vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

272 επισκέπτες, 4 χρήστες
Doubt, camber, dallaskdp, cantona

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #630 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 23:39 »
Ονομαζομαι Στεργιος , 38 ετων , 12 χρονια βαρυς καπνιστης . Εδω και 2 μερες αγορασα ενα πακετο η.τ. και δεν μου ελειψε το κ.τ. Στο παρελθον ειχα δοκιμασει ολη τη γκαμα φαρμακευτικων σκευασματων χωρις αποτελεσμα. Αν και ειναι νωρις , βλεπω πως το η.τ. με καλυπτει . Καλως σας βρηκα λοιπον . :D

Αποσυνδεδεμένος ioanna

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #631 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 09:59 »
Καλημέρα!
Είμαι η Ιωάννα, ζω στην Αθήνα και είμαι καπνίστρια σχεδόν 20 χρόνια. Βρέθηκα τυχαία στο φόρουμ ψάχνοντας πληροφορίες για το η.τ. και θέλησα να μπω σ' αυτήν την παρέα γιατί κάνετε καταπληκτική δουλειά... Από τα λίγα που κατάφερα να διαβάσω μέχρις στιγμής, με κατατοπίσατε με τις πληροφορίες, τις κριτικές και τις απόψεις σας....
Αποφάσισα να στραφώ στο η.τ. ως μια προσπάθεια μείωσης του συμβατικού καπνίσματος και στη συνέχεια ευελπιστώ σε απεξάρτηση. Θα μου πείτε ότι ο καλύτερος τρόπος διακοπής είναι να το κόψω μια κι έξω, αλλά δεν είμαι σε τέτοια φάση επί του παρόντος... :-\
Επίσης, όντας μαμά δύο τρίχρονων κοριτσιών, έχω βαρεθεί να πρέπει να κάνω δυο φορές μπάνιο την ημέρα γιατί μυρίζουν τσιγαρίλα τα μαλλιά, τα χέρια μου κλπ (για να μην αναφερθώ στο πόσο ξεπαγιάζω έξω στο μπαλκόνι τώρα που άρχισαν τα κρύα καθώς δεν καπνίζω ποτέ μέσα στο σπίτι...).
Ο σύζυγος (φανατικός αντικαπνιστής) μου μιλούσε εδώ κι έναν χρόνο για το η.τ. γιατί πολλοί συνάδελφοί του κυκλοφορούν συνεχώς με το η.τ. στο χώρο της εργασίας τους, αλλά δεν πειθόμουν εύκολα γιατί δεν είχα δει ποτέ από κοντά κάποιον να ατμίζει η.τ.
Μέχρι πριν δυο εβδομάδες περίπου που πήγαμε τα μωρά στον παιδίατρό μας για τα αντιγριπικά... Τον βλέπω τον γιατρό που λέτε να χρησιμοποιεί η.τ., να βγαίνει πλούσιος ατμός χωρίς να μυρίζει τίποτα, και μου εξήγησε με λίγα λόγια πώς λειτουργεί. Βασικά, ενθουσιάστηκα...Άρχισα λοιπόν να συλλέγω πληροφορίες (και θα συνεχίσω γιατί είναι πολλά αυτά που πρέπει να γνωρίζει κανείς), κατέληξα σε ένα προϊόν της Altersmoking και σήμερα-αύριο περιμένω να έρθει...
Σας ευχαριστώ τόσο για την αποδοχή σας να γίνω μέλος της παρέας σας όσο και για την υποστήριξη που προσφέρετε στα μέλη (ψυχολογική, ενημερωτική, κλπ).

Αποσυνδεδεμένος Νεοκλής

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #632 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 11:07 »
Καλημέρα, είμαι ο Νεοκλής, 43 ετών και αποφάσισα να μπώ κι εγώ στην παρέα των "ατμιστών" και του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Τέταρτη μέρα σήμερα και πάει πολύ καλά και χωρίς ζόρι. Καλώς σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #633 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 12:13 »
χαιρετώ όλους είμαι καινούργιος στο forum ονομάζομαι Χρήστος και είμαι απο Αθήνα καινούργιος στο η.τ και ξεκίνησα με nobacco hybrid ας είστε όλοι καλά γιατί διαβάζοντας σχεδόν όλα τα post έκοψα το κ.τ

Αποσυνδεδεμένος evamarav

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #634 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 13:45 »
Γειά σας ονομάζομαι Εύα μένω θεσσαλονίκη και κατάγομαι απο Κρήτη, κομμώτρια και εδω και 14 χρόνια καπνίστρια.ειμαι 30 ετων και εδω και 4 μερες ατμίζω πλέων με το  smoov. δεν θα ξανακαπνίσω ποτε γιατι χθες που πήγα να κανω την χαζομάρα ηταν λες και έβαλά στο στόμα μου την στάχτη απο το τζάκι μου. φιλιά πολλά.

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #635 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 16:23 »
γεια σας και απο μενα
ειμαι ο παναγιωτης,34 ετων και η δουλεια μου ειναι να κλεινω σπιτια.ωχ..αχ....αΧΧαΑΧ μην βαρατε ρε παιδια περιμενετε,κουφωματα πουλαω.
παντρεμενος με μια κορακλα 4 ετων και ενα γιο 18 μηνων.
καπνιζα απο τα 15 μου περιπου και μεχρι τις 29/10 που πηρα στα χερια το πρωτο μου η.τ. ενα nobacco hybrid.μεχρι σημερα δεν εχω καπνισει παλι κ.τ. και ελπιζω να μεινει ετσι.
ο λογος που το πηρα δεν ειναι για να κοψω το τσιγαρο αλλα για να μειωσω το δυνατον περισσοτερο τις επιβλαβεις ουσιες(ελπιζω με το η.τ. να μην βγει καμια ερευνα που θα με κανει να το μετανιωσω).
μου αρεσει να καπνιζω,ατμιζω πλεον,ειδικα μετα το φαγητο και το πρωι με το καφεδακι. η γευση που χρησιμοποιω ειναι καπνος πιπας και μου αρεσει παρα πολυ για την ωρα.ξεκινησα με 11 mg και απο χαζομαρα ανεβηκα στα 16 που δεν μου αρεσει καθολου.εκτος του οτι εχει πολυ διαφορετικη γευση,νομιζω οτι μου πεφτει και βαρια η νικοτινη αυτη.
τελος παντων,ας μην τα πω ολα εδω.θα συνεχισω το διαβασμα του φορουμ και θα επανελθω.

Αποσυνδεδεμένος Hara

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #636 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 18:47 »
Καλησπέρα, είμαι η Χαρά και ξεκίνησα το η.τ πριν 5 μέρες ελπίζω να καταφέρω να το συνηθίσω

Αποσυνδεδεμένος conan30

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #637 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 19:18 »
Γειααααααααα....Με λενε Νίκο και είμαι καλα....ας πουμε...Ρε παιδιά αυτη η ιστορια οτι πρεπει πρωτα καποιος να κανει 5 posts για να ανοιξει ενα καινουριο θεμα,ειναι μεγαλη κουταμαρα!Αλλάξτε το,ειναι εκνευριστικο και χωρις νοημα(τουλαχιστον για ενα χρηστη).

Αποσυνδεδεμένος iliasgk

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #638 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 22:13 »
καλησπέρα!!  Είμαι 30 ετων,Θεσσαλλλλλλλλλλλονικιός και φυσικά Π.Α.Ο.Κ. :respect:!! Με λένε Ηλία και δεν είμαι καλά :idiot1:!!! ο λόγος οτι έχω διαβάσει πολλά για τις συσκευές Η.Τ. εταιρειών μέσα στο Forum και μπερδεύτηκα :hmmm:... το μόνο που ξεκαθάρισα είναι η εταιρεία... τώρα ειμαι ανάμεσα σε 2 : want ή giant!!! αύριο που θα πάω να αγοράσω θα το ρίξω στην τύχη!!! Αυτά απο εμένα και τα λέμε :bye:!!!

Αποσυνδεδεμένος NIKOLASRS5

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #639 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 22:25 »
Καλησπερα σας

Ειμαι ο ΝΙΚΟΛΑΣ , απο τη Λαρισα (φυσικα ΑΕΛΑΡΑΑΑΑΑ !!!!!!! και τα μυαλα στα καγκελα!!!!!!! :)) :)) :)) :)))
Ειμαι 47 ετων , παντρεμενος με δυο κορακλες , μεχρι εκει πανω !!!!!!!! 8) 8) 8) 8)
Ειμαι ιδιωτικος υπαλληλος (Μηχ/γος Μηχ/κος) και εργαζομαι στην ΙΝΤΡΑΚΑΤ (του Σωκρατη...!!!!!!!!! 8) 8) 8)) σαν Υπευθυνος Παραγωγης Μετ/κων Κατασκευων.

Πριν απο μια εβδομαδα παραγγειλα απο την προσφορα της Groupon και υστερα απο προτροπη του κουνιαδου μου ενα start kit ηλεκτρονικου τσιγαρου της φιρμας  "SMOOVCIGS" :

http://www.smoovcigs.com/ProductDetails.asp?ProductCode=white-kit-78mm

Δεν ξερω ουτε ηξερα τιποτα για το ΗΤ και ετσι παραγγειλα αυτο φυσικα και λογω προσφορας . Δεν ξερω αν η ποιοτητα ειναι καλη αλλα εκ πρωτης εμφανισης σαν συσκευασια , μπορω να πω πως ειναι εντυπωσιακη .


Όλα Starter κιτ έρχονται με άδειο cartomizers και απαιτούν από εσάς να τους γεμίσει με το αγαπημένο σας E-υγρού πριν από τη χρήση.

Κάθε Starter Kit περιλαμβάνει
2 - Smoov Μπαταρίες
6 - Smoov Cartomizers
1 - Smoov AC-USB τοίχο προσαρμογέα
1 - USB φορτιστή τοίχου
1 -  εγχειρίδιο

Αυτο ειναι που εχω αγορασει προς το παρον , εχω παραγγειλει υγρα με 6,0ml νικοτινη με γευση βραζιλανικου καφε , αλλα ειναι παρα πολυ ελαφρυ και δεν καταλαβαινω τιποτα . Πριν καπνιζα ενα πακετο την ημερα και μετα το γυρισα στο στριφτο γαι πιο οικονομια φυσικα .

Σας καλησπεριζω λοιπον , ειμαι πολυ χαρουμενος που μπηκα στη παρεα σας και θελω τις γνωμες σας , απο τους πιο μυημενους φυσικα στο ΗΤ , οσο αναφορα την αγορα μου η οτι αλλο εχετε να μου προτεινεται  φυσικα για κατι καλυτερο απο αυτο που αγορασα .............!!!!!!!!!!! :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για την υπομονη σας .... να διαβασε τε αυτα που γραφω!!!!! :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος vangelism

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #640 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 01:16 »
Γειά σας
Είμαι ο Βαγγέλης από Κατερίνη. Ατμίζω εδώ και 15 μέρες, αλλά ενώ ξεκίνησα με ευχαρίστηση που με ενθουσίασε, προβλήματα στο "τσιγάρο" άρχισαν να με απογοητεύουν. Δεν γίνεται να δίνω 120 ευρώ κάθε 15/νθήμερο. Ελπίζω με τη βοήθειά σας να βρω μια λύση.
Μέσα στη γκρίνια είμαι εεε? Θα στρώσει ο ατμιστής  που θα πάει... και θα μου περάσει.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Tzimisce

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #641 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 01:58 »
Hello!  :bye:
Με λένε Μιχάλη, είμαι 40 ετών και κατά τύχη ατμιστής!
Όλα ξεκίνησαν πριν από δύο μήνες, από έναν φίλο που πήρε δώρο στη γυναίκα μου ένα Ego-T και αντί να το χρησιμοποιεί εκείνη, έκοψα εγώ το κάπνισμα!  :-[
Από τότε έχω κάνει το λαιμό μου φιτίλια με τις αλλαγές υγρών μέχρι να βρω το απόλυτο (για μένα) αλλά σε καμία περίπτωση τόσο χάλια όσο όταν δοκίμασα τζούρα από ΚΤ!
Σαν ΗΤ χρησιμοποιώ το Ego-T της Ovale και εδώ και δύο ημέρες η γυναίκα χρησιμοποιεί το Elips της ίδιας εταιρίας (ναι, την έπεισα)
Προς το παρόν, το μόνο που με έχει χαλάσει με το ΗΤ είναι ότι τα δύο υγρά που μου άρεσαν περισσότερο σε γεύσεις (Coconat και Virginia από την Natura) είναι και τα μοναδικά που μου φέρνουν καούρες στον οισοφάγο...  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Crazy Ivann

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #642 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 03:12 »
Aloha.
Νίκος, 29
Νέος στο άτμισμα.
Χρησιμοποιώ το η.τ εδώ και 2 εβδομάδες με το alter eGO-T
Προς το παρόν έχω δοκιμάσει από υγρά το torque (Halo), Virginia & Tobacco (decadence), Valuto & Pregio (Mystique)

Αποσυνδεδεμένος vardas

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #643 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 09:25 »
Καλημέρα με λένε Παναγιώτη και είμαι 37 ετών και αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο δεν έχω προμηθευτεί ακόμα ηλεκτρονικό τσιγάρο γιατί το ψάνω ακόμα

Αποσυνδεδεμένος newentry

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Τέλος το κάπνισμα, άρχησα το άτμισμα!!!
    • www.palasis.gr
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #644 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 11:28 »
Καλησπέρα σας ,
Καπνίζω από τα 18 μου και μετά από 15 χρόνια καπνίσματος ήρθα σε επαφή με ανθρώπους που χρησιμοποιούσαν το Η.Τ. στην αρχή είμουν πολύ περίεργος τι είναι αυτό; και πως διάολο δουλεύει; έχει γεύση; σε καλύπτει το άρωμα;
Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν βεβαίως να το ψάξω στο Internet δεύτερον να το δοκιμάσω....έπεσα μέσω google επάνω σε τούτο εδώ το forum και άρχισα την μελέτη σε την πρώτη μέρα κιόλας διαβάσματος αποφάσισα να μην ξανά αγοράσω καπνό (κάνω στριφτά, μάλλον έκανα στριφτά OldHorborneκίτρινα) την δεύτερη μέρα αποφάσισα για το ποιο ηλεκτρονικό τσιγάρο θα έπαιρνα...και έτσι πλέον ατμίζω με το ............(δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω για λόγους διαφημίσεις)
Είχα κάνει προσπάθεια να κόψω το κάπνισμα αλλά μετά από 1,5 χρόνο άκαπνος ξανακύλησα......νομίζω ότι με το Η.Τ. θα μείνω άκαπνος....
Βασίλης

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206401 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30983 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50078 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357636 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11442 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192963 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios