vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

308 επισκέπτες, 1 χρήστης
xsad

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Ntinos 1

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #645 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 11:39 »
Γεια σε ολους!!Ονομαζομαι  Κωνσταντινος και ειμαι 27 ετων.Καταρχην ηθελα να ευχαριστησω το forum για τις πολυτιμες πληροφοριες που μου εδωσε!!Μια βδομαδα τωρα εχω διαβασει τις περισοτερες ενοτητες και εμαθα θεωριτικα τουλαχιστων πολλα για το η τ   μιας και δεν εχω παραλαβει ακομα το δικο μου η τ (το περιμενω απο στιγμη σε στιγμη!!) ενα ego T  για αρχη το οποιο σκεφτομαι αργοτερα να το κανω  ego w...τα υγρα που επελεξα ειναι το Tobacco της Nobαcco κι ενα Freedom της Halo και το οποιο θα αφησω να ωριμασει...Ξεχασα να αναφερω πως ειμαι καπνιστης 11 χρονια κυριως με Malboro μαλακο,ελπιζω το ταξιδι με τον ¨ατμο¨να ειναι συναρπαστικο!!Αυτα τα ολιγα για μενα...τωρα για τα υπολοιπα μελοι ευχομαι καλες γιορτες μιας και πλησιαζουν και για το forum να συνεχισει ετσι...καλως σας βρηκα.

Αποσυνδεδεμένος freedomgr

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #646 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 13:10 »
Καλημέρα σε όλους.

Είμαι ο Νίκος στα 39 και μόλις ξεκινησα να βγάζω ατμούς...,...... :ninja_hide:
Newbie στο ηλεκτρονικό αλλά καπνιστής 20 χρόνια με ένα μέσο όρο στο εναμισι πακέτο την ημέρα.
Ελπίζω τα πνευμόνια μου μετά από μερικούς μήνες ατμού να με ευχαριστήσουν για αυτή μου την επιλογή. ;D
Το θέμα του ατμίσματος το βλέπω με ιδιαιτερο ενδιαφερον και θα ασχοληθώ και λίγο παραπάνω. Ευτυχώς που υπάρχουν ορεξάτοι φορουμίστες που αναδεικνύουν θεματα όπως αυτό.
Ξεκίνησα με το nobaco giant και ειμαι σίγουρος ότι θα δοκιμάσω και άλλες συσκευές στο μέλλον.

Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε φορουμίστες και φορουμάρχες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #647 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 13:15 »
Γειά σας ηλεκτρονική συνατμιστές!
Εχω να καπνίσω κανονικό τσιγάρο εδω και 5 μέρες και είμαι καλά !
Κάπνιζα Old Holborn τα τελευταία χρόνια (ενας 25αρις μ'εβγαζε περιπου 2-3 μέρες).
Καπνιζα περιπου 17 χρονια. Δεν καταφερα να το κοψω ποτε και με κανει τρομερη εντυπωση που με το ηλεκτρονικο τσιγαρο ξεφυγα τοσο ευκολα απο το κανονικο.
Επισης με κανει εντυπωση ποσος κοσμος εχει αρχισει το τελευταιο διαστημα το Η.Τ. και μονο απο τις αυτοπαρουσιασεις που βλεπω στο φορουμ σας.... χαμος.

Αποσυνδεδεμένος AtSaLoS

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #648 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 13:21 »
Γεια σας. Με λενε Θοδωρη ειμαι 24 χρονων και ειμαι απο το Κιλκίς. Καπνιζα απο 14 χρονων, οποτε για περιπου 10 χρονια ειμουν φανατικος καπνιστης. Συνεχεια αλλαζα μαρκες, οποτε δεν ειχα καποια στανταρ ολα αυτα τα χρονια. Η τελευταια μου μαρκα παντως ηταν το Marlboro το Gold.

Το ηλεκτρονικο τσιγαρο το γνωρισα τυχαια. Και τι ακριβως εννοω. Ξαφνικα αρχισαν να κυκλοφορουν στην πολη μου διαφοροι "τυποι" με αυτα τα "ματσουκια" στο στομα τους, και αναγκαστικα εγω και πολλοι αλλοι να ρωτησουμε τι ακριβως ειναι. Οταν μας εξηγησαν, και μας ειπαν 2 πραγματα ενθουσιαστηκαμε, και οι περισσοτεροι απο εμας αγορασαμε αυτο το Η.Τ. Μπορω να πω πως ειναι η καλυτερη επιλογη που εκανα τα τελευταια χρονια. Σκοπος μου και στοχος μου ειναι να κοψω τελειως και το Η.Τ να πω την αληθεια. Η αρχη παντως εγινε, αφου κοπηκε τελειως εδω και 20 μερες το Κ.Τ.

Αυτα απο μενα, πλεον θα τα λεμε συχνα παιδες καθως ηδη απο το φορουμ σας εμαθα παρα πολλα πραγματα για το  Η.Τ  :)

Αποσυνδεδεμένος kostas.seres

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #649 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 16:45 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα
είμαι ο κώστας απο σέρρες και εδω και 2 μήνες μη καπνιστής.
είμαι όμως εδώ και ένα μήνα ατμιστής.
μου αρέσει η εναλλακτικη σε αυτο το προιόν.
ειδικά οταν βρισκόμαστε παρέα η οικογένεια και ανάβει το κέφι.
χαίρομαι που βρίσκομαι εδώ και θα μπορώ να βρω σωστές πληροφορίες και όχι γενικά ακούσματα για την νέα μου συνήθεια.


Αποσυνδεδεμένος gx2

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #650 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 18:24 »
Καλησπέρα και από μένα. Είμαι ο Γιώργος και είμαι καλά...
Μόλις σήμερα έγινα και εγώ μέλος της παρέας των ατμιστών.
Πρωί πρωί προμηθεύτηκα το want της Nobacco, έχοντας καπνίσει
μέχρι εκείνη την ώρα ένα μόνο κ.τ (καπτιστής 1,5 πακέτου), και
από τότε η εξάρτησή μου καλύφτηκε 100% από το η.τ. χωρίς να
αναζητήσω κ.τ.
Δηλώνω αισιόδοξος ότι ο περιπτεράς της γειτονιάς θα με χάσει
από πελάτη.

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #651 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:20 »
Καλησπεριζω την παρεα
Συνχαρητηρια για την σελιδα σας και την βοηθεια που παρεχεται να ξεφυγουμε απο τους καρκινοσωληνες.
Με λενε Πανο ειμαι στα 37 και καπνιζω απο τα 19 μου (ξεκινησα με malborro συνεχισα με chesterfield και τα τελευταια χρονια καπνιζα old horborn)
Τις τελευταιες μερες γυρωφερνε στο μυαλο μου η σκεψη για η.τ. (μετα και απο την παροτρυνση 2 συναδελφων) και ψαχνοντας πληροφοριες στο net επεσα πανω στην σελιδα σας.
Μπορω να πω οτι εδω μεσα βρικα τα παντα για το η.τ και καταλαβα αρκετα πραγματα για το τι ειναι το καθετι.
Εχθες λοιπον γυρνωντας απο την δουλεια σταματησα σε ενα μινι μαρκετ να παρω καπνο. Πριν πω τι θελω πεφτει το βλεμα μου πανω στο mini & more της nobacco. Αυτο ηταν, το αγορασα επιτοπου. Ειχα διαβασει και τα reviews απο εδω και το αποφασισα.
Ετσι περηφανα δηλωνω 24 ωρες ακαπνος και συνεχιζω....... :)

Αποσυνδεδεμένος psall

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλή ζωή, κακή διαθήκη..
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #652 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 21:21 »
με λενε κωστα και καπνιζω....ψαχνω τσιγαρο ηλεκτρονικο και δεν βρισκω...βοηθατε με αδερφια...θεσσαλονικη σιτυ και παοκ ολε!!
βρηκα μια προσφορα και θελω βοηθεια....http://ecigs.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=258&vmcchk=1&Itemid=258

Αποσυνδεδεμένος makis1975

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #653 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 21:35 »
να κανω κι εγω με την  σειρα μου την αυτοπαρουσιαση.ειμαι ο Μακης 36χρ γεννημα θρεμα αιγαλιωτης.ατμιζω πλεον 4 μηνες.ειμαι 3 μηνες μελος στο φορουμ και αφου εμαθα πολλα και βοηθηκα πολυ σε οποιες αποριες ειχα,διαβαζοντας τα διαφορα θεματα, πιστευω πως πλεον εχω  κι εγω μια σχετικη εμπειρια κι ελπιζω να μπορεσω να βοηθησω  με την σειρα μου σε αποριες νεων ατμιστων.
καπνιζα 18 χρονια.το η.τ πηγαινοερχοταν κατα καιρους στο μυαλο μου αλλα ποτε δεν ειχα παρει την αποφαση να το δοκιμασω.την αποφαση την πηρα τελικα μια μερα του ιουλιου οταν ανεβηκα μια ανηφορα στα Μετεωρα.τετοιο λαχανιασμα πρωτη φορα.κοντευα να πεσω κατω.δεν πηγαινε αλλο πλεον με το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος camelot

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari-Lava-Α2/A2TM
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #654 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 22:32 »
Καλησπερα ,
Με λενε Γιαννη 36 ετων και ειμαι σχεδον 20 χρονια φανατικος καπνιστης .
Καπνιζω ενα πακετο (μικρο) old holborn ασπρο ανα 2 μερες περιπου , και
νομιζω ηρθε η ωρα να το κοψω γιατι εχω αρχισει να αισθανομαι τον οργανισμο
μου να καταβαλεται απο το καπνισμα . Ετσι αποφασισα να επιλεξω την λυση του
ΗΤ , γιατι μου ειναι αδυνατο να το κοψω μαχαιρι (δεν εχω καταφερει ποτε να το κοψω
για παραπανω απο 12 ωρες!).
Ετσι λοιπον βρηκα αυτο το φορα εδω και λιγες μερες και διαβασα αρκετα πραγματα σχετικα
με το ΗΤ , εμαθα τα βασικα και εχω να ριξω πολυ διαβασμα ακομα για να μου λυθουν ολες οι
αποριες .
Βιαστικα να παραγγειλω ενα mod , και συγκεκριμενα το provari πριν λιγες ωρες , μαζι με λιγα αξεσουαρ .
Νομιζω οτι ειναι καλη επιλογη , και πιστευω οτι θα με ικανοποιησει .
Ελπιζω το ΗΤ να με κερδισει και να καταφερω να κοψω το ΚΤ (νομιζω οτι θα τα καταφερω επιτελους)

Αποσυνδεδεμένος marpagr

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
    • Θάλλασσα, φουσκωτό (και μη)
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #655 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 23:46 »
Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι ο Πάνος (pa), το δεύτερο συνθετικό
του nickname μου (marpagr)...
Το πρώτο συνθετικό, τι άλλο
θα μπορούσα να είναι, μετά την αποτυχία
του σκισίματος της «γάτας»???

H Κυρία μου, φυσικά, η Μάρα (mar)...

Αποφασίσαμε εδώ και λίγο καιρό
να παραιτηθούμε από το κάπνισμα
και ψάχναμε να βρούμε τρόπους
να μην κοστίζουν ούτε φασαρίες
ούτε εβομαδιαίες αγορές ποτηριών,
πιάτων και μπιμπελό...

Το δίλημμα μικρό...
Σχεδόν καθόλου δίλημμα!!!

Ή θα κόβαμε το κάπνισμα και θα τρώγαμε
σε ένα άδειο σαλόνι με το φαΪ στις χούφτες,
πίνωντας νερό απ' ευθείας από τις βρύσες,
ή θα ακολουθούσαμε τη μέθοδο του ατμίσματος...

Προσανατολιζόμαστε, προς το παρόν, σε προϊόντα
της εταιρίας nobacco, τόσο για την σχεδίαση,
όσο και για την πληρότητα των προϊόντων της
(από τα γραπτά που διαβάζουμε νυχθημερόν
που αφορούν την nobacco, από τις δικές σας
κριτικές και δοκιμές) αλλά και για την εξυπηρετικότητα
στην οποία εσείς οι ίδιοι (πλην ελαχίστων περιπτώσεων) αναφέρεστε...

Ελπίζω, ώσπου να αποφασίσουμε ποιο ή ποια
από τα τρία «μοντελάκια» τελικά θα επιλέξουμε,
να έχουμε περισσότερες κριτικές πάνω σε αυτά,
ίσως και μερικές «αστοχίες» ή «παραπονάκια»,
ώστε η απόφαση να ληφθεί μετά λόγου γνώσεως
και για τα «καλά» και για τα κακά»...
Τουλάχιστον, έστω και από αυτά
που απλά έχουμε ακούσει (διαβάσει)...

Δηλώνω έκπληκτος!!!
Έχετε ανάγει ένα τόσο «απλό» ζήτημα
(για μας και τους περισσότερους) σε επιστήμη!!!
Πραγματικά, τρίτη μέρα εδώ «μέσα»
και ανακαλύπτων πως το άτμισμα και το η. τ. γενικότερα
δεν έχει καμία διαφορά από το να επιλέγεις ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ
ένα καλό χαρμάνι κανονικού καπνού για να συνοδεύσει
το καφέ σου ή το μετά φαγητού μεγάλο «μπουρμπ»!!!
(Εκτός από την δεδοδένη επικινδυνότητα,
βέβαια, του κανονικού τσιγάρου...)

Τέλος να επισημάνω ότι αν και έτυχε να έχω το πρόβλημα
του καρκίνου του πνεύμονα μέσα στο σπίτι μου
(η μητέρα μου «έφυγε» εδώ και λίγο καιρό από αυτό)
δεν ήταν εύκολη η απόφαση για το κόψιμο...
Πάντα θεωρούσα ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΥΣ τους ανθρώπους
που έκοβαν το τσιγάρο και υπέγραφαν με αυτό τον τρόπο
την δήλωσή τους να περνούν καλύτερα!!!

Ελπίζω να το καταφέρουμε κι εμείς...
Έστω και με μια μικρή ή μεγάλη υποβοήθηση...

Και για να είμαι ειλικρινής...
Ελπίζω κάποια στιγμή
να μην έχουμε ανάγκη να περνάει
τίποτε στα πνευμόνια μας
(κι εγώ και η Κυρία μου και ο κόσμος όλος)
οτιδήποτε έχει να κάνει με καπνό
ή ακόμα και με ατμό!!!

Καλή συνέχεια σε όλους!!!
Και πάντα με αυτόν τον ρυθμό
και με αυτήν την ύλη!!!



Αποσυνδεδεμένος Prince23

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #656 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 01:41 »
Καλησπέρα κι απο μένα.

Είμαι ο Δημήτρης απο Κορυδαλλό και γεννημένος Γαύρος. Είμαι 29 και καπνίζω περίπου μια δεκαετία.
2 φορές έχω προσπαθήσει να κόψω το τσιγάρο αλλά πάνω απο 2 μήνες δεν άντεξα. Μεγάλη η πίεση της δουλειάς, αρκετά τα προβλήματα και ξανά στο τσιγάρο.

Μπήκα εδώ γιατι βαρέθηκα να έχω ανάγκη το τσιγάρο και θέλω να πάρω γνώμες σχετικά με το αν βοήθησε το η.τ. στο κόψιμο του καπνίσματος. Έχω κάτι φίλους που το ελάττωσαν αλλά δεν το έκοψαν τελείως. Εγώ θέλω να κλάψω τα λεφτά μου σε μια μέθοδο που θα με βοηθήσει σε λίγο καιρό να μην την έχω ανάγκη  ;) .

Αποσυνδεδεμένος takero

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • Και σε περιμένω..με το carto γεμισμένο(λαϊκό άσμα)
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #657 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 10:22 »
Είμαι ο Τάκης (39+) και κάπνιζα από τα 19. Ατμίζω από 10/11/2011 και είμαι τρισευτυχισμένος!!!!!!!!!! :D :D

Είμαι Φυσικός Ιατρικής και κατοικώ στην Ηλιούπολη (Αθήνα). Πλέον είμαι άρρωστος μόνο με τον Ολυμπιακό...

Θέλω να ευχαριστήσω το FORUM για τις πληροφορίες και τη φιλικότητα που προσφέρει. Είναι πολύ σημαντικό να ενημερώνεσαι σωστά για τα θέματα που έχουν σχέση με το ΗΤ και ιδιαίτερα απολαμβάνω τις αναλύσεις περί αρωμάτων!!!

Δεν φανταζόμουν ποτέ ότι θα έκοβα το τσιγάρο έστω και για 1 ημέρα! Κάπνιζα τουλάχιστον 30 τσιγάρα/ημέρα...

Εύχομαι σε όλους τους φορουμίτες να μην ξανακαπνίσουν  :bye:

KEEP VAPING!!!
 

Αποσυνδεδεμένος MAV

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #658 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 11:43 »
Συνατμιστές καλημέρα. Είμαι ο Μάριος από τον Βύρωνα και εδώ και λίγες ημέρες γνώρισα τη γοητεία του ατμίζειν.
Γνώρισα το ηλεκτρονικό τσιγάρο από έναν φίλο και συνεργάτη και αν και είναι ακόμα αρχή, πιστεύω ότι βρήκα την υγειά μου.
Ξεκίνησα με το eGo-T της Alter Smoking και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος. Χάρηκα που μπήκα στην παρέα σας και η αλήθεια είναι ότι το forum με βοήθησε αρκετά στη επιλογή μου.
Τα λέμε.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #659 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 13:24 »
Καλησπερα σας. Ειμαι ο Δανης και ατμιζω απο τις 6/11/2011! :D .
  Φιλοι μου το προτειναν (δεν κρυβω οτι  ζηλευα  λιγο την ευτυχια τους για το κοψιμο του τσιγαρου) και νιωθω ευτυχισμενος. Ξεκινησα με  ovale elips και ειμαι ευχαριστημενος .
  Το forum το βρισκω αρκετα ενημερωμενο και ελπιζω να τα λεμε συχνα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342297 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206504 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541449 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597258 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357784 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591926 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios