vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 5 χρήστες
treloneritis, JohnDag, dallaskdp, billaras, gfilip

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2640 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 23:10 »
Καλησπέρα σε όλες και όλους!
Λέγομαι Τάκης, είμαι 54 ετών, παντρεμένος με 2 κόρες. Μετά από 32 χρόνια κ.τ. ξεκίνησα το η.τ. το 2011 μετά ξανά κ.τ. το 2013 (μάλλον από υπερβολική αυτοπεποίθηση ότι το ελέγχω...) και τώρα κοντεύω τα 2 χρόνια με ατμό.
Είμαι Ιατρός Παθολόγος στο επάγγελμα και παρακολουθώ, σχεδόν από την αρχή, τις εξελίξεις, τις μελέτες, τις βεβαιότητες και τις ανησυχίες, της επιστημονικής, αλλά και της ατμιστικής κοινότητας.
Η πεποίθησή μου είναι ότι ο δρόμος δεν θα είναι ευθύς...αλλά μοιάζει να είναι ο σωστός!


Συγχαρητήρια στούς συντονιστές, αλλά και σε όλους τους συμμετέχοντες, για το επίπεδο και το όμορφο κλίμα του φόρουμ!


Καλώς σας βρήκα!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2641 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 13:26 »
Γεια σας και απο εμενα,ειμαι ο γιωργος και επεσε τυχαια στα χερια μου ενα ego-t.Ξεκινησα για πλακα να το χρησιμοποιω και δεν εχω καπνισει 2 βδομαδες....τελικα απο οτι ειδα δεν ειναι και το καλυτερο μοντελο αλλα για εμενα μεχρι τωρα εχει κανει δουλεια...καλως σας βρηκα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2642 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 16:45 »
Καλησπέρα και από εμένα
Λέγομαι Γιώργος 35 χρονών και άρχισα να ατμίζω πριν 4 μήνες.(κυρίως επειδή η γυναίκα μου μου δήλωσε πως αν μυρίσει ξανά στο γραφείο μου λατακία, θα με χωρίσει ;D ) όποτε και γυάλισα τις πίπες, τις έβαλα σε μια βιτρίνα διακοσμητικές και έπιασα μπαταρίες βαμβάκια και σύρματα :)
Σε αυτούς τους 4 μήνες δύο πράγματα μου έκαναν τρομερή εντύπωση. 1) Μπορεί να περάσει ολόκληρη μέρα χωρίς καν να πιάσω το modακι στα χέρια μου και 2) μπορώ να ατμίζω μέσα στο σπίτι χωρίς να με βαράν οι κόρες μου!!
Νωρίς είναι ακόμα, η αυτοψία θα δείξει, αλλά γενικότερα υπάρχει μια αίσθηση ότι απαλλάχτηκα από κάτι.

Αποσυνδεδεμένος Romanium

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2643 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 21:00 »
Καλησπερα σε ολους,

Με λενε Ρωμανο και ειμαι 24 ετων, φοιτητης στον Πειραια. Ασχολουμαι με τη μουσικη κι αρχισα να ατμιζω σχετικα προσφατα (χοντρικα 2-3 μηνες), αφου ειδα οτι με το τσιγαρο δεν αντεχω αλλο κι για να μη λεω ψεμματα,το βαρεθηκα. Αγορασα απο γνωστο e-shop και ειλικρινα εχω εντυπωσιαστει με το τι υπαρχει διαθεσιμο και ποσο λιγο γνωριζει ο κοσμος πραγματικα για ολο αυτο!

Καλη συνεχεια σε ολους κι μπραβο στους μαγκες που το εστησαν αυτο!


Αποσυνδεδεμένος John douv

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2644 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 17:23 »
Καλησπέρα απο τη βροχερή Σπαρτη ,


Ειμαι ο γιαννης 37 χρόνων , κάπνιζα κ.τ 20 χρόνια ,
Και τον τελευταίο μήνα λόγω μια απρόσμενης απώλειας μπερδεύτηκα κ γω με το Ατμισμα και δείχνει όλο αυτό να μου κάθεται καλά... Μπορώ να πω ότι το απολαμβάνω περισσότερο απο το κάπνισμα . Σε αυτόν το πρώτο μήνα πήρα 4 διαφορετικούς ατμοποιητες 2 μπαταρίες ενα αρχικό σετακι....  Κ κοντά στα 6 διαφορετικά υγρά..... Για να καταλήξω σε ενα που μου αρέσει ....
Τα υπόλοιπα θα τα ρωτήσω εντός
Έρχομαι με απορίες σχετικά με υγρά κ.α.


Καλώς σας βρήκα λοιπόν!


Αποσυνδεδεμένος kristi

  • *
  • 26
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2645 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 21:31 »
 Καλησπερα!

Με λενε Αθηνα και ειμαι καπνιστρια εδω και 26 χρονια.Υστερα απο παροτρυνση του συζυγου - καπνιστης και αυτος- ειπαμε να ξαναρχισουμε το ατμισμα που το εχουμε σταματησει εδω και δυο περιπου χρονια λογω του οτι ειχαμε βαρεθει να καταπινουμε καμμενα υγρα. Θελω να πιστευω πως αυτη τη φορα, εξαιτιας της ραγδαιας εξελιξης των συσκευων ατμισης, να βγαλουμε οριστικα το τσιγαρο απο την ζωη μας. Ετοιμαστειτε λοιπον για βομβαρδισμο ερωτησεων !


Καλως σας βρηκα !

Αποσυνδεδεμένος Vagelis1981

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2646 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 01:06 »
Καλησπερα και απο εμενα.
Βαγγελης το ονομα μου και εχω 34 χρονια ζωντανος.
Εδω και 1 χρονο μετακομισα στην Ελβετια για  μια καλυτερη ζωη.
19 χρονια σχεδον κ.τ και σημερα αγορα το πρωτο μου η.τ ενα Nobacco Epsilon 1100 bdc.

Καλως σας βρηκα και ελπιζω στην βοηθεια σας!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2015, 10:34 από Vagelis1981 »

Αποσυνδεδεμένος kerai

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2647 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 01:37 »
Γειά κι από εμένα. Από το μισό+ πακέτο την ημέρα βρέθηκα να ψάχνω πάνω κάτω το φόρουμ διαβάζοντας βλέποντας βίντεο κι ζαχαρώνοντασ μοντ και τανκ κρατώντας ένα Subtank Nano.
Ήδη βρήκα ποιο Rda θα πάρω. Μου χρωστάτε 200€. :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος enyalios21

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2648 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 14:45 »
Καλημέρα και από εμένα!!!
Είμαι 39 χρονών, φιλόλογος και πατέρας ενός κοριτσιού 4 ετών. Καπνιστής από τα 15μιση μου, 20 χρόνια καπνιστής καπνού! Εδώ και 2 χρόνια με πριζώνει ένα φιλαράκι να γυρίσω στο η.τ. (Αυτός μου έμαθε το site και έπαιζε με ένα provari, αλλά τώρα ξαναγύρισε στο κ.τ....). Πριν 3 ώρες αγόρασα το πρώτο starter kit και ο Θεός μαζί μας!!!   :angel:


Να είστε όλοι καλά, καλή μας δύναμη!!!

Αποσυνδεδεμένος manoschr

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2649 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 00:12 »
Καλησπέρα...
Είμαι ο Μάνος 34 χρονών και καπνιστής από τα 16. Έκανα 1,5 πακέτο την ημέρα και μετά 1 καπνό κάθε 2 μέρες.
Αυτή είναι η δεύτερη προσπάθεια (και πιο επιτηχημένη) να το κόψω. Η πρώτη ήταν όταν πρωτοβγήκαν τα η.τ. και μπορώ να πω οτι αν και κρατησα 3 μηνες χωρις κ.τ. τελικά ενέδωσα (λόγω και διάφορων οχι τοσο ευχάριστων συνθηκών). Ελπίζω και θέλω αυτήν την φορά να τα καταφέρω! Ατμίζω απο τον Μάιο.

να είστε ολοι καλά και πολλα ντουμάνια!!

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2650 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 00:31 »
Καλησπέρα σας κι από μένα. Αν και 4 μήνες ατμιστής -και μπαίνοντας πολύ καιρό στην φιλικότατη
και πολύτιμη παρέα σας - τώρα ανακάλυψα την αυτοπαρουσίαση των μελών.
Ονομάζομαι Μιχάλης και μένω στη Νέα Φιλαδέλφεια.
Είμαι 49 ετών , ιδιωτικός υπάλληλος και 30 χρόνια (πρώην πια) καπνιστής.
Η προσπάθειά μου να κόψω το τσιγάρο ήταν απλή. Γιατί το ήθελα.
Η πρώτη μου επαφή με το ηλεκτρονικό τσιγάρο ήταν ένα γλυκό ραντεβού (κυριολεκτικά και μεταφορικά),
που άργησε αρκετά.
Τώρα , απέκτησα ακόμα ένα ενδιαφέρον , μια ευχάριστη ενασχόληση που πάντα
σε βάζει στην διαδικασία να ψάχνεις καινούργια πράγματα και φίλους.
Θα 'θελα πολύ , πάρα πολύ , να γνωρίσω όσο πιο πολλούς φίλους του φόρουμ
κι από κοντά. Ας ελπίσω ότι θα γίνει...

Το ηλεκτρονικό τσιγάρο και όλα όσα μας προσφέρει , χρειάζονται μια πιο προσωπική
ανταλλαγή απόψεων.
Όμως κι από "εδώ" , αυτό το καθημερινό ταξίδι ερωτήσεων κι αναζητήσεων ,
είναι κάτι που ίσως δεν έχει καταγραφεί στο πραγματικό του μέγεθος.
Μια συμβουλή , ένα "φιλικό χτύπημα" , μια προτροπή για το καλύτερο ,
από κάποιον που δεν σε ξέρει και που δύσκολα θα 'μπαινε στον κόπο να σε βοηθήσει.
Με όρους δύσκολους , όσο και οι ερωτήσεις μας , πολλές φορές.
Κι απ' την άλλη άκρη του σύρματος , πάντα κάποιος να σε καθοδηγήσει
με "χαμηλές αντιστάσεις" και πολύ δοτικότητα!
Μες στην τρέλα της δουλειάς τους και των υποχρεώσεών τους , σε καιρούς απρόσωπους.
Δεν είναι λίγο αυτό. Είναι ό,τι μας λείπει. Και κάνει το διαδίκτυο αληθινά φιλικό και χρήσιμο.
Ένα "ευχαριστώ" προς όλους σας, θα ήταν λίγο.

Αποσυνδεδεμένος syriana

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2651 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 16:03 »
Γεια σας!!! Λέγομαι  Δέσποινα, εχω γραφτει στο φορουμ εδω και πολυ καιρο και διαβαζω τα παντα απλα σκεφτηκα τωρα να παρουσιαστω :-[

Ειμαι ατμιστρια εδω και 8 μηνες :thumpup: και ειμαι καλα  8)


Καλώς σας βρήκα!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος katerina k

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
    • https://www.facebook.com/katerina.koutsikareli
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2652 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 01:28 »
Γεια σας , ειμαι η Κατερινα απο Κομοτηνη , ημουν καπνιστρια 18 χρονια,το εκοψα εδω και δυο μηνες με την βοηθεια του ηλεκτρονικου τσιγαρου !
Ο εξοπλισμος που επελεξα ειναι ενα istick 50w και ενας kayfun light plus .
Οπως καταλαβαινετε ως νεοεισερχομενη στο χωρο του ατμισματος απο την αρχη με επισκευασιμο ειχα πολλες αποριες και φυσικα διαφορα προβληματακια που με εχετε βοηθησει πολυ καθως ψαχνω στο forum και βρισκω πως πρεπει να τα αντιμετωπισω !
Συνηθως δεν "ενοχλω" με ερωτησεις ,αν κατι δεν μπορεσω να βρω φυσικα και θα ρωτησω !
Σας ευχαριστω πολυ  :)

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2653 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 08:54 »
Έχω ξαναγράψει στο θέμα, αλλά έχει περάσει πολύς χρόνος.
Με λένε Νικόλα και είμαι ατμιστής εδώ και τρία χρόνια. Τα τελευταία δύο, δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου κι ελπίζω ότι δεν θα ξανασυμβεί αυτό. Δοκιμάζω διάφορες γεύσεις , αλλά ατμίζω κυρίως DIY καπνικά. Και από συσκευές έχω καταλήξει σε istick το οποίο με καλύπτει (αν είχα δύο θα ήταν και καλύτερα!!!). Από Ατμο Nautilus και expromizer. Καλως σας βρήκα!

Αποσυνδεδεμένος VERSYS

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2654 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 12:28 »
Καλημέρα και άπο εμένα!!! Ονομάζομαι Δημήτρης και είμαι από την όμορφη Σάμο!! (αν δε παινεψεις το σπίτι σου....).
Ατμίζω περίπου τρία χρόνια και τον τελευταίο χρόνο ατμίζω με μηχανικό mod και επισκευάσιμους ατμοποιητες!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343082 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542095 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597786 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358353 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios