vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 4 χρήστες
billaras, razen, papoys, camber

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος BLACK

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2655 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 00:27 »
Καλησπερα και απο εμενα.Ειμαι ο Κωστας.Φανατικος αντικαπνιστης εως τα 25 μου,που μεταλλαχτηκα σε φανατικο καπνιστη.Εφτασα να καπνιζω τρια 25αρια την ημερα.Οταν εγινα πατερας, για το καλο του γιου μου και οχι το δικο μου, το περιορισα αρχικα και στη συνεχεια καταφερα και το εκοψα.Μετα απο μερικους μηνες,αφου το πιστεψα πως νικησα την εξαρτηση μου...ξανακυλησα! :wall: Το 2011 ειχα την πρωτη μου επαφη με το forum ως επισκεπτης.Κατεληξα με ενα ego w. Για ενα χρονο τερμα το τσιγαρο απο την πρωτη στιγμη χρησης του η.τ. Δυστυχως τα συχνα υγρα που αρχισε να μου φερνει στο στομα το ego και κανα τσιγαρο στον καφε τρακα, με ξαναστειλαν στο κ.τ.  :wall: :wall: Τις τελευταιες μερες βαραω βαρδυα κανονικα στο forum ψαχνοντας μια οικονομικη αλλα σωστη επιστροφη στο η.τ. Ανεστησα και το παλιο ego μεχρι να βρεθει ο αντικαταστατης του.Ειμαι στην τριτη μερα ατμισματος και δυο μερες χωρις κ.τ. Ειχα ψιλοαποφασισει για istick 30w,αλλα διαβασα αρκετα προβλημματα μετα απο λιγο καιρο λειτουργειας και το ξανασκεφτομαι...Τελος θα θελα να ασχοληθω με DIY υγρα.Μου αρεσει η ιδεα να φτιαξω τις δικες μου προσωπικες γευσεις. 8)

Αποσυνδεδεμένος Chrismiss

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2656 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:18 »
Γεια σας ειμαι η Χριστινα απο Αθηνα.Ειμαι ατμιστρια 6 μηνες και προσφατα μπηκα στον χωρο των επισκευασιμων subtank mini .Παρακολουθω πολυ καιρο το φορουμ και σημερα αποφασισα να κανω και account!!! :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος billysval

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2657 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 18:46 »
Γεια σας λεγομαι Βασιλης ειμαι 28 χρονων και μενω Κερκυρα.Καπνιζα εναν καπνο στις δυο μερες τωρα πια ατμιζω εδω και 6 μηνεσ παρωτρηνοντασμε ενας φιλος μου,προτιμω τα καπνικα υγρα συνηθως και μπηκα σε αυτο το φορουμ για να ανταλλαξω αποψεις για το ηλεκτρονικο τσιγαρο. :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος vkostas

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2658 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 18:59 »
Καλησπέρα παιδιά,
είμαι και εγώ καινούριος ατμιστής και μετράω 3 εβδομάδες ατμίσματος χωρίς να έχω κάνει ΚΑΝΕΝΑ κ.τ. μέχρι στιγμής, και έχω στην πλάτη μου 23 χρόνια κ.τ.
Μέχρι στιγμής δεν μου λείπε καθόλου και ελπίζω να παραμείνει έτσι.
Έχω αρχίσει το άτμισμα με έναν mini nautilo και ένα Kanger Genitank και μετά βλέπουμε για ποιο περίπλοκες καταστάσεις, και μετά από αρκετό ψάξιμο αποφάσισα να παρω και το πρώτο μου μοντάκι το Evic vtc mini.

Καλό άτμισμα σε όλους  :D

Αποσυνδεδεμένος DEMI-DEMI

  • *
  • 8
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2659 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 15:27 »
γεια σε ολους :bye:
καινουργια στο ατμισμα 7 εβδομαδες :)
καπνιστρια  χρονια αλλα το εκοψα :yes:

Αποσυνδεδεμένος danilo

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2660 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 16:32 »
 :bye: καινούργιο μελος και εγω και σχετικα νεα ατμιστρια απο το φιλυρο θεσσαλονικης με λενε πεγκυ και θα τα λεμε απο εδω και περα,

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2661 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 16:48 »
Καλησπερα παιδια!!!

Κωστας 40 χρονων απο Αθηνα. Ζω και δουλευω Ηρακλειο τσι Κρητης!
...ξεκινησα να ατμιζω πριν 10 μηνες (μετα απο 21 χρονια τσιγαρο) και δεν ξαναβαλα τσιγαρο στο στομα μου!!!
Καλα ατμισματα σε ολους!!

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος jona

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2662 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 19:35 »
Γεια σας!Είμαι η Ιωάννα και εδώ και λίγους μήνες έχω ξεκινήσει το άτμισμα, με δύο απλές ego και δύο aspire ce5.
Δεν μπορώ να πω ότι με καλύπτει γι αυτό και συνεχίζω να καπνίζω παράλληλα.Αλλά τώρα που άρχισε η ψύχρα το σκέφτομαι πολύ το κάπνισμα στο μπαλκόνι και είπα να το δω πιο σοβαρά το θέμα του ηλεκτρονικού.Για τον λόγο αυτό γράφτηκα στο φόρουμ, για να ενημερωθώ και να πάρω καλύτερο εξοπλισμό.Εύχομαι να τα καταφέρω!

Αποσυνδεδεμένος Iggy

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2663 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 02:30 »
Καλησπερα σε ολους. Με λενε Νικο και εχω αρχισει το ατμισμα μολις 10 μερες.Χρησιμοποιω εναν aspire και 2 μπαταριες 650. Ευχομαι να τα καταφερω να ξεφυγω απο την βλαβερη συνηθεια του καπνισματος καλως σας βρηκα!  :D

Αποσυνδεδεμένος elektra

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2664 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 03:35 »
Καλημερα σας!
Ειμαι η Ηλέκτρα και έκοψα το τσιγάρο από τον Απρίλιο του 2015.
Δυσκολεύτηκα αλλά νομίζω πως θα τα καταφέρω.Κάπνιζα τουλάχιστον 2 πακετα την ημέρα και τωρα ατμίζω περιπου 12 μλ με 6% νικοτίνη.
Ατμιζω με e go one.
Διαβάζω καιρό το φόρουμ, χωρις να έχω να πω πολλά πράγματα και λύνω διάφορες απορίες μου. Κίνητρο για την εγγραφή μου υπήρξαν οι διαγωνισμοί και οι προσφορές που απολαμβανουν τα μέλη.
Ευχαριστώ που με δεχτήκατε στην παρέα σας.




Αποσυνδεδεμένος vinni

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Kayfun for ever......
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2665 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 03:47 »
Καλησπερα στη παρεα. Ειμαι ο Σωτηρης 30 χρονων και καπνιζω απο τα 18. Ασχοληθηκα πρωτη φορα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο το 2012 για περιπου 4 μηνες παραλληλα με το κανονικο τσιγαρο. Δεν μπορω να πω οτι μου γεμιζε το ματι. Να φταιγε η γευση που ατμιζα? Η συσκευη? Οτι ξεχειλιζε απο παντου το υγρο και το ενιωθα στα χειλη και στο στομα να με μουδιαζει? Οτι δεν το ειχα παρει και στα σοβαρα ολο αυτο? Μετα το φαϊ και τον καφε που δεν μπορουσα να συνηθισω? Δεν ξερω. Η δευτερη προσπαθεια ηρθε περυσι τα χριστουγεννα με πιο σοβαρες προσπαθειες, πιο καλα ''υλικα'' και γενικα γνωσεις, με ενα vamo 6 αλλα και παλι δεν. Απογοητευτηκα και εκανα πλεον μονο κανονικο τσιγαρο (αλλαγη μαρκας καθε τοσο/ αλλαγη σε στριφτο κτλ) μεχρι πριν 1 μηνα οπου ασχοληθηκα πλεον πολυ σοβαρα σε σχεση με την πρωτη και δευτερη φορα. Θελετε οικονομικοι λογοι? Θελετε υγειας? (λαχανιασμα/βηχας/σφυριγμα κτλ). Πλεον 1 μηνα τωρα δεν εχω βαλει κανονικο τσιγαρο στο στομα, εχω βρει τις καταλληλες γευσεις, τα καταλληλα modakia και ατμοποιητες και ελπιζω να συνεχισω ετσι. Οποτε.......ειμαι ο Σωτηρης και ειμαι καλα.  :D :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος VAPE PRESIDENT

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2666 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 04:16 »
Γειά σας κι απο μένα.

 

Ευχαριστώ για την αποδοχή στην μεγάλη vapoπαρέας σας!!!

Είμαι ο Νίκος και πρωτοάτμισα πριν απο 4 χρόνια. Με την τότε τραγική ego συσκευή, άντεξα 3 μήνες!

Όμως έκοψα και το κάπνισμα και το άτμισμα.

Μετά απο 1,5 περίπου χρόνο ξανάρχισα το κάπνισμα, ώσπου φέτος 6 Απριλίου επέστρεψα στο άτμισμα κόβοντας

ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΑ το κανονικό τσιγάρο!!!!!!

Μου αρέσει τρομερά το vaping και θέλω να ατμίζω για πολλά ακόμη έτη.

 

Αυτά απο εμένα, και πάλι σας ευχαριστώ πολύ για την φιλοξένια σας!

Αποσυνδεδεμένος sofiapap

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2667 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 12:37 »
Γεια σας!
Με λενε Σοφια ειμαι 32 ετων και καπνιζα απο τα 17 σαν φουγαρο..Ενα χρονο πριν και εχοντας σιχαθει το τσιγαρο και τον εαυτο μου που ημουν εξαρτημενη απο αυτο, ανακαλυψαμε με τον αντρα μου το ηλεκτρονικο τσιγαρο. Εβαλα στην ακρη τα τσιγαρα μου και χρησιμοποιουσα το ηλεκτρονικο. Αυτο ομως κρατησε μια βδομαδα γιατι μετα μαθαμε οτι ειμαι εγκυος, οποτε παρολο που ο γιατρος μου ειπε οτι δεν βλαπτει το ηλεκτρονικο τσιγαρο με μετρο παντα στην εγκυμοσυνη, αποφασισα να μην ατμιζω καθολου.Ο αντρας μου το συνεχισε και δεν ξαναεβαλε τσιγαρο στο στομα του. Επειδη δεν θελω με τιποτα να ξανααρχισω το καπνισμα εχω το ηλεκτρονικο μου τσιγαρο και οποτε με τραβαει το χρησιμοποιω!


Αυτα απο εμενα σας χαιρετω!

Αποσυνδεδεμένος sakis_an

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2668 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 18:44 »
Γειά σας με λενε Σακη, ειμαι 28 χρονών, χρησιμοποιώ istick 30 με erlkonigin και εχω βρει τη χαρα μου ;D το ατμισμα τείνει να ξεπεράσει το παθος μου για το κυνήγι (λεμε τωρα :tongue_smilie:) θα τα λεμε συχνότερα μεσα στις ενότητες του forum.

Αποσυνδεδεμένος bill giouzelidis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • IPV D2 v3-SUBTANK MINI V2
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2669 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 21:35 »
Γεια σας είμαι ο Βασιλης απο Κομοτηνη.Ημουν καπνιστης 19 χρονια και μετα απο προτροπη της γυναικας μου ξεκινησα Η.Τ.Τωρα ατμιζουμε και οι δυο για περιπου δυο μηνες και αρχιζουμε και βλεπουμε μεγαλη διαφορα στην υγεια μας!Αρχισα με μια ego μπαταρια και ενα CE5 αλλα δεν με καλυπτε και αναβαθμισα τον εξοπλισμο μου σε μοντακι με ελεγχο θερμοκρασιας το IPV D2 και ατμοποιητη ενα SUBTANK MINI και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Χαιρομαι που εχω γινει μελος της ατμιστικης κοινοτητας! :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342840 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542052 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31229 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50396 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597726 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358298 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193269 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1428 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593290 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios