vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 4 χρήστες
Doubt, camber, dallaskdp, cantona

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος leetsi

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #615 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 21:32 »
Γεια χαρά σε όλους. Με λένε Λευτέρη, είμαι 27 ετών και καπνίζω εδώ και 13 χρόνια. Εδώ και λίγο καιρό έχω αρχίσει να σκέφτομαι το ενδεχόμενο να ξεκινήσω το ΗΤ και να κόψω το στριφτό. Χθες έκανα πρώτη φορά ΗΤ από ένα φίλο. Νομίζω ego eco, κάτι τέτοιο. Άρωμα tiramisu. Μια χαρά ήταν, βαρύ και για τα γούστα μου (18 mg/ml). Θα συνεχίσω να διαβάζω μέχρι να καταλήξω στο ποιο να πάρω και από που, γιατί για το εάν θα ξεκινήσω το έχω αποφασίσει ήδη.

Αποσυνδεδεμένος DANAOS

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #616 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 23:11 »
Καλησπερα
Θοδωρης 40 απο Περιστερι.
Χθες πειρα το eGo-T μετα απο προτροπη του κουνιαδου μου.
Ακομα εχω δυσκολια στο να το συνηθισω. Κατα διαστηματα πνιγομαι και βηχω με Virginia 18αρα.
Εχω κανει κ.τ. και ελπιζω με την αλλαγη υγου-γευσης.... να τα καταφερω.
Οι πληροφοριες που βρηκα εδω ειναι παρα πολυ καλες και με εκαναν να συνεχιζω το η.τ. διοτι ημουν ετοιμος να το παρατησω.
Συνεχιζω και βλεπουμε.......

Καλως σας βρηκα.

Αποσυνδεδεμένος vasos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #617 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 23:44 »
Βασίλης 42 ετών απο Αθήνα,νέος ατμιστής έπειτα από παρότρυνση του υιού μου να κόψω το κανονικό τσιγάρο.
Ασχολούμαι με της ασφάλειες και τα χρηματοοικονομικά.

Αποσυνδεδεμένος georgebruno

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #618 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 00:03 »
Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρηκα.Λεγομαι Γιώργος και σπουδάζω στην Κοζάνη.(Μισος Πειραιώτης-Μισός Σερραίος).Σας ανακάλυψα ψαχνοντας να βρω λύση στην αγορα η.τ και πραγματικά έπαθα πλάκα με το επιπεδο που έχετε φτάσει(mods κτλ).Προς το παρών διαβασμα στ φόρουμ! :)

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #619 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 00:38 »
καλησπέρα,
πριν περιπου 2 μηνες αγορασα το πρωτο μου η.τ,
αυτη ηταν και η μερα που δεν αναψα ξανα κ.τ και ουτε σκοπευω να αναψω ποτε ξανα.-
μακαρι να το ειχα βρει και νωριτερα..ενιωσα επιτελους "καθαρή" και ελευθερη.
η δικη μου λογική δεν ειναι να το κρατησω ως εναλλακτικο τροπο καπνισματος..στοχος μου ειναι
να σταματησω καποια στιγμη ακομα και το ατμισμα.
ξεκινησα τον πρωτο μηνα με 24αρα νικοτινη(καπνιζα 1 πακετο τη μερα 25αρια και βαρια τσιγαρα και ειπα να μη ζοριστω απο την αρχη πολυ) και εχοντας ξοδεψει μονο τα 2/3 απο τα 20 ml περασα στην 18αρα και ατμιζω περιπου 1ml στις 2 μερες..
εχω στην κατοχή μου ενα ovale eGo-T και ειμαι πολυ ευχαριστημενη αλλα στο εξαιρετικο φορουμ σας ειδα το mini & more και ενθουσιαστηκα!! μου αρεσε παρα πολυ και θα το παρω!ειναι κομψοτατο αν και θα το προτιμουσα χωρις το ledακι  :tongue_smilie:
ειμαι ακομα πρωταρα και εχω πολλες αποριες αλλα το φορουμ σας ειναι πραγματικα καταπληκτικο και θα με καλυψει σιγουρα!
καλα ατμισματα σε ολους και ποτε ξανα κ.τ!

Αποσυνδεδεμένος giorgos_mel

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • the sky is not my limit...it is my playground
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #620 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 01:03 »
Καλησπερα και απο μενα
Με λενε Γιωργο ειμαι 24 χρονων και καπνιζα απο τα 16-17 πολυ.τα τελευταια 2 χρονια στριφτο πρωτον απο οικονμικης αποψεως και 2ον επειδι το εκανα οπως ηθελα,βαρυ ελαφρυ μικρο μεγαλο.εκανα ενακαπνο στισ 2 μερες.
πριν μερικες μερες ειδα ενα φιλο με ενα Η/Τ μου ειπε 5 πραγματα και με εβαλε στο τρυπακι.πηρα ενα GIANT και χρησιμοποιω 2 μερες τωρα.απο την πρωτη τζουρα ως και τωρα δεν μ χει ερθει επιθημεια για τσιγαρο κανονικο και ειμαι ικανοποιημενος 1000%.δεν το περιμενα πραγματικα..εχω λιωσει το σαιτ και ψαχνω για να κανω σωστη χρηση και ομολογουμενως οταν το πηρα ειχα πελαγωσει ελεγα πως  που ποτε γιατι αλλα τωρα χαρη σε ολα τα σχολεια τις υποδιξεις και τα συναφη το ατμιζω και ξερω τι κανω.ενα μεγαλο ευχαριστω γιατι χωρις αυτο το σαιτ θα ειχα χαλασει τουλαχιστον 3 ατμοποιητες και 2 μπαταριες (χαχαχαχαχα).
ελπζω να μην ξαναβαλω κανονικο τσιγαρο στο στομα μου μιας και βλεπω ηδη τη διαφορα.δεν βρωμαω,αναπνεω πιο ανετα,δεν μυριζει το δωματιο μου,δεν ειναι γεματο σταχτες,δε μπουχτιζω απο το ατμισμα οπως απο τα τσιγαρα και γενικα ολα τα κακα που ειχε εχουν εξαφανιστει.
το θεμα με τις γευσεις να βρουμε και ολα τελεια.το συννηστω ανεπιφυλαχτα και παιδιαααα..........ατμιστεεεεεεεεε
τελος ο καρκινος ;D ;D ;D

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #621 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 01:04 »
Γειά σας, είμαι ο Γιάννης, 33 ετών. από Αθήνα και μετά από από πολλά χρόνια καπνίσματος κ.τ. στράφηκα και εγώ στο η.τ. ovale elips και ήδη με έχει κερδίσει 100%

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΚΟΣ ΠΛ

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #622 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 01:32 »
Καλησπέρα στο forum!! με λένε Νίκο,είμαι 23, φοιτητής από Αθήνα!!Καπνίζω εδώ και 6 χρόνια αλλά  πάλι καλά εδώ και αρκετό καιρό είμαι στα 3 πακέτα τη βδομάδα περίπου!!Καπνίζω davidoff gold  και θα ήθελα να ξεκινίσω να ατμίζω για κάτι πιο υγειινό απλά δεν ξέρω πώς να ξεκινήσω!!ευχαριστώ και μπράβο σε οόυς για το forum!!

Αποσυνδεδεμένος zaks12

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #623 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 14:00 »
Καλησπέρα και απο εμένα.... είχα την εντύπωση οτι είχα κάνει post στην αυτοπαρουσίαση νέων μελών... αλλά όπως αποδείχθηκε έκανα λάθος!!!! Σε ευχαριστώ φίλε Βασίλη που μου το υπενθύμησες!!!! :)
Λοιπόν, ονομάζομαι Κώστας, είμαι απο Γρεβενά, είμαι 26 χρονών, τεχνολόγος γεωπονίας Φ.Π. (σε λιγο καιρο θελω να πιστεύω, 5 μαθήματα μείνανε.... :angry_orange:), είμαι γεωργός, και συγκεκριμένα μανιταροπαραγωγος και παραγωγος κηπευτικών, τον ελεύθερο χρόνο μου ασχολούμε με οτι πέσει στα χέρια μου ή στα μάτια μου (internet), περνάω αρκετές ώρες με τον σκύλο μου, (μαύρο λαμπραντορ ονοματι barak : κεραυνος σε κάποια αφρικάνικη γλώσσα), κάπνιζα 10 χρόνια, (ναι απο τα 16 μου... :idiot1:), τον τελευταίο καιρό σχεδόν ενα καπνό την ημέρα  :idiot1: , και πρίν απο 20 με 25 ημέρες ξεκίνησα στο η.τ. με nobacco hybrid και adaptor για eGo-T, ατμίζω και με carto και με atom, και δεν θέλω να ξαναβάλω καρκινοσωλήνα στο στόμα μου!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 14:05 από zaks12 »

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #624 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:00 »
Καλώς σας βρίσκω και γω.

Μετά από 5 χρόνια πλήρους αποχή από πολύ και νευρικό κάπνισμα, επέστρεψα στην κακιά συνήθεια το τελευταίο 6μηνο. Μετά από προτροπή φίλου που αγόρασε από το εξωτερικό το ego-w αποφάσισα να ψαχτώ πριν αγοράσω και έτσι έπεσα πάνω στο φόρουμ.

Αγόρασα για δοκιμή το φτηνότερο πακέτο(με ένα η.τ) alter ego-t με σκοπό να δοκιμάσω το η.τ, κάτι που δε μετάνιωσα ποτέ. Είναι η τέταρτη μέρα ατμίσματος και έχω εμπλουτίσει τη συλλογή μου με διαφορετικούς ατμοποιητές(1 χωρητικότητας 2ml και 1 LR), ενώ έχω ήδη παραγγείλει το φιτίλι μου  από ελληνικό e-shop και έτοιμα e-liquids από το γνωστό πολωνικό e-shop(αν και φοβάμαι για την ποιότητά τους είναι η αλήθεια από πλευράς υγείας). Στα πλάνα αγορών μου είναι και μια έξτρα 1000Mah μπαταρία. Προτρέπω τους υποψήφιους ατμιστές να ακολουθήσουν την οδό μου, γιατί με τα χρήματα  που θα έδινα για ένα πλήρες πακέτο(2 ίδιων η.τ.) έχω αποκτήσει ήδη μια ικανοποιητική ποικιλία ανταλλακτικών για δοκιμές(και βέβαια έχω τρελλαθεί με τη διαφορά που έχει o LR από τον κλασικό)

Δίνω τα εύσημα στο forum και στα υπόλοιπα μέλη, καθώς με λίγο διάβασμα κατάφερα να κατατοπιστώ πλήρως και να ξοδέψω ελάχιστα χρήματα(κάτι πολύ σημαντικό για την εποχή)

Αποσυνδεδεμένος DHMIOS

  • **
  • 108
  • ΓΗΤΕΥΤΗΣ......ΑΤΜΙΣΤΩΝ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #625 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 18:21 »
με λενε αριστοτελη ειμαι 45 χρονων
το δημιος ειναι το ονομα που εχω σε ενα πολεμικο παιχνιδι που παιζω
και επειδη η σχεση μου με τους υπολογηστες ειναι "τυπικη"
γι αυτο βαζω παντα το ονομα δημιος που μου το εχει αποθηκευμενο ο γιος μου

αρχισα εδω και ενα μηνα να καπνιζω το ηλεκτρονικο τσιγαρο  και ειμαι προς το παρον απολυτα ικανοποιημενος
μαρκας οβαλε ego-t
και χρησιμοποιω υγρο αναπληρωσης το καμελ 18mg της νατουρα
και τωρα διαβαζοντας εδω
θελω να κατασκευασω μονος μου το υγρο αναπληρωσης γιατι θα ηθελα ενα κλικ περισσοτερο αρωμα

Αποσυνδεδεμένος Lia

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #626 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 20:17 »
καλησπερα κι απο μενα...μετα απο την παροτρυνση του Vrs5 αποφασισα να σας συστηθω...λοιπον το ονομα μου ειναι λια ειμαι 37 χρονων, ειμαι παντρεμενη με 2 γιους και αφου πηραμε την αποφαση να εγκαταλείψουμε την αθηνα τα τελευταια 11 χρονια μενουμε στην κορινθια...εδω κι ενα μηνα ατμιζουμε με τον αντρα μου το hybrid κι αν κι εχω ξενερωσει με τα προβληματα των μπαταριων μπορω να πω οτι ειμαστε ενθουσιασμενοι αφου δεν θελουμε καθολου μα καθολου να καπνισουμε......τελος θελω να πω ενα μπράβο σε ολους για το forum!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Φ.ΖΗΣΗΣ

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #627 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 21:36 »
καλησπερα στην παρεα!!!νεο μελος στο φορουμ !!ελπιζω να με βοηθησετε να μαθω κατι παραπανω....εχω παρει το νεο μοντελο της νοβακο  το  ι-want....me to golden margie.υπαρχει κανενα αλλο λαδακι σαυτον το τυπο γευσης????ευχαριστω...<!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 21:50 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος geodon

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #628 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 21:39 »
Καλησπερα σας και θερμα συγχαρητηρια στους συντελεστες του φορουμ για τη πολυ καλη δουλεια !!!
Ειμαι ο Γιωργος 53 Χρονων απο τα Γιαννιτσα  και για πρωτη φορα Χρησιμοποιησα Ηλεκτρονικο Τσιγαρο.
Προμηθευτηκα το OVALE  eGo-T thn 1-11-2011
Απο εκεινη τη μερα δεν εχω ξανακαμνισει κανονικο τσιγαρο
Παιδευομαι βεβαια και ακομα ψαχνομαι στις γευσεις αλλα πιστευω πως στο τελος θα τις βρω.
Παντως δεν εχω εκεινη την εξαρτηση να αναψω ΚΤ εχω ομως εξαρτηση με το ΗΤκαι απο νικοτινη παιζω 9 και 18 mg.
Να ειστε ολοι καλα και πιστευω πως γλυτωσαμε ολοι απο πολλα κακα του ΚΤ

Αποσυνδεδεμένος konstar

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #629 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 21:45 »
Καλησπερα ειμαι ο konstar[Κων/νος] 56 ετων καπνιστης 40 χρονια και πριν ενα μηνα ξεκινισα το ηλεκτρονικο τσιγαρο με το funstore ice[πολλα προβληματα].   
Εχω μεινει ευχαριστιμενος απο τις γευσεις. Το φορουμ το βρηκα τυχαια ψανοντας απαντησεις κατα ποσο ειναι υγιεινο το ατμησμα των υγρων .
απο τοτε που με ειδαν φιλοι και γνωστοι εχουν παρει τουλαχιστον 10 ηλ. τσιγαρα.
Εγινα μελος σημερα και ευχαριστω για τιν αποδοχη τις εγγραφης μου.


ΥΣ.
Ελπιζω να μην εχουμε τιποτα δυσαρεστα επιστημονικα αποτελεσματα[τεκμηριωμενα] για το ατμησμα!!!



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206401 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541322 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30983 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50078 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357635 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11442 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192963 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios