vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 7 χρήστες
stauros53, razen, Milarepa, billaras, lagoudakis, JohnDag, pngtszs1976

Αυτοπαρουσίαση μελών

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2565 στις: Ιουνίου 21, 2015, 20:07 »
Καλησπέρα στο φόρουμ και μπράβο σας για την πολύ καλή δουλειά που έχετε κάνει, πραγματική "εγκυκλοπαίδεια" γύρω από το Η.Τ. και οι απόψεις-εμπειρίες άλλων συν-ατμιστών είναι πάρα πολύ χρήσιμες για όλους μας, μιας και τα προϊόντα στην αγορά πλέον είναι πάρα πολλά για να τα δοκιμάσει κανείς όλα και να σχηματίσει άποψη μόνος του!

Άκης από Αθήνα, αισίως στα 32, κάπνιζα κανα 14ρι χρόνια άλλοτε 6-7 τσιγάρα την μέρα άλλοτε 1 πακέτο. Εδώ και 2 μήνες ακριβώς 21 Απριλίου 2015 έκοψα το τσιγάρο και ατμίζω από τότε αυστηρά και μόνο, τι άλλο, ατμό  8) Αδερφικός φίλος με μύησε στον χώρο του ατμίσματος και στο συγκεκριμένο φόρουμ και τον ευχαριστώ απ΄την καρδιά μου.

Ξεκίνησα με 12 mg νικοτίνης και λέω να συνεχίσω έτσι μιας και έχω δοκιμάσει λιγότερο και δεν με κάλυψαν. Έχω μια συσκευη MAS30 και 2 ατμοποιητές MAS20+ που τους χρησιμοποιώ εναλλάξ μέσα στην μέρα γιατί έψαξα και ενημερώθηκα από το φόρουμ για τον κορεσμό της γεύσης.

Δεν πρόκειται να ξαναβάλω Κ.Τ. στο στόμα μου, είναι προσωπικό στοίχημα και όταν βάζω κάποιον στόχο το παίρνω προσωπικά και δεν το βάζω κάτω. Επόμενος στόχος είναι να το ξεκινήσει η κοπέλα μου μιας και ήδη της έχω απαγορεύσει κάπνισμα στο αυτοκίνητο και εντός σπιτιού, την στέλνω στο μπαλκόνι γιατί με ενοχλεί :P Κι ας με λέει υπερβολικό, δεν παίρνω χαμπάρι..Άλλος ένας μελλοντικός στόχος είναι να αλλάξω το setup που έχω και να το γυρίσω σε κάτι μηχανικό για να φτιάχνω μόνος μου τις αντιστάσεις σε συνδυασμό με υγρά DIY για να μειώσω το κόστος και να χάσω λίγο σε ευκολία αλλά η ζυγαριά γέρνει προς το πρώτο, πιστεύω θα φτάσω και εκεί αρκετά σύντομα.

Να είστε όλοι καλά και συνεχίστε να ατμίζετε! Νοιώθω ήδη καλύτερα και πιστέυω ότι έκανα σωστή κίνηση. Τώρα αν κάποια στιγμή κόψω και το Η.Τ. θα είναι το μεγάλο μου στοίχημα, για να δούμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2015, 14:10 από lospsy »

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2566 στις: Ιουνίου 21, 2015, 20:12 »
καλησπερα και απο μενα...αν και μετραω ηδη δυο μηνες στο φορουμ αργησα λιγο να γραψω μερικα πραγματα για μενα..
με λενε γιωργο(to ramon βγαινει απο την αδυναμια που εχει ο γιος μου σε μια παιδικη σειρα που ειχε δει και εγω λογω αδυναμιας σε αυτον ειπα να το χρησιμοποιησω) μενω αθηνα-39 χρονων παντρεμενος με δυο παιδια (αδυναμια και στα δυο)
καπνιστης 20 χρονια και απο 4 οκτωμβριου ατμιστης φανατικα και καθαρος απο τσιγαρο...ουτε τζουραααααααα....
θελω να δωσω σγχαρητηρια στα παιδια που συντονιζουν και εφτιαξαν αυτο το φορουμ βοηθαει παρα πολλα ατομα και αυτο που μου εχει προκαλεσει ευχαριστη εντυπωση ειναι οτι επιπεδο επικοινωνιας ειναι σε υψηλο βαθμο και προθυμοι να βοηθησουν οποιονδηποτε που εχει απορια...

Αποσυνδεδεμένος ertyanna

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2567 στις: Ιουνίου 21, 2015, 22:38 »
Κοιταζα με λυπηση τον γαμπρο μου που χε ξεκινησει το ηλ. τσιγαρο. Πως τα εφερε ο καιρος και μου κανε δωρο ενα σετακι +5 μπουκαλακια με το υγρο που ατμιζε αυτος. 4 μηνες μετα, κοιτω με λυπηση οσους κανουν ακομα κανονικο τσιγαρο. Απο τα 16 καπνιζα και 25 χρονια μετα ειχα φθασει τα 2+ πακετα. Επιστροφη στο κ/τ δεν υπαρχει πια.

Αποσυνδεδεμένος Evorria

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2568 στις: Ιουνίου 22, 2015, 18:57 »
  Χαιρετε, ειμαι η Φωτεινη και μολις πηρα το πρωτο μου ηλεκτρονικο τσιγαρο σε μια φιλοτιμη προσπαθεια να ελλατωσω ή ακομα και να κοψω το καπνισμα μετα απο 10 χρονια που καπνιζω στριφτο.
  Εμαθα για το φορουμ καθως χαζευα βιντεο για το η/τ και ειπα να εμπλουτισω τις γνωσεις μου.
 
  Λοιπον καλως σας βρηκα!

Αποσυνδεδεμένος ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2569 στις: Ιουνίου 24, 2015, 22:37 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 27 ΧΡΟΝΩΝ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΕΧΩ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ OPAP KAI EIMAI ΓΑΥΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΦΟΒΕΡΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΦΥΛΟ. ΚΑΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΠΙΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΟΤΕ. ΤΟ Η.T ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ 2010 ΑΠΟ ΤΗΝ JOYTECH ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΔΩΡΟ ΕΝΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΚΑΘΩΣ ΗΤΑΝ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΔΙΚΟ ΛΥΠΟΝ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΟΤΕ ΓΙΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΕΦΥΓΑ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΝ ΤΑ 4 ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΥΛΙΚΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝΑ... ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ  ΤΟ ΞΑΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 72 ΩΡΕΣ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΙΛΟ ATMOΠOIHTH ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΤΡΑΠΕΙ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΔΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΕΧΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΕΣ ΠΕΡΙ ΥΓΡΩΝ ΑΝΑΠΛ. ΑΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΠΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. :idiot1:


Καλώς ήρθες και καλό θα ήταν να μην γράφεις με κεφαλαία γιατί φαίνεται σαν να ουρλιάζεις χωρίς λόγο και είναι και κουραστικό όταν το διαβάζουν οι άλλοι..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2015, 22:54 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2570 στις: Ιουνίου 26, 2015, 01:40 »
Καλησπερα στην ομαδα! Ονομαζομαι Μιχαλης απο Αθηνα και ειμαι 24 ετων. Ειμαι φοιτητης στη σχολη Διοικηση Επιχειρηχεων στο Τει Αθηνας (και οπου να ναι και με το καλο το καταραμενο το πτυχιο!) Οι μεγάλες λατρείες μου το γυναικειο φύλο τα αυτοκινητα και οι μηχανες!  8) Ξεκινησα το καπνισμα γυρω στα 15 και πριν λιγες ημερες (23/6/15) αποφασησα να ενταχθω και γω στην κοινοτητα των ατμιστων ξεκινωντας και γω το ηλεκτρονικο τσιγαρο. Μετα απο την παροτρηση φιλων ατμιστων αγορασα το Istick 30w με τον ατμοποιητη Nautilus mini σαν μια "σωστη" αρχη και μπορω να πω οτι εχω συμβιβαστει αρκετα καλα για την ωρα!(Βαραω που και που βεβαια μερικες φρικες αλλα ενταξει λογικο ειναι... :P ) . Μην σας κουραζω ομως αλλο καθε βοηθεια πανω στο αντικειμενο ευπροσδεχτη και συγχωρεστε με για τυχον λαθη στο κειμενο ή στο φορουμ καθως μολις τωρα εκανα εγγραφη στην ομαδά σας! :)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2015, 02:00 από Mixalis6R »

Αποσυνδεδεμένος k_asimak

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2571 στις: Ιουνίου 26, 2015, 12:41 »
χαιρεται κι απο μενα.. ονομαζομαι κωστας και ειμαι 21 απο αθηνα.. σε επαφη με το η.τ. ηρθα απο τον κολλητο μου απο τον οποιο αγορασα και το πρωτο μου σετακι( istick 20W+ nautilus mini).. 3 μηνες μετα βρισκομαι με το καινουριο σετακι μου (istick 30W+kayfun lite) ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και με το φορουμ σας προσπαθω να εμπλουτιζω συνεχεια τις γνωσεις μου και να λυνω τις αποριες μου ! Θα τα ξαναπουμε . Καλη συνεχεια ! :)

Αποσυνδεδεμένος vagmyl

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2572 στις: Ιουνίου 26, 2015, 20:53 »

Καλησπέρα,ονομάζομαι Βαγγέλης και είμαι 50 ετών μόνιμος κάτοικος Πατρών αν και είμαι μέλος του φόρουμ αρκετούς μήνες αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα.
Ήμουν καπνιστής  32 χρόνια περίπου πριν από επτά μήνες αποφάσισα να κόψω το κάπνισμα και να μπω στο Η.Τ
έως τώρα δεν νιώθω την ανάγκη του τσιγάρου και εύχομαι να μην την νιώσω ποτέ.
Συγχαρητήρια για την καλή δουλειά που κάνετε και για την βοήθεια που προσφέρετε.

Αποσυνδεδεμένος neo777

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2573 στις: Ιουνίου 30, 2015, 06:25 »
Γεια σε ολους, λεγομαι Ακης κ ειμαι απο θεσσαλονικη.Ειμαι 36 ετων κ καπνιζω απο τα 19,κ αρκετα τσιγαρα ημερησιως περιπου 1,5 με 2 πακετα.


Η επαφη μου με το Η.Τ εγινε πριν περιπου 8 μηνες οπου κ προμηθευτηκα 2 μπαταριες 650αρες κ 1 ατμοποιητη,αντεξα περιπου 3 μηνες αλλαζοντας 3-4 απλους ατμοποιητες σε αυτο το διαστημα κ τελικως το σταματησα επειδη αγανακτησα με τους ατμοποιητες(μπουκωναν ,καιγοντουσαν οι αντιστασεις γρηγορα κτλ).Μετα απο ωριμη πλεον σκεψη αποφασισα να ξαναρχισω το Η.Τ,κ καπου εδω μετα απο ψαξιμο στο διαδικτυο για πληροφοριες σχετικα με το Η.Τ γινετε η πρωτη επαφη με το φορουμ.


Εγινα μελος του φορουμ πριν μερικες μερες κ εχω παρει τοσες πολλες πληροφοριες απο εδω μεσα οι οποιες με βοηθησαν αφανταστα, κ γιαυτο θελω να ευχαριστησω ολους οσους εχουν στησει αυτο το φορουμ κ ολους τους συμφορουμητες!Η βοηθεια σας σε ανθρωπους που θελουν να σταματησουν το Κ.Τ ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ.Να ειστε ολοι καλα!


Μετα απο αρκετο διαβασμα στο φορουμ(οπως προειπα) και αρκετο ψαξιμο σε διαφορα ελληνικα site H.T εκανα παραγγελια ενος καλου ατμοποιητη κ μιας καλης μπαταριας ετσι ωστε να μην την πατησω οπως παλια κ πεσει ολη η προσπαθεια στο κενο.Αυτη την στιγμη που σας μιλαω δεν εχω στα χερια μου ακομα το Η.Τ (αρα τα τσιγαρα πανε συννεφο :s).Η παραγγελια εγινε χθες κ αναμενω εντος της ημερας να παραλαβω.


Ο συνδυασμος που εκανα ειναι μια μπαταρια kanger ipow 2 1600mah VW κ ο ατμοποιητης aspire nautilus mini κ ενα υγρο καπνικο.Θα προσπαθησω να σας ενημερωσω περαιτερω για τα προιοντα που επελεξα καθως κ για την 2η προσπαθεια μου να κοψω το Κ.Τ.Ελπιζω αυτη την φορα να ειμαι πιο δυνατος,ειμαι αρκετα αποφασισμενος(κ πιο ενημερωμενος) ωστε να εχω μεγαλυτερη συμβιωση με το Η.Τ.


Αυτα τα ολιγα απο μενα , καλως σας βρηκα κ ευχαριστω κ παλι ολους τους συντονιστες κ τους συμφορουμητες!




Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2574 στις: Ιουλίου 05, 2015, 07:50 »
Καλημέρα στην παρέα!  :bye:

Λέγομαι Ηρώ, είμαι 26 χρονών και μετά από 10 χρόνια κ.τ. πήρα την απόφαση να δοκιμάσω να το κόψω με η.τ. Εδώ και 40 μέρες είμαι αποκλειστικά και μόνο ατμίστρια και είμαι περήφανη για τον εαυτό μου. Αν και στην αρχή δεν είχα σκοπό να το κόψω μαχαίρι, τελικά το αγόρι μου (με τον οποίο παραγγείλαμε μαζί τις πρώτες μας συσκευές) με έπεισε για το αντίθετο... ευτυχώς! ;)  Δεν ξέρω αν τα δύσκολα πέρασαν, ξέρω όμως ότι το κ.τ. δε μου λείπει όσο πίστευα, ενώ έχω ξετρελαθεί με το η.τ. Η συσκευή που επιλέξαμε για αρχή ήταν ένα kanger evod mega και μπορώ να πω ότι μέχρι τώρα τα έχει πάει πολύ καλά. Βέβαια εγώ ήδη γλυκοκοιτάζω διάφορα άλλα, σετάκια και μη, αλλά κυρίως λόγω οικονομικής στενότητας, προς το παρόν απλά γλυκοκοιτάζω! Ψάχνω, μαθαίνω, ενημερώνομαι πολύ ακόμα και έχω να έχω να μάθω κι ακόμα περισσότερα... Τα συγχαρητήρια μου για το όμορφο φόρουμ σας και πολύ χαίρομαι που θα ανήκω κι εγώ στην παρέα σας :D

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και ελπίζω να τα λέμε συχνά.  8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2575 στις: Ιουλίου 05, 2015, 21:37 »
Καλησπέρα σας όλους και όλες  :laugh_wave:


Ονομάζομαι Πέτρος και είμαι 30 ετών :)
Ασχολούμε με Game Developing, ο τομέας μου είναι 3D Γραφικά , 3D ModelingRigging και Animation.
Και αυτό σημαίνει ότι καταναλώνω πολλές ώρες καθιστός μπροστά στον υπολογιστή :)


Το ηλεκτρονικό τσιγάρο το ξεκίνησα στις 5 Ιουνίου 2015 , και σήμερα στις 5 Ιουλίου που γράφω το μύνημα αυτό , κλείνω 1 μήνα  :bravo_encouragements:


Κάπνιζα κ.τ ( κανονικό τσιγάρο ) από τα 17 μου .. BF Lights , Camel , Marlboro , Prince , Devil ( αν θυμάμαι καλά αυτό :P ) Pall Mall κόκκινο , Next κόκκινο , Gauloise κόκκινο... μετά σε καπνό Drum , καπνό George Carellia εε .. και τώρα κάνω ηλεκτρονικό :)


Η πρώτη μου επαφή με το η.λ ήτανε με ένα "σετ προσφοράς" των 20 ευρώ , της Pharmacig με μια απλή μπαταρία eGO 650mah , και ένα απλό ατμοποιητή CE-5 ..





Αργότερα .. επειδή η μπαταρία 650 mah δεν μου ήτανε αρκετή για την διάρκεια μιας ημέρες , αγόρασα την μπαταρία Delirium 2200mah και ακόμα έναν ατμποιητή έξτρα , της Aspire CE5 Clearomizer.






Η αλήθεια είναι ότι .. καλό στην αρχή , αλλά μετά από τις 2 πρώτες ημέρες έχασε την γεύση του και το Throat hit , Και την αίσθηση ότι "ατμίζω/καπνίζω"... μετά από πολύ ψάξιμο , αποφάσισα να κάνω μια δοκιμή και να αλλάξω από μπαταρία eGO σε ρυθμιζόμενη μπαταρία ( VV ) και να πάρω επίσης ένα MOD .. και έτσι πήρα το iStick 30w







Και συγκεκριμένα με το iStick 30w είμαι πάρα-πάρα πολύ ικανοποιημένος γιατί παρόλο που οι ατμοποιητές μου είναι "παλιάς τεχνολογίας" , και οι αντιστάσεις τους είναι δουλεμένες , ανεβάζω τα Volt και πέρνω εν μέρη Throat Hit και γεύση που με την μπαταρία eGO , τα είχα χάσει :(


Τώρα είμαι σε αναζήτηση για να βρω ατμοποιητή που να κρατήσω καιρό , γιατί τα λεφτά που έχω δώσει σε αντιστάσεις για τους ατμοποιητές CE-5 είναι πολλά :(


Η αλήθεια είναι οτι μέσα στις 30 ημέρες που έχουνε περάσει που κάνω η.τ , έχω στρίψει 2 τσιγάρα με καπνό Karellia and Sons και η γεύση του πλέον ήτανε απαίσια στο δικό μου στόμα .. καμιά σχεση με την γεύση που είχα αγαπήσει κάποτε όταν κάπνιζα σριφτά ... μετά από αποχή λίγων ημερών δεν γίνετε να ξαναγυρίσεις στο τσιγάρο το κανονικό ή το στριφτό :) και πάλι καλα δηλαδή !! χεχε


Καταναλώνω περίπου 3-4 ml την ημέρα με 1.8% νικοτίνη ... στην αρχή κατανάλωνα περισσότερο ,γιατί είχα πάρει 0.9% νικοτίνη μόνο και με γεύση γλυκόριζο οπότε το πιπίλιζα το η.τ χαχαχα  :baby: :yahoo:


Τέσπα :) χάρηκα για το Forum που υπάρχει στα ελληνικά και φαίνετε να είναι active και με πολύ κόσμο :)
Ελπίζω να μου απαντηθούνε και οι δικές μου απορίες που έχω , γιατί είμαι σε δίλλημα και δεν ξέρω τι ατμοποιητή να αγοράσω για το istick30w :(

Επίσης , ένα μεγάλο μπράβο ξάνα , για τις πολλές και πλούσιες πληροφορίες που υπάρχουνε ήδη στην σελίδα :)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2015, 21:49 από Paladin »

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2576 στις: Ιουλίου 08, 2015, 03:32 »
Γεια σας ονομαζομε Δημητρης 48 ετων,ειμαι νεος ατμιστης (1,5 μηνας περιπου),πεταξα απο την πρωτη μερα που αρχισα να ατμιζω το κανονικο τσιγαρο (μετα απο πολλα χρονια καπνισματος ).....ατμιζω υγρα της LIQUA κυριως french pipe,cuban cigar,turkish tobacco......ξεκινησα εξαρχης με 2 μπαταριες istick Eleaf 20w, & ατμοποιητες ενα Eleaf gsr & Aspire nautilus mini ( επιλογες απο προτροπη παλαιοτερου φιλου μου ατμιστη). Ελπιζω σιγα-σιγα να μειωνω το ποσοστο νικοτινης (ατμιζω  υγρα με 1,8 νικοτινη) & να φτασω στο σημειο να αναπνεω μονο.......τον μολυσμενο αερα της Αθηνας !!! ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2015, 03:42 από origenis »

Αποσυνδεδεμένος GRIZZLY

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • το αλκοολ με εσωσε απο τον αθλητισμο
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2577 στις: Ιουλίου 09, 2015, 12:42 »
Γεια και απο εμενα ειμαι ο γωργος και ειμαι καλα μετα απο 10 μηνες που ειμαι ατμιστης 8)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2578 στις: Ιουλίου 15, 2015, 01:10 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2579 στις: Ιουλίου 16, 2015, 22:05 »
Καλως σας βρηκα (ξανα)..

Ειμαι μελος απο το 2011, οπου ασχοληθκα λιγο με το σπορ, ατμιζα 2-3 μηνες χωρις καθολου τσιγαρο
και μετα... κατρακυλησα παλι στο βουρκο!

Τοτε με ego-T kit και λιγο αργοτερα με ggts+avs και την αγαπημενη μου τριμπεκα
και τωρα νεο δυναμικο ξεκινημα με i-stick 30w + vapros v-spot και maxboro απο natura προς το παρον.

Χαιρομαι που ειναι ακομα ενεργο το φορουμ και που υπαρχουν ατομα
που ατμιζουν απο τοτε..
Εχω ξεκινησει 2 μερες τωρα  χωρις τσιγαρο, εχω διαβασει ηδη πολλα πραγματα εδω, εχουν βγει και τοσα προιοντα και
δεν ξερω τι να πρωτοκοιταξω.

Ελπιζω να το πετυχω αυτη τη φορα και να συνεχισω ατμιζοντας..

Καλα ντουμανια να εχετε.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343204 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206946 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542222 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31373 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50569 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597909 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358536 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11898 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193453 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1466 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1467 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios