vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 4 χρήστες
gigelis78, Yakinthos, maraki1308, grag

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος MichaelGeorge

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #495 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 12:30 »
Καλησπέρα και από εμένα.

Με λένε Μιχάλη, είμαι 42 ετών και για πάνω από 20 χρόνια καπνιστής (έφτασα 2 25αρια LM την ημέρα). Από φίλο είδα το ego-T και αποφάσισα να δοκιμάσω. Έχουν περάσει 3 εβδομάδες που άτμίζοντας, ψάχνοντας και παίζοντας με δοκιμές σε υγρά και πάντα με τη βοήθεια του forum ασχολούμαι αποκλειστικά με το η.τ.
Το κ.τ.είναι παρελθόν για μένα κατι που πίστευα αδύνατο.

Ευχαριστώ σε όλους για τη συμβολή και μεγάλη βοήθεια μέσω του forum.

Καλά ατμίσματα

Αποσυνδεδεμένος Στράτος

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #496 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 14:19 »
Καλησπέρα σας........
Με λενε Στράτο 49 Μαιων απο Γλυφάδα και ειμαι καλα........
2η εβδομαδα με το Η/Τ μετα απο 36 χρόνια καπνου......
Θεμα υγειας και μετα απο  προτροπη  φιλου , τωρα ατμιζω μανιωδως......
Δεν θελω  το τσιγαρο ακομη (και ελπιζω να μην το χρειαστω) με καλυπτει το Η/Τ....
Εδω και μια εβδομαδα διαβαζω σαν επισκεπτης το φορουμ και θελω να πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ  για την δουλεια που εχετε κανει.....
Ελπιζω να τα πουμε και απο κοντα σε καποιο καφε.....σημερα δεν το ειχα δει για την Ολυμπικο και μαλλον δεν θα προλαβω γιατι εχω μια δουλεια......

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #497 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 15:07 »
Είμαι ο Κώστας και ειμαι 34 ετών.
Εργάζομαι στα αστικά λεωφορεία ως οδηγός.
Να πώ πώς άν οι καπνοβιομηχανιες ειχαν πελάτες σαν και εμένα θα ειχαν κλεισει μάλλον οι περισσότερες.
Δέν ειχα υπερβεί ποτέ τα 10 τσιγαρα την ημέρα, περισσσότερο για τον καφέ και λόγω της δουλειας το ανάβω.Από χτές όμως ειμαι κατοχος και εγω Η.Τ και μάλιστα το έχω πάρει πολύ ζεστά το θεμα μιάς και ετσι και αλοιως ποτέ δεν ειχα την φοβερη εξαρτηση απο το τσιγάρο.Θές από παρέα θές από συνηθεια μαζι με τον καφε, το κρατουσα βλακωδώς και μαλιστα σε οποιον το έλεγα οτι κανω πολύ λίγα μου έλεγε ''εσύ δεν καπνίζεις, κοροιδευεις''.Απλά καπου το ψιλομπουχτισα, εχει αρχισει και μου τη δινει η μυρωδιά που αφηνει στα ρουχα και στον χώρο και η γευση του, νοιωθω οτι μυριζω οταν μιλάω στον άλλον και ετσι όλα αυτα με οδηγησαν στο να αποκτησω το πρωτο μου Η.Τ....
Ελπίζω όλοι καποια στιγμη να στραφούν σε πιό ''υγιεις'' συνηθειες (αν μπορει να το πεις έτσι) ή μάλλον σε λιγότερο βλαβερες
Νά ειστε όλοι καλά...... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Spiros.TH

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #498 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 15:45 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!
Είμαι ο Σπύρος και είμαι 39 ετών.
Καπνίζω αδιάκοπα camel άφιλτρο από τα 14.
Αποφάσισα και εγώ να δοκιμάσω το άτμισμα! Πρωτίστως για να απαλλαγώ από το βραχνά του τσιγάρου (40+ την ημέρα) και για οικονομικούς λόγους (κρίση γαρ) δοκίμασα από μερικούς συναδέλφους το hybrid  και το e-goT και κλίνω προς το δεύτερο, όταν το αποκτήσω θα μοιραστώ τις εμπειρίες μου.
Πολύ καλό το forum και κατατοπιστικό, όπως φαίνεται θα τα λέμε συχνά!!! 

Αποσυνδεδεμένος chgentso

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #499 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 16:14 »
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι 28 χρονών από τα οποία τα τελευταία 10 καπνίζω.

Κάποια στιγμή έτυχε να ακούσω καλά λόγια για το Η.Τ. έτσι μπήκα στο παρόν
φόρουμ και κατέληξα στην αγορά ενός Giant. Εκεί που το είχα στο πίισω μέρος
του μυαλού μου κατέληξα να προσπαθώ ενεργά να κόψω το τσιγάρο, αφού
είδα οτι μπορώ μιά χαρά να κάνω και χωρίς αυτό.

Οπότε συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά στο φόρουμ, εγώ πόυ είμαι
αρχάριος προς το παρόν βρήκα ότι ζήτησα μόνο με ψάξιμο. Έτσι έκανα και την
αυτοπαρουσίασή μου για να ρωτάω πλέον και με ερωτήσεις  ::)


Αποσυνδεδεμένος gianninio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #500 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 20:01 »
Καλησπερα σε ολους..Γιαννης 25 χρονων
Ανακαλυψα το site πριν μια εβδομαδα γιατι μετακομισα απο Αθηνα στην Κατερινη κ εψαχνα υγρα και καταστηματα γιατι ξεμεινα!!
Απο τοτε αληθεια ελειωσα στο διαβασμα το ξεψαχνισα κ αληθεια εμαθα πολλα που δεν ηξερα !!
Να ειστε καλα ολοι κανετε πολυ καλη δουλεια συνεχιστε να ενημερωνετε κ να βοηθατε τον κοσμο.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος AlfaPap

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #501 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 20:45 »
Γεια σε όλους . Μεγάλη εφεύρεση το Ηλεκτρ. Τσιγάρο. Κάπνιζα 18 χρόνια αδιάκοπα. Δεν περίμενα ότι θα με βοηθούσε τόσο να το κόψω, Προτίμησα τη Nobacco γιατί είδα τις πιστοποιήσεις της από το εργαστήριο ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ. Διάλεξα το Hybrid γιατί είχα ακούσει για διαροές στο παλιό κλασικό μοντέλο. Ατμίζω 3,5 μήνες. Εχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι οι μπαταρίες με κουμπί αντέχουν περισσότερο γι αυτό ψάχνω κάποιο ανάλογο νεώτερο μοντέλο. Εχω σκοπό να λιγοστεύω την νικοτίνη με τον καιρό ..... Ξεκίνησα με 16 mg κ τώρα είμαι ευχαριστημένος με τα 11 mg. Πιστεύω να βρω κάποιο καινούριο μοντέλο να με καλύπτει στο χρόνο αλλά και οικονομικά καθώς πέρα από την αγορά του ηλεκτρ. τσιγάρου τα υπόλοιπα έξοδα δεν είναι αμελητέα. Το site αυτό είναι απαραίτητο για την ανταλλαγή απόψεων κ περιμένω νέα από το χώρο του .... Ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος e-aris

  • **
  • 315
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #502 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 21:12 »
Καλησπερα παιδες!!!
Με λενε Αρη και ειμαι ΚΑΛΑΑΑΑ!!!χαχαχαχα :tongue_smilie:
Λοιπον 7 χρονια καπνιστης,αρχισα το ατμισμα πριν απο κανα μηνα και ολα καλα χωρις κτ!

υγ:το φορα πραγματικα ειναι πολυ καλο! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος rdperformance

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ggts-odysseus-pilla-penellope
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #503 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 23:43 »
γεια σας ειμαι ο μακης απο αθηνα καινουργιος και εγω 3 μερες με ego-t λιγο ενοχλησει στον λαιμο αλλα καθολου τσιγαρο πολυ καλοι ολοι σας ευχαριστω μου λυθηκαν πολλες αποριες εδω  :) :) :) :) :) :) :)

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #504 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 23:45 »
Γεια σας και απο εμενα!!! Ειμαι ο Μιχαλης και δεν ειμαι καλα :tongue_smilie:!!!!!! Δεν ειμαι ατμιστης ακομα αλλα πιστευω συντομα να γινω!!!! Θα σας παρακαλουσα να μου πειτε καποιες συσκευες ετσι ωστε να γινω και εγω ενας απο εσας ;)

Αποσυνδεδεμένος giota_p

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #505 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 23:50 »
Καλησπέρα σε Ολους σας...
Καλώς σας βρήκα...

Το όνομα μου είναι Γιώτα...(Ελάχιστος ο Γυναικείος πληθυσμος εδώ μέσα απ'ότι παρατηρησα...  :o)
Αύριο Κλείνω τα 26 μου χρόνια και καπνίζω απο 17 χρονών...  :o
Είπα λοιπόν σαν δώρο γενεθλίων να κάνω στον εαυτό μου ένα Η.Τ και να ξεκινήσω και γώ το άτμισμα...
Δεν ξέρω πως θα είναι...Δεν εχω δοκιμάσει...ούτε μπορώ να φανταστω...Παντως χειρότερη γευση απο το Κ.Τ δεν παίζει να εχει..!!!
Θέλω τέλος να πω ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για το Forum αυτο....
Τα εχετε καταφέρει πολύ καλα....!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #506 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 23:53 »
Νέοι συνφορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.
(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:01 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος thor127

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #507 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 09:47 »
Καλημέρα. Λέγομαι Τάσος, είμαι 32 χρονών απο Αθήνα. Η πρώτη μου επαφή με ΗΤ ήταν πρίν κάποια χρόνια, που αγόρασα ενα (κινέζικο-ανώνυμο) ΗΤ με αποκλειστικό σκοπό τη χρήση του σε αεροπλάνο (σε μεγάλες πτήσεις), έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού μου την πιθανότητα να μπορέσω έτσι να ελλατώσω και το κτ. Δυστυχώς η ποιότητα ήταν χάλια και έτσι έμεινε στο συρτάρι. Πρόσφατα πήρα ενα Ego-W με σκοπό να ελλατώσω κάπως το κτ. Κατα καιρούς διάβαζα το forum και είδα οτι η τεχνολογία είχε αναπτυχθεί πολύ σε σχέση με το ΗΤ που είχα αγοράσει παλιότερα. Τα αποτελέσματα για μένα ήταν εκπληκτικά. Ατμίζω εδω και περίπου 10 μέρες. Κάπνιζα κάτι περισσότερο απο 1 25άρι καπνο στις 2 μέρες (υπολογίζω πως αυτό έβγαινε περίπου 30-35 τσιγάρα την ημέρα). Ξεκίνησα το ΗΤ χωρίς να έχω σαφή στόχο με δεδομένο την προηγούμενη αποτυχία αντίστοιχης συσκευής. 10 μέρες μετά, έχω μειώσει το κτ απο 30-35 στα....1-2 την ημέρα :) Το κυριότερο είναι οτι έφτασα να καπνίζω 1-2 τσιγάρα την ημέρα χωρίς καμμία πίεση, στενοχώρια η δυσκολία. Κάπνιζα ανελλιπως περίπου 20 χρόνια και θεωρούσα οτι το να το ελλατώσω η να το κόψω ήταν πρακτικά αδύνατον. Πέραν λοιπόν της αυτοπαρουσίασης, να πω και ενα μεγάλο ευχαριστώ, μιας και χωρίς την εξαιρετική πληροφόρηση απο το φόρουμ, η προσπάθειά μου αυτή δεν θα είχε ξεκινήσει ποτέ. Καλή συνέχεια σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος arxontas7

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #508 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 10:31 »
Kαλημερα παιδες.Πολυ καλο το σαιτ σας με πληρες λεπτομερειες για ολα.καθομαι κ το χαζευω 2 μηνες τωρα κ εχω μαθει αρκετα αν κ στην αρχη πελαγωσα.Καπνιζω κ.τ 15 χρονια κ θελω να το κοψω το ριμαδι.Ακομα δεν εχω καταληξει τι θα θα παρω σαν πρωτη χρηση αλλα μαλλον παω για αυτο http://www.rokuniversal.co.uk/ROK-Star-performance-electronic-cigarette.html

Αποσυνδεδεμένος scmpempa

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #509 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 11:38 »
Καλημέρα, συγχαρητήρια για το υπέροχο site, μου το σύστησε ένας καλός φίλος και χαίρομαι πάρα πολύ που τελικά βρήκα χρόνο να εγγραφώ εδώ, με λένε Μαριλού, είμαι 6 μήνες ατμίστρια με Hydrib και MIni and More, το τελευταίο αγαπημένο μου υγρό είναι το golden margy στα 6.
Καλή μέρα σε όλους σας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342010 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206296 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541023 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30896 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49991 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596984 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357475 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192849 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1194 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1160 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios