vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

184 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, jim356

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #840 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 02:10 »
μίλα λίγο και με τον Leo :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #841 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 11:28 »
Καλημέρα.Με καθαρό μυαλό ξεκινάω το στύσιμο.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μόλις έσπασα το μικρό τανκ.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μόλις τελειόσω θα ξεκινήσω το άμισμα,αφού το αφήσω και μισή ωρίτσα να ποτίσουν τα φιτίλια.Ελπίζω αυτή την φορά να δουλέψει καλά.Αυτό το λέω κάθε φορά από χθές που φτιάχνω μια καινούρια αντίσταση.Ασε που μπορεί να φοβήθεικε και την δημοσιότιτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2015, 11:39 από karas121173 »

Αποσυνδεδεμένος loniscup

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #842 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 11:59 »
Κι εμένα μου έσπασε το γυαλί του Cage,χωρίς να μου πέσει κάτω χθές... :idiot1:
Η Σοφία είναι γυμνή τώρα   :'(

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #843 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 12:19 »
Μου έσπασε την ώρα που έβαζα το πάνω και κάτω μέρος του τανκ.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μετά από μισό τανκ:
μόνο οι 5-6 πρώτες τζούρες είναι αρκετά καλές,όχι αυτό που περιμένω,στην συνέχεια χάθηκε αρκετά η γευση και τώρα στην δεύτερη συνεχόμενη τζούρα που δοκίμασα να κάνω πήρα καμένα.Φουλάρω το τανκ και μετά από λίγο πάλι καμένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2015, 12:32 από karas121173 »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #844 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 12:48 »
φιλε μου καλα κανεις και ρωτας και απο εδω,αλλα οσοι αγοραζουμε ελληνικα προιοντα εχουμε ενα μεγαλο ατου,μπορουμε να μιλησουμε απευθειας με τον κατασκευαστη,στειλε ενα pm στον leo οπως αναφερει παραπανω και καποιος αλλος,πιστευω θα σου πει τι φταιει.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #845 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 13:06 »
Καλημέρα,
δεν βλέπω καλά αλλά οι 4 σπείρες μου φαίνονται λίγες. είσαι σίγουρος ότι όλο το R σύρμα είναι τυλιγμένο στο φυτίλι? Ξεκινάς να στρίβεις από την ένωση των non res- res και συνεχίζεις το στρίψιμο έως ότου φτάσεις στην επομένη ένωση και προσέχεις να μην ακουμπά res σύρμα στο κεραμικό.

Πολυ καλη ιδεα να ρωτησεις τον leo... 

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #846 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 13:25 »
Όντος έτσι είναι.Απλός επειδή δεν ήθελα να ενοχλήσω τους ανθρώπους για κάτι απλό,προτίμησα να το συζυτίσω πρώτα μέσα στο φόρουμ και μετά να τους ενοχλήσω.Επικοινώνισα όμως με το greekvapes και είπαμε να μιλήσουμε κατα τις 13:30 που θα είναι οι τεχνηκοί εκεί.

Φίλε champ νομίζω ότι έχεις δίκιο.Προσπαθώ η ένωση των αντιστάσεων,να μην ακουμπάει στο φυτίλι και μετά την τέταρτη σπείρα μενει πάλι έξω από το φυτίλι.Ακόμα και κάτω από την βελόνα.Τα σημεία ένωσεις των συρμάτων δηλαδή δεν ακουμπάνε καν στο φιτίλι.Το σύρμα δεν ακουμπάει από καμία πλευρά στο κεραμικό.


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #847 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 13:36 »
Το σύρμα με αντίσταση πρέπει να ακουμπά σε φιτίλι. Δοκίμασε το..
(Κάποιοι κάνουν και επιπλέον σπείρα με non σύρμα γύρο από το φιτίλι για να διασφαλίσουν ότι το σύρμα με αντίσταση δεν θα είναι στεγνό και δεν ακουμπά στο κεραμικό. Εγώ απλά ξεκινώ και τελειώνω με τις ενώσεις να ακουμπούν στο φιτίλι και βγαινει περιπου 5-6 σπειρες)

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #848 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 18:31 »
Καλησπέρα.Μετά από πολλές προσπάθειες και μεγάλη απογοήτευση,και αφού επικοινώνησα με το greekvapes,μου πρότειναν να πάω σε ένα γνωστό τους στο Βόλο που ξέρει καλά πολύ καλά την Σοφία.Λοιπόν.Έπρεπε να δείτε την φάτσα μου στην πρώτη τζούρα μετά το στήσιμο που μου έκανε το παλικάρι.Υπήρχαν πολλά λάθη δικά μου.Το σύρμα ήταν πολύ λεπτό και στο 1,8volt που για μηχανικό μοντάκι από ότι μου εξήγησε δεν έπαιζε καλά.Το φιτίλι ήταν πολύ λεπτό και μου είπε ότι μόνο βαμβάκι από εδώ και πέρα να βάζω.Έφτιαξε μια αντίσταση με άλλα σύρματα λίγο ποιο χοντρά,20 non με 22 νομίζω το άλλο,και όταν το μέτρησε ήταν 1 ώμ ακριβός.Τα ρεύματά μου τελικά όταν τα μέτρησε από το μοντάκι ήταν 3,8 με 3,4 στο τελείωμα.Πολύ περισσότερο ντουμάνι,πολύ χτύπημα στο λεμό και γενικά τελικά έκανα ποιο αεράτη και την τζούρα μου για να το φέρω εκεί που θέλω.Σε κάποιες τζούρες βέβαια ακόμα πέρνω καμένο.Θα ψάξω να δώ γιατί γίναιτε και αυτό.Ναι.Τώρα είδα τι έχετε πάθει όλοι σας με την Σοφία.Ευχαριστώ πραγματικά όλους σας για τις συμβουλές σας.Φυσικά πρέπει να αγοράσω πλέον τσαφ τσουφ,και εργαλεία για να ανακαλύψω τις κρυφές της χάρες. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2015, 18:44 από karas121173 »

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #849 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 20:31 »
Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις και ένα ηλεκτρονικό vv/vw μέχρι να αποκτήσεις εμπειρία με τα μηχ.
Καμμένο δεν θα πάρεις με το ηλ.

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #850 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 23:34 »
Μόλις γύρισα από τσίπουρα με το Σοφάκι.Ρούφαγα,ρούφαγα και καμένο δεν πήρα.Για σιγουριά έκανα μια τζούρα κανονική ,μία χωρίς να πατάω κουμπί.Όλα καλά.δεν υπάρχει χειρότερο,μετά από την γεύση του λιαστού χταποδιού στα κάρβουνα και ενώ είσαι στο πέμπτο η έκτο τσίπουρο να τραβάς βαριά και σφυχτή τζούρα όλο καημό και να μπουκόνεις από καμένο.Η άτιμη όμως σήμερα ήταν όλο απόλαυση.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #851 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 00:11 »
Εγω μετα το 5ο ή 6ο τσιπουρο δεν θα καταλαβαινα αν παιρνω καμμενο ή οχι..χαχα...

Αναμενουμε να μας πεις αν θα πηγαινει ρολοι και αυριο :)

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #852 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 10:36 »
Καλημέρα.Σήμερα το πρωί άλλαξα και βαμβάκι στην αντίσταση.Μετά το χθεσινοβραδινό και μέχρι τώρα,κάνοντας περίπου 10ml,όλα πάνε πολύ καλά.Άλλαξα βαμβάκι γιατί και η γεύση είχε πέσει αλλά και το υγρό είχε μαυρίσει.Σε αυτό μπορεί να φταίει ότι συμπληρώνω υγρό πριν κατέβει η στάθμη κάτω από την μέση με αποτέλεσμα μάλλον να μένει πάντα λίγο υπόλοιπο μέσα στο τανκ.Τώρα για καμένο, πλην ελαχίστων στιγμών και αυτό ίσα που το καταλάβαινα ,δεν υπάρχει.Φροντίζω βέβαια και εγώ ενδιάμεσα στις τζούρες να κάνω και καμία χωρίς να πατάω κουμπί.Περιμένω αύριο και αντιστάσεις 1.2 και 1.5 για να δοκιμάσω τι μου κάνει καλύτερα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Καμμένο,καμμένο και πάλι καμμένο.Λίγη ώρα μετά την αλαγή του βαμβακιού και πάλι ο εφιάλτης ξαναγυρνά.Περιμένω λοιπόν αύριο τις νέες αντιστάσεις και μετά θα δούμε.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Έφτιαξα καινούρια αντίσταση.Καινούριο βαμβάκι.Η τρύπα ροής στο μισό αυτή την φορά γιατί σε προηγούμενα post κάποιος γράφει ότι στο μισό έχουμε καλύτερη τροφοδοσία,ενώ εγώ το είχα μόνιμα τέρμα ανοιχτή την τρύπα και λίγο παραπάνω.Προσπαθώ απελπισμένα να βγάλω καμένο με συνεχόμενες τζούρες,εδώ και 10 λεπτά αλλά τίποτα. Η γεύση έχει μειωθεί λίγο.Πολύ λίγο.Κάθε φορά που πατάω το κουμπί για να πάρω τζούρα κάνει τσάφ και πετάει υγρό.Καμένο όμως δεν δίνει με τίποτα.Το μόνο πρόβλημα μου  τώρα είναι ότι δεν ξέρω πόσα ωμ είναι η αντίσταση.Μάλλον όμως πρέπει να είναι γύρω στο 1,5 γιατί ΚΑΜΕΝΟ δεν παίρνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2015, 15:22 από karas121173 »

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #853 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 11:35 »
Καλημέρα.Συγνώμη για το πρήξιμο ρε παιδιά αλλά πραγματικά θέλω να μου δουλέψει η Σοφία γιατί όσες καλές τζούρες πήρα μου άρεσε πολύ.Σήμερα το πρωί λοιπόν πήρα τις έτοιμες αντιστάσεις και έχω βάλει επάνω μια με ribbon στα 1,2 και με φιτίλι.Άλλαξα και το μονωτικό.Και πάλι καταπληκτική γεύση,καλή λειτουργία αλλά στην πορεία και σε 2 η 3 βαθιές συνεχόμενες τζούρες καμένο.Είμαι όμως σίγουρος πλέον ότι είναι θέμα τροφοδοσίας.Την  τρύπα στην ροή υγρού την έχω λίγο κάτω από την μέση.Για να καταλάβετε,για να δουλέψει καλά πρέπει να κάνω μια κανονική τζούρα και μια η δύο χωρίς ρεύμα για να δουλεύει σωστά.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #854 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 11:47 »
Άνοιξε την καμπάνα τέρμα αφού δεν τροφοδοτεί καλά. Επίσης βοηθάει όπως έχεις στημένη και βρεγμένη την αντίσταση να περάσεις μία καρφίτσα στα φιτίλια σαν να τα τρυπάς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343290 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207091 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542340 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31486 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50668 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358674 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193602 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1498 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594583 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios