vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

195 επισκέπτες, 4 χρήστες
dvelev, Επιτέλους το έκοψα, maprix, djfloor

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_X

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #420 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 20:21 »
Λέγομαι Νίκος και πριν από ένα μήνα δοκίμασα το ηλεκτρονικό τσιγάρο προσπαθώντας να κόψω ή έστω να περιορίσω το κανονικό κατά πολύ μιας που είμαι δέκα χρόνια καπνιστής και έχω κάνει δύο φορές απόπειρα να το κόψω.
Το ηλεκτρονικό τσιγάρο που έχω είναι τύπου eGo-T με ECHO ατμοποιητή (το έχω αγοράσει κομμάτι-κομμάτι, όχι σε retail συσκευασία) και θα έλεγα ότι για ένα μήνα που το έχω ξεκινήσει, έχω περιορίσει αρκετά το κανονικό τσιγάρο (από 20-25 την ημέρα έχω πέσει στα 2 το πολύ 3, χρησιμοποιώντας παράλληλα 11mg νικοτίνη σε ηλεκτρονικό).
Ελπίζω με μεθοδικότητα και προγραμματισμό να εκμηδενίσω την ανάγκη μου για κανονικό τσιγάρο, διατηρώντας πάντα την απόλαυση του "καπνίσματος" αλλά σε μορφή "ατμίσματος".
Σαν πρώτη εντύπωση, είμαι αρκετά ευχαριστημένος με το προιόν το οποίο αποδείχτηκε καλό υποκατάστατο και πολύ πιο οικονομικό απότι περίμενα σε σχέση με τον καπνό που έκανα.
Για την ώρα βρίσκομαι στην κατάλληλη αναζήτηση γεύσης αντικατάστασης του "Golden Virginia Κίτρινου" καθώς και στο ψάξιμο του κατάλληλου εξοπλισμού ώστε να καταφέρω να αποδώσω στο μέγιστο την καλύτερη δυνατή αίσθηση καπνίσματος από άποψη πυκνότητας καπνού, θερμοκρασίας καπνού, απόδοση γεύσης και σωστού "ακούσματος" νικοτίνης στην κάθε τζούρα. (Δεκτές σε pm κάθε προτάσεις!!!)
Πολύ μεταγενέστερος στόχος μου είναι να μειώσω τη νικοτίνη στο μηδέν.

Αποσυνδεδεμένος Rea

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμος εδω ατμος εκει εεε εχω μπερδεφτει... :)
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #421 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 22:41 »
 :bye: Καλησπερα το ονομα μου ειναι Ρεα
Ειμαι 30 και καπνιζω αρκετα χρονια σετικα βαριές μάρκες
τα τελευταια χρονια καπνιζω Davidoff, εδω και 2 μερες πηρα ενα ητ
ακολουθοντας τη συμβουλη του αδελφου μου ο οποιος ατμιζει 7 μηνες τωρα.
αγορασα λοιπον το ICE.
Δεν εχω ιδεα ακομα  :dontknow: , ψαχνω να μαθω τι και πως, καπως ετσι βρηκα και το φορουμ
και μπορω να πω οτι αρχίζω να καταλαβαινω (λέμε τωρα) κάποια πραματα  ??? .

Αποσυνδεδεμένος tsarli

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #422 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 09:41 »
Καλημερα σε ολους.Λεγομαι Μαρια και ειμαι 30 ετων.
Καπνιζω απο τα 15 περιπου 1 πακετο την ημερα.Πριν απο λιγες μερες δοκιμασα η.τ. απο μια φιλη πρωην φανατικη καπνιστρια και πλεον φανατικη ατμιστρια.Ενω στην αρχη γελαγα μολις δοκιμασα επαθα πλακα.Δεν περιμενα οτι θα ηταν πραγματικα τοσο κοντα στο καπνισμα.Περιμενω λοιπον απο μερα σε μερα να ερθει και ο πρωτος"εξοπλισμος" που παρηγγειλα (t ego janty).Mαζι με μενα μπαινουν στο club και ο αντρας μου και η μητερα μου (φανατικοι καπνιστες επεισης).
Θελω να πιστευω οτι θα στραφουμε αποκλειστικα στο ατμισμα.Οι λογοι ειναι νομιζω κοινοι για τους περισσοτερους οικονομικοι και υγειας.
Χαρηκα που μετα απο ψαξιμο βρηκα το forum γιατι ειναι πραγματικα πολυ κατατοπιστικο.
Μολις παραλαω θα γραψω εντυπωσεις.Μεχρι τοτε καλα ατμισματα στους υπολοιπους  :)

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #423 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 13:52 »
Καλησπερα και καλως σας βρηκα  :D

Με λενε Δημητρη, ειμαι 34+ και 15 χρονια καπνιστης.

Μεχρι πριν 1 εβδομαδα καπνιζα Χολμπορν κιτρινο (13 χρονια)

Τωρα ατμιζω  :)

Ομολογω οτι το εκανα λογω τσεπης και οχι υγειας.

Γενικα μου αρεσει το καπνισμα αλλα μου κοστιζε πολλα και ειχα ξεφυγει λιγο σε ποσοτητα. 40 στριφτα την μερα.

Ακομα νιωθω πολυ αβολα με το ητ ακομα και στην παρέα, εστω και με το μινι αντ μορ.

Σας βρηκα απο google.

Χομπι: ΑΕΚ, Ψαρεμα, Rock μουσική, Cult ταινιες

Αποσυνδεδεμένος stargazer

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #424 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 15:23 »
Χαιρετώ τους ατμίζοντες, τους μελλοντικούς ατμίζοντες αλλά και όλους όσους θα αφήσουν και το άτμισμα και το κάπνισμα :D
Κώστας από χανιά κρήτης 32 ετών...
Καπνίζω και δυστυχώς απολαμβάνω van nelle 25αρη απο το 2002(παρέα με rizla πορτοκαλί-λευκό-rizla πράσινο φιλτράκι&swan Κόκκινο τελευταία), ενώ απο τα 15 μου κάπνιζα camel μαλακό...
Ελπίζω να το αφήσω πίσω μου και να γίνω ατμιστής!
Καλώς σας βρήκα :)

Αποσυνδεδεμένος masteras

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #425 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 19:10 »
Καλησπέρα σε ολους.
Μολις γραφτηκα στο Forum  αν και σας παρακολουθουσα καιρο γιατι ηθελα να μαθω σχετικα με το η.τ
Σας ευχαριστω ολους για τις αποψεις σας καθως με βοηθησατε εδω και 3 ημερες να απεξαρτηθω επιτελους απο το κ.τ(οπως το λετε και εσεις) κατι που δεν το ειχα καν διανοηθει οτι θα μπορουσα να κανω μιας και ημουν μανιωδης καπνιστης.
Υστερα απο σκεψη και αφου ειδα τις γνωμες ολων των μελων αποφασισα να αγορασω το nobacco hybrid 1100mah και εδω και 3 ημερες ατμιζω σαν μπουρουχα.....

Αποσυνδεδεμένος skyman4

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #426 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 19:52 »
Καλησπέρα φίλοι και από μένα. Νίκος εδώ , 41χρ. παντρεμένος, μένω Καλλιθέα. Είμαι Στρατιωτικός (Επισμηναγός ιπτάμενος), άκαπνος απο τις 11/8/11. Χαιρετισμούς σε όλους !!!

Αποσυνδεδεμένος joy

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #427 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 17:29 »
Γειά σας, με λένε Τζωρτζίνα και ξεκίνησα να ατμίζω το Σάββατο! Με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα πως το απολαμβάνω πολύ!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2011, 19:33 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος paitos

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #428 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 18:33 »
Καλησπερα!
 Παναγιωτης απο Χανια
Στα 35 με τα τελευταια 17 κπανισμενα  ;D
Μερες τωρα ψαχνομαι και συζηταω για τα ΗΤ και σημερα ηρθαν στα χερια μου 2 κουτακια δωρα απο φιλους
Το ενα ειναι ενα Nobaco  Hybrid χωρις κουμπι (να υποθεσω οτι ειναι παλιο μοντελο?)
Και το αλλο κουτι γραφει e-smoke απ εξω και τα τσιγαρα μοιαζουν με τα κανονικα (cartomizer  τα λενε αν δεν κανω λαθος)  ΑΛΛΑ οι οδηγιες μεσα γραφουν οτι ξαναγεμιζουν και δεν πετας τα "φιλτρακια"

Ξερω οτι εδω δεν  απανταμε οποτε παω να ψαξω κι αλλο μεσα στις απειρες  :respect: πληροφοριες που εχετε εδω μπας και βγαλω ακρη  :wall:

Καλως με βρηκατε  :-[

Αποσυνδεδεμένος jp13

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #429 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 18:39 »
Γεια σας παιδια με λενε Γιαννη και ειμαι 32 ετων , ατμιζω 3 μηνες και δεν θελω να ξανακαπισο, αρχησα με  ΕGO-T OVALE.... :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος JEFFakhs

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • ....στάαααλα...... στάααλλλαααα!!! .....drip trip!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #430 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 18:54 »
Καλησπέρα συνατμιστές και συνατμίστριες!

Καπνιστής απο τα 17.......ατμιστής στα 35 παρά.......!!!

..............αϊντε και καλά μας συνατμίσματα!!! 8) 8) 8)

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #431 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 19:00 »
Γεια σας παιδες,ονομα Ακης,37 ετων  καπνιστης απο τα 17 ,ψαχνοντας απο περιεργεια για το ηλεκτρονικο τσιγαρο επεσα πανω σας!!Μακαρι να με πεισετε(βοηθησετε) μπας και το πεταξω το ρημαδι!!! :angry_red: :angry_red: :angry_red:

Αποσυνδεδεμένος sponch

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #432 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 23:07 »
Γειά σε όλους, με λένε Χρήστο, 44 ετών από Αθήνα. Σας βρήκα ψάχνοντας στο ιντερνετ πληροφορίες για το ΗΤ και με χαρά μου κατατοπίζομαι πλήρως.
Το γ@#ώτο είναι ότι τώρα που το έχω αποφασίσει δεν υπάρχουν πουθενά στην αγορά τα ego-t λόγω απεργίας των τελωνιακών. (τόσο καλά είναι που εξαφανίστηκαν?)
Σε αναμονή λοιπόν και αφού ατμίσω θα σας πω και τις εντυπώσεις μου.

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #433 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 01:42 »
Καλησπέρα σε όλους, με λένε Γιάννη και είμαι 25 χρονών, καπνιστής από τα 17. Σας βρήκα ψάχνωντας στο νετ σχετικά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο μιας και θέλω να ξεκινήσω το άτμισμα. ελπίζω στην βοήθειά σας.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #434 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 09:32 »
Γεια χαρά σε όλους!

Καπνιστής από τα 17 μου, με τα τελευταία 6 χρόνια Golden Virginia με Rizla γλυκόριζα δαγκωτό,
αποφάσισα ομόφωνα να ξεκινήσω το η.τ.

Για να δούμε τί θα δούμε...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6211 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117239 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508478 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569403 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763388 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog