vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

165 επισκέπτες, 3 χρήστες
karmakoma, GeorgeGTS, razen

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2610 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 00:22 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος astrapcian

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2611 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 17:19 »
καλησπέρα ονομάζομαι κλεάνθης. πρώην καπνιστής 2 πακέτων και τώρα ατμιστής(2 μήνες) με μπαταρία mas30 και ατμοποιητη mas 20..

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2612 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 12:46 »
Καλημέρα, ονομάζομαι Γιάννης Τσεκούρας, είμαι 49 ετών, μένω στη Γλυφάδα και ατμίζω τα τελευταία 2 χρόνια. Ο εξοπλισμός που χρησιμοποιώ καθημερινά είναι CALIX σε Provari P3 (ευτυχώς δώρο από Αμερική) satin silver Celtic Knot και το υγρό που έχω κολλήσει εδώ και καιρό είναι Kapnos της Atmos που το φτιάχνω με βάσεις T-Juice με πολύ λίγη νικοτίνη και 70/30 VG/PG.  Το μόνο μου θέμα είναι ότι είμαι 'περίεργος' με τα υγρά καθώς έχω αποκλείσει όλα τα μη καπνικά, αλλά και διάφορα καπνικά που έχω δοκιμάσει δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο εκτός του kapnos που να μου αρέσει.  Το φόρουμ το παρακολουθώ εδώ και λίγους μήνες και πραγματικά έχουν πολύ μεγάλο ενδιαφέρον οι απόψεις των μελών - συγχαρητήρια.   


Διόρθωση γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 15:31 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος tsimenis

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2613 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 14:29 »
Καλησπέρα στην παρέα και από μένα.
Ονομάζομαι Γιώργος και είμαι από Αθήνα.
Είχα κόψει το κάπνισμα το 2001 :thumpup: (κάπνιζα από το '88), αλλά πριν ένα χρόνο περίπου το ξανάρχισα :idiot1:
Τις τελευταίες είκοσι μέρες ατμίζω και είμαι πολύ ικανοποιημένος! :love_hearts:

Το forum το έμαθα από το φιλαράκι μου το GiorgosRab και μέχρι στιγμής έχω μάθει αρκετά πράγματα!
Καλή συνέχεια σε όλους τους συνατμιστές και καλή δύναμη σε όλα τα μέλη της διαχείρισης!!!!!!




Αποσυνδεδεμένος michalis1269

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2614 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2015, 20:06 »
Καλώς σας βρίσκω όλους. Είμαι ο Μιχάλης, βαρύς καπνιστής στριφτού για 30 χρόνια περίπου. Έχω μαύρα μεσάνυχτα σε ότι αφορά το άτμισμα και το αντιμετωπίζω με επιφυλακτικότητα. Όχι ως προς τα οφέλη του αλλά ως προς την κάλυψη. Εύχομαι να μου βγει σε καλό.

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2615 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 08:29 »
Καλησπέρα σας, Γιώργος από Κρήτη 3 μηνών στο άθλημα αυτό.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Εννοείτε πως θα μείνω στο άθλημα αυτό για πάντα.. μεν ακριβό αλλα ωραίο.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Psychoz

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2616 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 00:17 »
Καλησπέρα και από εμένα!


Ονομάζομαι Γιάννης 27 χρονών απο Σκύδρα και είμαι ατμιστής τους τελευταίους 5 μήνες στη δεύτερη προσπάθεια στο Η.Τ. μιας και η πρώτη προσπάθεια πριν χρόνια με Ego - T ήταν άκαρπη!


Πλέον χρήστης Cloupor Mini v2 και Kangertech Subtank Mini!

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2617 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 13:03 »
Καλημερα




Σπυρος 47 χρονων , 30 χρονια βαρυς καπνιστης , εδω και 2 βδομαδες ατμιστης


KBox με Aspire Vivi nova


καλως σας βρήκα
 :)

Αποσυνδεδεμένος nikos7

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2618 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 16:45 »
καλημερα! με λενε Νικο και ειμαι 32 ετων και μενω στο μαρουσι.καπνιζα 20 χρονια και εδω και 1 εβδομαδα περιπου αρχισα το η.τ. αρχισα με ενα nobacco epsilon 1100  εχω διαβασει παρα πολλα θεματα στο forum και προσπαθω να μαθω καποια πραγματα γιατι εκτος απο την ευχαριστηση που εχω παρει επειδη εβγαλα τον καπνο απ την ζωη μου,θελω να κανω το ατμισμα και hobby .δεν ξερω αν ειναι νωρις ακομα αλλα θελω να παω σε κατι επισκευασιμο και να ασχοληθω με το D.I.Y. για τα υγρα μου αυτο μου μοιαζει καπως δυσκολο ακομα γιατι εχω πελαγωσει με τοσα που εχω διαβασει εδω και δεν ξερω ποια κατευθυνση να παρω...υπαρχουν τοσα mod στρογγυλα, τετραγωνα, με διαφορετικα watt με ελεγχο θερμοκρασιας ,μηχανικα,αυτοματα,ατμοποιητες διαφοροι
διαφορα συρματα αντιστασεων ,βαμβακια ,φυτιλια και πολλα αλλα τα οποια με εχουν μπερδεψει και δεν ξερω απο που να αρχισω!

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2619 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 01:44 »
Καλησπέρα κι από μένα και καλώς σας βρήκα.
Mε λένε Λεονάρδο, κατοικώ στα Πετράλωνα είμαι 28 χρονών, καπνιστής από τα 17 μου, τα τελευταία 5μιση χρόνια μόνο στριφτό. 2 με 2μιση 25άρηδες Craven την εβδομάδα.
Ξεκίνησα το άτμισμα μέσα Ιούλη με ένα δανεικό nobacco epsilon 650 και δεν έχω βάλει ΚΤ στο στόμα μου από τότε (δεν αισθάνομαι και να μου λείπει κιόλας  8) ), ενώ την τελευταία εβδομάδα "αναβαθμίστηκα" σε ένα Joeyetech Ego One Mega.Σίγουρα υπήρχαν καλύτερες επιλογές αλλά ως τρελαμένος gadgetάκιας και με όσα εχω διαβάσει εδω μέσα αποφάσισα να μην ενδώσω στο πειρασμό και να παραμείνω στο αρχικό πλάνο το οποίο είναι με τον καιρό (πιστεύω μέσα στον επόμενο χρόνο) να κόψω και το ΗΤ.
Επίσης η ύπαρξη των CLR κεφαλών για το JEOM και στο μέλλον ίσως και η δημιουργία δικών μου υγρών, ελπίζω πως θα μου ικανοποιήσει το δαιμόνιο της νέας μου ασχολίας.
Ξεκίνησα με 12άρα νικοτίνη και καπνικό υγρό και συγκεκριμένα το tobacco echo της nobacco και παραμένω σε αυτό.
Οι γλυκιές γεύσεις δεν με ικανοποίησαν και πάρα πολύ στις δοκιμές που είχα κάνει στο παρελθόν και λίγο δυσκολεύομαι στο να βρω το κατάλληλο υγρό.
Η επόμενη αγορά υγρού πάντως θα είναι πάλι καπνικό με κάποιο άρωμα ίσως για να είναι και κάπως πιο όμορφο για τους υπόλοιπους στην όσφρηση και θα προσπαθήσω να ρίξω τη νικοτίνη στo 9.

Τελευταίο και ίσως πιο σημαντικό.
Μαζί μου στην προσπάθεια να σταματήσουμε το τσιγάρο είναι και η μητέρα μου στα 55 πλέον, 40 χρόνια καπνίστρια!Βασικά αυτή ξεκίνησε πρώτη και ακολούθησα κι εγώ.
Απλά είναι κρίμα που δεν το πολυέχει με την τεχνολογία (τι τραβάω από τότε που της πήρα το πρώτο της smartphone  :)) ) γιατί θα έπαιρνε αρκετή βοήθεια από όλους σας μιας και δυσκολεύεται αρκετά χωρίς το ΚΤ.Προς το παρών δεν το έχει βάλει στο στόμα της βέβαια και ελπίζω να παραμείνουν έτσι τα πράματα!

Τελοσπάντων ελπίζω να τα καταφέρουμε να το εξαλείψουμε από τη ζωή μας και συγνώμη αν κούρασα!

Αποσυνδεδεμένος mikevoid

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2620 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 14:20 »
Χαιρετώ το Forum και τα μέλη του.


Με λένε Μιχάλη, είμαι 42 και  καπνίζω απ' τα 17.
Ατμιστής εδώ και ένα μήνα και έχω να πω ότι το "γουστάρω" πολύ, δεν περίμενα ότι θα κατάφερνε το η.τ να με κρατήσει μακριά από το κ.τ
έχω καπνίσει μέσα στον μήνα αυτό, 10-12 κ.τ όταν έμεινα από μπαταρία και πραγματικά δεν έχω την ανάγκη να κάνω κ.τ.
   Ο εξοπλισμός μου μέχρι στιγμής είναι μια μπαταρία JW isens 1500 vr και 3 ατμοποιήτες : Aspire et-s, JW Atlas mini και Eleaf GSair-m και
τώρα "ψάχνομαι" για Modάκι και για καλύτερο ατμοποιήτη.


Έχετε κάνει πολύ καλή δουλεία στο Forum, βοηθάει πολύ τους νέους και μη ατμιστές.     


Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2621 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 20:15 »
Γεια σας από το καυτό, ηλιόλουστο και εξωτικό Blackburn.
Με λένε Χρήστο, είμαι 45 και κάπνιζα κ.τ. από τα 13 μου. Τα τελευταία χρόνια έφτανα τα 60-70 λεπτά στριφτά την ημέρα. Ξεκίνησα την διαδικασία του ατμίσματος πριν από 10 περίπου μήνες αλλά όταν με πρόδωσε το i-stick που χρησιμοποιούσα ξανάπεσα στο κ.τ.
Εδώ και 3 περίπου βδομάδες είμαι ευτυχής κάτοχος ενός evic-vt έκδοση tottaly wicked.
Αφού ξανάρχισα το σπορ του ατμίσματος είπα να αρχίσω να ενημερώνομαι και γράφτηκα στο φόρουμ.
Είμαι από την αρχή στα 0.6 νικοτίνη αλλά με πνευμονικές τζούρες και πιπίλα ξοδεύω περίπου 10 ml την ημέρα.


Υ.Γ. Ελπίζω ότι δεν παρεξηγήσατε το χιούμορ μου για τις καιρικές συνθήκες στον κ@λότοπο που ζω.

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2622 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 19:13 »
Γειά σας και από εμένα.


Ονομάζομαι Κωνσταντίνος και μένω στο Βόλο. Ήμουν 22 χρόνια καπνιστής 2 πακέτων την ημέρα μέχρι που τον περασμένο Μάιο με έπιασαν κάτι δύσπνιες το βράδυ και από την επομένη το πρωί τέλος το τσιγάρο. Ένας φίλος μου που άτμιζε περίπου 2 χρόνια με πήγε σε γνωστό του που έχει κατάστημα ηλεκτρονικών τσιγάρων και αγόρασα το πρώτο μου ego με 18άρι καπνικό. Από τότε δοκίμασα μόνο μια φορά να καπνίσω και στην πρώτη τζόυρα μου ένοιωσα τόσο απαίσια που το πέταξα. Μου ήρθε στο μυαλό 2-3 φορές ακόμη να καπνίσω, αλλά ευχαριστώ πολύ δεν θα πάρω. Σε αυτό ωφείλω να ομολογήσω ότι έπαιξε καθοριστικό ρόλο και η γυναίκα μου αφού το κόψαμε μαζί οπότε η υποστήριξη ήταν μεγάλη. Σχετικά με τις δύσπνιες και έπειτα από εξετάσεις σε καρδιολόγο, πνευμονολόγο κτλ αποδείχτηκε ότι ήταν καθαρά θέμα άγχους. 4 μήνες τώρα χωρίς τσιγάρο και ήδη νοιώθω διαφορετικά. Καλύτερος ύπνος, γεύσεις που πριν δεν γευόμουν καθόλου κ.α.


Σχετικά με το forum σας ανακάλυψα κάπου τον Ιούνιο και θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους για την πολύτιμη βοήθειά τους. Μου έχουν λυθεί πολλές απορίες μετά από ατελείωτο διάβασμα. Έτσι από μια απλή eGo που με βοήθησε να κόψω το κάπνισμα μπήκα στον μαγικό κόσμο των επισκευάσιμων. Ατελείωτοι πειραματισμοί, υγρά να πέφτουν ποτάμι, αντιστάσεις χάλια και ατελείωτα νεύρα. Με πολύ μελέτη μέσα στο φόρουμ και υπομονή όλα λύθηκαν. Τον τελευταίο μήνα μπήκα και στο χόρο των μηχανικών και από τις πρώτες τζούρες ακόμη είπα ωωωωωωωωω...εδώ παίζει κάτι άλλο!!!!!!!!! Κάτοχος 3 μηχανικών θα φύγουν τα 2 VV και βλέπουμε για tc αργότερα που θα έχει ωριμάσει και περισσότερο η αγόρα.


Κηνυγός της γεύσης και των Ελληνικών προιόντων πάντα είμαι πλέον κάτοχος 2 Lord, 1 Mecha, 2 Eleaf 50W, 3 Phenomenon, 1 Sofia, 1 Kayfun V4. Για αυτό που είμαι όμως ακόμη υπερήφανος είναι το πρώτο μου eGo και αυτό γιατί εκτός του ότι ήταν αυτός που μου έκανε να κόψω το κάπνισμα βοήθησε άλλους 4 φίλους μου να το κόψουν και αυτοί. Το τελευταίο για μένα ίσως είναι και το σημαντικότερο, να μπορείς να βοηθάς τους συνανθρώπους σου.


Αυτά τα λίγα από την 4μηνη εμπειρία μου...εύχομαι να τα λέμε στο forum!!!

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2623 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 23:01 »
Γεια σας και χαρά σας! Ανδρέας από Πειραιά και ερωτικός μετανάστης ΒΑ προαστίων τα τελευταία 4 χρόνια. Πρώην lite καπνιστής. Άρχισα Η.Τ. με ovale elipse c αλλά δεν είδα προκοπή. Συνέχισα με eleaf 30w+gs air και πήρα χαμπάρι ότι κάτι καλό παίζει και μεταπήδησα σε eleaf 40w+KL+. Υγρά που μου φτιάχνουν τη μέρα και τη νύχτα Boba's Bounty και Castle Long. Όπως είπα και πριν πρώην lite καπνιστής και νυν lite ατμιστής, ξεμπέρδεψα με τη μπίχλα και απολαμβάνω τη διαδρομή της στριφτής αντίστασης! 8)

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2624 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 23:25 »
Καλησπέρα σε όλους,


Είμαι ο Γιώργος και μετά από 4 χρόνια καπνίσματος αποφάσισα να δοκιμάσω το η.τ, ξεκινώντας με το ego one. Στη συνέχεια το ερωτεύτηκα (το άτμισμα, όχι το ego one  :tongue_smilie: ) και καταστάλλαξα στο istick 40w και από υγρά castle long reserve και gin's addiction, με τα οποία είμαι ερωτευμένος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343152 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542142 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597828 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593940 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios