vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

401 επισκέπτες, 2 χρήστες
maprix, mathimatikos1966

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #540 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 23:06 »
Καλησπερα..

Ειμαι η Κατερινα..Ειμαι 32 και καπνιζω απο τα 13 μου...ειπα να μην κλεισω την εικοσαετια και θελω να προσπαθησω με το ΗΤ.Σας διαβαζω καμια βδομαδα τωρα και η αληθεια ειναι οτι εχω καει και δεν ξερω απο που να ξεκινησω...ελπιζω να βγαλω ακρη συντομα και να κανω την πρωτη μου παραγγελια...

Αποσυνδεδεμένος wikiVR

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #541 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 11:22 »
Χαίρετε!
Είμαι ο Βασίλης. Είμαι 32 και κάπνιζα από τα 15 μου (με μια παύση 1 χρόνου, μετά πήγα φαντάρος και ξανάρχισα  :idiot1: ).

Έψηνα στο μυαλό μου την ιδέα ΗΤ για μήνες, ώσπου στις 5 Οκτ 2011 πήρα το πρώτο μου (Nobacco Giant) και από τότε ΚΤ τέρμα!

Χάρη στο παρόν forum (  :thumpup:  :thumpup:  :thumpup: ) κατατοπίστηκα πλήρως (Πολύ διάβασμα!  :o ) και τώρα που το μυαλό έπηξε είπα να αυτοπαρουσιαστώ και να αρχίσω και το γράψιμο.

Ευχαριστώ και τα λέμε στα threads!

Αποσυνδεδεμένος Anghos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #542 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 16:24 »
Χαίρεται και από μένα!
Ονομάζομαι Άκης.Είμαι 25 ετών και κάπνιζα (θέλω να παραμείνει σε παρελθοντικό χρόνο το ρήμα) από τα 14 μου.Ξεκίνησα με Gauloises μπλε, συνέχισα με Camel, Marlboro, έπειτα Old Navy, Prince, Assos, Muratti, Old Holborn....αρκετά τέλος πάντων!Ήμουν από τους τύπους που έλεγαν πως δε θα το κόψουν ποτέ.....μέχρι που απλά μπάφιασα! Στην αρχή νόμιζα πως το ΗΤ είναι αποκριάτικη πατέντα για να το παίζουν καπνιστές όσοι δεν είναι....στην τελική μετά από αρκετό ψάξιμο στο internet και διαβάζοντας κριτικές από το forum αποφάσισα να το τολμήσω και μέχρι στιγμής (εδώ και 25 μέρες δηλαδή) είμαι εντελώς ΑΚΑΠΝΟΣ!....ελπίζω να συνεχίσω αν και μέχρι στιγμής δε βρίσκω το λόγο γιατί να μην...
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #543 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 09:15 »
Kαλημερα σας και απο εμενα.
Με λενε Χρηστο ειμαι 28 χρονων και ημουνα καπνιστης τσιγαρου απο τα 17 μου.
τα τελευταια 4 χρονια ειχα βρει την <<υγεια>> μου αν μπορουμε να το πουμε ετσι στο στριφτο τσιγαρο παρολα αυτα ενοιωθα πνιγμενος μεσα μου οπως επισης βαρια αναπνοη,δεν κοιμομουνα σωστα,κουραζομουνα ευκολα κτλ.
Πριν λιγους μηνες δοκιμασα χαπια διακοπης τσιγαρου τα οποια πραγματι κανανε δουλεια και για 1 μηνα δεν το ειχα βαλει στο στομα μου και δεν μου ελειπε κιολας.παρολα αυτα ενοιωθα διαφορες παρενεργειες οπως ζαλαδες,υπνηλια και πολλα νευρα.τα σταματησα αμεσως και ηρεμησα αλλα μετα απο 2-3 μερες δεν αντεξα και ξεκινησα παλι το καπνισμα.
Καπου πηρε το αφτι μου για ηλεκτρονικο τσιγαρο και ψαχνοντας βρηκα το παρον φορουμ απο το οποιο εμαθα πολα και βασικα πραγματα.
εδω και λιγες μερες εχω στην κατοχη μου το πληρες σετ AlterEgo-T με τις 2 1000αρες μπαταριες,2 ατμοποιητες κτλ και αγορασα επισης πιπακια τυπου Β με 2 ml χωριτικωτητα ,1 ατμοποιητη τυπου LR και καποιες γευσεις καπνου οπως camel-marlboro-virginia κτλ.
πραγματικα εχω ξετρελαθει και δεν βλεπω λογο να ξανακανω τα αθλια τσιγαρα που καπνιζα τοσα χρονια.
Να ειστε καλα Χρηστος

Αποσυνδεδεμένος Pavlatoras

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #544 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 12:49 »
Καλημέρα σας και από μένα.
Ονομάζομαι Παύλος, είμαι 22 ετών και καπνιστής από τα 16 μου. Τον τελευταίο καιρό κάπνιζα γύρω στα 25-30 στριφτά την ημέρα και από το καλοκαίρι ήθελα να βρω έναν τρόπο να το κόψω η έστω να το ελαττώσω. Έμαθα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο από τον φίλο και συμφορουμίτη Kerveros και από την πρώτη δοκιμή αμέσως παράγγειλα και για μένα ένα ολοκληρωμένο πακέτο και παράτησα το κανονικό τσιγάρο μια για πάντα.
Διαβάζω εδώ και καιρό καθημερινά το forum χωρίς να συμμετέχω αλλα έχοντας διαβάσει πλέον τα περισσότερα thread και έχοντας αποκτήσει κάποιες γνώσεις και εμπειρίες ήρθε η ώρα πιστεύω να αρχίσω να συμμετέχω κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος gkhellas

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #545 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 13:42 »
Eνα μεγάλο για χαρά σε όλους k σε όλες,
ονομάζομαι ακης από το γιωργάκης , αλλα όλοι μα όλοι οι φίλοι μου με φωνάζουν "fidel", ο λόγος? καπνίζω μανιωδώς κουβανέζικα πούρα εδώ k 17-18 χρονια (είμαι 37 ετών).

Έχω τελειώσει ηλεκτρολόγος / μηχανολόγος/σχεδιαστής ηλεκτρονικών κυκλωμάτων με master k Doctora στην ρομποτική στο λονδίνο,τώρα είμαι αθηνα k μένω ζωγράφου.

πριν από 17 μέρες αγόρασα ένα eGo dual coil k είμαι πολύ ευχαριστημένος.
επίσης έχω μπει στην διαδικασία στο να κατασκευάσω τα δικά μου eliquid , θα ήθελα παρα πολύ να γνωρίσω από κοντά όλους εσάς.

Ένα πολύ πολύ μεγάλο μπράβο για το forum k όλους εσάς/εμάς , πιστεύω ότι βοηθάει παρα παρα πολύ, ελπίζω να σας δω σύντομα k από κοντά σε κάποια συνάντηση.


Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #546 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 16:54 »
Χαιρετωσα σε,με λενε Χρηστο,ειμαι αρρωστακι με το καπνισμα,καπνιζω απο τα 17 και κατεληξα να κανω ενα μικρο καπνο σε μια μερα,φουγαρο πανηγυρικο.Το τελευταιο εναμιση μηνα εχω παρει ενα NOBACCO GIANT και δεν κανω κανονικο τσιγαρο,αλλα το ψαχνω πολυ ακομα για να κατασταλλαξω.Προς το παρον τα παμε καλα,αλλα επειδη καπνιζω,αρα και τωρα ατμιζω πολυ ειμαι πολυ απαιτητικος και ψαχνομαι και για αγορες η αλλα προιοντα καλυτερα απο αυτο που εχω απο εξωτερικο,μιας και εδω ειναι ακριβα.Θα δειξει,κα8ε προταση ευπροσδεκτη.

Αποσυνδεδεμένος stathan1986

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #547 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 17:20 »
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ο Τάσος από Κερατσίνι, είμαι 25 και είπα μετά απο καιρώ να αυτοπαρουσιαστώ!  :D Καπνίζω η.τ. από τέλη Ιανουαρίου αυτού του χρόνου δλδ κοντά στους 10 μήνες...Ήμουν καπνιστής από τα 17!Ξεκίνησα με 510 που είχε τα φιλτράκια με πολυεστέρα μετα με ατμο e-go t και έχω καταλήξει στους Giant και είμαι πολύ ευχαριστημένος ως τώρα. Το Forum με έχει βοηθήσει πάρα πολύ να μπω στο κόσμο του Η.Τ. και μπράβο σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια που κάνουν! :respect:


Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #548 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 17:46 »
Kαλησπερα με λενε Γερασιμο και ειμαι 29 ετων.

καπνισω απο τα 17 μου και απο εχτες αποφασισα να γινω ατμιστης.
Εκανα πολλες προσπαθειες στο παρελθον για την διακοπη του κ.τ αλλα ματαια.Καλυτερη στιγμη οταν το σταματησα για 3 μηνες αλλα το ξαναρχισα.
Απο το πρωι που ξυπναω κυριο αγχος και αναγκη ενα τσιγαρο.Αν μπορουσα να καπνιζα και οταν κοιμαμαι θα το εκανα.

Εδω και 22 ωρες απο χτες δεν εχω βαλει κ.τ στο στομα μου παρα ατμιζω ανετος.
Ελπιζω να συνεχισω δυνατα!

Αποσυνδεδεμένος ANTIO

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #549 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 20:06 »
Για σας και απο μενα , νεος στο Forum και στο ατμισμα γενικώς!
Είμαι κάτοχος ενός NOBACCO HYBRID περίπου 3 μήνες τώρα. Μέχρι στιγμής δεν έχω καπνίσει τσιγάρο και προσπαθώ να είμαι συνεπείς με τα υγρά και τις μπαταρίες ώστε να μην ξεμένω ποτέ.
Στην αρχή είχα κάποιες ανασφάλειες για τη διαφορετικότητα του είδους αλλά το ξεπέρασα σύντομα. :laugh1:
 

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #550 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 03:02 »
γεια σας
με λενε μανο ειμαι απο κρητη
ειμαι 36 ετων και καπνιζω (πολυ) απο τα 17 μου
ατμιζω περιπου ενα μηνα
και δεν ξαναεβαλα το ακατανομαστο στο στομα μου ξανα
εκανα ενα πακετο καπνο "μεγαλο" την ημερα
τωρα και ενα μηνα εχω ερθει στα ισια μου
viva la Η/Τ

Αποσυνδεδεμένος nikolas.kats

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #551 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 11:45 »
γεια σας.Νικος απο Ροδο.καπνιζα 32 χρονια σαν φουγαρο πραγματικα 3-4 πακετα τη μερα!!! :wall:τωρα τελος!!ατμιζω 3 μηνες περιπου και ηρεμησα.στον δρομο τον καλο με εβαλε ενας φιλος που μου προτεινε και πως και με τι να ξεκινησω :respect: ουτε αυτος δεν πιστευε την αλλαγη.τελικα το μυστικο ειναι πως το ξεκινας και με τι. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #552 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 13:15 »
γειασας και απο εμενα.
ειμαι ο γιαννης απο αιγαλεω 42 χρονων καπνιστης εδω και 25 χρονια.τη δευτερα αρχισα να ατμιζω κιεγω και δωξα το θεο δε μουχει ληψει το τσιγαρο ακομα.εχω πολλες αποριες αλλα πηστευω οτι με λιγο ψαξιμο εδω στο φορουμ θα βρω τα παντα.

συχαριτηρια για την καλη δουλεια που εχουν κανει εδω οι συντονιστες και ο υπευθηνος admin
το forum εχει τα παντα.....

Αποσυνδεδεμένος radio87

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #553 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 14:32 »
Χαιρετώ όλους τους συνατμιστές-συνατμίστριες.
Με λένε Ηλία και είμαι 24 και μένω Νέα Ιωνία ,καπνίζω 13 !!!!! χρόνια κ.τ. αλλα εδώ και 2 βδομάδες κάνω η.τ. (Nobacco Hybrid) με απόλυτη επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #554 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 18:57 »
για σας και απο μενα.... ειμαι ο γιωργος και ειμαι ατμηστης απο χθες  :thumpup:
καπνιζω μμμμ... κτ περιπου 20... και χρονια και λεω να αλαξω συνηθειες.... :)
με κολλησε η γηνεκα μου και ο αδερφος της  :))
ατμηζω με nobacco i want kai εχω ενθουσιαστη πολυ ενδιαφερον και καθαρη φαση ουτε σταχτη ουτε καπνος στο πατομα... και δεν βλεπω λογω να ξαναστριψω.....  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

super forum που εχει πολες ινφο :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206319 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541054 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios