vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

170 επισκέπτες, 4 χρήστες
Antiprosopos, ΛΥΚ, Doubt, Buliwyf

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Deadlock

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2685 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 19:44 »
Γεια σε όλους!

Είμαι ο Χρήστος,28 ετών,από Κερατσίνι.
Εδώ και 1 μήνα στο άτμισμα για 2η φορά.Η πρώτη φορά,πριν 4-5 χρόνια ήταν αποτυχημένη κυρίως λόγω εκνευρισμού μου για τον ατμιστικο εξοπλισμό.
(Διαρροες,γεύση καμμένου κτλ).

Είμαι σχεδόν 10 χρόνια καπνιστής και με είχε κουράσει η κατάσταση με το τσιγάρο γενικά και είπα να δοκιμασω πάλι το ηλεκτρονικο αλλά αυτή τη φορά με μηδενική νικοτινη, από την αρχή.Παρά τις δυσκολίες νομίζω είμαι καλά πλέον με τα 0mg.

Ξεκίνησα με το Nobacco Sherlock και DIY υγρά από Atmoslab αλλά δεν με κάλυψε η συσκευη σε απόδοση και έτσι πήρα το Eleaf Istick 40w με τον Gs Air M.Μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ικανοποιημένος.Καταλαβαίνω ότι πλέον οι συσκευές είναι super και δεν υπάρχει δικαιολογία για μας τους πρωην καπνιστες να επιστρέψουμε στο τσιγάρο.

Το forum είναι ο,τι καλύτερο στο χώρο και εχω γίνει φανατικός αναγνώστης.
Γίνεται πραγματικά πολύ καλή δουλειά και είμαι ευγνώμων στην κοινότητα.
Καλή συνέχεια,καλά ατμισματα!


Αποσυνδεδεμένος Greg61

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2686 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 21:57 »
Γειά σας.
Είμαι ο Γρηγόρης.

Κάπνιζα πάνω απο 40 χρόνια, μέχρι και 10 μέρες πρίν, όταν αποφάσισα να κόψω το κ.τ. κι έτσι, στράφηκα στο η.τ.
Το πρώτο μου σέτ αποτελείται απο το Eleaf iStick 100w, το Kangertech Genitank mega και υγρό το After-8 the jack 12.
Μέχρι στιγμής, ατμίζοντας περί τα 6 ml την ημέρα, αυτό το 10ήμερο δέν έχω καπνίσει κι ελπίζω να συνεχίσω έτσι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2015, 23:45 από Greg61 »

Αποσυνδεδεμένος Vavas

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2687 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 21:29 »
Γεια σε όλους.ειμαι ο Βαγγέλης απο Θεσσαλονίκη ετών 37.η πρώτη μου απόπειρα με η.τ έγινε πριν τρία χρόνια.κρατησα ατςιγαρος για έξι μήνες αλλα δυστυχώς ξανακοιλισα στον βούρκο...εδώ  και δυο μήνες ξεκίνησα και παλι το η.τ αλλα πιο δυναμικά αρχικά με melo και I stick 50 και τώρα Ατλαντίδα 2 και I stick 100!!!αλλο πράγμα οι πνευμονικές ρε παιδιά!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2688 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 01:11 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος Mrs. Jingles

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2689 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 01:38 »
Γεια σας!
Το όνομά μου είναι Αγγέλικα, πολλά πολλά χρόνια καπνίστρια και από τον 5/2015 ατμίστρια στην 2η προσπάθειά μου, που εύχομαι να είναι και η αποφασιστική.
Ατμίζω με e go one στα 9 mg περισσότερο καπνικά και ελάχιστα γλυκά υγρά.
Έχω αρκετά να μάθω και γι' αυτό παρακολουθώ το site από καιρό.
Τα στησίματα και οι πολύπλοκοι ατμοποιητές με τρομάζουν ...ίδωμεν!
Χαίρομαι που έγινα μέλος της ατμοπαρέας...
Ευχαριστώ για την βοήθεια που έχω λάβει από τα γραπτά πολλών εδώ μέσα!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2690 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 02:10 »
Γεια σας ,
δεν θα ήθελα τόσο να παρουσιάσω τον εαυτό μου αλλά περισσότερο να ευχαριστήσω τα άτομα που συμμετέχουν στο forum. Είναι μεγάλη βοήθεια για εμάς τους καινούργιους.
Τα ξαναλέμε

Αποσυνδεδεμένος Mitsos1311

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2691 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 12:38 »
Καλώς σας βρήκα!

Με λένε Δημήτρη 34 χρονών , από Αθήνα .

Ξεκίνησα πρώτη φορά πριν 3-4 χρόνια το ηλεκτρονικό τσιγάρο , με σκοπό να κόψω το κανονικό , χάλασα περίπου 150€ σε εξοπλισμό και τελικά κατάφερα να το κόψω ... το ηλεκτρονικό :)) .

Τώρα σε μια δεύτερη προσπάθεια , ( έχω χαλάσει για την ώρα 45€ )βλέπω ότι ο εξοπλισμός έχει αναβαθμιστεί τρομερά ελπίζω να τα καταφέρω ...

Ευχαριστώ και καλά ατμίσματα να έχουμε!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΤΩ

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2692 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 11:15 »
καλημερα με λενε μαντω ειμαι καινουργιο μελος εδω πριν λιγες μερες εκανα την εργαφη μου. ειμαι 37 χρονων μενω πειραια και αυτην την εποχη δεν εργαζομαι.

Αποσυνδεδεμένος amorealex

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
    • Το blog μου για το Reef
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2693 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 09:58 »
Καλημέρα κι από μένα και καλώς σας βρίσκω.


Αλέξανδρος από Αθήνα, 15 χρόνια καπνιστής + 5 χρόνια πούρα και πουράκια. Από χθες (12/11/2015) ξεκίνησα να ατμίζω με Joyetech eVic-VTC Mini και κάποια έτοιμα υγρά.
Χαίρομαι που βρήκα το παρόν φόρουμ. Διάβασα πολλές πληροφορίες και μου λύθηκαν απορίες.


Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους βοηθάνε εμάς τους καινούργιους στο άθλημα να ξεστραβωθούμε.
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zidamas

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2694 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 18:19 »
Καλησπέρα σε όλους.Είμαι ή καλύτερα ήμουν 20 χρόνια καπνιστής και εδώ και δυο μήνες περίπου το παράτησα και αρχισα τον ατμο.Ηθελα να πω πως ηδη με έχετε βοηθησει πολύ .Ψαχνοντας στο φορουμ και διαβαζοντας εσάς  τους παλαιοτερους έχω λύσει πολλές απορίες μου χωρίς καν να μπω στη διαδικασία να στέλνω συνέχεια μυνήματα με ερωτήσεις.Σας ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος xarontas

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2695 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 11:54 »
καλησπέρα σε όλους  εδώ  στο  φόρουμ! ονομάζομαι Νικος και ειμαι απο χιο. καπνιστης εδω και 15-16 χρονια και ειμαι ενα μηνα στο η. τ.  ακομα κανω κανενα στριφτο τσιγαρο μετα το φαγητο και ενα το πρωι με τον καφε. ξεκινισα με ενα istick 30w + subtank v2 και εδω και μια εβδομάδα εχω και ενα vtc mini με άλλον  εναν subtank v2. επομενη κίνηση μου ειναι σε dripping κατάσταση  μιας και ειμαι στην αναζήτηση  γεύσεων  ακομα!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2696 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 11:59 »
Καλημέρα και απο μένα είμαι ο Κώστας Μπόλης 26 χρονών και ατμίζω κοντά στα 2,5 χρόνια και ήμουν καπνιστής κοντά στα 8 - 9
Είμαι απο Αθήνα και καταγωγή απο Άρτα... καλώς σας βρήκα λοιπόν

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2697 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 18:29 »
Καλησπέρα στο forum! Ονομάζομαι Ευριπίδης, στα 25 μου και είμαι μέλος σας από την Παρασκευή. Κάπνιζα από τα 18 σχεδόν, και μέχρι πριν ήμουν με στριφτό old holborn άσπρο και ήθελα έναν μεγάλο καπνό στις 4 μέρες περίπου. Μετά τον στρατό άρχισε να μου κουράζει το τσιγάρο και εδώ και 10 μέρες είμαι στον χώρο του ατμίσματος με ένα Ego One, αγορασμένο από alterego σαν μοντέλο Α7.
Καλώς σας βρήκα και καλή μου διαμονή!

Αποσυνδεδεμένος doomgeorge

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2698 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 21:55 »
Γειά σας με λένε γιωργο και είμαι μουσικός διαβάζω πολύ καιρό τώρα το site για ενημέρωση είχα γραφτεί πιο παλιά όταν είχα κάνει μια προσπάθεια με τα πρώτα ηλεκτρονικά τσιγάρα αλλά το παράτησα μαζί και των λογαριασμό που είχα κάνει τώρα προσπαθώ ξανά και ελπίζω να τα καταφέρω και να μείνω με το ηλεκτρονικό καλώς σας βρήκα

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2699 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 00:57 »
Γεια σας και από μένα.
Με λένε Δημήτρη είμαι 49 ετών Δασολόγος - Περιβαλλοντολόγος (τρομάρα μου  :)) :)) :)) ) Δημόσιος Υπάλληλος και καπνιστής για 31 συναπτά έτη.Πριν από περίπου 3 εβδομάδες άρχισα το άτμισμα μετά από παρότρυνση της γυναίκας μου (γκρίνια). Πήρα το κλασσικό e-go με 3 μπαταρίες 650 mAh και την πάτησα σαν αρχάριος.Δεν προλαβαίνω να φορτίζω.Μετά την πρώτη εβδομάδα έκανα μια μικρή αναβάθμιση και πήρα από τη Nobacco μια μπαταρία 1100 mAh που και αυτή με το ζόρι βγάζει μέρα.Πήρα επίσης και από ένα άλλο κατάστημα τον ατμοποιητή της Aspire K1 BVC Classomizer. Ίσως το τελευταίο είναι και το μόνο που θα κρατήσω. Σκέφτομαι να πάρω το Elef iStick 40W TC. Αυτά τα ολίγα για αρχή. Τα υπόλοιπα στο forum.
Καλώς σας βρήκα :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342692 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206704 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597587 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11702 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592835 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios