vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

169 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, seniorize, bloodlessz, trabaman, mathimatikos1966

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος manargko

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Ελπίζω να τα καταφέρω...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2730 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 11:14 »
Καλησπέρα, με λένε Μάνο και είμαι από Θεσσαλονίκη. Άρχισα το η.τ. στις 25 Νοεμβρίου 2015. Από τότε τελείωσε για μένα και η απόλαυση του κ.τ. το οποίο κάπνιζα ασταμάτητα για 45 χρόνια. Είμαι πιά 64 χρονών και σκέφτομαι να απαλλαγώ οριστικά από αυτό, χωρίς όμως να στερηθώ προς το παρόν την απόλαυση με τον καφέ, μετά το φαγητό κλπ. Μέχρι στιγμής τα καταφέρνω (εδω και 20 μέρες) και δεν μου λείπει, γιατί απολαμβάνω το η.τ. Άρχισα με το σετ Joyetech eGo One Mega και πρίν μερικές μέρες απέκτησα και τον Joyetech Evic VTC mini και η απόλαυση εκτοξεύτηκε με αντιστάσεις Ni και Ti. Από υγρά ψάχνομαι ακόμη σε έτοιμα υγρά 6 - 9 mg νικοτίνης, αφού ξεκίνησα με 12 mg, που μου φάνηκαν πολύ δυνατά και μου έφεραν τρέμουλο στα χέρια (καθότι είμαι και παππούς). Ο αντικειμενικός μου σκοπός είναι να μηδενίσω τελείως την νικοτίνη και μετά από ένα μικρό διάστημα να απαλλαγώ και από το η.τ. Διάβασα με ενδιαφέρον όσα γράφονται σε αυτό το φόρουμ και διαπίστωσα πόσο λίγα ήξερα για το η.τ. Δεν αισθάνομαι οτι μορφώθηκα, ίσα - ίσα αισθάνομαι "τρικυμία εν κρανίω"... Σιγά σιγά όμως. Εδώ έμαθα ιστιοπλοϊα στα 62 μου, με το η.τ. δεν θα τα καταφέρω; :yes: :nope: :respect:

Αποσυνδεδεμένος CaptainNemo

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2731 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 00:51 »
Γειά...
Είμαι 46ετών και έχω σταματήσει το κάπνισμα μετά από 30 χρόνια, τις τελευταίες 46 μέρες.
[/size](Από 1η Νοεμβρίου).
[/size]Είχα κάνει άλλη μια απόπειρα για στροφή στο η.τ το 2012 με ένα eGo-T αλλά η απόπειρα είχε διάρκεια μόνο 2 ημερών....
[/size]Γενικά, δεν είχα κάνει ποτέ προσπάθεια να το κόψω ούτε και είχα σκοπό να το κάνω άμεσα.
[/size]Πείστηκα να ξαναδοκιμάσω πρόσφατα το η.τ, περισσότερο για να διαπιστώσω την βελτίωση που περίμενα να έχει λόγω
[/size]της φυσιολογικής τεχνολογικής εξέλιξης που έρχεται με τον χρόνο, και αυτό ήταν...
[/size]Τώρα, από την 1η Νοεμβρίου δεν έχω ξανακαπνίσει (και ούτε πρόκειται)
[/size]Μου είναι πραγματικά αδιάφορο το αν είναι περισσότερο ή λιγότερο βλαβερό από το κ.τ, νομίζω πως η συζήτηση αυτή είναι εντελώς άκυρη στην παρούσα στιγμή.
[/size]Θα χρειαστούν χρόνια για να φανούν οι πραγματικές επιπτώσεις του η.τ και να μπορέσει να γίνει κανονική σύγκριση με τις ήδη γνωστές, καταστρεπτικές επιπτώσεις του κ.τ
[/size]Μου αρκεί πως η ποιότητα ζωής μου έχει ήδη βελτιωθεί, η ατμόσφαιρα στο σπίτι είναι σίγουρα πιο ευχάριστη, ενώ και οι γύρω μου αισθάνονται ανακουφισμένοι που δεν
[/size]είναι αναγκασμένοι να υπομένουν την καπνιά και την μπόχα του κ.τ. Η οικονομία από την άλλη, είναι ένα εντελώς υποκειμενικό θέμα,
[/size]καθώς υπάρχουν πανάκριβα υγρά και συσκευές και άπειρα αξεσουάρ τα οποία μπορούν να γίνουν εύκολα ένα τριπάκι το οποίο μπορεί να σου αδειάζει
[/size]την τσέπη σε μόνιμη βάση αν δεν προσέξεις...
[/size]Όπως όλα τα πράγματα, ΚΑΙ το άτμισμα, θέλει μέτρο και λογική.
[/size]Έχω διαβάσει πάρα πολλές δημοσιεύσεις σε αυτό το φόρουμ οι οποίες με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ σε αυτό το ξεκίνημα της γνωριμίας μου με το η.τ,
[/size]και αυτός ήταν ο μόνος λόγος για τον οποίο αποφάσισα να γραφτώ και γω, παρόλο που σε γενικές γραμμές δεν είμαι φίλος των δημοσιεύσεων και των social media.
[/size]Περισσότερο είμαι πνεύμα αντιλογίας και αμφισβήτησης, και σχεδόν ποτέ δεν αποδέχομαι κάτι χωρίς να μπορεί να υποστηριχθεί με σοβαρά, τεκμηριωμένα επιχειρήματα,
[/size]οπότε οι συζητήσεις μας - αν προκύψουν - θα έχουν πλάκα...
[/size]Αυτά είναι κάποια πράγματα σχετικά με μένα, που δίνουν και κάποιο στίγμα για το τι μπορεί να περιμένει κανείς.
[/size]Ευχαριστώ το φόρουμ και όλους τους χρήστες για την μέχρι τώρα βοήθεια.
[/size]




Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2732 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 15:52 »
Καλησπέρα και από εμένα,


 Πριν από 5 χρόνια περίπου είχα δοκιμάσει η.τ αλλά η αίσθηση δεν ικανοποιούσε(εμφάνιση σαν τσιγάρο με το led μπροστά..)
 Καπνίζω 10 χρόνια κ.τ και τον τελευταίο χρόνο προετοίμαζα το μυαλό μου για την διακοπή του.
 Πήρα ένα vtc-mini από Ελλάδα και εδώ και 20 περίπου μέρες δεν έχω κάνει κ.τ.
 Τελείως διαφορετική εμπειρία(έχουν εξελιχθεί πάρα πολύ τα η.τ, με άπειρες επιλογές) που με ικανοποιεί πλήρως μέχρι στιγμής.
 Στόχος είναι να το κόψω και το η.τ κάποια στιγμή, αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω αρχίσει να το βλέπω σαν χόμπι και έχω ενθουσιαστεί
 με το τι μπορώ να δοκιμάσω.


Με έχει βοηθήσει απίστευτα το forum για τις επιλογές εκκίνησης του η.τ, αν και κάποιες είναι προσωπικές που τις βρίσκεις στην πορεία.




Υ.Γ Παράγγειλα και δεύτερο  Mod γιατί 1=κανένα...   :bye:


Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2733 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 16:54 »
γεια σας με λενε Αντρεα ειμαι 28 χρονων καπνιζα 14 χρονια(απο μικρος κςλοπαιδακι χεχεχεεχ :P ) και εδω και 8 μερες εχω σταματησει το κ.τ και το εχω γυρισει στο ηλεκτρονικο.μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος και αυριο περιμενω το νεο μου σταρτερ κιτ ijust 2 της eleaf. διαβαζω καθημερινα το φορουμ καθως ειναι μια datbase πληροφοριων τοσο για τον αρχαριο οπως εγω οσο και για τον προχωρημενο.Γενικα μου αρεσει να φτιαχνω και πιανουν τα χερια μου απο οτι μου λενε οποτε σε λιγο καιρο θα ασχοληθω και με τις αντιστασεις αφου κινησε το ενδιαφερον τοσο της κατασκευαστικης διαδικασιας αλαλ και του αποτελεσματος.αλλα εχουμε καιρο ακομα,πωτα να σιγγουρεψουμε οτι κοψαμε το καπνισμα.

Υ.Γ πιο παλια ειχα κοψει το τσιγαρο για 9 μηνες.χωρις υποκαταστατα χωρις τιποτα απλα τελειωσε ο καπνος το βραδυ και δεν βαριομουν να παω να αγορασω..εε ξαναπηγα μετα απο 9 μηνες απλα αυτο που θελω να πω ειναι πως δεν εχει συγκριση απο το κοβω τελειως η κανω ηλεκτρονικο . σαν μελοντικο στοχο εχω να κοψω και το ηλεκτρονικο διοτι εκει θεωρω για τα δεδομενα μου θα δω 100 % επιτυχια.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2734 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 20:41 »
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ.Ονομάζομαι Κώστας 43 χρονών μένω στην Αθήνα και έχω βιβλιοπωλείο.Πολύ φρέσκος και εγώ στο η.τ μετά από 25 χρόνια κ.τ.Η εμπειρία είναι συγκλονιστική.Αναπνέω ήδη καλύτερα,δεν βήχω το βράδυ,δεν βρωμάω τσιγαρίλα,τα παιδιά μου μου λένε μπαμπά δεν βρωμάς(μεγάλη υπόθεση).Το φόρουμ μας βοηθάει πάρα πολύ σε απορίες και ερωτήσεις που έχουμε και εύχομαι να υπάρχει για πάρα μα πάρα πολλά χρόνια και να μεγαλώνει από κόσμο.Καλές γιορτές σε όλους vape on and keep calm
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2015, 20:52 από alldaynews »

Αποσυνδεδεμένος Ayreen

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2735 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 01:40 »
Καλησπέρα σας και από εμένα! Κάνω ηλεκτρονικό εδώ και μερικούς μήνες. Από τον Αύγουστο. Κάπνιζα τα τελευταία 6 χρόνια, αλλά όχι πολύ. Το πολύ 4-5 τσιγάρα την ημέρα. Υπήρχαν και ημέρες που δεν έκανα καθόλου. Το ηλεκτρονικό το ξεκίνησα από δανεικό το οποίο έγινε μόνιμο!

Τώρα βρίσκομαι στην κατάσταση του, κάνω ηλεκτρονικό πολύ λιγότερο από πριν και πιστεύω μπορώ να το σταματήσω όποτε θέλω, μιας και έχω πιάσει τον εαυτό μου να μην κάνω καθόλου και για περιόδους 1 εβδομάδας! Εννοείται πως δεν κάνω ούτε κανονικό τσιγάρο πλέον. Πιο πολύ για την γεύση πλέον και όταν βγαίνω για φαΐ ή καφέ συνήθως.

Οπότε μπορώ να πω ότι το ηλεκτρονικό με βοήθησε να κόψω μία πολύ κακιά συνήθεια και να προχωρήσω προς ένα μέλλον που θα αναπνέω μόνο καυσαέριο! Χεχε.

Στο φόρουμ μπαίνω και χαζεύω πιο πολύ για τις γεύσεις και για να βλέπω γενικά τι κυκλοφορεί από ηλεκτρονικά τσιγάρα, μήπως βγει κάτι που με ενθουσιάσει. Μπορεί να μην κάνω πολύ, αλλά θέλω να έχω κάτι ποιοτικό πάντα, γιατί αυτό πιστεύω είναι πως βοηθάει πιο πολύ. Παλιά που είχα δοκιμάσει πάλι ηλεκτρονικό, δεν τα είχα καταφέρει, λόγω κακής εμπειρίας. Πλέον όμως το απολαμβάνω πάρα πολύ!

Αυτά τα λίγα για μένα! :)

Αποσυνδεδεμένος Peny

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2736 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 21:26 »
Καλησπέρα και απο μένα. Είμαι η Πέννυ 45 ετών απο Αθήνα, και η δική μου ιστορία με το η.τ, ξεκινάει απο το 2010. Το πρώτο μου η.τ ήταν ένα vog που καθόλου δεν μου έφτανε, και έτσι γρήγορα γρήγορα γύρισα στο κ.τ.
Τον Απρίλη που μας πέρασε, ο άντρας μου έπαθε οξύ έμφραγμα μυοκαρδίου, οπότε όταν γύρισε σπίτι σταμάτησα να καπνίζω. Προσωρινό μέτρο φυσικά μιας και στις διακοπές το ξαναξεκίνησα. Γυρίζοντας απο τις διακοπές μας, η διακοπή του τσιγάρου έγινε ο μεγάλος μου εφιάλτης, μιας και έκανα προσπάθειες να το κόψω χωρίς επιτυχία. Και κάπου εκεί πάνω στον πανικό οτι ο χειμώνας είναι εδώ και πια δεν θα μπορώ να καπνίζω μέσα στο σπίτι, θυμήθηκα το παλιό μου η.τ.
 Ανανέωσα τον παλιό μου εξοπλισμό με μπαταρία που με καλύπτει και όλα τα σχετικά, και εδώ και ένα μήνα έχω κόψει εντελώς το κ.τ
Γιο να λέω και την αλήθεια, προσπάθησα 2 φορές να καπνίσω αλλά με αηδίασε φοβερα. Το κορυφαίο με αυτό, δεν είναι πως εγώ δεν μπορώ να καπνίσω πια, αλλά πως οι δικοί μου βλέποντας εμένα την τζιμινιέρα να μη μπορώ να κάνω δυο τζούρες τσιγάρο, πίστεψαν πως το η.τ κάνει δουλειά και τους έχω βάλει στην πρίζα.

Τις τελευταίες μέρες μάλιστα, προσπαθώ να μειώσω και την λήψη νικοτίτης, ατμίζοντας την περισσότερη ώρα μηδενικό υγρό, κάτι που σε εμένα τουλάχιστον δουλεύει. Με κοροιδεύω και το ξέρω, μα το απολαμβάνω και αυτό φτάνει

Αποσυνδεδεμένος dalai

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2737 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 22:06 »
Καλησπερα και απο μενα.
Ειμαι ο νικος 38 χρονων,ηλεκτρονικος, χρονια καπνιστης και πολυ πετυχημενος στην διακοπη καπνισματος! Το εχω κανει πανω απο 15 φορες! Φυσικα ολες με απολυτη αποτυχια!Εκτος απο την τελαιυταια...
Το η.τ. το γνωρισα λογω ειδικοτητας πριν μια 6ετια οταν ενας καλος φιλος ,επαγκελματιας στο η.τ., μου εφερνε μοντακια για επισκευη .Εκεινο το καιρο πραγματικα πιστευα οτι το θεμα θα αποτυχει.Με μια μπαταριουλα 400mAΗ και 1Α max  πως θα μπορουσε να ανταγωνιστει τον πυκνο καπνο του κ.τ. ?
Δεν ημουν ομως ποτε καλος στο μαρκετινκ ,γιατι τελικα καταφεραν και περασαν στον κοσμο την εικονα των μεγαλων mod, που αν και ακομψα (να μην συναδουν καθολου προς το κ.τ.) τελικα εδραιωθηκαν στην αγορα.
Τωρα μετα απο αρκετα χρονια που αφησα τον εαυτο μου σε δευτερη μοιρα λογω οικογενειας ,αποφασισα να αλλαξω. Αρχισα γυμναστικη, ποιοτικοτερη διατροφη ,και καπου εκει αποφασισα οτι πρεπει να ληξω και το θεμα του καπνισματος.
1,5 μηνα ατμιστης ειδα εκπληκτικη διαφορα στο σωμα μου και στη διαθεση . Ο ρυθμος απωλειας βαρους εχει αυξηθει αφου απο 2 χιλιομετρα με το ζορι τωρα τρεχω καθημερινα 5 χιλιομετρα , ο υπνος εγινε πιο γλυκος, τα ποτακια πιο αρωματικα ,ατμιζω εντος σπιτιου (γλυτωνω πολυ κρυο) ,και η ασχολια μου με αντιστασεις ,μοντακια και πολυμετρα ηταν παντα του ειδους μου!

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2738 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 22:43 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.

Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.


Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.


Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.


Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:


http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html


Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος kostas64

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2739 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 16:30 »
Καλησπέρα oνομάζομαι Κώστας νέος στο άθλημα του η.τ χρόνια κάπνιζα καπνοσύριγγα ( πίπα ) εδώ και μια έβδομα ξεκίνησα το η.τ μετά από ενθαρρύσει συναδέλφου έχω πάρει ένα απλό η.τ σαν αρχή πηρά το smok-e 1300mah

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2740 στις: Δεκεμβρίου 24, 2015, 11:33 »
Γεια και απο μένα.


Πριν 3 χρόνια έκανα μια αποτυχημένη προσπάθεια με πακετο ΕGΟ-Τ Ovale χρυσοπληρομένο .... χάλια μαύρα.


Πριν μια βδομαδα είπα να ξαναδοκιμάσω, με Aspire ET (BVC 1.8Ω) + Delirium 1300vv, και ..... ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ! Έτσι πρέπει να είναι το πακέτο κάποιου που ξεκινά Η/Τ. Αγοράστηκε για backup μια Vision Spinner II 1600vv και ένα Αspire ET-S.


Ήδη περιμένω ένα πακέτο Αspire Premium με Mini Nautilus και Aspire CF VV+ και ψάχνομαι με τις γεύσεις.


και νά'μαι, καλώς σας βρήκα.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2015, 11:40 από tzifos_f1 »

Αποσυνδεδεμένος vap_mania

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 27/12/2015 the first day of the rest of my life
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2741 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 10:48 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους τους ατμιστές και ατμίστριες του φόρουμ!!!
Λίγα λογια για μένα...ΔΕΝ είμαι ατμίστρια ακόμα αλλά περιμένω πως και πως να ανοίξουν τα μαγαζιά αύριο για να προμηθευτώ αυτό....
http://smokemarket.gr/el/eleaf-istick-10w-box-gs16s.html
Καπνίστρια για μια δεκαετία με marlboro lights 100's, διακοπή καπνίσματος για σχεδόν άλλη μία δεκαετία και μετά πάλι τσιγάρο ξανά για άλλα 4 χρόνια (όπου τα τελευταία δύο καπνίζω αποκλειστικά τσιγάρα περιεκτικότητας 0,1 νικοτίνης αλλά δυστυχώς κοντά στα δύο πακέτα την ημέρα)
Είχα ξαναεπιχειρήσει πριν 3 χρόνια να γίνω ατμίστρια αλλά δεν τα καταφερα (θεωρώ πως δεν το έψαξα καλα ώς προς την επιλογή ηλεκτρονικού τσιγάρου και με χάλασε πολύ το φαινόμενο της διαρροής, της πικρής γεύσης, και ίσως λάθος επιλογή υγρού)
Αποφασισα λοιπόν να κάνω το μεγαλύτερο δώρο στον εαυτό μου αυτά τα Χριστούγεννα!! Τώρα ως προς την επιλογή του η.τ. μπορεί να κάνω και χαζομάρα αλλά δυστυχώς τα οικονομικά μου είναι κάκιστα για την επιλογή κάτι πιο αξιόλογου (μάλλον θα ανοίξω νεό νήμα για να σιγουρευτώ ότι κάνω την σωστή επιλογή για αρχή).
Καλή μου αρχή λοιπόν από αύριο, μακάρι να ήταν και σήμερα τα καταστήματα ανοιχτά αλλά υπομονή....

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2742 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 11:37 »
Γιάννης, φανατικός καπνιστής για 30 συνεχόμενα χρόνια αλλά πλέον περήφανος αντικαπνιστής και φανατικός ατμιστής από τις αρχές του Δεκέμβρη. Όταν πρωτοεμφανίστηκαν τα egoT έκανα για κάποιους μήνες μια αποτυχημένη προσπάθεια να ξεφύγω από το κ.τ καθώς πιστεύω η τότε τεχνολογία των συσκευών ατμίσματος δεν βοηθούσε, είχα βαρεθεί να πίνω υγρά αναπλήρωσης, να φυσάω φραγμένες κεφαλές, να γεύομαι καμένο και να κυκλοφορώ μόνιμα με ένα χαρτομάντηλο στο χέρι. Τώρα όμως τα πράγματα άλλαξαν έτσι εδώ και μέρες δεν έχω αγγίξει κ.τ χάρη σε ένα μεταχειρισμένο πακέτο ατμοποιητών που αγόρασα από φίλο κι αισθάνομαι πολύ περήφανος για το κατόρθωμα μου. Ατμίζω περίπου 3-4 ml τριάρα την ημέρα κι ούτε σκέψη ή διάθεση να αγγίξω κ.τ.
Νομίζω ότι αυτή τη φορά θα τα καταφέρω καθώς είναι ενθαρυντικό που πιάνω τον εαυτό μου να αναρωτιέται γιατί τόσα χρόνια κάπνιζα.
Επίσης κάνω προσπάθεια να ψήσω την σύζυγο να δοκιμάσει το ίδιο μια κι αυτή δυστυχώς συνεχίζει με κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος krixos

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2743 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 13:07 »
Γειας και απο εμενα.Ειμαι ο Χρηστος ειμαι 45 ετων και πρωην καπνιστης για 26 ολοκληρα χρονια.Απο τις 17 Μαρτιου 2015 ειμαι ατμιστης .Τα εργαλεια και πιστοι συντροφοι μου ειναι kayfun lite ,rsst,phenomenon lite,magma clone ,erlkonigin clone,evic vt mini,i stick 40 tc,nemesis clone
Το φορουμ με βοηθησε και με βοηθαει ακομα.Εμαθα παρα πολλα απο τα παλαιοτερα μελη και σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια που δινετε σε μας τους νιουμπηδες :D
Καλα ατμισματα σε ολους μας :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2744 στις: Ιανουαρίου 01, 2016, 23:07 »
Καλησπέρα και από εμένα. Θοδωρης εδώ. Καπνιστής μόλις για ένα χρόνο. Λόγο υπερβολικού άγχους το τσιγάρο αυξήθηκε στην καθημερινότητα μου και είδα κόπωση κτλ.
Ημουν καπνιστής ένα χρόνο μόλις αλλά ήθελα να ξεφύγω από αυτό. Ένα φιλαράκι που κάνει και τον έβλεπα με βοήθησε με τα πρώτα μου βήματα και δώ και τρεις εβδομάδες ατμιζω κανονικα και με έχει κερδίσει πολύ.Προσπάθησα να κάνω ένα τσιγάρο στις δύο εβδομάδες και δεν μπόρεσα πάνω από το μισό (το έκανα καθαρά για να δω διαφορά)
Πριν 3 εβδομάδες λοιπόν μου έδωσε ένας φίλος ένα istick 40 και πηρα έναν ατμοποιητη bara και ξεκίνησα το ατμισμα. Με κέρδισε κατευθείαν και θεωρώ ότι φταιει το ότι  δεν είμαι χρόνια καπνιστής.
Καλως σας βρήκα λοιπόν και πάλι.Θοδωρής

Στάλθηκε από το XT1072 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2016, 00:34 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342535 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206666 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541812 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357989 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11632 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193210 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1385 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios