vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

313 επισκέπτες, 6 χρήστες
maprix, gfilip, Tem, dvelev, lidbab, ΜΗΤΣΟΣ ΠΑΠ

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος kantzi21

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #570 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 01:32 »
Καλησπέρα και από μένα

Είμαι ο Γιώργος 40 ετών και είμαι εν δυνάμει ατμιστής, με στόχο άμεσα να γίνω νυν ατμιστής. Καπνίζω κανονικό τσιγάρο πολλά χρόνια, τα τελευταία στριφτό (χόλμπορν κίτρινο). Το 'χω πάρει απόφαση (λόγω και του γιού μου που θα γεννηθεί σε μερικές μέρες) να ξεκινήσω να ατμίζω και απομένει να καταλήξω στην συσκευή και το υγρό. Στερούμε γνώσεων (επιχειρώ να καλύψω το κενό με την χρησιμότατη βοήθεια του φόρουμ) και πολύ περισσότερο εμπειρίας από το άτμισμα. Ελπίζω να κάνω την σωστή επιλογή για αρχή ώστε - μαζί με την απαραίτητη θετική σύμπτωση να μην "κάτσει" προβληματική "πρωτιά" - το τσιγάρο να γίνει σύντομα και οριστικά μια κακή ανάμνηση. 

Αποσυνδεδεμένος slikeh

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #571 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 02:43 »
Καλησπερα και απο μενα. Δημητρης 23 - φοιτητης . Ξεκινησα να ψαχνομαι στο ατμισμα γιατι εχω δει και αποδει για να κοψω το τσιγαρο το οποιο καθε φορα που το κοβω για λιγο μετα το αρχιζω και καπνιζω ακομα παραπανω.

Μπηκα για να ψαξω να βρω πληροφοριες για η.τ. και να αποφασισω τι να αγορασω!! 

Καλως σας βρηκα λοιπον  ;)

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #572 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 03:19 »
Ειμαι ο Κωνσταντινος 35 ετων παντρεμενος με ενα αγορι 2 ετων απο Αθηνα.
τι καπνιζα τοσα χρονια? δεν μπορουσε να εχει βγει η μοδα νωριτερα?
Δεν υπηρξα ποτε heavy καπνιστης (εναν καπνο στις 4 ημερες) αλλα υπηρξα για πολλα χρονια περιπτερας...
Εαν ειχα το περιπτερο ακομα μονα η.τ θα πουλαγα και υγρα.(πολλοι πλεον εχουν).
Αγαπω τα ελικοπτερα και ειμαι χειριστης τ/κ ακροβατικων ελικοπτερων.
περασα θεωρω πολυ ευκολα απο το κ.τ στο η.τ εδω και ενα μηνα χωρις να το ζητησει ο οργανισμος μου και χωρις να εχω το η.τ πιπιλα. ετσι απλα λες και δεν φουμαριζα 20 χρονια απο τα 15.
μου αρεσαν τα πουρα και τα αρωματικα καπνα για τσιμπουκι καθως και οτιδηποτε αλλο μπορουμε να καπνισουμε..
πριν αγορασω κατι παντα μπαινω σε καποιο φορουμ και μαζευω πληροφοριες οποτε σε αυτο το σημειο θελω να ευχαριστησω το φορουμ, τα μελη και τους admins που μου εδωσαν και δινουν γνωση και προστασια απο ασκοπες αγορες κλπ.
ξεκινησα με ενα Γιγαντα μαζι me halo 24mg και ημουν ικανοποιημενος χωρις προβληματα που να με κανουν να απογοητευομαι και θεωρω πλεον οτι το η.τ δεν ειναι μοδα οπως προειπα αλλα κατι πολυ παραπανω.( ο καθενας μπορει να το δει οπως θελει gadget,εφε,βοηθημα για σταδιακο κοψιμο..) οπως και να εχει απολαμβανω πλεον το ατμισμα χωρις τις συνεπειες του καπνισματος και ειμαι καλυτερος ανθρωπος!!!

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #573 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:16 »
Γεια και απο μενα.

Ειμαι ο Γιωργος , 45 ετων , καπνιζα απο τα 16 και δεν το ειχα κοψει ουτε μια μερα ολα αυτα τα χρονια.
Τελευταια καπνιζα 2μιση πακετα Pall Mall 25αρια την μερα.
Επειδη δεν ενιωθα και πολυ καλα ( αντοχες ,λαχανιασμα , βηχας κ.τ.λ.)   αποφασισα με την προτροπη ενος φιλου να κοψω το κ.τ. και να ξεκινησω το η.τ. .
15 μερες τωρα δεν εχω καπνισει κ.τ. και δεν το ζηταω καν. :thumpup:
Αυτο που χρησιμοποιω για ατμισμα ειναι καποιες μπαταριες που γραφουνε πανω alter ego-t ( δεν γνωριζω mah ) και καποια καρτομαιζερς dual coil σαν πρωτη επαφη .
Τωρα πηρα καποια atomizers  και αμπουλες των 2.2 ml και το δουλευω με αυτα.
Προτιμω αρωματικα υγρα για ατμισμα , βανιλλια π.χ.
Ειμαι ακομα στο ψαξιμο να βρω τον ιδανικο τροπο ατμισματος αλλα εχω χασει λιγο τον μπουσουλα.( θελω να παραγγειλω απο ιντερνετ atomizers αλλα δεν ξερω τι ειναι πιο καλο-σωστο , αν θα ταιριαζει με την μπαταρια...μην παραγγειλω και κατι που θα μου ειναι αχρηστο μετα )
Σε γενικες γραμμες ειμαι κατενθουσιασμενος και ηδη νοιωθω πολυ καλυτερα.



Αποσυνδεδεμένος thanos80

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #574 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 16:45 »
Καλησπέρα και από μένα,

Είμαι ο Θάνος 31 χρονών δημόσιος υπάλληλος (μη με βρίσετε) και καπνιζω από 17 χρονών. Καπνίζω davidoff λευκό περίπου ένα πακέτο την ημέρα. Μόλις πριν από 2 ώρες πήρα το πρώτο μου η.τ. ego-w. Πραγματικά είναι απίστευτο. Οι πρώτες τσούρες βέβαια μου έκατσαν στο λαιμό γιατί δεν είχα ξανακάνει ποτέ αλλά τώρα με δύο ώρες ασταμάτητο άτμισμα μου φαίνεται εξαιρετικό.
Να προσθέσω ότι το forum το βρήκα εντελώς τυχαία από μια έρευνα που έκανα για κάτι άλλο ηλεκτρονικό και πραγματικά με βοήθησε πάρα πολύ. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #575 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 20:54 »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΟΝΟΜΆΖΟΜΑΙ ΕΙΡΉΝΗ ΚΑΙ ΕΊΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΏΝ ΚΑΙ ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ!! ΣΠΟΥΔΆΖΩ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΉΤΑΝ ΤΟ ΕΠΆΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΆΒΩ ΤΟ  ΚΑΚΌ ΠΟΥ ΈΚΑΝΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΌ ΜΟΥ ΚΑΠΝΙΖΟΝΤΑΣ...ΓΙΑΥΤΟ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΩΨΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #576 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 21:21 »
Καλησπερα σε ολο το forum και καλως σας βρηκα.  Ειμαι ο Αρης,37 χρονων,απο Αθηνα,με παθος για μουσικη...ταξιδια...μοτοσυκλετες...και δυστυχως τσιγαρο...το οποιο το ξεκινησα στα 18 κι ακομα δε λεω να το κοψω. Τα τελευταια χρονια εκανα ενα πακετακι Old Holborn aromatic σε 2 μερες στην καθησια μου. Τα χρονια περνανε ομως, το σωμα βαραει καμπανακια πια,χωρια που εφτασα σε σημειο το στομα να εχει γινει ξυλο και να μην ευχαριστιεμαι καν τη διαδικασια.Αποφασισα λοιπον να επιστρεψω στα 5-6 τσιγαρακια τη μερα....ξερετε...του καφε...του φαγητου..χαχα...Επειδη ομως ειμαι και αδυναμος χαρακτηρας,ακολουθησα τη συμβουλη ενος φιλου στη δουλεια να δοκιμασω το η.τ. εστω σαν υποκαταστατο τις υπολοιπες ωρες της ημερας για να μην ξανακυλισω.Το παραδεχομαι...διστακτικα προχωρησα στην αγορα του, λεγοντας στον εαυτο μου οτι ας δοκιμασω κι αυτο...λες? Ενα μηνα μετα,παρ'οτι η πρωτη επαφη δεν ηταν και η καλυτερη(πολυ διαρροη ρε παιδια...)επεσα πανω στο forum σας :thumpup: και αρχισα να μπαινω στο πνευμα...ειναι πια 2 μηνες που το πακετακι του καπνου μου φτανει για 5 μερες το οποιο ειναι προσωπικο ρεκορ...και που ξερεις...μπορει στο μελλον να καταριφθει κι αυτο. Τωρα ατμιζω περιπου 2-3ml την ημερα και υστερα απο 2 μηνες χρησης νιωθω ηδη πολυ καλυτερα,και το καλο ειναι οτι μου αρεσει κιολας. Ελπιζω καποια στιγμη να αντικαταστησει πληρως την κακια συνηθεια....Συνεχιστε την καλη δουλεια και καλα ατμισματα!

Αποσυνδεδεμένος kostuono

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #577 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 01:29 »
Γεια!!!!
Με λένε Κωστα και ειμαι 31.Ειμαι Στρατιωτικος.
Ξεκίνησα να καπνίζω σχετικα μεγαλος στα 26 απο λαλακια*.
Γενικα δν καπνιζα πολυ,γυρω στα 8-10 στριφτα.
Ασχολουμαι με τον μοντελισμο(αεροπλανα,ελικοπτερα)κανω χορο,salsa και εχω μεγαλη τρελα με  τις μοτοσυκλετες.
Το φορουμ το βρηκα κατα τυχη ψαχνοντας πληροφοριες για το καινουργιο μου παιχνιδι.
Χαρηκα που σας βρηκα ελπιζω να τα πουμε κ απο κοντα!!!!



*Το Λου με Μου

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #578 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 10:31 »
Καλησπέρα σε όλες και όλους!
Είμαι ο Ζήσης, 29 ετών, καπνιστής από ενηλικίωση και μετά...
Είμαι στην αναζήτηση του πρώτου μου Η.Τ. Πολύ καλό το φόρουμ σας με άπειρες πληροφορίες. Εδώ και 2-3 μέρες έχω ξεκινήσει το διάβασμα για να καταλήξω κάπου...

Αποσυνδεδεμένος stmour

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #579 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 11:44 »
Χαιρετώ το φορουμ. Είμαι 36 και εδω και μισή μέρα ατμιστής. Προσπάθησα καιρό να πείσω τον εαυτό μου να κόψει το κ.τ. αλλά πάντα κατέληγα στο ότι το γουστάρω πάρα πολύ για να το κόψω. Ώσπου μαθάινοντας περισσότερα από εσάς εδώ είδα ότι μπορούσα και την νικοτίνη (μέχρι να την κόψω) και την κίνηση να έχω με ικανοποιητικά αποτελεσματικές συσκευές πλέον. Η απόφαση ελήφθη, η αγορά έγινε και νιώθω ήρεμος. Ευχαριστώ για όες τις πληροφορίες που μοιράζεστε μαζί μας.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος sandman

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #580 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 12:01 »
Γεια σας και απο μένα.
Με λένε Αλέξη και ειμαι 32 ετών απο Π. Φάληρο.Απο δουλειά άστα να πάνε και απο χόμπι κυρίως γυμναστική και ψάρεμα.
 Ατμίζω δυο μήνες και καπνίζω 15 χρόνια.
Συγχαρητήρια για το φόρουμ πολύ οργανομένο και με πολλές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #581 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 12:12 »
Καλησπέρα και απο μένα παιδιά.
Συγχαρητήρια για το φόρουμ σας το βρήκα εντελώς τυχαία.
Με λένε Θάνο είμαι στα 35 πια,είμαι τεχνικός υπολογιστων δικτύων και ολων αυτων των συναφών ειδων.
Μου αρέσουν τα ταξίδια,η μουσική οι μοτοσυκλέτες και ο παναθηναικός  :idiot1:
Καπνίζω απ τα 14 μου και τα πρώτα 6-7 χρόνια εκανα prince σκληρό με λίγη δόση καμελ και τα τελευταία 10+ χρόνια old holborn κιτρινο.
Επειδή είχα φτάσει στο σημείο να κάνω εναν μεγάλο old holborn (ποτε δεν αγοραζα μικρο) σε 2 μέρες δηλαδή περιπου 80-85 τσιγαρα σιχτήρησα και είπα να δοκιμάσω το η/τ που το έκανε ενας φίλος μου.
Έτσι στην τύχη χωρίς να ξέρω τπτ βρήκα απο ενα σαιτ ενα μοντέλο και το πήρα.Συγκεκριμένα πήρα το ego-t της ovale με τις μεγάλες μπαταρίες.
Μπορώ να πω οτι είμαι πολύ ευχαριστημένος και δικαιωμένος μετά απο 2,5 μήνες συνεχούς χρήσης.
Να πω οτι δεν ήθελα να κόψω το τσιγάρο αλλά να το ελλατώσω αισθητά,το οποίο το καταφερα πολύ περισσότερο απ οτι φανταζόμουν.
Καπνίζω 1-2 κανονικά την μέρα,και αυτο οχι γιατι μου λείπει αλλά γιατί θέλω και την πραγματική αίσθηση ίσως είναι και λαθος μου αλλα το σκοπό μου οπως προανέφερα τον πέτυχα.Κάποιες φορές βέβαια δε κάνω και κανένα τσιγάρο.Η βελτίωση είναι εκπληκτική αν αναλογιστεί κανείς πόσα κάπνιζα πρίν και πόσα τώρα...
Η αλήθεια βέβαια είναι οτι του χω αλλάξει τα πρέκια του η/τ ρουφάω συνεχώς και κάθε 2 βδομάδες το πολύ αναγκάζομαι να παίρνω αλλον ατμοποιητή γιατί παραδίδει πνεύμα απ το πολύ ρούφηγμα αλλά καλά να είμαστε.
Εχω δοκιμάσει διάφορες μάρκες υγρών και εχω φέρει και απο εξωτερικό σε πολύ χαμηλές τιμές,αλλά κατα τη ταπεινή μου γνώμη κανένα δεν είναι σαν το natura της flavour art.
Αυτα τα ολίγα απο μένα και εδω θα είμαστε να τα λέμε...  :bye:

Αποσυνδεδεμένος raidmax

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #582 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 14:54 »
Γεια σας και απο εμενα.Λεγομαι θανος ειμαι 35 και ατμιζω εδω και 2 μηνες.Βεβαια κανο και κανενα τσιγαρακι αλλα ελπιζω να σιγα σιγα να το κοψω τελειως.

Συγχαρητηρια για το forum σε ολους οσους το δημιουργησαν

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #583 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 15:07 »
Καλησπέρα και απο μένα παιδιά.
Συγχαρητήρια για το φόρουμ σας το βρήκα εντελώς τυχαία και ήταν αυτό που με βοήθησε να το πάρω απόφαση.
Με λένε Γιάννη είμαι 41 ετών από Νίκαια. Εδώ και 1 μήνα ατμιστής με hybrid nobacco και υγρό golden margy 6mg, και δεν έχω κάνει  ούτε ένα στριφτό VAN NELLE !!!(αυτά κάπνιζα,περίπου 15 την ημέρα). Είναι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί τον τελευταίο καιρό. Μετά από 23 χρόνια κ.τ δεν μπορώ πια ούτε να το μυρίσω.
Παρατηρώ με μεγάλη μου χαρά ότι το ρεύμα των ατμιστών αυξάνεται κατακόρυφα μέρα με την μέρα.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ  :D
 

Αποσυνδεδεμένος James P

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #584 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:50 »
Γειά και από μένα.
Με λένε Δημήτρη και είμαι καπνιστής 35 χρόνια τα 20 με καπνό. Καπνίζω Holborn αρωματικό 20+ την ημέρα και σκέφτομε να περάσω πλέον σε η.τ. .Βαρέθηκα να καπνίζω χειμωνιάτικα στο μπαλκόνι επειδή έχω 2 γιούς αλλά και για λόγους υγείας.
Εχω 2-3 μέρες που ανακάλυψα το site και προσπαθω ακόμη να κατασταλάξω ποιό η.τ. να πάρω αλλά και να μάθω ορολογίες που μου φαίνονται κινέζικα.
Ελπίζω να αποφασίσω γρήγορα.
Καλό θα ήταν να είχαμε σε 1 θέμα τα - & + των χρηστών για όλα τα η.τ. που κυκλοφορούν.
Συνεχίστε την καλή δουλειά!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342074 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206333 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541230 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597053 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357581 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192898 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1220 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1188 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591560 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios