vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

161 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, seniorize, bloodlessz, trabaman, mathimatikos1966

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος rena

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2715 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:19 »
Καλησπέρα στην παρέα του φόρουμ. Είμαι η Ρένα και κάνω ηλεκτρονικό τσιγάρο απο τα τέλη Αυγούστου 2015, χωρίς να έχω ξαναβάλει κανονικό τσιγάρο στο στόμα μου και χωρίς να μου λείπει. Το φόρουμ το έμαθα απο την φίλη μου izamel η οποία και με μύησε στο ηλεκτρονικό.
Ολο το διάστημα που εκείνη ατμίζει, πάντα μου έδινε να δοκιμάσω. Επαιρνα δυο τρεις τζούρες χωρίς ενθουσιασμό και μετά έστριβα το τσιγαράκι μου, ώσπου μια μέρα του Αυγούστου, έρχεται στο σπίτι για καφέ και μυρίζω το υγρό που έκανε εκείνη τη στιγμή. Η μυρωδιά του με ξετρέλανε, το ίδιο και η γεύση του ( το αγαπημένο μου πλέον υγρό, red astaire της holy juice ). Για καλή μου τύχη, εκείνες τις ημέρες η ecig έδινε σε προσφορά με προπαραγγελία το istick 40 watt και είπα στην Μαρία να μου το παραγγείλει. Μου χάρισε και έναν ατμοποιητή gs air 16s και έτσι ξεκίνησα το ατμισμα. Στην πορεία αγόρασα και έναν γνήσιο kayfun lite plus και το απολαμβάνω ακόμα περισσότερο. Να είμαστε όλοι καλά και μακρυά απο το βρωμοτσίγαρο!

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2716 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:35 »
Να και κάτι που δεν έχω κάνει. Να αυτοπαρουσιαστώ!

Οταν ξεκίνησα το κάπνισμα, στα 22 μου περίπου, έλεγα πως, γύρω στα 50 μου θα το κόψω.

Πιστός λοιπόν όπως πάντα στις υποσχέσεις μου, άρχισε αυτό το πράγμα από πέρυσι να μου τριβελίζει το μυαλό. Και το σημάδι που μου το θύμισε, ήταν ένα διαφημιστικό από ένα μαγαζί στους Αμπελοκήπους.
Να σημειώσω πως, στους Αμπελοκήπους βρίσκεται η σύντροφος μου, που είναι και η τελευταία.

Το θεώρησα σημαδιακό. Πως, τώρα που τη βρήκα, θα "τελειώσω το πάρτυ;"
Δεν θα επιτρέψω σε τίποτα να με "κόψει" στα δύο!
Αν μια σωστή σχέση σε κάνει καλύτερο άνθρωπο, σκεφτόμουν, τότε τι καλύτερο από το να κόψεις εκείνο που σου κόβει ζωή;

Ηρθαν όλες οι συγκυρίες και ενώθηκαν, και βρέθηκα στο μαγαζί αυτό, όπου χωρίς σκέψη βρέθηκα με  το mvp2 παρεάκι με τον ναυτίλο.

Και, όταν έγραψα κάπου αλλού τις σκέψεις μου, είδα μιαν απάντηση που έλεγε: "το κόψιμο τού τσιγάρου, είναι state of mind".

Και είχε δίκιο απόλυτο.

Δεν πετάς στα σκουπίδια έτσι εύκολα συνήθεια μιας ζωής.

Αλλά, το συνήθειο για τη ζωή την ίδια, είναι δυνατότερο.


Και, όσο βλέπω τι μού στερούσε το @#!@τσίγαρο, τόσο μισώ που δεν το παράτησα πιο πριν.

Είχα όμως προσπαθήσει το και 2012 όπου και γράφτηκα εδώ, αλλά τότε, κάτι οι διαρροές, κάτι που δεν είχα βρει υγρό καλό, κάτι τα 2 λιγότερα χρόνια ωριμότητας,
το παράτησα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:40 από gkon961 »

Αποσυνδεδεμένος almpertis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2717 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 20:07 »
καλησπερα και απο εμενα! Με λενε Μιχαλη και γυρισα στο ηλεκτρονικο απο τον Αυγουστο του 15. Στην αρχη ειχα το κλασικο pen και εκανα και κανα τσιγαρο που και που γιατι δεν με καλυπτε. Μετα ομως αποφασισα να αγορασω κατι καλυτερο και ετσι πηρα ενα istick ΤC 40. Απο τοτε πιστος οπαδος!

Αποσυνδεδεμένος Whitefog

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2718 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 11:44 »
Γεια σας παιδιά,

Είμαι ο Χρόνης και είμαι ατμιστής κοντά δύο χρόνια τώρα. Ξεκίνησα το ηλεκτρονικό με σκοπό να κόψω το κάπνισμα και το κατάφερα σχεδόν άμεσα, άλλα κόλησσα με το ηλεκτρονικό  :laugh1: . Ξεκίνησα με ένα έτοιμο πακέτο που κατάφερε να με κερδίσει και να με κρατήσει. Τέσσερις μήνες αργότερα έκανα τα πρώτα μου βήματα, δειλά δειλά με επισκευάσιμους και απο τότε δεν υπάρχει επιστροφή. Είμαι λάτρης της σφιχτής σχετικά τζούρας και του αρώματος. Βλέπω το άτμισμα σαν ένα χόμπι (που με κρατάει μακριά απ το κάπνισμα) ταχύτατα αναπτυσσόμενο και με μεγάλο βάθος, τόσο σε συσκευές όσο και σε υγρά. Από τότε που ξεκίνησα προσπάθησα να μυήσω αρκετό κόσμο στον χώρο μεταδίδοντας το πάθος μου, για άλλους επιτυχημένα και για άλλους όχι.
Όσο ατμίζω είμαι φανατικός αναγνώστης του forum, το οποίο για τον χώρο και την χώρα είναι "φάρος γνώσης" στην ταχύτητα των εξελίξεων. Ακόμα και όταν δεν υπάρχουν απορίες, είναι πηγή γνώσης και καλή συντροφιά στον ελεύθερο χρόνο.
Με την συμμετοχή μου ελπίζω και εγώ να συνεισφέρω για άλλους μεταφέροντας γνώμες και εμπειρίες.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που δίνουν τον χρόνο τους και τα φώτα τους τόσα χρόνια!!!

Αποσυνδεδεμένος digitaloracle

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2719 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 19:32 »
Γεια σας!


Είμαι νέα στο σπορ του ατμίσματος (μόλις μια εβδομάδα). Κάπνιζα 15 χρόνια περίπου 1,5 πακέτο τη μέρα. Τους τελευταίους μήνες προσπαθούσα ανεπιτυχώς να το κόψω μαχαίρι με αποτέλεσμα να πάθω νικοτινίαση.  Μετά από αυτό, ενώ μου έλειπε η νικοτίνη αηδίαζα με το κ.τ. Έτσι στράφηκα στο η.τ. και δηλώνω ενθουσιασμένη! Δεν μου λείπει καθόλου το κάπνισμα, έχει μειωθεί η ημερήσια πρόσληψη νικοτίνης και ήδη νιώθω καλύτερα! 
Το forum με έχει ήδη βοηθήσει αρκετά στα πρώτα -ατμιστικά- μου βήματα.
Καλώς σας βρήκα!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2720 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 22:22 »
Γεια χαρά συμφουρίτες, λέγομαι Γιάννης, είμαι 58 χρονών κάπνιζα 38 χρόνια.
Κατόπιν παρότρυνσης του συμπεθέρου μου (Tsarly) εδώ και ένα μήνα μόνο ατμίζω.
Συγχρόνως έπεισα την γυναίκα μου και μπήκε και αυτή στο παιχνίδι. Είμαι εδώ και θα τα λέμε συχνά.

Αποσυνδεδεμένος Apostatis

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2721 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 14:10 »
γεια σας και καλως σας βρηκα
συγχαρητηρια για την σελιδα σας
βασιλης

Αποσυνδεδεμένος vag1518

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2722 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 20:12 »
Καλησπέρα και από εμένα,

Με λένε Βαγγέλη και κάπνιζα για περίπου 17 χρόνια.
Η γνωριμία μου με το ηλ. τσιγάρο έγινε το 2011 με τα κλασικά στυλό. Κράτησα  περίπου 3 μήνες , όμως δεν με κάλυπτε η γεύση και η αυτονομία τους και έτσι γύρισα στο κανονικό τσιγάρο.
Πέρυσι το Νοέμβριο λοιπόν αποφάσισα να το κόψω κάτι που ήταν πολύ πιο εύκολο με τα mod νέας τεχνολογίας , καθώς από τότε δεν έχω καπνίσει ξανά.
Λάτρης των γλυκών και φρουτένιων γεύσεων και σφιχτής τζούρας .

Καλώς σας βρήκα!

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2723 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 20:34 »
Γειά σας :)
Λέγομαι Στέλιος 45 ετών. Ατμιστής τα τελευταία 4 χρόνια.
Κάπνιζα τσιγάρο κανονικό για 30 χρόνια (άφιλτρα και στριφτά) 25-30 την ημέρα.
Τα τελευταία χρόνια που ατμίζω σώθηκα κυριολεκτικά! Νιώθω άλλος άνθρωπος.
Τον τελευταίο χρόνο που μπήκα και στους επισκευάσιμους, χαμήλωσα τη νικοτίνη σιγά-σιγά
από το 12 στο 4. Πολύ ευχαριστημένος με όλα :D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2724 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 18:37 »
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Είμαι στον 2ο μήνα ατμίσματος και χωρίς καθόλου συμβατικό τσιγάρο. 27 χρόνια καπνιστής, μαθημένος σε άφιλτρα, και τα τελευταία χρόνια ο ρυθμός καπνίσματος ήταν τραγικός (60 τσιγάρα/ημέρα). Η 1η επαφή με η.τ. ήταν πριν λίγα χρόνια με alter eGo-T (Joyetech) με μπαταρία 650mAh, αμπούλες (με τσιγαρίσια γεύση, και υπερχείλιση από την πρώτη στιγμή). Αποτυχία χωρίς να φταίει η συσκευή.

1η Νοεμβρίου, από φίλους δέχτηκα να δοκιμάσω την εξέλιξή τους (που κορόιδευα άσχημα). Λοιπόν, έχασα το στοίχημα...

Έχω το eVic-VTC Mini της Joyetech με clearomizer ατμοποιητή Nautilus BVC της Aspire. Υπέροχα όλα για αρχή. Δεν ζήτησα καθόλου το συμβατικό τσιγάρο και από ποσότητα υγρού είμαι σε 5 με 6ml/ημέρα.

Το περίεργο μέχρι τώρα είναι πως ενώ είμαι βαριά περίπτωση καπνιστή δεν ζήτησα καθόλου κ.τ., επίσης άλλο περίεργο, δεν θέλω καθόλου τσιγαρίσιες γεύσεις, πήγα άμεσα σε φρούτα (μετά κι από αρκετές ώρες δοκιμών σε καταστήματα). Δεν μπούχτισα, δεν αλλάζω γεύσεις για πλάκα.

Εδώ κι ένα 24ωρο έχω τον επισκευάσιμο ατμοποιητή Kayfun Lite Plus (Svoemesto). Σύρμα kanthal A1 (0,3mm) και οργανικό βαμβάκι (Νο1) για τις πρώτες μου δοκιμές. Σφιχτή τζούρα όσο πρέπει, υπέροχη γεύση και καλό χτύπημα, (ακόμα και με τη μικρή ποσότητα νικοτίνης των 6mg/ml). Να σημειώσω τέλος πως ο Ναυτίλος με καλύπτει σε όλα, απλώς ήθελα να περιφρουρήσω την ισορροπία: οικονομία+απόλαυση.

Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2725 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 19:38 »
 Καλησπέρα και από μένα….
Είμαι ο Θοδωρής 29 και μπήκα ξανά στο κόσμο του Η.Τ. πριν ένα μήνα  :wall: (ναι το είχα κόψει 1 χρόνο)
 
Να ομολογήσω ότι αυτό που μου έλειπε ήταν η γεύση και το εφέ του καπνού γι αυτό και μπήκα με τη μια σε 0 νικοτίνη.
Θα πω και την αμαρτία μου μαζί με μένα παρέσυρα και τους τριγύρω μου όπου και αυτοί έκαναν το ίδιο λάθος με μένα.  :idiot1:
Ξεκίνησα με ένα kit της Nobacco Epsilon 650 και είμαι τώρα με ένα eGo One CT.
Θα με ενδιέφερε να ασχοληθώ και με κάτι επισκευασιμο οπότε πιστεύω ήρθα στο κατάλληλο μέρος.
 
Εύχομαι να είμαι ένα δραστήριο μέλος και να τα λέμε συχνά.
 
Ευχαριστώ!
 

Αποσυνδεδεμένος stroum

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2726 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 14:50 »
Καλησπέρα σε όλους,

Λέγομαι Στέλιος και κάπνιζα για περίπου 20 χρόνια, τα 18 από αυτά στριφτό. Το είχα κόψει για περίπου ένα χρόνο, αλλά σε κάποια δύσκολη στιγμή το άρχισα ξανά. Είχα δοκιμάσει το ηλεκτρονικό τσιγάρο όταν είχε πρωτοβγεί, αλλά τότε δεν με κάλυψε. Από τότε όμως κύλισε πολύ νερό στο αυλάκι. Με τις νέες συσκευές και την πληθώρα ατμιστικών υγρών, εδώ και 6 μήνες που το ξαναδοκίμασα, δεν έχω αγγίξει κανονικό τσιγάρο. Κυρίως όμως, δεν με έχει απασχολήσει καν ως σκέψη. Και αυτό είναι το πιο σημαντικό για εμένα: δεν έχω την επιθυμία ή απλά την ιδέα τού κανονικού τσιγάρου. Δεν πίεσα τον εαυτό μου να συνεχίσει το η.τ. αντί τού κ.τ.

Η απεξάρτηση από την ίδια τη νικοτίνη δεν είναι στις σκέψεις μου αυτή τη στιγμή. Σε στρεσογόνες καταστάσεις πιθανότατα θα πήγαινα στο περίπτερο, ακριβώς όπως συνέβη όταν  είχα κόψει το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2727 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 15:24 »
Φιλοι μου καλησπερα.Ονομαζομαι Σπυρος ειμαι απο Λαμια και σημερα παρελαβα το ijust2 και ξεκινησα την ατμοζωη μου κ εγω.Προς το παρων ολα καλα.Καπνιστης απο τα 18 με 1μιση πακετο τη μερα εδω και καιρο.Εναυσμα μου ενα φιλαρακι μου στο στρατο που ειχε ενα kayfun και μου ειχε δωσει να δοκιμασω απλα τωρα αρκετους μηνες μετα το πηρα κ εγω αποφαση.Καλως σας βρηκα λοιπον!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2728 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 18:51 »
Γεια σας και απο μενα!
Με λένε Γιωργο και αυτη ειναι η δευτερη προσπαθεια μου στο Η.Τ.
Η πρωτη μου ηταν με ενα eroll της Joyetech οπου βαρεθηκα να φορτιζω και να γεμιζω.


Η δευτερη ειναι με ενα VTC MINI with TRON-S.


Αυτα για την ωρα!




Αποσυνδεδεμένος sarakhnos4

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2729 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 09:08 »
Γεια σας με λένε Ζαχαρία είμαι 41 ετών  δημόσιος υπάλληλος σχετικά καινούργιος  στο χώρο του Η.Τ.αν εξαιρέσουμε  την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια πριν 2 χρόνια με ένα e-go tis ovalle.
H δεύτερη προσπάθεια ήρθε πριν 3 μήνες περίπου με 2 συσκευές.
 η πρώτη συσκευή είναι ένα ijust2 τις Eleaf και η δεύτερη συσκευή αποτελείται από ένα nautilus aspire atomizer και μπαταρία την itaste mvp20w tis innokin technology.


Αυτά για την ώρα!Συγχαρητήρια για το foroym σας είναι πλήρως εμπεριστατωμένο και κατατοπιστικο... .   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342535 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206666 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541811 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357988 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11631 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193210 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1385 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592506 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios