vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

219 επισκέπτες, 3 χρήστες
anetost, camber, ΛΥΚ

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος andsar

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2700 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 09:10 »
Καλώς σας βρήκα! Καινούριος ατμιστής (δυο μηνών μόλις) ακόμα ψάχνομαι.
Που και που κάνω και κανένα κ.τ. αλλά δεν πιστεύω να επιστρέψω σ' αυτά -όσο περνάει κι ο καιρός καπνίζω όλο και πιο σπάνια.
Άρχισα ήδη να ψάχνω τα θέματα για να βγάλω μια άκρη, μιας και ακόμα όλα αυτά που ακούω για mods, watt, ohm, επισκευάσιμους, υγρά και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο μου ακούγονται ακόμα πολύπλοκα.
Η ουσία είναι πως δεν σκοπεύω να ξαναγυρίσω στο κάπνισμα!

Αποσυνδεδεμένος reservoir_dog

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2701 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 11:33 »
1ο μήνυμα μου καλως σας βρίσκω λοιπόν,  ακόμα καπνιστής αλλα αποφασισμένος να κάνω την μετάβαση στο η.τ.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2702 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 14:02 »
Είμαι 29, μέλος καιρό, αλλά τώρα γράφω πρώτη φορά - που μπαίνω στα βαθιά. Παλεύω με το ΚΤ και θα δείξει πως θα πάει τώρα που άλλαξα εξοπλισμό. Θα ακολουθήσουν ερωτήσεις σε άλλο thread :)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos90

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2703 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 10:46 »
Καλημερα και απο εμενα! Νεος ατμιστης ( εδω και ενα μηνα περιπου) πρωην καπνιστης 1 καπνου τη μερα. Το setup μου ειναι aspire nautilus με istick 50w. Καλως σας βρηκα!!

Αποσυνδεδεμένος Ταξιάρχου

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2704 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 19:14 »
Γειά και χαρά σε όλη τη παρέα.Ονομάζομαι Θάνος και είμαι καθαρός από τσιγάρο 3 χρόνια 10 μήνες και 18 μέρες(τις μετράω!!) :)
Μετά απο τόσα χρόνια μόνο καλά λόγια εχω να πω για το η/τ όσον αφορά το θέμα υγείας για μένα και για τους γύρω μου αλλά και για το οικονομικό (καμία σχέση)!
Απο τότε λοιπόν που ξεκίνησα έχω καταφέρει  7 άτομα να απεξαρτηθούν απο το παλιοτσίγαρο και προσπαθώ συνέχεια και για περισσότερους.
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζι να φέρουμε στη παρέα μας όσο πιο πολλούς γίνετε!!




Αποσυνδεδεμένος korinaki_atmos

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2705 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 22:40 »
Καλησπέρα ονομάζομαι Κορίνα ήμουνα καπνίστρια σχεδόν από μικρή ηλικία Και εδώ και τρία χρόνια ατμιζω. Είχα ξεκινήσει με το απλό πακέτο με τις EGO τις μπαταρίες. Λόγο στο ότι δεν έχουνε και τόσο μεγάλη αυτονομία γενικώς αυτές οι μπαταρίες είχα φτάσει σε σημείο να έχω πέντε ξεχωριστές μπαταρίες και να φορτίζω τη μία μετά την άλλη έκαναν γενικώς τη δουλειά τους απλά μετά από ένα διάστημα αναζητούσα πιο μεγάλη και πιο βαθιά τζούρα (Η λεγόμενη πνευμονική τζούρα)
Το τελευταίο διάστημα αποφάσισα Να κάνω μία αναβάθμιση στον τροπο ατμησματος μου Και κατέληξα στο πακέτο Με το IPV D2 της pioneer Ναι τον ατμοποιητη SUBTANK  ;D

Αποσυνδεδεμένος Mr.Vaper

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2706 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 20:17 »

Καλησπέρα!!!
Με λένε Παναγιώτη και είμαι 48 χρονών , από Λευκωσία .
Ξεκίνησα πρώτη φορά πριν 3 χρόνια το ηλεκτρονικό τσιγάρο, με σκοπό να κόψω το κανονικό αλλά μετά από 5-6 μήνες το ξανάρχισα. :tongue_smilie:
Μέχρι πριν 2 βδομάδες και για πολλά χρόνια πριν, κάπνιζα 2-3 πακέτα επί καθημερινής βάσης(μιλάμε για έξοδα πέραν των 3500 ευρώ τον χρόνο :thumpdown: ).
Μετά από παρότρυνση του κολλητού μου και μετά από πολλή σκέψη πήρα την μεγάλη απόφαση, να αρχίσω και πάλι το η.τ μιας μιας και πλέον έχει αναβαθμιστεί καλύτερα ο εξοπλισμός τους, με ελπίδα να μην ξαναβάλω στο στόμα μου το ρημάδι το κ.τ.
Επισκέφτηκα το κατάστημα AlterEgo στη Λευκωσία και μετά από πολύωρη συνομιλία με τον υπεύθυνο με συμβούλεψε με τις απαιτήσεις που είχα να αγοράσω το Eleaf istick 50W της Eleaf με Clearomizer Aspire Nautilus BVC.
Τα αποτελέσματα είναι φανταστικά :sign_trelaaa:  και άρχισαν να φαίνονται από την πρώτη μέρα.
Δεν έχω βάλει ξανά στο στόμα μου το κ.τ και τολμώ να πω, αν και νωρίς, ότι δεν πρόκειται να σταματήσω το άτμισμα. Ε θ ί σ τ η κ α  :tongue_move_02: με όλη τη σημασία της λέξης
Για την ώρα ατμίζω υγρά(PG/VG) καπνικών γεύσεων με περιεκτικότητα νικοτίνης 1.2% και στόχος μου στην πορεία του χρόνου είναι να πέσω στα 0.9% και πάει λέγοντας.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους συντελεστές του φόρουμ και στα μέλη του, γιατί αν και αρχάριος στο άτμισμα θα πω ότι είναι τεράστια η προσπάθεια που γίνεται για να βγει αυτό το θεικό αποτέλεσμα!!!!
Φυσικά έχω και αρκετές ερωτήσεις που εύχομαι να απαντηθούν διαβάζοντας ή ρωτώντας έμπειρους ατμιστές.

Ευχαριστώ και καλά ατμίσματα να έχουμε!

Αποσυνδεδεμένος nickpap1

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2707 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 17:38 »
Καλώς σας βρήκα.
Καπνιστής τα τελευταία 30 χρόνια με σκέτα, στριφτά τσιγάρα, τσιμπούκι για 5 χρόνια παλαιότερα και μεγάλη λατρεία στο ναργιλέ που χρησιμοποιώ τα τελευταια 20 χρόνια παράλληλα με τα υπόλοιπα αλλά όχι συνεχόμενα.
Πριν από 4 χρόνια αποφάσισα το η.τ. αλλά ατύχησα στην επιλογή με 2 συσκευές σε σχήμα τσιγάρου (μπαταρία, ατμοποιητές) και το παράτησα αμέσως.
Από τότε όπου έβρισκα δοκίμαζα μήπως και αλλάξω γνώμη αλλά τίποτα. Μέχρι το προηγούμενο καλοκαίρι που δοκίμασα ένα συνδυασμό (istick 40 και Atlantis1 όπως έμαθα αργότερα διότι ήμουν εντελώς άσχετος) και μου αρεσε πολύ. Δεν είναι τυχαίο ότι αυτός που μου πρότεινε να δοκιμάσω και το είχε είναι συνκαπνιστής στο ναργιλέ. Ζήτησα τα στοιχεία των συσκευών, έψαξα και πολύ εδώ μέσα σ΄αυτό το θησαυρό γνώσεων και αποφάσισα το συνδυασμό vtc mini και aspire triton με το RTA που τα προμηθεύτηκα ένα μήνα πριν.
Καμία σχέση με την πρώτη μου προσπάθεια στο η.τ. και απ ότι φαίνεται από τότε έχουν διανυθει τεχνολογικά και γευστικά άλματα.
Προβλήματα πάντα υπάρχουν και σίγουρα, τουλάχιστον στην αρχή, δεν υπάρχει μείωση εξόδων από το κανονικό κάπνισμα αφού μας τρώει η ...γεύση και αγοράζουμε βάσεις, αρώματα, διάφορα σύρματα, βαμβάκια και φυσικά πολλά έτοιμα υγρά και κεφαλές πολλά εκ των οποίων τελικά δεν χρησιμοποιούμε. Ευελπιστώ να καταλήξω κάπου σχετικά σύντομα και να μειωθεί και το κόστος.
Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές που βρήκα εδώ και με οδήγησαν στις επιλογές μου.

Αποσυνδεδεμένος kostasbarca

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2708 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 11:12 »
καλησπερα στην παρεα κωστας απο περιστερι 29 ετων barca και δεν ειμαι καλα.ατμιζο 2 χρονια!!!! :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Sgebulon

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2709 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 12:49 »
Καλησπέρα και απο μένα!
Είμαι ο Βασίλης, 33 ετών χρονών και είμαι δασολόγος και εγώ(βοηθάει στις αντοχές και στο περπάτημα το άτμισμα χαχαχα).

Κάπνιζα για περίπου 15 χρόνια, 1 καπνό σε 2 μέρες. Σχεδόν όλοι στον κοντινό μου κύκλο είχαν ξεκινήσει ηλεκτρονικό και εγώ το σνόμπαρα....
Τον τελευταίο 1μιση χρόνο ξεκίνησα και εγώ και βρήκα την χαρά μου!
Βρήκα το φόρουμ μετά απο αναζήτηση για κριτικές για το ποιά συσκευή να αγοράσω. Εκτός απο εσάς ενημερώνομαι απο τους PBusardo, GrimmGreen και VapnFagan.
Κολλημένος με τους υπολογιστές, μου αρέσει η βλαχορόκ, η μπύρα και το ουίσκι. Το τελευταίο διάστημα στα χόμπυ μου περιλαμβάνεται και το άτμισμα, με όλα τα του τα συναφή.

Χάρηκα που σας γνώρισα και καλά ατμίσματα σε όλους!!

Αποσυνδεδεμένος new23

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2710 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 18:49 »
 :bye:  Καλησπέρα και από μένα.Είμαι η Χρύσα 23 ετών από Αθήνα.Έκανα 3 πακέτα την μέρα κανονικό τσιγάρο μέχρι που είδα πως δεν πάει άλλο και πήρα την απόφαση να στραφώ στο ηλεκτρονικό. Νέα λοιπόν στο η.τ μετρώ μόλις 24 ημέρες.Κανένας γνωστός μου δεν κάνει η.τ και ευτυχώς που βρήκα εσάς μπας και συνεχίσω να ατμίζω και δεν ξαναγυρίσω στις κακιές συνήθειες.!!!  :-\

Αποσυνδεδεμένος Sofia K.

  • *
  • 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζειν εστί εύ ζην
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2711 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 04:06 »
Καλώς σας βρήκα συνατμιστές!

Ανακάλυψα το forum ψάχνοντας για DIY υγρά.  Καινούρια, λοιπόν, εδώ αλλά και στο άτμισμα, αφού μόλις έκλεισα μήνα (από 27/10/15).

“Σκληρή”, θεωρώ, καπνίστρια επί 28 συναπτά έτη, δεν μου είχε περάσει ούτε στιγμή από το μυαλό κι απ' την καρδιά να το κόψω.  Είχα ιδιαίτερη σχέση με το τσιγάρο.  Από τα 18 κάπνιζα 2-3 πακέτα Camel ημερησίως.  Για τράκα προτιμούσα Prince (εξαιρετικός “μεζές”!) ενώ το Marlboro απλώς το ανεχόμουν.  Στα 30 μου είχα αρχίσει να “μπουκώνω” αλλά και να μην νιώθω αρκετά ικανοποιημένη από το μέχρι τότε αγαπημένο μου τσιγάρο.  Δοκίμασα στριφτό και με “γέμισε”.  Για 13-14 χρόνια έκανα 50 γρ. Samson σε 1,5 μέρα, με χαρτί Drum, χωρίς φίλτρο, χοντρό σαν μπουρί σόμπας!  Απόλαυση!!!  Ρουφούσα τις τζούρες σαν να 'ταν η ζωή η ίδια και... ήμουν μια χαρά!  Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ο πνευμονολόγος, όταν με εξέτασε, διαφώνησε οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως...  Πφ, ιατροί!  Με την έναρξη της οικονομικής κρίσης άρχισα να αγοράζω χύμα.  Αγόρασα διάφορους, από καλούς έως... βουνιές.  Πεταμένα λεφτά.  Επέστρεψα στον “δικό μου” μέχρι που καταργήθηκε και επέλεξα να συνεχίσω με Craven, ίδια κατανάλωση και χωρίς φίλτρο (πάντα).

Μετά από τόσα χρόνια σκληρού, αδυσώπητου, επιθετικού καπνίσματος, κατέληξα να έχω μόνιμο βήχα και “βράσιμο”, να χάσω ολίγη από την ωραία φωνή μου (γελάστε ελεύθερα) και... φυσικά να μου “κόβονται” πόδια και ανάσα από τα πρώτα 5 σκαλοπάτια ή πρώτα 10 μέτρα ήπιας ανηφόρας.  Αντί να το μετριάσω (έστω), αποφάσισα ότι κάτι πρέπει να κάνω – επιτέλους(!) - για το χαρμάνιασμα στα ΜΜΜ προς/από τη δουλειά.  Τρένο, προαστειακό, μετρό, λεωφορείο... Όλα τα χρησιμοποιούσα κι έψαχνα για λίγο έλεος!  Αλλά πού;

Έτσι, ξεκίνησα το άτμισμα, ως συμπληρωματικό του καπνίσματος!  Μ' ενθουσίασε από την πρώτη δοκιμή.  Την 1η μέρα έκανα ένα στριφτό και δεν μου άρεσε.  Τη 2η προσπάθησα πάλι αλλά μόλις έκανα μισό τσιγάρο με χάλασε.  Αυτό ήταν!  Έτσι απλά... κάπνισμα τέλος!  Δεν το πίστευα ούτε εγώ ούτε όσοι με ήξεραν!  Την 3η μέρα ατμίσματος ανακάλυψα ότι έχω και μύτη!  Την 3η εβδομάδα συνειδητοποίησα ότι ανεβαίνω τα σκαλιά σε μετρό/προαστειακό τρέχοντας και χωρίς λαχάνιασμα, ενώ η ανηφόρα για το σπίτι μου μοιάζει παιχνιδάκι!  Μετά από ένα μήνα ατμίσματος νιώθω απόλυτα ικανοποιημένη και ευτυχής!

Όχι, δεν κάνω διαφήμιση.
Ναι, κάνω εκστρατεία υπέρ του ατμίσματος!
Τα καλά πρέπει να τα μοιραζόμαστε!

Φιλικά,
Σοφία
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2015, 23:31 από Sofia K. »

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2712 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 23:17 »
Hello και απο εμένα λοιπόν...

Μπορώ να πω οτι νιώθω λίγο σαν τους ανώνυμους αλκοολικούς γράφοντας εδώ (είμαι ο Γιάννης και είμαι καλά) αλλά μόνο και μόνο επειδή δεν έχω κάνει κάτι παρόμοιο και όχι επειδή το κατακρίνω, απεναντίας! Αποφάσισα να γραφτώ γιατί πιστεύω πως μέσα απο εδώ θα πάρω πολλά σαν καινούριος ατμιστής και θα προσφέρω και εγώ ό,τι μπορώ απο τις δικές μου εμπειρίες.
Είμαι ο Γιάννης λοιπόν και ναι είμαι καλά, σίγουρα καλύτερα, απο τότε που ξεκίνησα το άτμισμα. Απο το Σεπτέμβρη δηλαδή και ενώ κάπνιζα για δεκαεννέα χρόνια, απο τα δεκαέξι μου (do your math  :tongue_smilie: ). Πάντα ήμουν αθλητικός τύπος και ποτέ δεν είχα πρόβλημα αντοχών, αλλά τον τελευταίο καιρό άρχισαν να βγαίνουν τα άσχημα του καπνίσματος στον οργανισμό μου. Κάπνιζα περίπου τρείς καπνούς τη βδομάδα, που μάλλον δεν είναι πολύ σε σχέση με άλλους, αλλά μπούχτισα πια. Με κούρασε το στόμα "παντόφλα" και να μην μπορώ να πάρω βαθιά ανάσα χωρίς να νιώθω το "βράσιμο" στα πνευμόνια μου ή να βήξω και όλα αυτά. Την τελευταία βδομάδα έκανα ένα μόλις καπνό. Και θα μου πείτε γιατί δεν το έκοψες, ειδικά αν ακούσετε και τη συνέχεια, αλλά εμένα προσωπικά μου αρέσει να παίρνω μία, δύο τζούρες με τον καφέ μου, στη βόλτα, στο ποτό...οπουδήποτε και όχι να πρέπει να κάνω ολόκληρο τσιγάρο ειδικά αφού έχω μπουχτήσει κιόλας. Έτσι άρχισα να ψάχνομαι λίγο με το ηλεκτρονικό μετά και απο παρακολούθηση φίλων, συνατμιστές πια, το οποίο τελικά με κάλυψε 110% σε αυτό που ήθελα.  Έτσι πλέον όχι μόνο κάνω μία, δύο τζούρες όποτε θέλω, αλλά απολαμβάνω και "ντουμάνι" μου, την ωραία γεύση μου...ακόμα και τα κυκλάκια μου όπως τότε που ξεκίνησα το κάπνισμα και προσπαθούσα αδέξια να εντυπωσιάσω τους φίλους μου. Η συνέχεια σε αυτό που ανέφερα πριν για τη διακοπή του καπνίσματος, έχει να κάνει με το ότι απο την πρώτη βδομάδα κιόλας σταμάτησα τη νικοτίνη, ενώ ξεκίνησα με νικοτίνη 6mg, κόντρα σε όσους μου έλεγαν "ξεκίνα με 18mg και σιγά σιγά τη μειώνεις...", "μη σταματάς τη νικοτίνη, θα ξαναρχίσεις το κάπνισμα..." και άλλα τέτοια...! Η αλήθεια είναι ότι όπου το λέω με κοιτάνε σαν αρειανό και ελπίζω να μην είμαι ο μόνος, οπότε αν κάποιος έκανε το ίδιο τώρα είναι η κατάλληλη ώρα να το πει  :thumpup: Εφόσον λοιπόν σταμάτησα και τη νικοτίνη, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η γεύση. Στους δυόμιση μήνες λοιπόν αυτούς που ατμίζω, έχω γυρίσει πολλά καταστήματα και έχω δοκιμάσει πολλά υγρά, καθώς επίσης έχω ψαχτεί αρκετά στο forum εδώ και σε ξένα, αλλά και στο youtube με πολλά βίντεο παρουσιάσεις κριτικές κτλ κτλ για να βρω τρόπους να βελτιώσω τη γεύση στο άτμισμα. Ευτυχώς οι ατμιστές φίλοι με παρότρυναν να ξεκινήσω με μοντάκι της eleaf, το οποίο το θεωρώ αξιοπρεπέστατο για αρχή και για τα λεφτά του και μπορώ να πω ήμουν τυχερός που πήρα το 40w και μπόρεσα να ασχοληθώ απο την αρχή με έλεγχο θερμοκρασίας, πράγμα το οποίο έψαξα αρκετά και φρόντισα να πάρω τα μέτρα μου πριν ασχοληθώ, το οποίο τελικά μου δίνει και την καλύτερη γεύση ως τώρα, αλλάζοντας βέβαια και τον πρώτο μου ατμοποιητή απο τον GS Air MS της eleaf με τον Subtank Mini της Kanger (ξέρω ξέρω υπάρχουν και καλύτεροι). Σε κάποια φάση θα δοκιμάσω και κανένα driperάκι, κανένα μοντάκι που παίζει και με άλλα σύρματα για έλεγχο θερμοκρασίας εκτός απο ni200 και θα συνεχίσω να ψάχνομαι. Θα συμφωνήσω μαζί σας οτι έχω προχωρήσει πολύ γρήγορα, αλλά επειδή "πιάνουν" και τα χέρια μου και βρήκα πολύ ενδιαφέρον το όλο θέμα με την κατασκευή αντιστάσων, τα Ωhm, τα Watt κτλ μπήκα στα "βαθιά".  :thumpup:

Καθώς γράφω οι σκέψεις μου είναι αμέτρητες και δεν μπορώ να τις εκφράσω όλες σε ένα μήνυμα αυτοπαρουσίασης, της οποίας μάλλον ξεπέρασα τα όρια, οπότε ελπίζω με τον καιρό να τα καταφέρω στα διάφορα θέματα του forum. Δεν επέλεξα να γράψω για τα ωφέλη της διακοπής του καπνίσματος γιατί με έχουν καλύψει οι προηγούμενοι. Επίσης δεν έχω γράψει συσκευές η.τ. που προτιμώ γιατί η εμπειρία μου είναι μικρή. Υγρά θα γράψω σύντομα γιατί με τόσα που έχω δοκιμάσει έχω ανακαλύψει κάποια απίστευτα (κατ' εμέ) και θέλω να τα μοιραστώ.

Αυτά προς το παρόν και απο εμένα, ελπίζω να μην κούρασα όποιον ασχολήθηκε αρκετά και διάβασε όλη την παρουσίαση...και συνεχίζω στην αναζήτηση καλύτερης γεύσης!  ;)

ΥΓ1. Ξέχασα να πω οτι απο τότε που ξεκίνησα το άτμισμα δεν έχω ξανακαπνίσει, ο τελευταίος μου καπνός είναι ακόμα στη γωνίτσα του...παρατημένος και μόνος...  ;D
ΥΓ2. Ατμίζω με τη συχνότητα του καπνίσματος και λιγότερο. Δηλαδή σπάνια θα κάνω τζούρα σε κλειστό χώρο και δεν το έχω κάνει πιπίλα επειδή "μπορώ".

Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2713 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 22:50 »
Καλησπέρα από τα όμορφα χανιά κρήτης


Με λένε Μανώλη ( ξέρω κρήτη μανώλης αλλά δεν φταίω εγώ αλλά ο παππούς) και είμαι 39 ετών.


Βρέθηκα στην σελίδα σας ψάχνοντας τις τελευταίες μέρες το ΗΤ και το άτμισμα. Καπνίζω γύρω στα 15 χρόνια 1-2 πακέτα τσιγάρα. Δεν έχω πολλα να πώ γιατί ακόμα δεν έχω κάνει καμία αγορα, άλλωστε έτσι έφτασα και εδώ. Όπως καταλαβαίνετε διαβάζοντας κάποια ποστ για το τι συσκευή να αγοράσω χάθηκα λίγο. Θεωρώ οτι πρεπει να αρχίσω με κάτι βασικό και να παω από εκεί. Έχει πέσει στο μάτι το ego one vt  και θα ήθελα κάποιοι απο εσάς που είναι χρόνια στο χώρο να μου πείτε την γνώμη σας. Επειδή διάβασα κάποιες απαντήσεις που προτείνουν mods  και τα συναφή δεν έχω την τεχνογνωσία να ξεκινήσω από εκεί γι αυτό πιστεύω οτι το ego one vt  είναι μια καλή αρχή για μένα. Όσο αφορά τα υγρά έχω πολλές απορίες και είναι λίγο δύσκολο αλλα προσπαθώ να βρώ ποστς που να με κατατοπίζουν.  Καπνίζω marlboro lights 100αρι και όποια βοήθεια για υγρά είναι ευπρόσδεκτη.
Αυτά για τώρα νομίζω, εάν κάποιος/α έχει μια αποψη για το ego one vt στείλτε μου ενα μήνυμα και ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Και πάλι σας ευχαριστω πολυ που σπαταλήσατε λίγο απ τον χρόνο σας να διαβάσετε το ποστ μου

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2714 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 14:15 »
Εκλεισα μηνα στο φορουμ και ειπα να συστηθω και γω αν και λιγο καθυστερημενα μια και τωρα ανακαλυψα το νημα αυτο!
Ονομαζομαι Γιωργος, 28 ετων ανεργος συλλεκτης πτυχιων που τα χρησιμοποιω για να σκουπιζω τον πισινο μου :tongue_smilie: . Ομαδα Π.Α.Ο.Κ (να τα λεμε και αυτα!  8)  )
Καταγωγη απ την Πτολεμαιδα, καπνιστης απο τα 17 μεχρι που πριν ενα μηνα και κατι ψιλα γνωρισα ενα Θεσσαλονικιο, φιλο φιλου μου, ο οποιος ειναι ατμιστης, του ζητησα να δοκιμασω απο το istick 50 που κρατουσε και ατμιζε, μου αρεσε και απο την επομενη μερα ετσι απλα ημουν και γω μελος της ατμιστικης κοινοτητας!
Το καλο ειναι οτι επηρεασα τωρα και τους 2 καπνιστες κολλητους μου οι οποιοι ηδη εχουν παραγγειλει τα πρωτα τους modακια...
Παμε δυνατα...!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206705 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597588 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358136 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11705 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592847 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios