vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, Tem, dvelev, lidbab, ΜΗΤΣΟΣ ΠΑΠ

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Dimi21

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #555 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 18:57 »
Καλημέρα σας φίλοι συνατμιστές.
Ονομάζομαι Δημήτρης και είμαι 21 ετών.
Καπνίζα τα τελευταία 3 χρόνια.
Έκανα κυρίως στριφτο τσιγάρο.
Αγόρασα το ηλεκτρονικό μου τσιγάρο πριν από τρείς μέρες.
Το μοντέλο που έχω είναι το Nobacco i Want.
Ξεκίνησα το η.τ όχι για να κόψω το κάπνισμα, αλλά για να καπνίζω πιο υγιηνά με έναν πιο πρακτικό τρόπο.

Ευχαριστώ πολύ το φόρουμ και τα μέλη του , γιατί αυτοί έπαιξαν τον πιο σημαντικό ρόλο στο να σταματίσω το συμβατικό κάπνισμα.

Αποσυνδεδεμένος sakis.th

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #556 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 19:10 »
Να κάνω κι έγω την παρουσίαση μου αν και λόγω της συνάντησης είχα την τύχη να γνωρίσω αρκετά μέλη.
Το όνομα μου είναι Σάκης και κάπνιζα κ.τ. τα τελευταία 15 χρόνια από αρκετά μικρός νομίζω. Τελευταία μου κάπνιζα Old Holborn White (ένα σακουλάκι στις 2 μέρες).
Τις τελευταίες μέρες ατμίζω σε ego-w (μετά την συνάντηση ψάχνω τις μόντες  :eyesplash: ).
Μεγάλο ευχαριστώ για τις πάρα πάρα πολλες πληροφορίες που παρέχει το φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrios

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #557 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 19:30 »
Καλησπέρα στο φόρουμ κι ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Είμαι ο Δημήτρης είμαι 35 ετών και καπνίζω από τα 17 μου ασταμάτητα Old Holborne μπλέ με χοντρά χαρτάκια Rizla πορτοκαλί [20 τσιγάρα/μέρα].Ανακάλυψα τυχαία το φόρουμ πριν μια εβδομάδα και μόλις χτές παρέλαβα το πρώτο μου η/τ.Εδώ και 24 ώρες ατμίζω και το ψάχνω...έχω πολλές απορίες αλλά ήδη αισθάνομαι πολύ καλύτερα. :)
Πολλά Χαιρετίσματα κι ελπίζω να βρίσκω το χρόνο να τα λέμε/γράφουμε. :bye:

Αποσυνδεδεμένος kkokkolis

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Vivimus Vivamus
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #558 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 19:42 »
Καλησπέρα σας. Ονομάζομαι Κώστας, από Πειραιά, 43 ετών, καπνιστής πίπας και τσιγάρων εδώ και 27 χρόνια. Ξεκίνησα με Camel άφιλτρα και τα τελευταία 11 χρόνια καπνίζω Old Holborn Αρωματικό κυρίως. Πίπα από την αρχή και κατά μακρές περιόδους αποκλειστικά (έχω δοκιμάσει πάνω από 100 καπνούς), αλλά οι ρυθμοί της δουλειάς έγειραν την ζυγαριά προς το τσιγάρο. Είμαι φανατικός του καπνού και αν βρω γεύσεις Tobacco που να με ικανοποιούν θα μείνω στο ητ (τρίτη ημέρα Nobacco Hybrid) παράλληλα με την πίπα σε στιγμές χαλάρωσης. Σας χαιρετώ!

Αποσυνδεδεμένος ninjamousegr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #559 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 19:47 »
Καλησπέρα και απο εμένα! Είμαι ο Κωστας απο Αθήνα 30 χρονών και είμαι καπνιστής 13 χρόνια. Πρόσφατα αποφάσισα να δοκιμάσω το η.τ. Έκανα εγγραφή στο forum για να μπορέσω να αποφασίσω ποιο η.τ είναι καταλληλότερο για εμένα.

Αποσυνδεδεμένος Φουγάρο

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #560 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 20:50 »
Για χαρά και από μένα,

Είμαι ο Τάκης και είμαι καλά.. ή μάλλον προσπαθώ να είμαι καλά κόβοντας μία από τις κακές μου συνήθειες το κάπνισμα.

Γεννήθηκα πριν 33 χρόνια στην Αθήνα και έχω κολλήσει σε αυτή..

Εργάζομαι σαν στέλεχος Χρηματοπιστωτικού ιδρύματος και είμαι Αεκτσής και τα δυο σε μία σταθερά φθίνουσα πορεία δυστυχώς .  :thumpdown:

Ξεκίνησα το άτμισμα περίπου ένα μήνα τώρα και αν και μανιώδης καπνιστής από τα 14, με καλύπτει σε μεγάλο βαθμό η διαδικασία του ατμίσματος αρκεί να συντονιστώ με τα παρελκόμενα (η.τ.,ατμοποιητές,υγρά κλπ)

Καλή συνέχεια σε όλους


Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #561 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 11:28 »
Καλημερα και καλη εβδομαδα!
Νικήτας 33ων απο Αθηνα και ατμιστης μια εβδομαδα!
Πολυ καλη παρουσια το φορουμ και εχω και προτασεις!
Ν.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #562 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 13:06 »
Γειά σας
Γιώργος 55χρονών,35χρόνια βαρύς καπνιστής.
Εδώ και 10 μέρες φανατικός ατμιστης.
Διάβασμα,μα πολύ διαβασμα στο Forum. Ετοιμος για τις πανελλήνιες.
Ξεκίνησα σαν πρωτάρης με τις προτάσεις των μελών.EGO-T,υγρά στα 18mg.
Από 50κτ είμαι στα 5-6 ml τη μέρα.Γεύσεις μόνο αρωματικές (φουντούκι-βανίλια)
Μία φορά άναψα κτ.και τόσβυσα αμέσως.Βρώμα σκέτη βρώμα. Ισως επειδή χρησιμοποιώ
αρωματικά υγρά.Λέω ίσως
ΠΡΑΤΗΡΗΣΗ Μήπως ο EGO-T δέν είναι ότι καλύτερο για αρχάριους?
Μήπως οι ego-w,i-want,giant,ή ατμοποιητές carto είναι καλύτερη πρόταση?
Φίλοι μου.τα κριτήριαΔ είναι υποκειμενικά,αλλά βαρέθηκα τίς διαρροές.την πικρίλα στο στόμα,
παρόλη την σωστή χρήση τού ego-t.Είπαμε,διάβασμα πολύ.
Κράτησα τις μπαταρίες του Τ,και χρησιμοποιώ ατμοποιητή giant
 Σας ευχαριστώ όλους.Δεν ειμαι καλός στο γραπτό λόγο για να έχω μεγάλη συμμετοχή,
αλλά θα σάς διαβάζω.
    Σάς χαιρετώ,σας ευχαριστώ
           Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος Giannos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #563 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 16:03 »
Καλησπερα
Ειμαι ο Γιαννης 35 χρονων.Καπνιστης τα τελευταια 17 χρονια  :thumpdown:
Απο το Σαββατο 5/11 Ατμιστης  :thumpup:
Ξεκινησα το ητ για να κοψω το κτ.Πρωτες εντυπωσεις αριστες,ειδικα το πρωι που ξυπναω!
Ατμιζω με ενα ovale elips.

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #564 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 17:45 »
Γεια σας παιδια.
Πανος 50 χρονων. Πρωην τσιγαριστας. Μια εβδομαδα με nobacco hybrid δεν τρελαθηκα κιολας...
Θα γινει καμια συναντηση μπας και ξετραβωθω λιγακι απο τους εμπειροτερους ?

Αποσυνδεδεμένος giorgos las

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #565 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 19:12 »
Γειά σας και απο εμένα με λένε Γιώργο είμαι απο το Άργος 38 χρόνων,διαβάζω καμια δεκαριά ημέρες για το ητ και απο σήμερα το μεσημέρι ατμίζω με ένα NOBACCO Hybrid μετά απο 20 χρόνια κάπνησμα

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #566 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 19:13 »
Καλησπέρα σας,
Ονομάζομαι Παναγιώτης και είμαι 32 ετων παρακολουθώ το φορουμ μηνες τωρα (εχω γραφτει λιγότερους) αλλα τωρα βρήκα το χρονο να παρουσιαστώ ενώπιον σας!.
Έχω μια εταιρία με εμπόριο και τεχνικη καλυψη οδοντιατρικού εξοπλισμού και σαν χόμπυ ειμαι dj και ραδιοφωνικός παραγωγος.
Καπνιζα (βαριά τσιγάρα) για πάνω απο 17 χρονια, και εδω και κανα 8 αμηνο το χω γυρίσει στον ατμό.
Ξεκίνησα με μια κασσετίνα ego-t απο nobacco και σιγα σιγα (οσο μπορω) πειραματίζομαι με νέα μοντελάκια..ξεκίνησα απο απλο ego-t πέρασα σε LR δοκίμασα hybrid ,510 , 510LR, want και έχω μείνει στο giant...
Τα υγρα που χρησιμοποιώ κατά κόρον ειναι PLAN B ALL SENSES 18mg, ENERGY COW 16mg και HALLO FREEDOM 18mg.  οπως πιθανώς καταλάβατε ψαχνω για ντουμάνι αλλα και δυνατό χτυπημα...
σκέφτομαι να πειραματιστώ σε μεταβλητό voltage κατι σαν το provari κλπ , αλλα τσουζει λιγο η τιμη...τι αλλο εναλλακτικό υπάρχει (ισως να φτιαξω και κατι)?
Btw λογο της δουλειας έχω πρόσβαση σε εργαλεία (πολλα!!) αλλα και εισαγωγες απο "κατω" ...αν μπορω να βοηθησω let me know!
 

Αποσυνδεδεμένος Alexis

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Fast Copy
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #567 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 22:45 »
Καλησπέρα σας.

Είμαι ο Αλέξανδρος, 32 ετών, τεχνικός εκτύπωσης,
φωτογράφος, μανιώδης φαγάς - ψήστης, ψαράς,
μαστροχαλαστής,
καπνιστής... όχι εδώ και τρείς ώρες, Ατμιστής!!

Βρήκα το forum σας προχτές μετά από υπόδειξη
συναδέλφου και σας ομολογώ οτι ενθουσιάστηκα

αφενός με την δουλειά που έχετε κάνει (βρήκα σε
ελάχιστο χρόνο όσες πληροφορίες χρειάστηκα για
το η.τ.)

και εφετέρου με αυτές καθε αυτές τις πληροφορίες
που με βοήθησαν να απολαμβάνω αυτή τη στιγμή
το καφεδάκι μου βγάζοντας ωραίες τούφες ατμού
καραμέλα χωρίς πίσσα!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος niagaras

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #568 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 23:47 »
Καλησπέρα σας.

        Είμαι ο Φραγκίσκος, 34 ετών, και εργάζομαι ως υδραυλικός - καυστηρατζής,  με εξιδίκευση στης ανανεώσιμες πηγές ενέργειας και σε παντός τύπου μηχανολογικές εφαρμογές.
        Ατμίζω εδώ και ένα μήνα με ένα fog και είμαι πολύ ευχαριστημένος - ενθουσιασμένος με το νέα μου ασχολία.
 Είμαι Ολυμπιακός και είμαι πολυ καλά!!!


Καλώς σας βρήκα!!!

Αποσυνδεδεμένος firsttramdriver

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #569 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 00:26 »
γεια σε ολους.ειμαι 34 χρονων , ατμιστης εδω και 5 μηνες περιπου, το στριφτο που καπνιζα παλια ( old holborn κιτρινο ) μου βρωμαει απεριοριστα πια....  ζητω ο ΑΤΜΟΣ !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 01:20 από firsttramdriver »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541220 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30939 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50030 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597048 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357577 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11407 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192896 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1187 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591559 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios