vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 7 χρήστες
maprix, tony1976, Christos Z, george kotsopoulos, Doubt, Giannis.B, dvelev

Twitter

Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #150 στις: Μαρτίου 12, 2012, 17:28 »
παιδια εγω με vv mods με Α2,τα εδωσα ολα και γυρισα πισω στο αγαπημενο μου ego-c λογο κρυου ατμου.νομιζω οτι τα χρηματα που δινουμε και ο χρονος μας για το η.τ ειναι καταστροφη γιαυτο η γνωμη μου ειναι απλα και ταπεινα :)

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #151 στις: Μαρτίου 12, 2012, 17:48 »
παιδια εγω με vv mods με Α2,τα εδωσα ολα και γυρισα πισω στο αγαπημενο μου ego-c λογο κρυου ατμου.νομιζω οτι τα χρηματα που δινουμε και ο χρονος μας για το η.τ ειναι καταστροφη γιαυτο η γνωμη μου ειναι απλα και ταπεινα :)
|

Προσωπικά δεν είχα μέχρι τώρα Α2, θα αποκτήσω κάποια στιγμή για να απολαύσω και αυτό το μηχάνημα που τόσα λέγονται :yes:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #152 στις: Μαρτίου 12, 2012, 18:10 »
παιδια εγω με vv mods με Α2,τα εδωσα ολα και γυρισα πισω στο αγαπημενο μου ego-c λογο κρυου ατμου.νομιζω οτι τα χρηματα που δινουμε και ο χρονος μας για το η.τ ειναι καταστροφη γιαυτο η γνωμη μου ειναι απλα και ταπεινα :)

Αστείο είναι, αλλά κατά λάθος βρέθηκα με τον παππού του egoT, το ego mega atomizer, που είναι σαν τον egoT typeA αλλά χωρίς τανκ. Με dripping. Για να το ξαναπώ, με το παλιό μοντέλο του ego, αλλά σε καινούρια LR έκδοση.
με μια ego μπαταρία στα 4,2 βολτ, που πέφτει μέχρι τα 3,7 ντουμανιάζω το σύμπαν με ζεστό ατμό, το αλλάζω κάθε 1 μλ γεύσεις και δεν καταλαβαίνει τίποτα, ας μη μιλήσουμε για το χτύπημα. Δίπλα σε Α2 έβγαζε τουλάχιστον τον ίδιο ατμό.
Εξαιρετική απόδοση είχε και ο ταπεινός 510Τ σε lr έκδοση στις ίδιες μπαταρίες.
Το ίδιο και τα μικρά 510d se ego και 808d σε αυτόματες μεγάλες 901.

Καποιοι άλλοι συνατμιστές θα προσθέσουν στις προτιμήσεις τους τον μιστ, τον egoC, τον w, τους κάρτο τύπου giant. Δεν μπορεί όλα αυτά να είναι χάλια. Το ένα μυστικό είναι η μπαταρία. 3,3 βολτ δεν είναι οκ. πολλές καινούριες που φτάνουν τα 4,2 φορτισμένες, μαζί με έναν lr καρτο ή άτμο, δε θα απογοητεύσουν εύκολα.


Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #153 στις: Μαρτίου 12, 2012, 22:35 »
|

Προσωπικά δεν είχα μέχρι τώρα Α2, θα αποκτήσω κάποια στιγμή για να απολαύσω και αυτό το μηχάνημα που τόσα λέγονται :yes:
Και εγώ ήθελα να το χτυπήσω αλλά μόλις εμαθα οτι εχει πολύ κρύο ατμό το ξανασκέφτηκα.... :'(

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #154 στις: Μαρτίου 13, 2012, 00:47 »
Δεν μου αρέσει ο κρύος ατμός, για κάποιους είναι καλύτερος όχι για μένα.
Να σαι καλά Κωνσταντίνε!! με γλίτωσες από περιττά έξοδα του μέλλοντος..



Απ'το συντονισμό: μην απαντάτε στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα με παράθεση, είναι κουραστικό στην ανάγνωση. Χρησιμοποιείτε την "Απάντηση".
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2012, 00:56 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #155 στις: Μαρτίου 17, 2012, 22:07 »
Πάει περισσότερο από χρόνος που άνοιξα αυτό το θέμα και φυσικά πολλά έχουν αλλάξει από τότε, ειδικά στο θέμα των ατμοποιητών. Αν και πολλές απόψεις εδώ, είναι στη σωστή (κατά την άποψή μου κατεύθυνση) θα ήθελα να επισημάνω κάτι.

Όταν είχα φτιάξει το θέμα, στην περιοχή των εμπόρων, δεν υπήρχαν περισσότερες από 5-6 εγγραφές. Τώρα ξεπερνούν ίσως και τις 20 (δεν τις μέτρησα). Επίσης τότε δεν υπήρχαν φυσικά καταστήματα πώλησης, ενώ τώρα υπάρχουν πάρα πολλά. Πριν αγοράσετε, προσέξτε και διασταυρώστε τιμές. Δυστυχώς υπάρχει η διαπίστωση πως αρκετοί έμποροι "ηλεκτρονικοί" ή "φυσικοί", έχουν τιμές αδικαιολόγητα υψηλές. Επίσης διαφημίζουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες, επίσης αναγράφουν ή λένε πολλές ανακρίβειες που σε κάποιες εκ των περιπτώσεων περνούν τα όρια του ψεύδους. Για καλό δικό σας, διαβάστε στο forum (πολύ) ώστε να προστατευθείτε από ανεύθυνους και επιτήδειους.
Σε κάποια καταστήματα ηλεκτρονικά η φυσικά, διαθέτουν σε χαμηλότερες τιμές (άρα δελεαστικές) μοντέλα παλαιά που έχουν πια ξεπεραστεί και δεν χρησιμοποιούνται. Προσέξτε πολύ και κυρίως μη τσιμπάτε από τις ευφάνταστες εμπορικές ονομασίες που τα συνοδεύουν.


Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #156 στις: Μαρτίου 18, 2012, 10:09 »
Ο νέος ο ατμιστής είναι σαν τον νέο τον οδηγό
Ξεκινάει στη πόλη με ένα χιλιαράκι 10ετίας και μετά που θέλει και εκδρομούλες παίρνει ένα γρήγορο 1400 σεντάν, όταν παντρεύεται αγοράζει πολυμορφικό και όταν ξέρει τι θέλει παίρνει κουπέ σεντάν και τέλος ξανακαταλήγει λόγω ηλικίας με αυτό που ξεκίνησε σε πιο καινούργια έκδοση.
Δηλαδή eGo μετά eGo-C,W μετά GGTSstealth--Οδυσσέας-ΙΑΤΤΥ, μετά Lava ή Provari και περνώντας ο καιρός έχει πάντα έναν eGo-T !

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #157 στις: Μαρτίου 25, 2012, 14:34 »

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε μου. :thumpup:
εγώ προσωπικά σε 40 ημέρες περίπου σαν νέος στο άθλημα ξεκίνησα με ego-t μετά πέρασα σε ατμοποιητή ce3 μετά πήγα σε want nobacco και εδώ και 9 ημέρες περίπου είμαι αγκαλιά με έναν ego-w ατμοποιητή και έμεινα πολύ ικανοποιημένος σε σχέση με τους υπόλοιπους που δοκίμασα.
έχω ακόμα πολλά χιλιοατμόμετρα να κάνω βέβαια. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 01:09 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #158 στις: Μαρτίου 25, 2012, 14:39 »
ναι αλλα δεν πηρες ακομα τον c που ειναι καλυτερος απο τον w..  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #159 στις: Μαρτίου 25, 2012, 14:47 »
Καλύτερος για εσένα φίλε AchisaeL,εγώ για παράδειγμα δεν θα άλλαζα τον W για τον C. :nope:
Είναι τι αρέσει στον καθένα φίλε μου. ;)
Μονο αν τους δοκιμάσει κ τους δυο θα μπορεί να αποφασίσει τι του ταιριάζει καλύτερα.
Αν του αρέσει ο ζεστός ατμός που έχει ο W όμως δεν τον βλέπω να παίρνει τον C με τίποτα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #160 στις: Μαρτίου 25, 2012, 14:53 »
ναι αλλα δεν πηρες ακομα τον c που ειναι καλυτερος απο τον w..  :tongue_smilie:

τον πήρα τον πήρα και αυτόν. :)
αλλα τον φορτώθηκα για την γυναίκα μου. :)
δεν μπορώ να πώ ότι με τρέλλανε.
καλός μεν αλλά για τα δικά μου γούστα δεν ταίριαξε.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #161 στις: Μαρτίου 25, 2012, 14:55 »
@nikolakis καλα ντε μην βαρας.. ειπαμε σου αρεσουν τα ζεστά.

α... τον πηρες και αυτον. ωραιος!
τι δεν σου αρεσε?

τερσπα γουστα ειναι αυτα.

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #162 στις: Μαρτίου 25, 2012, 14:58 »
Καλύτερος για εσένα φίλε AchisaeL,εγώ για παράδειγμα δεν θα άλλαζα τον W για τον C. :nope:
Είναι τι αρέσει στον καθένα φίλε μου. ;)
Μονο αν τους δοκιμάσει κ τους δυο θα μπορεί να αποφασίσει τι του ταιριάζει καλύτερα.
Αν του αρέσει ο ζεστός ατμός που έχει ο W όμως δεν τον βλέπω να παίρνει τον C με τίποτα. :yes:

ακριβώς αυτό φίλε μου. :thumpup:
το έγραψα πιο πάνω στον ΑchisaeL.
Για τα δικά μου γούστα με τον w έπαθα πλάκα.
εννοείται ότι μπορεί να υπάρχει και καλύτερος ατμοποιητής αλλά θα δούμε στην πορεία.
@nikolakis καλα ντε μην βαρας.. ειπαμε σου αρεσουν τα ζεστά.

α... τον πηρες και αυτον. ωραιος!
τι δεν σου αρεσε?

τερσπα γουστα ειναι αυτα.

ναι τον πήρα για το έτερον ήμισυ. :)
φίλε μου δεν με χόρταινε απο ποσότητα ατμού και απο ποιότητα γεύσης.
σε σχέση με τον προηγούμενο ce3 που είχα πειραματιστεί εννοείται ο c είναι κλάσεις ανώτερος.
όπως λές και εσύ σε μένα ταίριαξε ο w.(προς το παρόν) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 01:10 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #163 στις: Μαρτίου 25, 2012, 15:27 »
μα και εγω εχω w.. απλα λιγο παραπανω μου αρεσει ο c..  :))

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #164 στις: Μαρτίου 25, 2012, 16:00 »
καλός ο w αλλά από ατμό κ γεύσεις προτιμώ τον 510Τ έχει μικρο δοχείο αλλά τα σπάει ο μικρός!! :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy