vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 4 χρήστες
GeorgeGTS, razen, lagoudakis, Thanosroudman

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος CONAN100

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2595 στις: Αυγούστου 05, 2015, 18:09 »
Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι ένας πρώην καπνιστής 2 πακέτων την ημέρα επί συνεχούς 20ετίας. (απο 14 ετών)
Πλέον είμαι ατμιστής εδώ και 1,5 χρόνο περίπου.
Καλώς σας βρήκα λοιπόν και ποτέ πια τσιγάρο για κανέναν.




Αποσυνδεδεμένος alexvan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2596 στις: Αυγούστου 07, 2015, 11:07 »
Καλημέρα στην όμορφη παρέα.
Είμαι ο Αλέξης και η είναι η δεύτερη προσπάθεια που κάνω να κόψω το κ.τ. Η πρώτη μου αν και κράτησε 5 ολόκληρα χρόνια 2007-2012, τελικά στέφθηκε με αποτυχία επιστρέφοντας σταδιακά στο ένα πακετάκι GAULOISES τη μέρα.
Τελευταία είχα διαπιστώσει ότι η ποιότητα των Γαλατών είχε πέσει δραματικά, το στόμα μου έκαιγε και βρώμαγε και όλα τα υπόλοιπα που όλοι γνωρίζετε + το γεγονός ότι από μέρα σε μέρα περιμένω το τρίτο μου παιδάκι. Έτσι αποφάσισα πολύ συνειδητά να μπω στο χώρο του η.τ.
Έριξα πολύ διάβασμα και πραγματικά μπόρεσα να βρω την άκρη από την οποία θα ξεκινούσα και γι' αυτό θέλω να ευχαριστήσω εκ βάθους τα μέλη αυτής της κοινότητας. Εκτός από την πληροφόρηση είναι σημαντική και η ψυχολογική υποστήριξη που παρέχεται μέσα από το forum, γιατί κακά τα ψέματα, το ΤΣΙΓΑΡΟ αποτελεί το ισχυρότερο ναρκωτικό.
Ατμίζω πλέον με istick 30W + Nautilus mini + MAS20W φορ δε μομεντ.
Και κάτι ακόμα. Πέρασα από περίπου 5 καταστήματα για να μπορέσω να βοηθηθώ και να διαφωτιστώ αλλά τζίφος. Ρώταγα και με κοιτούσαν λες και κατέβηκα από τα Άνω Σέκλανα..........Πάρε ό,τι σου αρέσει, ήταν η πιο common απάντηση  :confused1: Απογοήτευση!!! Τελικά ψώνισα από εκεί που πραγματικά ένοιωσα ότι οι άνθρωποι ήξεραν και ασχολήθηκαν στο να μου εξηγήσουν ό,τι παπαρόλα ρώταγα ως άσχετος, χωρίς να ασχοληθώ καν με τις τιμές, που τελικά ήταν ΟΚ σε σχέση με τους υπόλοιπους.

Αποσυνδεδεμένος Thinlan

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2597 στις: Αυγούστου 08, 2015, 16:22 »
Πολλές καλησπέρες και από μένα! Με λένε Ανδρέα και είμαι στο κόσμο του ατμίσματος από τον Ιούλιο του 2012. Το φόρουμ το ανακάλυψα αρκετά μετά αλλά με βοήθησε αρκετά στο να μείνω στο άτμισμα. Πλέον χρησιμοποιώ το evic vt με τον subtank mini από πάνω και diy υγρά από atmos lab. Το μόνο που θα ήθελα να πω είναι πως χαίρομαι όταν βλέπω την τόσο μεγάλη εξέλιξη του η.τ. και όταν χρόνιοι καπνιστές, συμπεριλαμβαβομένων και κάποιων φίλων μου κάνουν στροφή στο η.τ. . Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και στα μέλη του φόρουμ που  βοηθούν του νέους συο χώρο αλλά και μερικά καταστήματα που δεν σκέφτονται πως θα κάνουν καλύτερο τζίρο αλλά πως θα κρατήουν τον κόσμο στο άτμισμα!!!

Αποσυνδεδεμένος Atmopolio

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
    • Paris O'dog
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2598 στις: Αυγούστου 08, 2015, 22:15 »
Καλώς σας βρήκα! Ατμιστής 7 χρόνια, τη άλλο να πω? Έχω δοκιμάσει άπειρα μοντέλα, το μόνο παράπονο στα υγρά... πολύ στάσιμη κατάσταση. τέσπα... θα έχουμε χρόνο να τα πούμε! Άντε καλά μας ατμίσματα!

Αποσυνδεδεμένος trigun

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2599 στις: Αυγούστου 16, 2015, 14:58 »
Καλησπέρα σε όλους καπνιστής χρόνια και ατμιστής από πέρυσι αλλά λόγω ότι μου είχε χαλάσει το η.τ. μόνο καπνιστής.Τώρα όμως ξεκίνησα την αναζήτηση να βρώ ένα καλό mod και ένα sub ohm  ατμοποιητή για να αφήσω στο παρελθόν το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος tsalgus

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2600 στις: Αυγούστου 20, 2015, 15:41 »
καλησπερα και απο μενα ατμιζω εδω και 3 χρονια με βοηθησε στο να κοψω το τσιγαρο και νιωθω μια χαρα,μεχρι τωρα ημουν με εργοστασιακους και πλεον συνεχιζω με επισκευασημους.η ενημερωση που γινετε εδω ειναι σοβαροτατη απο καθε αποψη,και σιγουρα καποια στιγμη θα χρειαστω τα φωτα σας.ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος kotsos5

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2601 στις: Αυγούστου 21, 2015, 03:38 »
Καλησπερα σε ολους! Ειμαι ο Κωστας απο θεσσαλονικη.
Πολυ νεος ακομα καθως ατμιζω εδω και 3 μερες μονο χωρις να εχω βαλει κ.τ στο στομα μου!
Ελπιζω να κρατησει για πολυυυ ακομα!
Τρομερο το forum που αν δεν ηταν αυτο....ισως και να μην εκανα την αρχη στο η.τ!!!

Αποσυνδεδεμένος vasilispapath

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2602 στις: Αυγούστου 22, 2015, 05:41 »
Καλησπέρα ειμαι ο βασίλης και ειμαι 19 χρονων.
Καταγομαι απο την Σαμο αλλα μενω στην Αθηνα.
Αυτο που κανετε εδω ειναι πολυ ωραιο και ανταλαζονται πολλες αποψεις.
Δυστηχως καπνιζω εδω και 4 χρονια κανοντας το τελευταιο 6μηνο και ηλεκτρονικο τσιγαρο.
Αυτο το 6μηνο ελατωσα παρα πολυ το τσιγαρο και καπνιζω συνηθως το πρωι μαζι με το καφε η οταν βγενω. Επειδη κανω την στρατιωτικη μου θητεια μου ειναι πολυ δυσκολο να μην καπνιζω κανονικα τσιγαρα διοτι οι δυο μπαταριες που εχω δεν μου βγαζουν την μερα και η φορτιση τους ειναι πολυ δυσκολη.
Θελω να βαλω ενα τελος στο τσιγαρο γιατι καπνιζω απο ΠΟΛΥ μικρος και δεν θελω να χαλασει η ποιοτητα ζωης μου απο τα 30 μου.
Ηρθα σε αυτο το φορουμ για να βρω βοηθεια απο παλιοτερα μελη σχετικα με τι αγορες πρεπει να κανω.
Δεν εχω πολυ ιδεα απο τα ηλεκτρονικα τσιγαρα ουτε απο τα υγρα τους. Αυτη την στιγμη εχω ενα aspire bdc και ενα epsilon και μια μπαταρια. Τα υγρα τα αγοραζω ετοιμα απο ενα καταστημα.
Αμα εχεις κανεις καμια προταση ας μου απαντησει εδω η να μου στειλει ενα μηνυμα διοτι δεν βρηκα καπου καμια προταση για ενα καινουργιο χρηστη (που να μην ειναι απο το 2010).
Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Τ.

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2603 στις: Αυγούστου 24, 2015, 02:00 »
Χαιρετώ την παρέα. Ονομάζομαι Γιάννης, 32, ζω και εργάζομαι στη Ρόδο. Είμαι ατμιστής εδώ και 2 περίπου χρόνια. Από την πρώτη τζούρα του παλαιολιθικού πρώτου η.τ. κατάλαβα ότι η σχέση μας θα είναι αποκλειστική. Τώρα χρησιμοποιώ τον lemo 2 και το istick 20. Μου αρέσουν διάφορες γεύσεις, αλλά έχω μία προτίμηση στα γλυκά καπνικά - και ειδικά σε εκείνο που έρχεται στο γνωστό μπλε μπουκαλάκι.
Χαίρομαι που σας βρίσκω.

Αποσυνδεδεμένος Fanis66

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Ia Khalá! issi-nui Ittataer-tilha Nak thal-ha thus
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2604 στις: Αυγούστου 24, 2015, 23:03 »
Γεια σε ολους και σε ολες. Ειμαι ο Φανης απο Αθηνα. Ατμιζω περιπου ενα χρονο μετα απο σχεδον2 πακετα prince/ημερα.
Ξεκινησα με κλαστικο ητ περασα σε σετακι istick 20 + nautilus mini και τωρα ειμαι με ενα σετ Mini sub tank με το istick.
Εχω αρχισει να ψαχνω σιγα σιγα για mod.

Eυχομαι να τα λεμε συχνα.

Αποσυνδεδεμένος gazakis78

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2605 στις: Αυγούστου 28, 2015, 00:09 »
καλησπέρα σε όλους να συστηθω και εγώ είμαι ο Χριστοφόρος από Γιάννενα 36χρ και  κάπνιζα για 20 χρονιά περίπου κτ πριν ενα μηνά ξεκίνησα το ατμισμα με ένα istick mini+gsair
τελικά δεν με κάλυπτε και έτσι πήρα το subox mini έχω ξεκινήσει και δουλεύω και το επισκευασίμο κομματι
 και τη εχω καταβρει με το μηχάνημα ..να προσθέσω ότι από την στιγμή
που έπιασα το ητ στα χεριά μου δεν έχω καπνίσει κτ καθόλου και ούτε μου περνάει απ το μυαλό  όποτε είμαι σε κάλο δρόμο  :)


χαίρομε που είμαι πλέον μέλος της καλύτερης ατμιστικής κοινότητας
τα λέμε.








Αποσυνδεδεμένος Panomegar

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2606 στις: Αυγούστου 30, 2015, 15:27 »
Γεια σας παιδιά, Παναγιώτης ονομάζομαι , 21 χρονών , παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και 2 μήνες και σήμερα βρήκα επιτέλους τον χρόνο να μπω και γω στην παρέα με λογαριασμό.  :) 
Κάπνιζα (;) 3 χρόνια 15 με 20 στριφτά την ημέρα. Αν και πολύ νέος ο οργανισμός μου καταπονήθηκε πολύ γιατί είναι πολύ βλαβερά τα άτιμα. Εδώ και δύο χρόνια ασχολούμαι με το ηλεκτρονικό, άλλα οι μεγαλες επιτυχίες μου με αυτό επήλθαν στους τελευταίους 6 μήνες, στους οποίους προσπαθώ να μην έχω καθόλου επαφή με το κανονικό παράλληλα. Το κίνητρο βέβαια δεν είναι μόνο η δικιά μου υγεία (την οποία το κανονικό επηρέασε με ποικίλους τρόπους) άλλα και το γεγονός ότι ασχολούμαι με παραγιατρικά (μαθητευόμενος β. νοσηλευτικής χειρουργείου με σχέδια περιταίρω σπουδών) , καθώς μου αρέσει να ασχολούμαι με τα περί υγείας και το βρίσκω υποκριτικό να κάνω κύρηγμα περί υγείας στους φίλους και την οικογένεια μου ενώ παράλληλα έχω μια τόσο βλαβερή συνήθεια, που εγώ πρώτος απ' όλους ξέρω υποτίθεται πόσο βλαβερή είναι.


Δυστιχώς το άτιμο είναι -δεν το κρύβω- μεγάλη απόλαυση για εμένα και τρομερή εξάρτηση για να το κόψω μαχαίρι. Θεωρώ το ηλεκτρονικό φοβερή ενναλακτική, παρακολουθώ εν μέρει και τις έρευνες που γίνονται (π.χ. του Φαρσαλινού).


Παραυτά να προιηδοποίσω ότι τα πράγματα δεν είναι για όλους απλά.
Θέλει ψάξιμο. Και θέληση.  :wall:
Δεν αναφέρομαι μόνο στο να έχει κανείς την καταλληλή υσκευή και υγρά που να του αρέσουν,
άλλα και στο να προσέχουμε να είναι πιστοποιημένα τα προιντά μας, τις εγγυήσεις κτλ.
Και ένας παραγοντας που προσωπικά με δυσκόλεψε πολύ αρχικά είναι ότι όση νικοτίνη και να χει το υγρό αρχικά , έγω πάντα ένιωθα να μου λείπει κάτι. Δεν είμαι ειδικός , άλλα φαντάζομαι πως στις 4000+ ουσίες που περιέχουν τα κ.τ. δεν είναι μάλλον μόνο η νικοτίνη εθιστική. Ευτιχώς αυτό ξεπερνιέται μετά από μικρό διάστημα, αρκεί να έχεις πάρει την απόφαση.


Εύχομαι σε όλους παρά τους χαλεπούς καιρούς που διανύουμε στην όμορφη χώρα μας να έχετε όμως τοσημαντικότερο αγαθό όλων , την υγεία σας, αυτά, τα λέμε σύντομα στις ατμόσυζητήσεις  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Nietzsche

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2607 στις: Αυγούστου 31, 2015, 15:20 »
Καλησπέρα σε όλους/ες και από εμένα,
Νίκος από Αθήνα, 31 χρονών, 12 χρόνια στριφτό, τα τελευταία (σχεδόν) 2 χρόνια άτμισμα με σπάνια εξαίρεση κανένα κ.τ. όταν έχω πιει τόσο που δεν μπορώ να βρω το fire button. Διαβάζω καιρό το forum και θέλω να πω ένα μπράβο σε όλα τα παιδιά που συμμετέχουν, βοηθάνε πραγματικά τόσο τους νέους όσο και τους πιο προχωρημένους στο χώρο του η.τ.

Καλώς σας βρήκα και καλή συνέχεια..  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2608 στις: Αυγούστου 31, 2015, 15:41 »
Καλησπερα ειμαι ο Μαριος ειμαι γραφιστας και ζω Αθηνα και Κερκυρα.Ατμιζω σταθερα εδω και 5 μηνες χωρις φυσικα να εχω καπνισει ουτε ενα τσιγαρο.Γενικα η εμπειρια μου ως ατμιστης ειχε και τα πανω της και τα κατω της αλλα ποτε δεν σκεφτηκα να στραφω στο Κ.τ .Ειμαι κατοχος kayfun 4v (κλωνος απο tobeco) subtank mini v2 ipv d2 και istick 30w.Μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο το ηλεκτρονικο τσιγαρο και προσπαθω οσο μπορω να το μεταφερω και στους καπνιστες φιλους μου οσο μπορω (2 μεχρι τωρα....).Το Ητ που χρησιμοποιω τωρα ειναι ο kayfun μαζι με το ipv με tc και νομιζω οτι για τωρα ειναι ο τελειος συνδιασμος για μενα.!

Αποσυνδεδεμένος vapec

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2609 στις: Αυγούστου 31, 2015, 22:50 »
γεια σε όλους !
με λένε χρήστο, είμαι 41 ετών, ήμουν μέχρι πριν 1,5 μήνα βαρύς καπνιστής (25 γρ καπνός/μέρα) επί 24 χρόνια και είμαι πολύ χαρούμενος που ανακάλυψα το η.τ., όχι μόνο γιατί ξεφορτώθηκα το κ.τ. και ήδη νιώθω πολύ καλύτερα, αλλά γιατί το η.τ. είναι και πιο απολαυστικό...ειδικά αφού προμηθεύτηκα σοβαρό εξοπλισμό πριν μερικές μέρες, τα ντουμάνια, η γεύση, και η ικανοποίηση απλά δεν συγκρίνονται με το κ.τ....και να με πληρώνεις δεν καπνίζω....lol
ευχαριστώ όλους για τις σημαντικότατες πληροφορίες που συνέλεξα ήδη από εδώ.


happy vaping

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343151 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542142 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597828 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593940 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios