vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

444 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΟΤΙ ΑΠΟΣΚΟΠΩ ΝΑ ΔΙΑΣΠΕΙΡΩ ΖΙΖΑΝΙΑ

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Καπετάνιε, δεν την έχω κάνει όχι. Η εξέταση αυτή όμως εγγυμωνεί κινδύνους. Πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου, ώστε πριν την εξέταση να σου γίνει οπωσδήποτε αντιπικτηκή αγωγή και να σου φορέσουν τις ειδικές κάλτσες στα πόδια. Μετά την εξέταση, χρειάζεται πλήρης ακινησία για 10-12 ίσως και 24 ώρες. Δυστυχώς, γνωστό μου άτομο...μεγαλύτερης βέβαια ηλικίας, έπειτα από την 12ωρη ακινησία που ακολούθησε την εξέταση, έπαθε πνευμονική εμβολή, εξαιτίας θρομβώσεων που αποκλήθηκαν από τα κάτω άκρα. Μίλα με τον γιατρό σου ώστε να ληφθούν όλες οι προφυλλάξεις.

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Είναι λάθος το να βγάζει κάποιος συμπερασματα απο μεμονομενα περιστατικά στην ιατρικη.

Φίλε μου μην ανησυχείς. Διάλεξε τον γιατρό σου, δείξε του εμπιστοσύνη σε ότι σου πει και κυρίως...  μακρυά από το διάβασμα περι ιατρικής μέσω internet.

Κι όλα καλά θα πάνε.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Είναι λάθος το να βγάζει κάποιος συμπερασματα απο μεμονομενα περιστατικά στην ιατρικη.

Φίλε μου μην ανησυχείς. Διάλεξε τον γιατρό σου, δείξε του εμπιστοσύνη σε ότι σου πει και κυρίως...  μακρυά από το διάβασμα περι ιατρικής μέσω internet.

Κι όλα καλά θα πάνε.
εχεις απολυτο δικηο με το ιντερνετ
τις τελευταιες μερες,δεν κανω τιποτα αλο απο το να μπαινω σε ιατρικα σαιτ
και αντι να ησυχαζω,ανχωνομαι περισσοτερο...

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Το ξέρω φίλε. Έχω πάρα πολλά παραδείγματα. Σκέψου μόνο ότι στο internet θα δημσιευτούν μελέτες και συμπεράσματα από πάρα πολλές περιπτώσεις κάποιας πάθησης. Το δείγμα ελέγχου περιλαμβάνει από τις πιο ελαφρυες μέχρι τις πιο βαριες περιπτώσεις.

Η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο. Στην ιατρική η στατιστική είναι πολύ χρήσιμη για την ίδια την επιστήμη, αλλά δεν έχει κανένα νόημα για τον υποψήφιο ασθενή.

Άσε τον γιατρό σου να διαβάζει και απλά ηρέμισε. Τουλάζιστον από γιατρούς... ε αν μη τι άλλο έχουμε πολύ καλούς στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
ηρέμισε. Τουλάζιστον από γιατρούς... ε αν μη τι άλλο έχουμε πολύ καλούς στην Ελλάδα.
αν διαθετεις και το αναλογο φακελακι

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Σίγουρα υπάρχουν και τέτοια απ' ότι ακούμε.

Προσωπικά η οικογένειά μου έχει περάσει πάρα πολλά με νοσοκομεία, γιατρους κτλ. Και έχω να πω ότι ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μας ζήτησε φακελάκι. Και επειδή ακούγαμε διάφορα, 2 φορές πήγα να δώσω φάκελο σε γιατρό (κακώς, αλλά εκείνη τη στιγμή κάνεις οτιδήποτε νομίζεις ότι θα βοηθήσει) και μόνο που δε με κυνηγισαν. Και η απάντηση ήταν και στις 2 περιπτώσεις αποστομοτική...  "αν εγώ ήθελα να βγάλω λεφτά από την ιατρική θα πήγαινα σε ιδιωτική κλινική να δουλέψω, δε θα καθόμουν σε δημόσιο νοσοκομείο".

Οκ, κάθε κλάδος έχει και τα λαμόγια του. Αλλά υπάρχουν και άριστοι γιατροί-άνθρωποι που πιστεύω ότι είναι η πλειοψηφία. Εγώ απλά καταθέτω την άποψή μου από τις δικές μου εμπειρίες.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Καπετάνιο μου περαστικά και από εμένα!
Κάνε ότι είναι να κάνεις από εξετάσεις και από λοιπά προληπτικά μέτρα, γιατί (όπως έμαθα πρόσφατα με το.... δύσκολο τρόπο) η καρδιά είναι ύπουλο πράμα!

Το τελευταίο check-up που έκανα εγω πάντως δεν μου βρήκε τίποτα ιδιαίτερο πέραν από την χοληστερίνη και τα τριγλυκερίδια που (όπως πάντα έτσι όπως χλαπακιάζω) χτύπησαν κόκκινα!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Καπετάνιο, μόλις τώρα είδα το θέμα και σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά.

Να προσθέσω στη συζήτηση ότι,
έχουν παρατηρηθεί εμφράγματα,  ιδιαίτερα κατά τη συνταξιοδότηση ενός ατόμου, όπου αποκτά περισσότερο ελεύθερο χρόνο και το ρίχνει σε έντονη γυμναστική.
Δηλ αποκολλιούνται ( δεν ξέρω πως το λένε ιατρικά) απο τα αγγεία με αποτέλεσμα το έμφραγμα. Γι αυτό οι γιατροί συστήνουν σταδιακή ενασχόληση με τη γυμναστική.
Το λέω αυτό με κάθε επιφύλαξη ότι μπορεί να συμβαίνει κάτι αντίστοιχο στην αλλαγή απο ΚΤ σε ΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Καπετάνιο, μόλις τώρα είδα το θέμα και σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά.

Να προσθέσω στη συζήτηση ότι,
έχουν παρατηρηθεί εμφράγματα,  ιδιαίτερα κατά τη συνταξιοδότηση ενός ατόμου, όπου αποκτά περισσότερο ελεύθερο χρόνο και το ρίχνει σε έντονη γυμναστική.
Δηλ αποκολλιούνται ( δεν ξέρω πως το λένε ιατρικά) απο τα αγγεία με αποτέλεσμα το έμφραγμα. Γι αυτό οι γιατροί συστήνουν σταδιακή ενασχόληση με τη γυμναστική.
Το λέω αυτό με κάθε επιφύλαξη ότι μπορεί να συμβαίνει κάτι αντίστοιχο στην αλλαγή απο ΚΤ σε ΗΤ.
ευχριστω Σταυρο μου,το μονο συμπτωμα που δεν εχω ειναι το συμπτωμα .....συνταξης ;D
Ειμαι ακομα εν ενεργεια....
με την ευκαιρια να ρωτησω σε 0% νικοτινη τι θα ειταν καλυτερα για την περιπτωση μου VG η  pPG?

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Ευχομαι με την σειρα μου ολοψυχα περαστικα αν θες ακου την συμβουλη μου εχοντας χρονια πολυ βαρια αγχωδη διαταραχη και κρισης πανικου το να διαβαζω διαφορα για αυτο στο νετ  μονο κακο μου εκανε να εχεις θετικη σκεψη να χαλαρωσης να ακολουθησεις μια καλη διατροφη και οσο για το ΗΤ νομιζω ενα καλο υγρο με low νικοτινη θα σε χαλαρωση η αποτομη ελειψη θα σου κανει περισσοτερο κακο απο οτι καλο σιγα σιγα πας και σε καθολου νικοτινη

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
o καλός ο καπετάνιος στη φουρτούνα φαίνεται.

όλα θα πάνε καλά

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Περαστικά σου και με δύναμη!!!!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Περαστικά σου φίλε μου και από μένα...
Πάντως είναι παρατηρημένο και αποδεδειγμένο οτι όσο ο οργανισμός βρίσκεται σε εγρήγορση αντιμετωπίζει ή επικαλύπτει πολλά υποφώσκοντα προβλήματα και μόλις χαλαρώσει αναδύονται...
Πολλοί άνθρωποι με το που βγουν στην σύνταξη ανακαλύπτουν ξαφνικά οτι πάσχουν από διάφορα τα οποία μέχρι πρότινος δεν ΄΄υπήρχαν΄΄ και επίσης ακόμη και όταν κάποιος παίρνει άδεια αρκετών ημερών από μία κοπιαστική και αγχογόνο εργασία ξαφνικά μέσα στην άδεια αρρωσταίνει...επειδή απλά χαλάρωσε ο οργανισμός του και μειώθηκε η εγρήγορση...

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Περαστικά σου φίλε μου και από μένα...
Πάντως είναι παρατηρημένο και αποδεδειγμένο οτι όσο ο οργανισμός βρίσκεται σε εγρήγορση αντιμετωπίζει ή επικαλύπτει πολλά υποφώσκοντα προβλήματα και μόλις χαλαρώσει αναδύονται...
Πολλοί άνθρωποι με το που βγουν στην σύνταξη ανακαλύπτουν ξαφνικά οτι πάσχουν από διάφορα τα οποία μέχρι πρότινος δεν ΄΄υπήρχαν΄΄ και επίσης ακόμη και όταν κάποιος παίρνει άδεια αρκετών ημερών από μία κοπιαστική και αγχογόνο εργασία ξαφνικά μέσα στην άδεια αρρωσταίνει...επειδή απλά χαλάρωσε ο οργανισμός του και μειώθηκε η εγρήγορση...
:sign_sostos:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Παράθεση
με την ευκαιρια να ρωτησω σε 0% νικοτινη τι θα ειταν καλυτερα για την περιπτωση μου VG η  pPG?
ενα μείγμα 70 pg και 30 vg  ικανοποιεί τα δικά μου πάντα γούστα
βρίσκω πολύ γλυκερή και ερεθιστική για το λαιμό μου τη σκέτη vg, αλλά στην τελική δεν έχεις παρα να δοκιμάσεις τι σου ταιριάζει.

Παράθεση
Πάντως είναι παρατηρημένο και αποδεδειγμένο οτι όσο ο οργανισμός βρίσκεται σε εγρήγορση αντιμετωπίζει ή επικαλύπτει πολλά υποφώσκοντα προβλήματα και μόλις χαλαρώσει αναδύονται...
Σωστός!
Σήμερα ρώτησα φίλη οδοντίατρο και μου επιβεβαίωσε ότι το κόψιμο ΚΤ έχει ως συνέπεια αίμα στα ούλα. Το ΚΤ κρύβει το πρόβλημα με τις αιμοστατικές του ιδιότητες, ενώ εμφανίζεται η πραγματική εικόνα με το κόψιμο.
Αυτό είναι ένα κλασικό παράδειγμα όπου φίλοι ατμιστές διαπιστώνουν λαθεμένα ότι το ΗΤ προκαλεί αιμορραγία στα ούλα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357379 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192754 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios