vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

171 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, Mulder, anetost, ZoeM

Twitter

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1230 στις: Ιουλίου 16, 2016, 21:46 »
ο πρωτος μου επισκευασιμος..
προσωπικα απολαμβανα το στησιμο της αντιστασης.απλα ως τελειως απειρος ατμιστης τοτε και πολυ φτωχος σε εξοπλισμο ηταν αδυνατο να προσεγγισω εστω το 50% των δυνατοτητων της.
ακομα και ετσι ομως η γευση της ηταν ασυγκριτη.δεν τον ξερω τον rose.ξερω ομως πως αν ειχα τον καταλληλο εξοπλισμο ωστε να μπορω να την κανω λιγο πιο αερατη θα την αποχωριζομουν δυσκολα.και δεν εννοω τρυπανακια αλλα μοντακι που να ειχε δυνατοτητα ροης αερα απο το κουμπωμα του πολου του ατμοποιητη.κατι που το ταπεινο istickακι προφανως δεν ειχε και αναγκαστικα την αδικουσα.
εχω κλωνο kayfyn v3 mini(plus),erlprinz,kayfun lite clone,προσφατα αποχωριστηκα goblin mini..τη γευση της σοφιας δεν την ειχε κανεις.σιγουρα βρηκα πιο ευχαριστες τζουρες,πιο καλα ντουμανια, πιο ευκολα στησιματα.η γευση ομως ειναι αλλο θεμα...

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1231 στις: Ιουλίου 16, 2016, 22:58 »
Θα συμφωνήσω ότι η Σοφία δεν κάνει για όλους, όπως και ότι τα έτοιμα σύρματα που μπορεί να βρεί κανείς στην Ελλάδα δεν κάνουν για την Σοφία.
Θέλει τσάφ παιδιά οπωσδήποτε για να μπορείς να παίξεις μαζί της.
Εγώ έφτιαξα ένα γρήγορο αλλά το έκαψα και δεν πρόλαβα να φτιάξω μερικές αντιστάσεις να έχω. Οι έτοιμες του atmistique βγαίνουν στα 2Ω και δεν τις προτείνω για την Σοφία.

spyros1

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1232 στις: Ιουλίου 17, 2016, 00:07 »
Παιδιά καλησπέρα.
Σύρμα έτοιμο κολημένο εγώ βρήκα εδώ :
http://www.vaporsolutions.gr/diy-wick-coil-mesh/237--nr-r-nr-nichrome-.html    

Έχει και η Vapesin εδώ : http://www.vapesin.com/wick-n-wires/etoimes-antistaseis-nr-r-nr  
Αυτα δεν τα εχω δοκιμάσει είναι όμως πιο φτηνα.

Εγώ στήνω με φυτίλι 2αρι  - πιστεύω πως τον  συγκεκριμένο ατμο είναι καλύτερο να τον στήνεις με φυτίλι  - όχι πως δεν στήνεται και με βαμβάκι  βέβιαα .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 17, 2016, 11:20 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1233 στις: Ιουλίου 21, 2016, 19:57 »
Αν δοκιμάσεις Σοφία, στημένη σωστά, με βαμβάκι, θα αναθεωρήσεις 100%.

Επίσης, σχετικά με την προηγούμενη ανάρτησή σου, δυστυχώς δεν κυκλοφορεί κανένα βίντεο το οποίο να δείχνει σωστό στήσιμο Σοφίας με βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1234 στις: Ιουλίου 21, 2016, 20:29 »
ειναι ο βασικος μου ατμοποιητης εδω και 2μιση χρονια...
βοηθηστε με 
προτεινετε εναν ατμοποιητη καινουργιας γενιας με τα ιδια επιπεδα γευσης και με αυτην την τσιγαρισια καθαρα τζουρα...
πρεπει με καποιο τροπο να απαλλαγω απ αυτο το θυληκο...

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1235 στις: Ιουλίου 21, 2016, 23:34 »
Έμπλεξες φίλε, δύσκολα θα απαλλαγείς :D

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1236 στις: Ιουλίου 21, 2016, 23:51 »
Σιγά το δύσκολο.
Υπάρχει ατμοποιητής που έχει απαλλάξει πολλούς από την Σοφία και από τον μπελά του NRN.
Όπως ακριβώς τον θέλεις. "καινουργιας γενιας με τα ιδια επιπεδα γευσης και με αυτην την τσιγαρισια καθαρα τζουρα"
Το μόνο θέμα για τους παραδοσιακούς, δεν χωράει διπλό 2mm φιτίλι.
Ρίξε μια ματιά εδώ.
Έσωσε κόσμο και κοσμάκι από το θηλυκό.

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1237 στις: Ιουλίου 22, 2016, 00:01 »
οχι αδερφε
δεν ξερω κατα ποσο σε καλυψε ως προς τη γευση εμενα με απογοητευσε...
και με αποητευσε διπλα και αυτο γιατι περιμενα απ την καινουργια version τουλαχιστον στο θεμα της γευσης να ειναι στα ιδια αν μη τι αλλο επιπεδα...ουτως η αλλως μιλαμε για ''αναβαθμιση''
τελικα μελημα του κατασκευαστη ηταν μονο η ευκολια...
ευτυχως που βρεθηκε ενας αγιος ανθρωποσ και με απαλλαξε απ αυτην αγοραζοντας την και απ οτι ξερω ειναι ηδη σε τεταρτο χερι
να σε ενημερωσω οτι ο μπελας του nrn δεν ηταν ποτε προβλημα για μενα,απλα νιωθω οτι εχω μεινει αιωνες πισω στο ατμισμα γιατι εχω κολλησει με τη γευση της...

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1238 στις: Αυγούστου 28, 2016, 12:28 »
Μηπως γνωριζει κάποιος, μερικα πραγματακια για τη Σοφια 1     ... οποιοσδηποτε γνωριζει σχετικα ας βοηθησει αν θελει.
1. ειναι καλυτερο σε γευση με την φυτιλοαντισταση ? ... η να τη στηνω με βαμβακι ? .... στα ποσα ohm περιπου
2. μπορω να παρω και ετοιμες αντιστασεις με φυτιλι που εχει στο FastTech ? ....  αν το προτεινετε τελικα.
και τελος
3.  κατι συρματα που εχει το FastTech που σας βαζω στο λινκ παρακατω που λενε ....

Pre-made Welded NR-R-NR Resistance Wire for RBA Atomizers (100-Pack)
316 SS + Ni200 / 28 AWG / 0.3mm dia. / 0.5ohm / 30*30mm leads

 Pre-made Welded NR-R-NR Resistance Wire for RBA Atomizers (100-Pack)
kanthal + Ni200 / 28 AWG / 0.3mm dia. / 1.6ohm / 60*60mm leads

το οτι λεει Ni200 σημαινει οτι μπορω να τα παιξω και με ελεγχο θερμοκρασιας ? .... η δεν κανουν αυτα για τη ΣΟΦΙΑ 1 ...... η αν εχετε να μου προτεινετε κατι καλυτερο απο αυτα που φαινονται στο απο κατω λινκ, αναμενω την προτασεις σας.

https://www.fasttech.com/search?NR-R-NR


Και παλι ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1239 στις: Αυγούστου 28, 2016, 12:43 »
Λοιπόν, εγώ προτιμάω τη γεύση με βαμβάκι απ ότι με φιτίλι αλλά αυτό είναι και λίγο θέμα γούστου, δοκιμάζεις και βλέπεις τι σου αρέσει πιο πολύ. Το ίδιο ισχύει και για τα Ωμ, εγώ παίζω 1.2 - 1.5 αλλά κι αυτό είναι θέμα γούστου του καθένα. Για έτοιμες αντιστάσεις και σύρματα αυτό που θα πρέπει να έχεις υπόψη είναι ότι το σύρμα χωρίς αντίσταση θα πρέπει να είναι 0.20mm αλλιώς δεν θα χωρέσει στο κεραμικό σου, δηλαδή κάτι σαν αυτό https://www.fasttech.com/products/0/10018512/3832110-pre-made-welded-nr-r-nr-resistance-wire-for-rba.

Η Σοφούλα δεν παίζει με έλεγχο θερμοκρασίας, χρησιμοποιούμε σύρμα Ni200 επειδή δεν έχει αντίσταση στις άκρες του σύρματος με αντίσταση που στην ουσία θερμαίνεται. 

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1240 στις: Αυγούστου 28, 2016, 14:11 »
Ευχαριστω alexis36 για την απαντηση .... αν ειναι 0,18 παχος σαν αυτη που βρηκα εδω κανει ? αν και στην περιγραφη του τιτλου γραφει 0,18 και μεσα στην περιγραφη γραφει 0,22 ????  τι παιζει με μπερδεψε !! ... ισως φταιει οτι δεν εχω ακομα αρκετες γνωσεις ειμαι νεος στο χωρο .... συγνωμη παιδια για τις ηλιθιες ισως αποριες μου !!!

https://www.fasttech.com/products/0/10004596/1521201-pre-made-welded-wires-nr-r-nr-100-pack


Παρακαλω πολυ αν ειναι δυνατον, οποιος εχει λιγο χρονο, διαθεση και υπομονη !!! ...... επειδη θα κανω αμεσα μια παραγγελια με πραγματακια απο το κινεομαγαζο και θελω να βαλω και παραγγελια για αντιστασεις και συρματακια για τη ΣΟΦΙΑ 1 ... να μου υποδειξετε απο το λινκ που βαζω παρακατω ποια συρματα αντιστασεις κανουν για το ΣΟΦΑΚΙ μου.

https://www.fasttech.com/category/0/search/-/p/0?f=-&keywords=NR-R-NR&sort=p

Θα ηθελα να δοκιμασω και συρματακια για να τα στριψω μονος μου σε 1,5ohm και πανω ...... και ετοιμες αντιστασεις με φυτίλι που εχει μεσα στο FT ... η και ετοιμες αντιστασεις χωρις φυτιλι, παρακαλω δωστε μου αρκετες επιλογες αν ειναι δυνατον απο ολα (αν εχετε την υπομονη .... και ευχαριστω)  καθως επισης και ποια εκδοχη θεωρειτε εσεις καλυτερη.
Επισης στα ποσα βατ περιπου θελει για να λειτουργησει καθε αντισταση, και πως εντοπιζω ευκολα το παχος συρματος 0,20 για να χωραει στο κεραμικο μου, καπου το γραφει στην (περιγραφη τιτλο) αλλα μεσα στις λεπτομερειες αναφερει κατι αλλο, οπως στο παραδειγμα πανω πανω, επισης κατω απο 0,20 κανει ? ... πχ ...  0,18 ???

Ευχαριστω ακομα αν ειχατε και μονο την υπομονη να το διαβασετε !!!  

Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1241 στις: Αυγούστου 28, 2016, 16:33 »
Δεν υπάρχουν ηλίθιες ερωτήσεις. Όλοι μας ξεκινήσαμε από το μηδέν, όσο και να μη θέλουμε να το παραδεχτούμε.

Η Σοφία, για πολλούς, είναι "δύσκολος" ατμοποιητής. Για μερικούς, ακατόρθωτος. Να σε προειδοποιήσω πως χρειάζεται υπομονή, μεράκι και λεπτομέρεια στο στήσιμό της. Όταν, όμως, καταφέρεις να καταλήξεις σε ένα σωστό στήσιμο, η αποζημίωση είναι μεγάλη.

Θα αναφερθώ στα ερωτήματά σου προσπαθώντας να είμαι σύντομος.

1. ειναι καλυτερο σε γευση με την φυτιλοαντισταση ? ... η να τη στηνω με βαμβακι ? .... στα ποσα ohm περιπου
Βαμβάκι ασυζητιτί. Παρόλα αυτά, συνήθως, απαιτούνται διαφορετικές αντιστάσεις από τις συνηθισμένες, και λεπτομερέστατο στήσιμο.
Προσωπικά, την προτιμώ περίπου στα 1,2ohm, όπως ανέφερε και ο Alexis36.

2. μπορω να παρω και ετοιμες αντιστασεις με φυτιλι που εχει στο FastTech ? ....  αν το προτεινετε τελικα.

Μπορείς να αγοράσεις οτιδήποτε, αρκεί να πληροί τις προϋποθέσεις, να σε βοηθάει στο ξεκίνημά σου, και να σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα. Είναι ΠΟΛΛΟΙ οι ατμιστές οι οποίοι παράτησαν το άτμισμα, ή "ακύρωσαν" έναν ατμοποιητή επειδή δεν μπόρεσαν να στήσουν με τα προϊόντα τα οποία θεωρούνται "κατάλληλα" από το εμπόριο και την κοινή γνώμη, ή επειδή το αποτέλεσμα δεν τους ικανοποίησε.
Κατά τη γνώμη μου, η Σοφία, δεν είναι ατμοποιητής ο οποίος στήνεται με "έτοιμα" προϊόντα.

3.  κατι συρματα που εχει το FastTech που σας βαζω στο λινκ παρακατω που λενε ....

Pre-made Welded NR-R-NR Resistance Wire for RBA Atomizers (100-Pack)
316 SS + Ni200 / 28 AWG / 0.3mm dia. / 0.5ohm / 30*30mm leads

 Pre-made Welded NR-R-NR Resistance Wire for RBA Atomizers (100-Pack)
kanthal + Ni200 / 28 AWG / 0.3mm dia. / 1.6ohm / 60*60mm leads

το οτι λεει Ni200 σημαινει οτι μπορω να τα παιξω και με ελεγχο θερμοκρασιας ? .... η δεν κανουν αυτα για τη ΣΟΦΙΑ 1 ......
Τα σύρματα αυτά ΔΕΝ κάνουν για τη Σοφία.
Το πρώτο περιγράφει σύρμα αντίστασης 316ss με σύρμα Ni200 για τα non resistant τμήματα. Πρώτον, η Σοφία είναι ατμοποιητής ο οποίος δεν ενδείκνυται για χρήση με έλεγχο θερμοκρασίας. Οπότε, δε μας κάνει το 316ss. Δεύτερον, αναφέρει πως τα NR τμήματα έχουμε διάμετρο 0,30mm. 'Οπως ανέφερε και ο alexis36, η Σοφία απαιτεί, αυστηρώς, 0,20mm NR.

Το δεύτερο περιγράφει σύρμα αντίστασης Kanthal με σύρμα Ni200 για τα non resistant τμήματα. Επίσης τα NR έχουν διάμετρο 0,30mm, επομένως δε μας κάνει.

Το τμήμα του "σύρματος" το οποίο κάνει την ατμοποίηση είναι το κεντρικό, μεταξύ των δύο ακριανών. Τα ακριανά τμήματα άγουν το ρεύμα στην αντίσταση και ΔΕΝ ατμοποιούν.
Το Ni200 χρησιμοποιείται ως σύρμα για χρήση ελέγχου θερμοκρασίας, αλλά και ως NR τμήμα για τη περίπτωση της Σοφίας. Επομένως, στις παραπάνω περιπτώσεις, το Ni200 είναι απλός αγωγός ρεύματος και όχι σύρμα αντίστασης/ατμοποίησης.

Θα αναφερθώ γενικά στα επόμενα ερωτήματά σου.

Δεν προτείνεται "στρίψιμο" συρμάτων. Δουλεύει, αλλά... Αυτή είναι η έσχατη λύση, σε περίπτωση που έχουμε ξεμείνει από κολημένα σύρματα. Θα σε παιδέψει πολύ.

Τα περισσότερα έτοιμα σύρματα του εμπορίου έχουν μεγάλο μήκος με αποτέλεσμα να είναι κατάλληλα για στήσιμο είτε σε διπλό Silica, είτε για micro coils. Κοινώς, (αδύνατον) να στήσεις σωστό, κλασσικό στήσιμο με βαμβάκι σε 2mm διάμετρο πόσο μάλλον σε 1,5mm.
Αν ΠΡΕΠΕΙ να διαλέξεις σύρματα από τη λίστα του fasttech, αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι τα NR να είναι 0,20mm και η αντίσταση να είναι κατά προτίμηση Kanthal. Δυστυχώς δε μπορώ να σου προτείνω κάποιο συγκεκριμένο καθώς οι πληροφορίες είναι ανεπαρκείς. Υπήρχαν κάποια ελληνικά καταστήματα το οποία πουλούσαν αριστες αντιστάσεις για έναν αρχάριο, αλλά τις κατήργησαν. Άλλα καταστήματα έχουν αντιστάσεις, αλλά επίσης ανεπαρκείς πληροφορίες.

Δυστυχώς, δε κυκλοφορεί video που να αναδεικνύεται σωστό στήσιμο με βαμβάκι.
Παρόλα αυτά, όταν πρωτοβγήκε η Σοφία, όλοι μας ξεκινήσαμε με φυτίλι. Για στήσιμο με φυτίλι, κυκλοφορούν πολλά βίντεο.
Όποιος κατάφερε να αναβαθμιστεί σε βαμβάκι, είδε άλλο ατμοποιητή.

Όταν μάθεις τη Σοφία και θελήσεις να περάσεις στο επόμενο στάδιο, καλώς ή κακώς, η Σοφία πάει πακέτο με ηλεκτροπόντα. Υπάρχουν πολλές στο εμπόριο, αλλά είναι λίγο ακριβές, και πλέον σχεδόν εξαφανισμένες. Προσωπικά έχω φτιάξει μια δικιά μου. Σε περίπτωση που έχεις μεράκι και βασικές γνώσεις ηλεκτρολογίας μπορείς να φτιάξεις μια δικιά σου. Εδώ είναι ένας οδηγός που έφτιαξα έναν φίλο και το ανήρτησα και στο νήμα του The Dripper, και εδώ είναι το post ενός συνατμιστή ο οποίος την κατασκεύασε. Μάλιστα, την κατασκεύασε σε πολύ πιο μινιμαλιστική έκδοση, αποφέροντας τα ίδια αποτελέσματα!

Για να πάρεις μια ιδέα στησίματος με βαμβάκι, προτεινόμενο στήσιμο προσωπικού μου γούστου με βαμβάκι (απαιτεί ηλεκτροπόντα):
Kanthal A1 Ribbon 0,4mm, 3cm σύρματος res = 1,2ohm.
Κολλάμε τα No res.
Σε διάμετρο 2mm, κάνω 4 σπείρες + μια επιπλέον σπείρα no res εκατέρωθεν της αντίστασης.
Εδώ μπορείς να δεις τη φωτογραφία για να μην την ανεβάζω ξανά.

Μέγιστη διάμετρος πυρήνα αντίστασης 2 mm.

Προσωπικά την ατμίζω στα 8-11 Watt. Είναι υπέρ αρκετά.

Υπάρχουν ΠΟΛΛΑ πράγματα ακόμα που πρέπει να μάθεις και να ρωτήσεις. Κάθε έμπειρος χρήστης, θα μπορούσε να σου απαντήσει γράφοντας σελίδες. Θα σου πρότεινα να αφιερώσεις χρόνο και να διαβάσεις ολόκληρο το νήμα, καθώς αναφέρονται πολλές χρήσιμες πληροφορίες και διαφορετικές απόψεις. Χρησιμες πληροφορίες θα βρεις και στο νήμα του The Dripper, καθώς εμφανίζουν πολλά κοινά. Προσπάθησε να φιλτράρεις αυτά που σου φαίνονται ορθά, χρήσιμα, και εφικτό για εσένα ώστε να ξεκινήσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2016, 16:38 από mpikou »

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1242 στις: Αυγούστου 28, 2016, 16:51 »
ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ .... (mpikou)  ...  :respect:  ... πριν το διαβασω καν και βλεποντας μονο το μεγεθος και τον ογκο της απαντησης σου << ( ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ) >> για τον κοπο σου και την υπομονη σου !!!  .... :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1243 στις: Αυγούστου 28, 2016, 17:12 »
Ξεκίνα τις προσπάθειες, και θα καταλάβεις για ποιό λόγο θα μπορούσα να είχα γράψει δέκα φορές παραπάνω από ότι έγραψα.
Αναμένουμε απορίες!

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1244 στις: Αυγούστου 28, 2016, 17:29 »
φιλε καλησπερα .Για να μην τρελενεσαι σαν αρχη οι αντιστασεις απο τη FT ειναι μια χαρα.Προσωπικα αγοραζα αυτες 
https://www.fasttech.com/p/1573600
https://www.fasttech.com/p/1521201
και σε πληροφορω οτι ακομα και τωρα που βαριεμαι καμια φορα  να βαλω την ηλεκτροποντα μπρος τισ χρησιμοποιω.Για αρχη δουλευουν τελεια,δεν κοβονται και σε στησιμο με βαμβακι κανουν φυσιολογικοτατο τσιγαρισιο ατμισμα με τη γευση σε πολυ καλα επιπεδα.Εννοειται οτι το στησιμο με το ribbon που σου εδειξε ο φιλος πριν ειναι ισως το απολυτο και προσωπικα δεν θα βρεις τις αναλυσεις των γευσεων σε κανεναν αλλο ατμο (η γνωμη μου παντα)...αυτο ομως θελει ποντα οπως και να χει οι αντιστασεις FT σε βαζουν για καλα στο club της σοφιας χωρις πολυ βαβουρα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246043 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1893 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8033 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121712 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 689 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 400 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8609 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827616 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios