vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

294 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, bloodlessz, dimitrisd, karmakoma, Kouros17, camber

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2760 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 16:52 »
Καλησπέρα σας και καλή Χρονιά με Υγεία. :)
Μέ λένε Δημήτρη και ειμαι απο την Χαλκίδα.
Ατμίζω 2 μήνες και ευτυχος απο το νετ έμαθα αρκετα πράματα για το ΗΤ.
έχω 2  ατμοποιητες ASPIRE NAUTILUS MINI BVC ~ Eleaf MELO με ELEAF 40W TC.



Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2761 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 12:26 »
καλημερα   και καλή Χρονιά 
Μέ λένε αντωνη  και ειμαι απο την ευβοια
Ατμίζω μονο  ευτηχως εδω  και  3χρονια  και εχω μαθει πολλα  απο το ekap  για το ΗΤ.

Να είστε καλά

Αποσυνδεδεμένος Gpxorxe

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2762 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 12:53 »
Καλημερα,καλη Κυριακη και καλη χρονια. :bye:
Γιωργος το ονομα μου και ατμιζω εδω και δυο μηνες. :)
Αρχισα με ενα απλο πακετο και τωρα παιζω με επισκευασιμους ατμοποιητες αλλα και δικα μου υγρα.
Αυτη την περιοδο ο συνδιασμος μου ειναι evic-vtc mini με expromizer v2.
Φανταστικα προιοντα και τα δυο!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος mples

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2763 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 14:12 »
γεια χαρα και απο εμενα ειμαι ο χρηστος 46 χρονων  ατμιζω 15 μερες  με ενα e grip vt ειμαι σε φαση δοκιμάζω υγρα χτες εβαλα ενα με γευση τζιν απαισιο παιδια  :( 

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2764 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 19:27 »
Καλησπέρα είμαι ο Νίκος και είμαι 2-3 χρόνια ατμιστής, άργησα λίγο αλλά γράφτηκα!

Αποσυνδεδεμένος tdlo2000

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2765 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 19:52 »
Καλησπερα κ απο εμενα, με λενε Τασο 46 ετων. Μετα απο 30 χρονια Marlboro ατμιζω τωρα 15 μηνες 3-4 ml την ημερα max vg 6αρα. Ολες μου οι γνώσεις προέρχονται απο το e-cap! Εχουν περασει αρκετα μηχανακια απο τα χερια μου οπως κ υγρα. Λογω χρονου εχω καταληξει αυτη τη στιγμη. με vtc mini + nautilus mini,  επισης αναμένεται ενα provari radius + kabuki tank για να τελειώνω! Καλη χρονια σε ολους ευχομαι, με υγεια.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2766 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 01:06 »
Καλή Χρονιά σε όλους,

Νίκο με λένε, μένω σύνορα Κορυδαλλού - Νίκαιας και είμαι νέος ατμιστής.
Μετά απο 41 χρόνια καπνίσματος ευελπιστώ να μην ξαναπιάσω τσιγάρο στο χέρι μου.
Βρίσκομαι σε καλό δρόμο εδώ και περίπου 2 μήνες που ξεκίνησα και πραγματικά
έχω να πώ ότι έχω βοηθηθεί τα μέγιστα απο τις πληροφορίες που παραθέτουν
τα μέλη του e-kap. Αξιέπαινα όλα τα παιδιά για τον χρόνο που διαθέτουν να μοιραστούν
τις εμπειρίες τους και τις γνώσεις τους σχετικά με το άτμισμα.
Η βοήθεια είναι τεράστια για νέους ατμιστές και με την σειρά μου ευχαριστώ κι εγώ.
 

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2767 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 16:47 »
Καλησπερα σε ολους


Ειμαι ο Μιχαλης, 33 χρονων και ειμαι και εγω νεος ατμιστης (περιπου μηνα). 
Ξεκινησα με ενα Kanger Aerotank Mini και μια Spinner V2. Γρηγορα πηρα ενα KBOX της Kanger με μια Samsung 25r, γιατι αφενος κουραστικα φορτισε την μπαταρια, αλλαξε την, ξαναφορτισε την και αφετερου γιατι η μπαταρια δεν ειχε αυτο το κατι που θα με εκανε να κοψω το τσιγαρο. Πλεον - μετα απο 17 χρονια Holborn, 20 με 30 τσιγαρα την ημερα - εχω να καπνισω 2 βδομαδες. Ατμιζω περιπου 3μλ την μερα στα 8 watt με αντισταση 1.5 και υγρο Innovation Arabic tobbaco στα 12 mg. Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Αρχισα να ψαχνω μεγαλυτερο ατμοποιητη γιατι ειναι κουραστικος ο μικρος (3 - 4 φορες γεμισμα την μερα) και λιγο απο δω λιγο απο κει αποφασισα να παω σε επισκευασιμο.


Προχτες πηρα ενα κ.τ και το αναψα για να δω τελικα τι γινετε. Μου λειπει δεν μου λειπει, το θελω ακομα δεν το θελω.
Εκανα μια τζουρα και το εσβησα. 

Αποσυνδεδεμένος Psycho

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2768 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 20:55 »
Καλησπέρα σε όλους,


Είμαι ο Κωνσταντίνος, 25 χρονών και πρόσφατα άρχισα το άτμισμα.
Κάπνιζα περιστασιακά απο τα 16 και συστηματικά απο τα 18, με πακέτο.
Μία περίοδο έκανα 2 πακέτα τη μέρα και τώρα προς το τέλος πριν το κόψω, 10-15 τσιγάρα τη μέρα.
Άρχισα το άτμισμα αγοράζοντας ένα eCig Ego-W F1 χωρίς να το ψάξω και μέσα σε 10 μέρες άλλαξα ατμοποιητή
γιατί δεν τον άντεχα.
Όντας από τους τυχερούς, μου έκαναν δώρο χριστουγέννων ένα η.τ. , το Joyetech eVic vtc TRON S και βρήκα την "υγειά" μου.
Το απολαμβάνω κάθε στιγμή που περνάει όλο και πιο πολύ.
Αυτά τα ολίγα από μενα, έχωντας κόψει το κάπνισμα για 1 μήνα και κάτι.
Ελπίζω να συνεχίσω.
 

Αποσυνδεδεμένος panosmgr

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2769 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 21:12 »
Χαιρετω κι εγω την εδω παρεα.

Ειμαι ο Πανος, 43 ετων και μενω Πειραια.

Καπνιστης απο τα 25 μου. Ολες τις μαρκες και με σκαμπανεβασματα στη συχνοτητα.
1η δοκιμη με ΗΤ πριν απο 6-7 χρονια ... παταγωδης αποτυχια.
Για περιπου 3-4 χρονια (και μεχρι πριν απο κανα 2) καπνιστης πιπας. Τα 2 τελευταια παλι ΚΤ.
Πριν απο κανα μηνα -με παροτρυνση φιλου- ξαναεψαξα το θεμα ΗΤ. Κι αφου βεβαιωθηκα οτι εχουν γινει τεραστια αλματα ως προς την εξελιξη των ΗΤ, ειμαι πια με αυτο.
Οχι, το τσιγαρο δε μου λειπει. Γνωριζοντας την καπνιστικη προ-ιστορια μου ειμαι σιγουρος πια γι αυτο.
Ξεκινησα με δανεικο istick mini και nautilus και πολυ γρηγορα, με τη βοηθεια του Kosta44 αλλα και με πολυ μελετη του φορουμ περιμενω εντος των ημερων νεο mod και επισκευασιμο ατμο και συρματα και ολα τα υπολοιπα για αν το φτασω οπου του εχουν φτασει το θεμα οι παλιοτεροι-εμπειροτεροι εδω μεσα (τους οποιους και ζηλευεω  ;D )

Αποσυνδεδεμένος tiamat

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όλα είναι ατμός.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2770 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:44 »
Καλησπέρα! Εδώ Αμαλία ετών 50 (δύσκολα λέγεται αυτό, να εκτιμηθεί παρακαλώ η υπέρβαση), ζω και βασιλεύω στην Εύβοια.
Φρεσκαδούρα του ατμίσματος ( ένας μόλις μήνας) και ήδη φανατική, μετά από 30 χρόνια συνεχούς κατάθεσης χρημάτων στα περίπτερα και λίγο πριν καταθέσω και τους πνεύμονές μου στην επιστήμη προς γνώσιν των σπουδαστών για την κατάντια που μπορεί να φτάσει ο άνθρωπος. Το μότο μου ήταν ότι ο δρόμος για την καρδιά πρέπει να είναι ασφαλτοστρωμένος. Σχεδόν το κατάφερα....
Βρέθηκα εδώ ύστερα από αναζήτηση λύσης για την διακοπή της καταραμένης εξάρτησης, ύστερα από την τρομάρα που πήρα εξαιτίας του γαϊδουρόβηχα που μου στερούσε ακόμα και το γέλιο μου (κατέληγε πάντα σε πνίξιμο. Δράμα).
Να είσαστε καλά βρε παιδιά, από σας μαθαίνω πολλά πράγματα.
Πάντως αυτό το διαολοτσιγάρο, δε θέλω να το ξαναπιάσω στα χέρια μου.

Αποσυνδεδεμένος Drogi

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2771 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 21:38 »

Καλησπέρα και από μένα στην ομάδα.Με λένε Γκλόρια και ειμαι 22 χρονων.
Καπνιζω 6 χρονια, τα τελευταία εφτασα να κανω 2μιση πακέτα την ημέρα.Ετσι αλλαξα σε καπνο οπου καπνιζα περιπου 20 τσιγγαρα μια μεση μερα, και πολυ παραπανω απο 20 μια ''καλη'' μερα.Ειχα πολυ βηχα εδω και ενα χρονο(οπως γραφτηκε και παραπανω πας να γελασεις και βηχεις) και επεισης τελευταια παρουσιαστηκε και ενα μικρο ασθμα.ελπιζω τωρα να αλλαξουν ολα προς το καλυτερο!!
Οι γονεις μου παλιοτερα εκαναν η.τ αλλα εγω ορκιζομουν πως αυτο δεν κανει για μενα, και δεν θα μπορεσω ποτε να το συνηθισω, και δεν μαρεσει και και και..
ΩΣΠΟΥ προχθες το πηρα αποφαση και πηρα το δικο μου..NOBACCO Easy μιας και ειμαι αφραγκη, με λαδι μετρια νικοτινη(1,2) classic Pothos (οτι πιο ''βαρυ'' ειχαν μου ειπαν, και μαλιστα το αγορι μου με κοροιδεψε οτι ατμιζω τασακι και παπουτσι, εμενα προσωπικά μου φαινεται μια χαρα).Εχω να καπνισω περιπου 36 ωρες αν και να πω την αληθεια δεν εχω αυταπάτες, ξερω πως θα το ξανακανω σε μικρο βαθμο βεβαια καποια ''καλη'' μερα οπως εγραψα και πιο πανω.Για αρχη μου αρκει παντως που το μειωσα κατα πολυ και συνεχιζουμε  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2016, 21:54 από Drogi »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2772 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 17:11 »
Καλησπερα σε ολους...
Ονομαζομαι Χρηστος Θανος και ειμαι καλα..! (επιτελους - 8 μηνες μακρια απ το κ.τ.)
Ετων 32,παντρεμενος,με 2 πιτσιρικια...
Εργαζομαι ως bartender σε πολυσυχναστο ξενοδοχειο-καζινο της Αθηνας και πιστεψτε με εχω φαει (κ τρωω) πολυ καπνο σε καθημερινη βαση..!
Η καταγωγη μου ειναι απο τη Πρεβεζα,γεννημενος και διαμενων ομως στη πρωτευουσα..
Η πρωτη μου επαφη με το ηλεκτρονικο ηταν πριν 4-5 χρονια,με μπαταρια τυπου e go μαζι με τον αντιστοιχο ατμο...Τα καταφερα για 2 μηνες περιπου,μεχρι που συνειδητοποιησα οτι χρειαζομαι περισσοτερα χρηματα για χαρτικα παρα για υγρα 😮😃..!
Ευτυχως ολο αυτο ειναι πλεον αναμνηση.
Το forum το ανακαλυψα ψαχνωντας για μια συσκευη που θα ικανοποιει τις αναγκες μου ατμιστικα και ευτυχως που υπαρχουν (υπαρχετε) ανθρωποι (ολοι οσοι γραφουν εδω) που μπορουν και θελουν να βοηθησουν..!
Συγχαρητηρια για την προσπαθεια και ευχαριστω για οσα καταφερα να εκμαιευσω μεσα απο τις εκαντονταδες σελιδες του forum...Ελπιζω μελλοντικα να μπορεσω να βοηθησω κι εγω με τη σειρα μου..!

Αποσυνδεδεμένος rasta

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2773 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 00:00 »
Καλώς ήρθα και καλώς σας βρήκα !!
Με λένε Βασίλη και είμαι καλά  ;D

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2774 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 04:38 »
Γεια κ απο μενα...  :bye: Ειμαι η Αλεξανδρα καινουργια στο e καπνισμα ξεκινησα παραμονη πρωτοχρονιας. Καπνιζα 1με 1μιση πακετο την ημερα για χροοοονια κ εδω και καιρο ειχα σιχαθει. πηρα την αποφαση να το γυρισω στο η.τ. αφου μαζεψα καποιες πληροφοριες και απο την πρωτη μερα ολα πηγαιναν απροσμενα καλά. αρχισα να παρακολουθω το φορουμ σας, να δοκιμαζω γευσεις...μεχρι και λιστα, ολοκληρη σελιδα μπρος-πισω εκανα με τα επομενα liquids που θα δοκιμασω... Μεχρι που δυο μερες πριν το η.τ. με "αφησε" μετα απο γεναια πτωση.  :wall: Αντεξα 2 ωρες και μετα πακετο... αηδια. μεγαλη. φυσικα μολις μπορεσω θα παρω το επομενο e cig μου. αυτα απο δω γιατι με βλεπω οφ τοπικ απ τη φλυαρια μου.  :-[

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206624 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541743 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31168 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597403 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11611 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193187 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1380 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1372 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios