vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

322 επισκέπτες, 2 χρήστες
maprix, mathimatikos1966

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος gku

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #525 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 21:27 »
Καλησπέρα παιδία . Είμαι ο Γιώργος 28 χρονών από Αθηνά .Εδω και Κανά εξάμηνο χρησιμοποιώ το η/τα χωρίς μεγάλη επιτύχει …
όμως διαβάζοντας στο site ανακάλυψα ενδιαφέροντα πράγματα , οπότε λέω να κάνω μια δυναμική επανένταξη  στο χώρο του η/τ.

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #526 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 22:43 »
Κάνω ένα διάλειμμα απο την ανάγνωση της εγκυκλοπαίδειας του τσιγάρου για καλησπερίσω κι εγώ το πιο πλήρες ελληνικό φόρουμ για η.τ, που μόλις πριν απο τρείς μέρες ανακάλυψα.Λέγομαι Παναγιώτης, μεγάλωσα στο Βύρωνα και προς το παρόν κατοικώ στη Πάτρα όπου και σπουδάζω Μαθηματικός .Είμαι 23χρονών και κάτι ψηλά και καπνίζω εδώ και 6 χρόνια γύρω στα 15  κ.τ ημερησίως  .Έχοντας καπνίσει τις περισσότερες μάρκες πακέτων αλλά και στριφτών η επιλογές μου τα τελευταία 4χρόνια είναι old holborn κίτρινο και πλέον golden vrginia κίτρινο με χαρτάκι του παππούλη.Επεξεργάζομαι εδώ και καιρό την ιδέα του η.τ και η ζυγαριά τελικά έγειρε προς αυτό.Μου αρέσει ο αθλητισμός κάθε είδους και θέλω να αυξήσω τις αντοχές και τη σωματική υγεία που εδώ και καιρό έχω χάσει με το ρημάδι(..που έχει αρχίσει και με χαλάει).Από αυτά που διαβάζω είμαι πολύ αισιόδοξος ότι θα τα καταφέρω.Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα μεταφέρω το μεράκι που ακολουθεί την όλη διαδικασία του καπνίσματος στο η.τ με διαφορετική μορφή βέβαια αλλά στο ίδιο μέγεθος και ίσως με μεγαλύτερο πάθος αφού μπορώ να παίξω πλέον και με τις γευσεις κτλπ.Την επόμενη εβδομάδα περιμένω να αποκτήσω ένα Ego-W της Nobacco και χαίρομαι που θα έχω βοήθεια(απο εσάς ε? 8)) με το καινούργιο μου μεράκι.Τα υπόλοιπα όταν αρχίσω το φουμάρισμα!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος georgekriti

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #527 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 12:53 »
Δεν το έχω κάνει ακόμα ένω έχω γράψει ήδη στο forum αλλά ποτέ δεν είναι αργά. Είμαι κάπνιστης συστηματικά  εδώ και 8 χρόνια με τον old holborn κίτρινο να κυριαρχεί στα 7 απο αυτά. Κάπνιζα 15-20 τσιγάρα ημερισιώς αλλά υπήρχαν περιόδοι έντονου στρες και άγχους που έφτανα και στα 50 τσιγαρα τη μέρα. Εδώ και 2 βδομάδες ατμίζω με ένα joyetech ego-t χωρίς να έχω βάλει κανονικό τσιγάρο στο στόμα μου. Τις 2-3 πρώτες μέρες κάπως μου έλειπε το κ.τ., τώρα πιά όμως νιώθω ότι δεν το έχω αναγκή. Όσον αφορά τις βελτιώσεις στην υγεία και στη φυσική κατάσταση έιναι ήδη πάρα πολλές...

Αποσυνδεδεμένος pepita

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #528 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 13:53 »
Γεια σας και απο μενα!!!!

Είμαι η Πεπη απο Πειραιά , 35 χρονών , παντρμένη με ενα αγοράκι 3 ετών, επάγγελμα ναυπηγος και καπνίζω 15 χρόνια δηστυχώς χωρίς διακοπή παρα μόνο 3 μηνες κατα την διάρκεια της του θηλασμού αλλα με μεγάλο κόπο.... :'(

Αποφάσισα εδώ και λίγο καιρό και το γυρίσω στο η.τ. και απο τότε σερφάρω στο internet και στο φορουμ σας για να κάνω την σωστη (οσο γινεται) πρωτη επιλογή.. εχω καταλήξει στο Oval elips αλλα λογο τιμής περιμένω να μου το φέρουνε απο Ιταλία (δεν ξερω αν αξιζει η διαφορά τιμης αλλα θα το μάθω σε 1 εβδομάδα απο τώρα)

Προς το παρόν αυτα, θα επανέλθω ελπίζω με καλύτερ νέα συντομα! :bye:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #529 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 14:53 »
Γεια σας και απο μενα.
Ειμαι ο Νικος 62 ετων και 45 χρονια ημουν καπνιστης.
Τον τελευταιο μηνα ειμαι ατμιστης
και απο την πρωτη μερα που αρχισα να ατμιζω
δεν εχω βαλει στο στομα μου κ/τ,
γιατι δεν μου ελειψε ουτε στιγμη.
Η βοηθεια που μου προσφερατε απ το SITE, ειναι ανυπολογιστη και σας ευχαριστω.
Επισης ευχαριστω τον Γιαννη (jeke04), για την ανεκτικοτητα και ευγενεια που εχει, να λυνει τις αποριες μου.


ΥΓ Αρχισα με ego-t και συνεχιζω με giant.

Αποσυνδεδεμένος apollonick

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένας φτωχός και μόνος ατμιστής
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #530 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 15:16 »
Γειά κι απο μένα και κλώς σας βρήκα... Είμαι ο Νίκος 29 χρονών κάπνιζα 10 χρόνια και ατμίζω γύρω στις 35 μερες. Απολαμβάνω ενα Γίγαντα με γλυκές γεύσεις (μήλο, red cola, φράουλα κ.α.) 11-16mg και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Ελπίζω να μη ξανα αγκίξω κ.τ. αν και 2-3 φορές έκανα κ.τ. :'( οταν έμεινα απο μπαταρία σε βραδινές εξόδους...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2011, 16:18 από apollonick »

Αποσυνδεδεμένος slaybas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • nimda
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #531 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 16:02 »
Γεια σας  από εμένα και καλώς σας βρήκα.
Ειμαι ο Βασίλης 37 χρονων καπνιζα απο τα 15  και τις τελευταιες 2 μερες είμαι ατμιστής.
Ευχαριστώ το forum για την πολύτιμη βοήθεια που μου εδωσε

Αποσυνδεδεμένος anna-maria

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #532 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:07 »
Καλησπέρα στην παρέα ονομάζομαι Αννα  ειμαι απο θεσαλλονικη και κάπνιζα 28 χρόνια.
Εδω και 11 μερες ατμιζω και εύχομαι να μεινω  στο η,τ .  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Ιαβίβ

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #533 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:20 »
Γεια σε όλους και καλώς σας βρήκα.

Ονομάζομαι Αγάπιος και μένω στην Αθήνα. Εργάζομαι τις περισσότερες ώρες της ημέρας και καπνίζω τα τελευταία 15 χρόνια, πότε ένα πακέτο, πότε μισό αλλά πάντα σταθερά καπνιστής. Έκανα πολλές απόπειρες να το κόψω, μία φορά μάλιστα με επιτυχία αλλά μετά από 6 μήνες ξανακύλησα. Επειδή στα ζόρια, το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι το τσιγάρο, και επειδή τα ζόρια στη ζωή είναι πάντα θέμα χρόνου, δε μου έχω εμπιστοσύνη. Οπότε λέω να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό.

Το φόρουμ σας μου έδωσε αναπάντεχα πλήρη ενημέρωση για το ηλεκτρονικό τσιγάρο και ευχαριστώ όλα τα μέλη για την δουλειά που έχετε κάνει και το παρείστικο κλίμα που του έχετε δώσει.

Αποσυνδεδεμένος mitsopanis

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #534 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 21:13 »
Δημήτρης απο Αιγάλεω...Με επιφύλαξη ξεκίνησα το Η.Τ. και είμαι στα χαμένα. Κάπνιζα oldholborn κίτρινο + λευκά rizla και  πραγματικά μου λείπει η γεύση του. Έχω μια βδομάδα να καπνίσω αλλά οχι λόγω Η.Τ.
Το έκοψα ξανά για 2η φορά (αφου το είχα κομένο για 3μιση χρόνια και το ξαναξεκίνησα το καλοκαίρι) και μου λείπει όλο το τελετουργικό του στριφτού και του καπνίσματος. Γιαυτό το λόγο αγόρασα Η.Τ. (Ovale Mini-T) τουλάχιστον να ξεχνιέμαι όταν με πιάνει να καπνίζω. Είμαι στην αναζήτηση γεύσεων οι οποίες μεχρι στιγμής ειδικά οι τσιγαρίσιες είναι άθλιες έχω να πώ. Nobacco Virginia 6mg, Nobacco USA mix 0mg, Natura Camel 0mg...ακόμα κλαίω τα λεφτά που έδωσα. Λες και είναι γεύση γρασιδίου φρέσκου καπνού που δεν έχει καεί. Πήρα και μια Natura Vanilla 0mg αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη.
Όποιος έχει να προτείνει καμία ας μου δώσει τα φώτα του. Απλά να είναι ωραία στην γεύση θέλω τίποτα παραπάνω (0mg).
Καλως σας βρήκα αν και το φορουμ το παρακολουθώ καμιά βδομάδα τώρα.

Αποσυνδεδεμένος NIKOS13

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #535 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 02:26 »
 Νίκος 44 ετών είμαι από Κρήτη μένω Αθήνα 40 χρόνια και τα τελευταία  πέντε στη Νίκαια.Είμαι παντρεμένος και έχω ένα αγοράκι 4 ετών.Είμαι οδηγός συρμών στο μετρό 12 χρόνια.Κάπνιζα 30 χρόνια τώρα ατμίζω 1 μήνα μου αρέσει και θα το συνεχίσω. Είχα πριν 2 περίπου χρόνια ένα ΗΤ αλλά με κούρασε τη τέταρτη μέρα και το παράτησα.Έβγαζε λίγο καπνό ήθελε συνέχεια φόρτωμα η μπαταρία αλλά και το φιλτράκι με υγρό, έτσι συνέχισα το κάπνισμα. Κάπνιζα ένα καπνό την ημέρα . Ήθελα να το κόψω αλλά δε μπορούσα λίγο ο καφές το πότο η παρέα έπαιρνε πάντα αναβολή το κόψιμο του τσιγάρου ώσπου είδα ένα συνάδελφο με ένα ΗΤ GIANT είδα καπνό ντουμάνια, μεγάλες μπαταρίες ενθουσιάστηκα και την άλλη μέρα το πρωί πήρα το GIANT  :thumpup:Δεν έχω καπνίσει 25 μέρες και δε μου λείπει το τσιγάρο καθόλου έχω γίνει φαν του ατμισματος και σιγά σιγά μπαίνει και η γυναίκα μου σε αυτή τη φιλοσοφία.Οι συνάδελφοι μου στη δουλειά  είδαν αυτή τη κίνηση δε περίμεναν να κόψω το τσιγάρο τόσο εύκολα και τα ΗΤ αρχίζουν να πληθαίνουν μέσα στο rest .Το site το παρακολουθώ καμιά εικοσαριά μέρες και με έχει βοηθήσει αρκετά.Έχετε κάνει καλή δουλειά  και να τη συνεχίσομε γιατί πιστεύω ότι θα βοηθήσει πολλούς ανθρώπους να κόψουν το κάπνισμα

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2011, 02:41 από NIKOS13 »

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #536 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 10:11 »
Σωτηρης 40 ετων απο Γαλάτσι.
Ξεκινησα το ΗΤ με σκοπο οχι να κοψω το καπνισμα, απλα να περιορισω τα χαζα τσιγαρα, ιδιως στο σπιτι που κάθομαι στο pc.
Ξεκινησα το κάπνισμα στα 28 καπνιζοντας στριφτο. Από drum κατέληξα στο craven.
Εκανα γύρω στα 15 στριφτα την ημέρα.
Κατά ένα παραξενο τρόπο όμως, εδω και μια εβδομαδα που το ξεκινησα με το ζορι κανω 2 στριφτα την ημερα.
Δεν περιμενα ότι θα ειχα τετοια ευχαριστη καταληξη.
Επειδη ειμαι καινουργιος το πρόβλημα μου ειναι ότι δεν εχω πετυχει ακομα καλο υγρό για τα γουστα μου.
Ατμίζω το Hybrid.

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #537 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 12:32 »
Χαιρεται λοιπον!Σμρ σας βρηκα και μολις εχθες πηρα στα χερια μου το ovale ego-t.
Καπνιζω περιπου 10 χρονια και απο χθες στις 19.00 που εκανα τη πρωτη μου τζουρα,εχω κανει 3 τσιγαρα με μεγαλη αποτυχια....μου βρωμανε κ με ζαλιζουν απιστευτα,προφανως γιατι ρουφαω λυσαλεα μιας κ το μονο αρνητικο του η.τ μια μερα μετα, ειναι οτι δε καταλαβαινω καθολου μα καθολου χτυπημα στο λαιμο.Εψαξα λιγο το φορουμ εδω για βρω καποιο αλλο υγρο αλλα ...υπαρχουν κατι οροι που δε τους εχω !!! :hmmm:

καλως σας βρηκα,
Φωτεινη απο Αθήνα

Αποσυνδεδεμένος crimson_skorpio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #538 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 22:37 »
Γιωργος 36 ετων,Πειραιωτης,ηλεκτρολογος/ηλεκτρονικος και κατοχος ιρλανδεζικου setter...
Πριν απο 6 μερες πηρα το ego-t καθαρα απο περιεργεια επειδη ειδα να το χρησημοποιει ενας φιλος που ειχε κοψει το καπνισμα.Επαθα σοκ!
Απο φανατικος του καπνου black devil που τον τελειωνα σε 2 μερες δεν θελω οχι απλα να τον μυριζω αλλα ουτε να τον βλεπω..
Ειναι μια παρα πολυ ευχαριστη εκπληξη γιατι στο παρελθον ειχα προσπαθησει αποτυχημενα να το κοψω λογω της συνηθειας.
Ατμιζω πλεον μανιωδως και ειμαι καλα!Δεν με βλεπω να γυριζω στα παλια..Θα την ριξω την μαυρη πετρα.
Ηδη εχω δει αλλαγες στην υγεια μου.Επισης χαρηκα που σας βρηκα.Ηδη απο αυτα που εχω διαβασει μου εχουν λυθει πολλες αποριες.

Καλα ατμισματα!

Αποσυνδεδεμένος doumis

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #539 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 22:48 »
Καλησπέρα παιδία,

Είμαι ο Δημήτρης από Διδυμότειχο. Για ακόμα λίγο καιρό θα είμαι κάτοικος Θεσσαλονίκης.
Είμαι 24 χρονών κα ατμίζω εδώ και 3 μήνες. Παρήγγειλα για αρχή ένα EGO-T.έτσι από περιέργεια και τώρα δεν λέω να ξεκολλήσω..εννοείτε πως από την πρώτη στιγμή δεν έχω κάνει ούτε ένα τσιγάρο, μόνο περιστασιακά καμία τζούρα και κάθε φορά λέω : ¨τι χάλια γεύση είναι αυτή, καθόλου χτύπημα¨ . κάπνιζα 7 χρόνια και δεν θα μπορούσα ποτέ πως θα έκοβα το τσιγάρο.
Ξεκίνησα με ένα EGO-t, αυτό  έχω ακόμα και σήμερα αφού έχω πάρει καμιά 10αρια ατμοποιητές να δοκιμάσω.
τα αρώματα φτιάχνω μόνος μου. Γύρο στα 10mg. Προτίμηση στις καπνικές γεύσεις.
Όλο αυτόν τον καιρό διάβαζα το φόρουμ σχεδόν καθημερινά και θέλω να φύγω από τα τσιγάρα του εμπορίου αγοράζοντας ένα Mod και έναν επισκευασιμο ατμοποιητη. Ως τώρα δεν έχω καταλήξει σε κάτι αλλά με καλή αναζήτηση και διάβασμα στο φόρουμ αυτό όλα θα γίνουν.
Ευχαριστώ όλους όσους συμμετέχουν στις συζητήσεις στο φόρουμ καθώς χάρη σε αυτούς μπόρεσα να μάθω αρκετά πράγματα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541052 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30920 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597033 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591468 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios