vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 1 χρήστης
stsoulos

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #825 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 11:57 »
Καλημέρα.Κάτοχος και εγώ της Σοφίας από σήμερα το πρωί.Την έχω σε μηχανικό μοντάκι.Τα ρεύματα που παίρνω είναι από 4,2-3,7 volt μετά από κάποια ώρα χρήσεις.Οι τζούρες μου είναι βαθιές.Χρησιμοποιώ έτοιμη αντίσταση δεμένη σε κεραμικό που πήρα για να την λειτουργήσω μέχρι να εξοικειωθώ και να μάθω να φτιάχνω τις δικές μου.Έχω τις οπές ανοιχτές τέρμα μέσα στο τανκ.Η οπή της τζούρας μου είναι τελείως κλειστή δηλαδή κάνω σφιχτή τζούρα.Έχω όμως πρόβλημα.Από την πρώτη στιγμή παίρνω συνέχεια καμένο.Φυσικά έχω αφήσει να βρεχτούν τα φιτίλια πολύ καλά και για αρκετή ώρα.Ειδικά αν τραβήξω δεύτερη η και τρίτη τζούρα συνεχόμενα τότε μου δίνει μόνο καμένο.Σε 2 ώρες προσπάθειας έχω αλλάξει 2 φυτιλοαντιστάσεις.Παρακαλώ βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #826 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:10 »
για κλείστες λίγο να δεις :confused1:

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #827 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:31 »
Προσπαθησε οταν ξεκινας μια καινουργια φυτιλοαντισταση να ξεκινας με λιγοτερα ρευματα απο 4,2.Δες μηπως η αντισταση σου πνιγει το φυτιλη-βαμβακι και δεν εχεις καλη τροφοδοσια ...μαλον ειναι ανεπαρκης :yes: .Αφου φτιαξεις την φυτ..αντισταση σου,περνα μεσα απο το φυτιλη μια βελονα περα δωθε για να ανοιξεις καλυτερη διοδο για το υγρο.

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #828 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:44 »
Αν και με πρόλαβε ο φίλος από πάνω.
Αν είναι η αντίσταση με το διπλό φυτίλι, κοίτα το κάτω φυτίλι να το έχεις κομένο σύριζα με το κεραμικό για να μην πιέζη το πάνω όπως το κατεβάζεις στη βάση.

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #829 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 15:10 »
Είδα το φώς το αληθινό.Έπρεπε,πράγμα που δεν έκανα,όταν έβαλα την φυτιλοαντίσταση να κάψω πρώτα το φιτίλι στεγνό μέχρι να φύγουν τα καμένα και μετά να δέσω όλη την Σοφία και να ξεκινήσω.Στραβάδι ακόμα ρε παιδιά.Έφτιαξα και τις πρώτες αντιστάσεις,όλα μια χαρά.Το μόνο που θέλω τώρα είναι μήπως υπάρχει κανένα drip tip με ποιό στενή οπή γιατί αν και κλειστεί τέρμα η τρυπούλα της εισαγωγής αέρα,μου είναι ποιό αεράτη από αυτή που είχα συνηθίσει.Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #830 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 15:15 »
Η ρυθμιση αερα στην σοφια γινεται απο την τρυπα στον πολο αλλα και απο το υψος που τοποθετεις το τανκ στο modaki σου (παιξε λιγο με αυτό).

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #831 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 15:35 »
Φίλε chzamp,τι ενοείς απο το υψος που τοποθετεις το τανκ στο modaki σου;Γιατί την τρύπα την έχω τέρμα κλειστή.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #832 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 15:49 »
Ασχετα με την τρυπα του πολου...Πιεζοντας το τανκ σου κατω προς  το mod η τζουρα σφιγγει, ανεβαζοντας το προσ τα πανω εστω και ελαχιστα ειναι πιο αερατη. Δοκιμασε...

Αποσυνδεδεμένος ews

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #833 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 16:05 »
Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε κεραμικα σε μεγαλη ποσοτητα? Γιατι με 80λ-1 ευρω το ενα παει πολυ. Δεν εχω καταφερει να βρω πουθενα απο κινεζους

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #834 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 22:23 »
Δεν χρειάζεσαι μεγάλη ποσότητα. 5 κεραμικά θα σε βγάλουν πολύ καιρό. Πάνω από ένα κεραμικό το δίμηνο δε χρειάζεσαι.


Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #835 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 22:34 »
Κοντεύω να τρελαθώ.Ένα βήμα πρίν αφήσω στην άκρη την Σοφία.Έχω φτιάξει την δέκατη αντίσταση από το πρωί και έχω ποιεί 3 τανκ και ακόμα βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο.Μετά από λίγες τζούρες 5-6, πάντα έρχεται καμένο.Νόμιζα ότι το έλυσα αλλά δεν. Ολες είναι από έτοιμο δεμένο σύρμα με non και κανονικό - 1,8 - με φιτίλι - τυλιγμένη η αντίσταση πάνω στο φιτίλι και στην μέση βελόνα - 4 σπείρες - η αντίσταση στο χείλος του κεραμικού - με την βελόνα τρυπάω στο τέλος  και τα φιτίλια για καλύτερη ροή του υγρού - καίω την αντίσταση και το φυτίλι μέχρι να σταματίσουν να βγαίνουν τα καμένα - ανοιχτή τελείως η τρύπα της ροής του υγρού - το αφήνω 30 λεπτά να ποτίσουν καλά τα φιτίλια και συγχρόνος ανοιγοκλείνω 4-5 φορές - το υγρό μου είναι το voodoo της halo 6 νικοτίνη - η τζούρα μου βαθιά και αργή - τα volt είναι από 4,2 πλήρως φορτισμένες ως 3,6 στο τελείωμα.Η γεύση που παίρνω είναι στην καλύτερη περίπτωση ίδια με του nautilu mini.Κα αυτό στις πρώτες τζούρες.Μετά καμένο.Δεν πιστεύω με τίποτα ότι ένας επισκευάσιμος είναι κατώτερος ενός εργοστασιακού.Και ειδικά η Σοφία έναντι του nautilu.Είναι σίγουρο ότι εγώ κάνω κάτι λάθος.Επειδή όμως δεν θέλω να βρώ την δικαιολογία ότι απλός δεν μου κάνει η Σοφία παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας μπας και το σώσω.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #836 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 23:13 »
Κόβεις κανονικά τα πάνω φιτίλια σύριζα με το κεραμικό???

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #837 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 23:18 »
Μπορεις να στείλεις καμία φωτο με το στήσιμο σου?

κανε  μια αναζήτηση σε αυτό το Νήμα με την λεξη "υποτροφοδοσία" σε κανα δυο σημεια γινεται εκτενης αναφορα..

Μην τα παρατάς, κατι κανεις λαθος εσυ. Η γευση της Σοφιας είναι πολύ καλη!!

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #838 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 23:48 »
Πάω για ύπνο παιδιά.Μόλις πρίν δεκα λεπτά έστεισα μια καινουρια και πάλι το ίδιο.Αυριο το πρωί θα βγάλω φωτο και θα ανεβάσω να δείτε το στύσιμο σε μια καινούρια απότην αρχή.Ναί,τα φιτίλια σύριζα με νυχοκόπτη.Το υγρό είναι 60-40.Δεν νομίζω να φταίει αυτό.Άυριο,με καθαρό μυαλό.Όχι δεν τα παρατάω.

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #839 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 01:14 »
Καλημερα,ειχα γραψει παλιοτερα σχεδον για το ιδιο προβλημα με φυτιλι.Αποδειχτηκε οτι ηταν κατασκευαστικη ατελεια[!]κατι βραχυκυκλωνε και τα εκαιγε ολα.Αλλαχτηκε κατοπιν συνεννοησης και αποδοχης του ελλατωματος,στην αρχη η καμπανα και τελικα η βαση αφου εκει ηταν το προβλημα απο το καταστημα αγορας.Απο τοτε περασα στο βαμβακι και τωρα pads και δεν την αλλαζω με τιποτε.Αν αγοραστηκε απο καταστημα πηγαινε για καφε,στησε αντισταση μπροστα τους και ατμισε την μπροστα τους για να δουν το προβλημα


σημ.θα μου πεις εξαρταται απο το καταστημα και αν θελει να ασχοληθει..... :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207191 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542452 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31568 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50738 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11956 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193680 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1505 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1527 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios