δικα μου υδραυλικα ηταν λιγο μπουκωμενα και περνω συνολικα 5 χαπια τη μερα για σακχαρο  αντιπηκτικα και αντιθρομβοτικα . Το σημαντικοτερο ομως απ,ολα ειναι το περπατημα . Απιστευτο φαρμακο !! Σου ευχομαι τα καλυτερα !!!!

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Kαπετανιο , κοψε μασες χαψες , πλακωσου στο περπατημα και ολα θα πανε καλα . Ατμιζε ατελειωτα οτι γουσταρεις !!! Εγω στα 45 μου , σακχαρο 430 τριγλυκεριδια 730 , χοληστερινη 260  και 109 κιλα . Σημερα 3 μηνες μετα , σακχαρο σταθερο 100- 115 , τριγλυκεριδια 170 και χοληστερινη 160 !!! Ατμισμα ατελειωτο με pg , vg , lg , tg , mg ..... O καφες ομως σκετος πια , τα γλυκα ειναι μια μακρινη αναμνηση , το περπατημα ( πηρα διαδρομο ) ειναι στην ημερησια αναφορα ( απο 3 μεχρι 7 χιλ καθημερινα ) . Εχω φτασει 102 κιλα , μπαινω σε παλια αγαπημενα jeans και t-shirts και νιωθω αλλος ανθρωπος . Και τα δικα μου υδραυλικα ηταν λιγο μπουκωμενα και περνω συνολικα 5 χαπια τη μερα για σακχαρο  αντιπηκτικα και αντιθρομβοτικα . Το σημαντικοτερο ομως απ,ολα ειναι το περπατημα . Απιστευτο φαρμακο !! Σου ευχομαι τα καλυτερα !!!!
κανα ποτηρακι πινεις φιλε ;D

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
ένα = κανένα Καπετάνιο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
ΕΕΕεεεε ναι....  8)( το τσιπουρο ριχνει και το σακχαρο  ;) ) με μετρο ομως . 

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
ένα = κανένα Καπετάνιο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
κυταξε, ο γιατρος του σακχαρου μου ειπε 1 ποτηρι
ο καρδιολογος μου ειπε 1 ποτηρι ειναι επιβεβλημενο...
ο νευρολογος μου ειπε 1 ποτηρι ηρεμει πριν τον υπνο
ε,, να μην πιουμε και αλλο ενα στην ζουλα?
4 ποτηρια κανουν καλο στην υγεια   χικ χικ :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρουν οι γιατροί  :laugh1: :laugh1:
4 είναι καλά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρουν οι γιατροί  :laugh1: :laugh1:
4 είναι καλά  :thumpup:
και μετα ριχνουμε κι,ενα τσιπουρακι να κατεβασει το σακχαρο....

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Καπετάνιε, εύχομαι περαστικά ευτυχώς δεν ήταν κάτι κακό (μπαλονάκια κτλ)
Για το ζάχαρο, πρόσεχε το άγχος... Το λίγο ζάχαρο (αν εννοείς ως 130-140πχ) δεν είναι μεγάλο πρόβλημα αρκεί να το προσέξεις.
Ισως είναι και διατροφικό. Ειχα ένα θείο στα καράβια (τώρα συνταξιουχος εδώ και χρόνια) και το φαγητό που είχαν στο πλοίο δεν βοήθαγε καθόλου...


Για τη γλυκερίνη, σε ένα άρθρο στο wikipedia


http://en.wikipedia.org/wiki/Glycerol
λέει
"Although it has about the samefood energyastable sugar, it does not raiseblood sugarlevels "

δηλαδή ενώ έχει ίδια θερμιδική αξία με τη ζάχαρη δεν ανεβάζει τα επίπεδα του σάκχαρου στο αίμα.
Το άρθρο βέβαια είναι γενικά για γλυκερίνη, δεν ξεχωρίζει φυτική και μη, καλύτερα ρώτα
το γιατρό για να είσαι σίγουρος (αν και η τυπική απάντηση Έλληνα γιατρού είναι "δεν ξέρω" μασκερεμένη
με ακατανόητους ιατρικούς όρους και διανθισμένη με δόσεις εκφοβισμού και ειρωνίας, παρόλα αυτά υπάρχουν και εξαιρέσεις)


Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Captain επειδη ειμαι συναδελφος,δε ξερω τι ειδικοτητα εχεις,εγω ειμαι Ανθυποπλοιαρχος Ε.Ν,καταλαβαινω ομως καλυτερα και περισσοτερο απ ολους εδω μεσα τι τραβας πανω στο βαπορι,κατ αρχην σου ευχομαι να πανε ολα καλα,μην στενοχωριεσαι,και με το καλο να χεις καλες θαλασσες,και ο ΑΙ Νικολας στη πλωρη σου παντα.Εχω κ γω την ιδια αγωνια για τα θεματα υγειας,και επειδη ξερεις πολυ καλα οτι ναυτικος και να μην καπνιζεις ειναι πολυ σπανιο πραγμα,πρεπει να θεωρουμε τους εαυτους μας πολυ τυχερους που το κοψαμε,τελος παντων,συμφωνω απολυτα ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ. >:(
οσον αφορα τα η.τ καλο θα ηταν αποψη μου να ατμιζεις μονο φυτικη γλυκερινη και αυτη χωρις καθολου νικοτινη,εστω low
πιστευω οτι ειναι το πιο ανωδυνο για τον οργανισμο,βεβαια ο χρονος θα δειξει,αλλα συμφωνω και με τον διαχειριστη αυτουνου του φορουμ που φοραει και τη στολη μου 8)
οτι καλο θα ηταν αν καταφερεις να το κοψεις το κανονικο και να πας στο η.τ μετα απο λιγο να κοψεις και το η.τ για να φυγει τελειως η συνηθεια...περαστικα και παλι... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Captain επειδη ειμαι συναδελφος,δε ξερω τι ειδικοτητα εχεις,εγω ειμαι Ανθυποπλοιαρχος Ε.Ν,

Πλοίαρχος.Κάτσε προσοχή  ;D

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Captain επειδη ειμαι συναδελφος,δε ξερω τι ειδικοτητα εχεις,εγω ειμαι Ανθυποπλοιαρχος Ε.Ν,καταλαβαινω ομως καλυτερα και περισσοτερο απ ολους εδω μεσα τι τραβας πανω στο βαπορι,κατ αρχην σου ευχομαι να πανε ολα καλα,μην στενοχωριεσαι,και με το καλο να χεις καλες θαλασσες,και ο ΑΙ Νικολας στη πλωρη σου παντα.Εχω κ γω την ιδια αγωνια για τα θεματα υγειας,και επειδη ξερεις πολυ καλα οτι ναυτικος και να μην καπνιζεις ειναι πολυ σπανιο πραγμα,πρεπει να θεωρουμε τους εαυτους μας πολυ τυχερους που το κοψαμε,τελος παντων,συμφωνω απολυτα ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ. >:(
οσον αφορα τα η.τ καλο θα ηταν αποψη μου να ατμιζεις μονο φυτικη γλυκερινη και αυτη χωρις καθολου νικοτινη,εστω low
πιστευω οτι ειναι το πιο ανωδυνο για τον οργανισμο,βεβαια ο χρονος θα δειξει,αλλα συμφωνω και με τον διαχειριστη αυτουνου του φορουμ που φοραει και τη στολη μου 8)
οτι καλο θα ηταν αν καταφερεις να το κοψεις το κανονικο και να πας στο η.τ μετα απο λιγο να κοψεις και το η.τ για να φυγει τελειως η συνηθεια...περαστικα και παλι... :bye:
Καλως ορισες καπτανΜενελαε στο φορουμ
εχεις δικηο,το να κοψεις το γ...νο το κτ στο βαπορι ειναι μεγαλο θεμα
εγω το καταφερα πανω απο χρονο τωρα,αλλα για το ητ δεν πιστευω οτι θα το καταφερω
Προσπαθω να το γυρισω τωρα στα ελαφρια που λεμε...θα δουμε
ταξιδευεις τωρα η εισαι σπιτι?
Εγω στο ψαξιμο ειμαι...

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Ποια ελαφριά? Κ.Τ εννοείς? Στο μπαλαούρο του Μαύρου Μαργαριταριού θα σε κλειδώσω αν αρχίσεις Κ.Τ  >:(

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Ποια ελαφριά? Κ.Τ εννοείς? Στο μπαλαούρο του Μαύρου Μαργαριταριού θα σε κλειδώσω αν αρχίσεις Κ.Τ  >:(
οχι ρε φιλε προς θεου...
για low υγρα μιλαγα

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Α ,οκ.Τότε στην γέφυρα Καπετάνιε και πρόσω ολοταχώς  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Α ,οκ.Τότε στην γέφυρα Καπετάνιε και πρόσω ολοταχώς  :thumpup:
:laugh1: :laugh1:να βαλουμε και το σεντονι για φλοκο να παμε πιο γρηγορα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30855 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios