vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

234 επισκέπτες, 0 χρήστες

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #585 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 20:49 »
Χαιρετώ και γω με την σειρά μου που ομολογουμένως άργησε να ερθει και λεω άργησε γιατι 35 χρόνια ήμουν καπνιστής με 60-65 τσιγάρα
Rothmans Internasional....Εδω και 6 μέρες "ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΖΩ" και δεν πιστεύω στα μάτια μου...Το όνομα μου ειναι Πάνος.

Αποσυνδεδεμένος kapasos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
    • site πολιτιστικού συλλογου Αηδονίων Ανδρου
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #586 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 20:59 »
Καλησπέρα και άπο εμένα.
Ονομάζομαι Νίκος και σήμερα κλείνω ένα μήνα ατμίσματος.
Παρακολουθώ το fοrum σχεδόν από την πρώτη ημέρα που άρχισα το άτμισμα
και ομολογώ ότι με έχει βοηθήσει σε πολλά πράγματα.
Έχω στην κατοχή μου ένα η.τ hybrid με την μεγάλη μπαταρία και μπορώ να πω οτι
είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.
Άντε καλά ατμίσματα σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος Palios

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #587 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 00:56 »
Καλησπέρα σε όλους και από μένα.

Ονομάζομαι Πάνος, 32 ετών από Ξάνθη και κάπνιζα επί 17 χρόνια philip morris quantum blue, 25 τσιγάρα την ημέρα. Εδώ και 3 μέρες ατμίζω με ovale elips και δεν έχω αγγίξει Κ.Τ!!!! Συγχαρητήρια για το forum και τις πολύτιμες πληροφορίες που παρέχει.

Συνεχίστε έτσι.

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #588 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 00:58 »
Γεια σας παίδες.
Λέγομαι Ανέστης και βρίσκομαι στο Ηράκλειο Κρήτης.
Καπνίζω εδώ και 10 χρόνια περίπου 15 τσιγάρα(στριφτά τη μέρα).
Για λόγους υγείας (όχι πολύ σοβαρούς), αποφάσισα να πάω στη λύση
του ατμίσματος.
Έτσι , ψάχνοντας "έπεσα" πάνω στο φόρουμ, προσπαθόντας να βρω μια άκρη.
Καλή συνέχεια στο φόρουμ.
Συνεχίστε την καλή δουλειά!!!!

 


Αποσυνδεδεμένος Adreas

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #589 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 16:11 »
Καλός σας βρήκα.Ονομάζομαι Ανδρέας είμαι 39 και καπνίζω/α συστηματικά από τα 14-15 μου.Μέχρι πριν 10 χρονια κάπνιζα 1 πακέτο winston την ημερα.Τα τελευταία 10 χρονια 2 πακέτα,μέχρι τις 26 οκτωμβρίου που αγόρασα το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο.Από τότε λοιπόν στην αρχή σαν κάτι να μου έλειπε.Δεν έβαλα τσιγάρο στο στόμα μου μερικές μέρες και όταν πήγα να δοκιμάσω ξανά το έφτυσα....Πιστεύω ότι σωθήκαμε με τα ηλεκτρονικά.

Αποσυνδεδεμένος k05ta5

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #590 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 20:52 »
Καλησπερα σας,

ονομαζομαι Κωστας και ειμαι 32 ετων, Πολ. Μηχανικος, ελευθερος κι ωραιος  :))
Καπνιζω απο τα 19 μου, καποτε εφτανα και τα 2 πακετα την ημερα.
Εδω και ενα χρονο το μειωσα αρκετα ξεκινωντας στριφτα (Οld Holborn Λευκο), ενα 25αρι ανα 2 μερες.

Πριν μια εβδομαδα ειπα να δοκιμασω τη στροφη μου στο ΗΤ. Διαβασα αρκετες πληροφοριες απο το φορουμ
και κατεληξα σε ενα Nobacco Ego-T (σετ των 2 τσιγαρων με 900αρες μπαταριες). Σημερα αγορασα κι εναν
ατμοποιητη Giant της Nobacco για να μπορω να τον χρησιμοποιω με τις μπαταριες αυτες.

Ειχα τους ενδοιασμους μου αρχικα, αλλα ηταν απιστευτο το ποσο πολυ εξω επεσα. Δεν περιμενα οτι οχι απλα θα
ηταν ΟΚ το ΗΤ, αλλα οτι και θα μου αρεσει τοσο πολυ!!! Εχω να καπνισω ΚΤ λοιπον μια εβδομαδα, και δεν
βλεπω να το ξανακανω!  ;D

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #591 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 22:33 »
Καλησπερες,

το ονομα μου ειναι Γιωργος και ειμαι 32 Μαρτιων  ;D Ατμιζω περιπου ενα μηνα και δεν υπαρχει καμια περιπτωση να επιστρεψω στις σταχτες...θερμα και πολλα συγχαρητηρια πρωτα στους διαχειριστες του φορουμ μιας και θεωρω οτι ειναι στο τοπ 3 των φορουμ στην Ελλαδα σε θεμα οργανωσης και ευρυθμης λειτουργιας...σε αυτο βεβαια συμβολη εχουν και ολα τα μελη που γραφουν με ακριβεια,χιουμορ και σειρα...ευγε σε ολους.
Παρακολουθω τα γραφομενα εδω αρκετο καιρο αλλα οπως λεει και ο σοφος λαος "αν δεν εχεις κατι να πεις καλυτερα μασα καμια τσικλα"...
Καλη συνεχεια και υγεια σε ολα τα καλα παιδια εδω μεσα..και στα κακα.  :thumpup: :thumpup:

Υ.Γ. η επιλογη που εκανα ειναι το giant της nobacco και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος

Αποσυνδεδεμένος vicky78

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #592 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 08:01 »
Καλημέρα κι απο μένα!!!!Το όνομά μου είναι Βίκυ Γεωργά,33,παντρεμένη με ενα γιο 14 χρονών.Μένω στη Βυρώνεια Σερρών και ασχολούμαι εθελοντικά με την παιδική ομάδα ποδοσφαίρου του χωριού.Φανατική καπνίστρια από πολύ μικρή...2 πακέτα την ημέρα.Ξεκίνησα το Η.Τ πριν μια εβδομάδα και από τότε δεν έχω καπνίσει Κ.Τ.(ελπίζω μόνο να λέω το ίδιο και ένα χρόνο μετά).Χρησιμοποιώ eGo-T και υγρά χαμηλής νικοτίνης και μπορώ να πω οτι είμαι αρκετά ικανοποιημένη..Ο καιρός θα δείξει!!!Καλά ατμίσματα σε όλους!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2011, 08:28 από vicky78 »

Αποσυνδεδεμένος panosx40

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #593 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 10:16 »
Καλημερα σε ολες και ολους.
Πανος ειναι το ονομα μου. Καπνιζα κι εγω πανω απο 20 χρονια περισσοτερα απο 1 πακετο την ημερα.Εχω αρχισει εδω και 20 μερες το Η.Τ.
Αποτελεσμα ειναι να καπνιζω ελαχιστα πλεον ,και κατω απο ειδικες περιστασεις....
Οψομεθα...

Αποσυνδεδεμένος barba_bill

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #594 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 19:22 »
Καλησπέρες
Ονομάζομαι Βασίλης κ μετά απο 35 χρόνια καπνίσματος είπα να το γυρίσω στο άτμισμα. Δοκίμασα απο ενα φίλο πριν κανα μήνα το η/τ (ego-t) κ δεν μου φάνηκε κακό σαν ιδέα κ γεύση. Μετά απο ατελείωτο διάβασμα στις σελίδες του site σας (δεν γλύφω τους mod's αλήθεια είναι) ειμαι κ εγώ μόνο ατμιστής  εδώ κ 10 ημέρες.
Καλή συνέχεια (κ άτμισμα) σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος 3ddam

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #595 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 20:34 »
Καλησπέρα σε όλους.
Ονομάζομαι Δημήτρης και είμαι καπνιστής πάνω από 20 χρόνια, με ένα χρόνο διάλειμμα στο ενδιάμεσο.
Αρτοποιός στο επάγγελμα με σπουδές στην πληροφορική... Ζωγραφική πυρογραφία και μοντελισμός σαν χόμπι. 
Τελευταία κάπνιζα στριφτό περίπου 25 γραμμάρια κάθε 3 ημέρες.
Το η.τ. το άρχισα πριν από ενάμιση μήνα περίπου. Με ego-t σαν πρώτη συσκευή. Κάποια στιγμή έφτιαξα ένα
variable voltage όχι για τα πολλά βολτ του, αλλά για την σταθερότητά του στην επιθυμητή ρύθμιση.
Από ατμοποιητές μου αρέσουν ο ego-t και ο DSE 901. Θέλω άρωμα όχι τόσο πολύ κτύπημα.
Από υγρά δεν έχω δοκιμάσει πολλά. Μονό αυτά από inawera flavours.
Κάποια στιγμή θέλω να φτιάξω ένα απλό mod με μηχανικό διακόπτη έτσι για την εμπειρία.
Μου αρέσει ο κόσμος του η.τ. και κατά κάποιο τρόπο έχει γίνει ένα από τα χόμπι μου.
Καλά ατμίσματα σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος athanatos13

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #596 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 21:12 »
Καλησπερα σε ολο το φορουμ. :bye:

Με λενε Παναγιωτη ειμαι 23 χρονων και ειμαι Ψυκτικος. :confused1:
Καπνιζω απο τα 18 μου και ειχα ξεκινησει με Winston μπλε και τα 2 τελευταια χρονια κανω Old Holborn κιτρινο.
Δεν εχω παρει ακομα η.τ. :thumpdown: αλλα σιγουρα θα παρω. :thumpup:
Εχω διαβασει αρκετα θεματα στο φορουμ και ειναι πολλη κατατοπιστικα για εναν που ψαχνει να δει τι η.τ. θα παρει.

Συγχαρητηρια σε ολους για την βοηθεια που προσφερεται!!! :respect:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #597 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 21:46 »
Γεια χαρα!
Δημήτρης εν όψει (πιστεύω καλά το έγραψα  ;D )

Μερικά "στατιστικά":
Ετών 22,  προγραμματιστής/μουσικός που δουλεύει σε μπουγάτσα-καφέ, ενω παλεύει να φτιάξει ένα web radio (ξέρω, τον πέτυχα τον συνδιασμό :idiot1: ), και φανατικός ροκάς.

Παρέλαβα σήμερα το πρώτο μου Η.Τ., και ξεκίνησα την μεταβατική περίοδο απο το Κ.Τ. Διαβάζω εδώ και μέρες το forum, αλλα γράφτηκα μόλις εχθές (και το κοντέρ έχει γράψει αρκετές ώρες  :) ), και θέλω να πω ενα μεγάλο "Ευχαριστώ" σε όλους όσους αυτά που με βοήθησαν να κάνω την πρώτη μου επιλογή (προς το παρόν ξεκίνησα με ένα eGo-T Starter Kit με 650αρα μπαταρία, αλλα με την πρώτη ευκαιρία θα προμηθευτώ απο 2 cartomizers Hybrid-e & Giant που με όσα διάβασα, και αν κατάλαβα καλά είναι συμβατοί με τις μπαταρίες μου και είναι απο τα καλύτερα)


Αυτά προς το παρόν, vape you around!

Αποσυνδεδεμένος GoCity.gr

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηλεκτρονικά τσιγάρα στο http://gocity.gr
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #598 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 21:46 »
Γειά σας,

Είμαι ο Ιωάννης, ετών 20, καπνιστής εδώ και 2 (μόνο) χρόνια. Μόλις χρησιμοποίησα για πρώτη φορά το Ego-T, ήταν αμέσως προφανές το ότι το κόψιμο του καπνίσματος ήταν απλό θέμα χρόνου. Δεν έχω καπνίσει εδώ και 4 μήνες και δε σκοπεύω να ξανααρχίσω κανονικά τσιγάρα. Για περισσότερα, αργότερα :)

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #599 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 21:58 »
Γεια σας!
Με λένε Θύμιο, ξεκίνησα να ατμίζω εδώ και ένα μήνα και είμαι σίγουρος πώς δεν πρόκειται να ξανακαπνίσω!! Έχω πάθει άρνηση με το τσιγάρο!! Δοκίμασα να καπνίσω σε κατάσταση όχι νηφάλια και ενώ μούχε τελειώσει η μπαταρία και νόμιζα πως έγλυφα τασάκι!!! Ποτέ ξανά!!
Να ευχαριστήσω τους συντονιστές του forum και όλους τους χρήστες του για την προσπάθεια που κάνουν και την βοήθεια - πληροφορίες που δίνουν. Πραγματικά είναι καταλυτική η βοήθεια για έναν μελλοντικό ατμιστή στο να κάνει τις επιλογές του.
Ευχαριστώ και πάλι!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342117 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206379 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597104 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591634 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios