vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 4 χρήστες
mfk, billythekid, azografos, camber

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος baron

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #405 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 17:10 »
Γειά σας και από μένα.

Δημήτρης 44 ετών με 2 παιδιά και μια γυναίκα!!!
Φοβερή δουλειά στο forum και μοναδική εμπειρία το σερφάρισμα σε αυτό...Προαπσθώ να καταλάβω ακόμα πιά συσκευή μου κάνει και οφείλω να ομολογήσω ότι έχω χαθεί αλλα με τη βοήθειά σας θα βρω το δρόμο μου.

Να είστε πάντα καλά.

Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος agapios

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #406 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 17:22 »
Με χαρά διαπιστώνω ότι είμαι ο δεύτερος Σπύρος που θα χαιρετήσει το φόρουμ σήμερα!
Αρκετά μεγαλύτερος από τον προηγούμενο συνονόματό μου, το μαχαίρι έχει φτάσει στο κόκαλο σε ότι αφορά το κάπνισμα... Άρα, κάτι πρέπει να κάνω πλέον.
Σαν συνταξιούχος έχω αρκετό χρόνο στην διάθεσή μου, και άρα είναι μια θαυμάσια ευκαιρία να ψαχτώ σε ότι αφορά το ηλεκτρονικό τσιγάρο, του οποίου είμαι χρήστης εδώ και τρεις μέρες. (Ovale eGo-T).
Βέβαια, δεν μπορώ να πω ότι δεν απογοητεύομαι λίγο όταν διαβάζω κείμενα του τύπου...
... ovale mini Tank και ένα ss ggts  κυρίως με clearomisers και ego-w ατμοποιητές τους οποίους τις τελευταίες ημέρες άρχισα να επισκευάζω , χρησιμοποιώντας φιτίλι και σύρμα του iAtty , τον οποίο δυστυχώς δεν κατάφερα να αγοράσω μαζί με το gg. To επόμενό μου βήμα είναι η αγορά ενός επισκευάσιμου ατμοποιητή...
... γιατί καταλαβαίνω πόσο μαύρα μεσάνυχτα έχω για το θέμα, αλλά πού θα πάει; Ελπίζω ότι με την βοήθειά σας θα τα καταφέρω.  ;)
Νάστε όλοι καλά ψυχή τε και σώματι!


Αποσυνδεδεμένος theodore79

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #407 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 23:16 »
Καλησπερα και απο εμενα ειμαι ο Θοδωρης και αποφασισα να σταματησω το καπνισμα με ωθησαν φιλοι και γνωστοι στο ατμισμα και για αυτο ειμαι στην παρεα σας ( ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ FORUM ) :)

Αποσυνδεδεμένος septero

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #408 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 23:22 »
Καλως σας βρηκα το ονομα μου ειναι Μαρκος  ειμαι πρωιν καπνιστης και περιφανος ατμιστης εδω και 8μηνες  :thumpup: :bye:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #409 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 00:06 »
Kαλώς σας βρήκα, Θωμάς μανιώδης καπνιστής πίπας και junkie νικοτίνης που θέλει να ξεφορτωθεί τα τσιγάρα(μόνο). Σήμερα πείρα ενα nobacco giant με golden margy και του έχω ατμίσει τα πρέκια! 

Αποσυνδεδεμένος Smokescreen

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #410 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 11:13 »
Γεια σε όλους, Μιχάλης από Χανιά και χάρης σε ένα alter eGo-T έχω να αγγίξω τσιγάρο ένα μήνα.

Αποσυνδεδεμένος asemnos

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #411 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 21:58 »
Καλησπέρα κι απο μένα! Καινούριος στο άθλημα σχετικά, εδω και 1 μήνα περίπου χρησιμοποιώ το T. Το αγόρασα διότι στο χώρο εργασίας μου δεν μπορώ να καπνίσω. Δεν έχω σκοπό να κόψω το κάπνισμα ακόμα. Παρ' όλα αυτά, απο τα 20+ στριφτά την ημέρα έχω πέσει σε 5-7 ημερισίως. Το κυριότερο ''πρόβλημά'' μου είναι οι συνεχείς μετατροπές - φορτίσεις - μυρωδιά καμμένου και όλα αυτά τα σπαστικούλια που συνοδεύουν τα ΗΤ. Ελπίζω κι εγώ όπως και τόσοι ακόμα στο λανσάρισμα ενος απροβλημάτιστου -εντός λογικών πλαισίων- ΗΤ στο άμεσο μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος hostmein

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
    • HostMeIn Internet Services
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #412 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 01:40 »
Γεια σας παιδιά, είμαι ο Χρίστος, διάβαζα το φορουμ σαν επισκέπτης
και σήμερα μπήκα στη μπιρίζα και έγινα και μέλος!

Αύριο θα πάω να πάρω και το 2ο e-cig μου!
Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά του φορουμ
για τη γνώση που μοιράζουνε online.

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #413 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 02:18 »
Καλησπέρα από την Θεσσαλονίκη...

Καπνιστής εδώ, με πολλά χρόνια στην πλάτη, και νομίζω πως ήρθε η ώρα να καθαρίσω τα πνευμόνια μου... Δεν ξέρω ακόμα να θέλω να το αντικαταστήσω ολοκληρωτικά ή όχι με ηλεκτρονικό τσιγάρο... ο καιρός θα δείξει

Συγχαρητήρια σε όλους για το φόρουμ, είναι πολύ καλά οργανωμένο και θα χαρώ να συμμετάσχω και εγώ καθώς κάνω το βήμα από τα παραδοσιακά τσιγάρα στα ηλεκτρονικά!

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #414 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 05:02 »
Καλημέρα και από εμένα

λέγομαι Σταύρος και ειμαι καπνιστής 22 χρόνια.
Όπως προανέφερε και άλλος φιλος, ειμαι junkie με την νικοτίνη...!!!

Άτμισα πρώτη φορά πρίν 2 χρόνια με ένα κινέζικο κιτ που αγόρασα απο ebay (ένα πολύ ωραίο πακέτο τσιγάρων-φορτιστής-θήκη για φίλτρα) το οποίο χάλασε στο πρώτο κιόλας έτοιμο φίλτρο, και έκτοτε δεν είχα άλλη επαφή με το θέμα έως πριν 3 μέρες.
Δοκίμασα από φίλο ένα Janty eGo JETS και το "κακό" δεν άργησε να γίνει.

Είμαι gadget-άκιας και ζηλιάρης (με την καλή έννοια) και παρήγγειλα αμέσως και εγώ το δικό μου.
Καπνίζω 2-3 πακέτα ημερησίως (αλλά μ' αρέσει) και πιστεύω πως έτσι θα καταφέρω να κάνω καλό στην υγεία μου και στην τσέπη μου φυσικά, κόβοντας το κάπνισμα, εφόσον την πολυαγαπημένη μου νικοτίνη θα την έχω ατμιστή πια.

Περιμένοντας τα καλούδια μου την Δευτέρα, έχω διαβάσει εκατοντάδες θέματα & απαντήσεις και πραγματικά θέλω να σας συγχαρώ όλους για την βοήθεια που προσφέρετε σε όλους εμάς τους αρχάριους με το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new atmi

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #415 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 11:06 »
Καλημερα. με λενε Βασιλη και ειμαι απο θεσσαλονικη ειμαι 36 χρονων καπνιζω απο τα εδω και 24χρονακια μονο!!!!!!!!!! και πολλες φορες αποφασισα να το κοψω αλλα ΜΠΑΑΑΑΑΑΑ .. και τωρα εδω μαζι σας τα εχω καταφερει  εδω και 3 μηνες ατμιζω και το γουσταρω  και μεσα στο σπιτι που παλια δεν καπνισμα στο σπιτι λογου των παιδιων μου...... (αναγκαστηκα στο τζακι μονο) εχω 2 κοριτσακια τησ ηλικιας 7η μια και 4η αλλη... παιδια μπραβο σας εδω στο φορουμ ειναι τελειο και βοηθατε αρκετα το παρακολουθω εδω και ενα μηνα και τωρα αποφασισα να γραφτω και εγω.  Λοιπον γεια σας τωρα και θα τα ξαναπουμε  :thumpup: :bye:

Αποσυνδεδεμένος kastrinos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #416 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 12:02 »
Καλημέρα και από εμένα.
Με λένε Κώστα και είναι 45 ετών. Παντρεμένος και μπαμπάς δύο κοριτσιών. Είμαι αξιωματικός στο Πολεμικό Ναυτικό με αρκετά χρόνια στη θάλασσα αλλά τώρα πια σε γραφείο.

Αρχάριος στο ηλεκτρονικό τσιγάρο μιας και μυήθηκα από συνάδελφο πρόσφατα. Πολύ ευχαριστημένος από την μέχρι τώρα εμπειρία μου. Ο καιρός θα δείξει δεν βιαζόμαστε.

Το forum το ανακάλυψα τυχαία από το Google ψάχνοντας διάφορα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Αυτά για αρχή. Θα τα λέμε.
 


Αποσυνδεδεμένος tweet

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #417 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 13:57 »
Καλησπέρα και από εμένα.

            Γιώργος από Αθήνα 42 και καινούργιος στο άτμισμα. Σας βρήκα από το google και ελπίζω να τα λέμε συχνά από εδώ και πέρα.

Αποσυνδεδεμένος John30

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #418 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 17:56 »
Καλησπέρα, με λένε Γιάννη ειμαι 30 χρονών,δουλευω σε μια συμβουλευτική εταιρεία στον ελευθερο μου χρόνο πηγαίνω για μπάσκετ ή κινηματογράφο και αρκετές εκδρομές. Καπνιζω απο τα 18 μου. Περίπου ενα 35-50 στριφτα την ημέρα.

Χμμμ Λάθος.. Κάπνιζα...απο τις 29 Σεπτεμβρίου ατμίζω και νιώθω πολύ καλύτερα ψυχολογικά  :)

Καλώς σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος kontras

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #419 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 18:02 »
Καλησπέρα φίλοι
κι εγώ εδώ, ατμιστής φουλ, φανατικός μηχανόβιος :) καλώς σας βρήκα και με το καλό να τα λέμε  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823512 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114539 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154340 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568282 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243376 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1601 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762325 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3911 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem