vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 3 χρήστες
mathimatikos1966, razen, Parolos

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος tassos

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2535 στις: Μαΐου 02, 2015, 16:35 »
Καλησπέρα σε όλους. Το όνομά μου είναι Τάσος (προφανώς), μεγάλωσα στην Αθήνα αλλά εδώ και αρκετά χρόνια ζω και εργάζομαι στην Κω. Κάπνιζα για 8 χρόνια, μετά το έκοψα για άλλα 8, το ξανάρχισα  :wall: και τώρα κλείνω πάλι 8 χρονια καπνιστής με στριφτά. Εδώ και κάποια χρόνια δεν υπάρχει μέρα που να μην αισθάνομαι άσχημα για αυτό που κάνω στον εαυτό μου και το σώμα μου δεν χάνει ευκαιρία να μου το θυμίζει αλλά αδυνατώ να το κόψω.
Γνώριζα για την ύπαρξη του ητ εδώ και καιρό από έναν φίλο στην Αθήνα ο οποίος έχει κόψει το κτ πια ενώ ήταν μανιώδης καπνιστής όπως και μου είχε καρφωθεί στο μυαλό η φράση ενός άλλου φίλου (μέλος εδώ στο φόρουμ) ότι πλέον ατμίζει και ξυπνάει ξεκούραστος! Έτσι λοιπόν πριν δύο μήνες βλέπω και έναν άλλο φίλο καπνιστή να ατμίζει και μπήκα στην μπρίζα! Μπήκα στο φόρουμ και άρχισα να διαβάζω μανιωδώς. Αγόρασα istick 30w και delta 16 και 19 για εμένα και την γυναίκα μου καθώς και για άλλους τρεις φίλους που το αποφασίσαμε παρέα.
Άυτούς τους δυο μήνες περιόρισα το κτ σε 3-4 την μέρα χωρίς κόπο. Μου αρέσει πολύ το άτμισμα, είμαι ακόμα στο ψάξιμο βέβαια, διαβάζω συνέχεια το φόρουμ και όχι μόνο και προσπαθώ να βρω λύσεις για μικρότερα ή μεγαλύτερα προβλήματα που αντιμετωπίζω. Αυτός είναι ο λόγος που αποφάσισα να γίνω ενεργό μέλος αφού είδα και όλη αυτή την καλή διάθεση που υπάρχει εδώ για βοήθεια και υποστήριξη.
Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος Junkie

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2536 στις: Μαΐου 04, 2015, 06:14 »
Καλησπέρα στην παρέα..

Το όνομα μου είναι Μπάμπης και μένω στην Αθήνα.

Κάπνιζα κοντά στα 10 χρόνια (και υπερβολικά πολύ) και εδώ και περίπου 10 μέρες έχω αρχίσει το Ηλεκτρονικό Τσιγάρο..Έχω αγοράσει μια μπαταρία iStick 20W και εναν Aspire Nautilius και είμαι υπέρ ευχαριστημένος (για τα δικά μου δεδομένα) .. εδώ όμως θέλω να κάνω και την πρώτη μου ερώτηση .. επειδή όπως το βλέπω δεν θα ξανά ακουμπήσω τσιγάρο , μήπως πρέπει να πάρω κάτι καλύτερο για το μέλλον ? γιατί σαν νέος στο "άθλημα" δεν ξέρω τι διαφορές έχει το Χ με το Ψ. Όπως είπα όμως προς το παρών , είμαι υπέρ ευχαριστημένος!

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα! Αφού μπήκα στον χορό , θα τα λέμε περισσότερο! :)

Αποσυνδεδεμένος nickrodos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • ΔΙΑΓΟΡΑΣ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2537 στις: Μαΐου 04, 2015, 13:36 »
Γεια σας είμαι ο Νίκος 20 χρονών από ρόδο...
Καπνιστής από 13χρονών(τότε ήταν μαγκιά(και καλά)
Αθλητής πια εδώ και 2 χρόνια από διατροφή μέχρι προπονήσεις το μόνο μου ελάττωμα που με άφηνε πίσω ήταν το Κ.τ και υπέφερα αρκετές φορές..Εδώ και 1,5 χρόνο περίπου πάλευα να το κόψω το ρημάδι...από 2-3 πακέτα την ημέρα το είχα ρίξει στα 4-5 κ.τ με το ηλεκτρονικό...Τώρα 5 μήνες μόνο άτμισμα και δεν μου λείπει καθόλου το καταραμένο.Το θεωρούσα αμαρτία να χαραμίσω τα χρόνια που έρχονται σε ότι χημικό μου πάσαραν....Εδώ και 5 μήνες(και συνεχίζουμε ακάθεκτοι) πιο ανανεωμένος από ποτέ και πιο δυνατός μετά από αυτήν την επιλογή μου πιστεύω ότι μου έσωσε τα πάντα....Και σε αυτό το forum οφείλω πολλά ευχαριστώ που έμπαινα(χωρίς να είμαι μέλος) και κρυφό-έβλεπα συμβουλές και γνώμες.Μακριά από το καταραμένο τσιγάρο με οπoιoδήποτε  κόστος(γνώμη μου)=χαρισμένα χαμένα χρόνια ξανά πίσω,, με πολύ υγεία ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ :) :) :) :D :D :D Νασται καλά ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος dimitra1986

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2538 στις: Μαΐου 07, 2015, 21:01 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ Η ΔΗΜΗΤΡΑ 29 ΧΡΟΝΩΝ....ΚΑΠΝΙΖΩ ΑΠΟ ΤΑ 17 ΜΟΥ ( 1-2 ΠΑΚΕΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ)...ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ Η.Τ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ Κ.Τ ΣΕ 2-3 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΤΕΛΕΙΩΣ...ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ...ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...

Αποσυνδεδεμένος thanasis pirgos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2539 στις: Μαΐου 09, 2015, 16:31 »
Καλησπερα παιδια ειμαι ο Θανασης απο πυργο ηλειας 48χρονων και καπνιζα απο 15χρονων τοτε στην ηλικια αυτη το να καπινιζες ητα μαγγια εκοψα το τσιγαρο 6μηνες  οσο κρατησε η εκπαιδευση στα ΟΥΚ και μετα το ξαναρχισα δειλα δειλα μεχρι να απολυθω απο φανταρος οταν απολυθηκα του εδωκα και καταλαβε εφτασα σε σημειο πριν ενα μηνα που το εστειλα στο διαολο να θελω 2πακετα χρυση κασετινα καρελια πηρα την αποφαση την τριτη του πασχαοταν ανεβηκα μια ανηφορα και μου βγηκε η γλωσσα  αγορασα απο μαγαζι ενα istick eleaf 20w με εναν nautilo  ειμαι ευχαριστημενος μεχρι τωρα το τσιγαρο δεν το ζητζω και δεν εχω αναψει αν και η φυναικα μου καπνιζει εμενα μου βρωμαει αυτη τη στιγμη ειμαι στα 1.8νικοτηνη και σιγα σιγα και σταδιακα θα την κατεβασω μεχρι το 6 που ειναι ο στοχος μου και να μεινω εκει τα χομπυ μου ειναι κυνηγι ψαρεμα και εκει καπνιζα σαν φουγαρο.καλως σας βρηκα και θα τα λεμε συχνα.

Αποσυνδεδεμένος vagkap

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2540 στις: Μαΐου 11, 2015, 00:47 »
Καλησπερα σε όλους.
Με λένε Βαγγέλη και ειμαι 45 χρονων. Ήμουνα καπνιστής απο τα 16 μέχρι και πριν λίγες ημερες που ξεκίνησα το η.τ.
Είχα κανει δοκιμες με αυτοκολλητα νικοτινης πριν μερικα χρονια αλλα δεν τα πηγα και τοσο καλα. Μου έλειπε μαλλον αυτη η αισθηση του να εχω κατι στα χερια μου.
Η επομενη κινηση (μερικα χρονια πισω παλι) ήταν να πάρω και κατι χαπια που ειχαν βγει στα φαρμακεια που βοηθουσαν στην διακοπη του καπνισματος, αλλα οταν ειδα τις αντενδειξεις/παρενεργειες τα επεστρεψα στο φαρμακειο!
Τελικα πριν μια εβδομαδα πηρα ενα ηλεκτρονικό τσιγάρο Kanger Evod Mega και τις 3 πρωτες μερες εκανα συνολο 6  κανονικα τσιγαρα. Όταν ειδα ότι παει καλα πήρα και ενα kanger genitank για καλυτερη γευση/αποδοση/απολαυση για να μην ξαναγυρισω στο κάπνισμα. Απο εκεινη την ημερα μονο ατμιζω! Έχω αρχισει ηδη να βλεπω βελτιωση στην φυσικη μου κατασταση (δεν λαχανιαζω τοσο ευκολα).
Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να σταματησω τα κανονικα τσιγαρα ετσι ΕΥΚΟΛΑ. Ελπίζω να καταφερω να συνεχίσω έτσι και ευχομαι τα ιδια καλα αποτελέσματα σε όλους. Καλη συνεχεια.

Αποσυνδεδεμένος geomak

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2541 στις: Μαΐου 11, 2015, 01:39 »
6μηνες ατμιζω χωρις να θελω καθολου κ.τ
ολα αυτα ξεκινησαν ξαφνικα οταν δοκιμασα απο εναν φιλο που ειχε τον κ1 και λεω οπααα ποσο εξελιχθηκε???αμεσως πηγα και ξανα αγορασα και απο τοτε δεν ασχολουμαι με τιποτα αλλο χαχαχαχ
ατμιζα και πριν 3 χρονια η 4 που ηταν εποχες που βρεχαμε το βαμβακι και δωστου καμενο και καμενο μεχρι που καποια στιγμη το σιχαθηκα .θυμαμαι το τελευταιο υγρο που εκανα ηταν το ρεντ μπουλ και απο τα τοσα dry burn tote to σιχαθηκα τοσο πολυ το η.τ που το παρατησα .πλεον οταν μου λενε να δοκιμασω ρεντ μπουλ γευση μου ερχεται στο μυαλο η αηδια απο τοτε.
αυτα απο μενα .σας χαιρετω ολους ως νεο μελος.
κεεp vaping.vaping is the future
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2015, 01:58 από geomak »

Αποσυνδεδεμένος Atmo_79

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2542 στις: Μαΐου 11, 2015, 02:59 »
Καλησπέρα ειμαι ο Στέφανος 35 ετών, μένω Αθήνα και ήμουν καπνιστής για 18 χρόνια :wall: ,
όπου αποφάσισα καθαρά για λόγυς υγείας να ξεκινήσω το άτμισμα. Έκτοτε δεν εχω ξανανάψει τσιγάρο κ΄ σκοπεύω
να παραμέινω έτσι, γιατί συγκριτικά το ατμισμα με καλυπτει πολύ περισσότερο και δεν εχω τα αρνητικά του τσιγάρου.
Οι συσκευές που χρησιμοποιώ είναι μια eleaf i-twist μπαταρία + ναυτίλος mini που αντικατέστησε τον Κ1 της aspire.
Καλή συνέχεια σε όλους! :thumpup:
 

Αποσυνδεδεμένος Vapeman

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2543 στις: Μαΐου 11, 2015, 14:35 »
Χαιρετίζω τη κοινότητα !!!

Είμαι ο Νίκος 40 χρόνων και ατμιστής τα τελεύτια 3 απο αυτά, θα βρίσκομαι στη παρέα σας όσο μπορώ να μοιραστώ τη δική μου εμπειρία και γνώση αλλά και να μαθαίνω για οτι νέο κυκλοφόρει.

Μαζί, μέσω της εδώ παρέας, ενημέρωσης και υποστήριξης, μπορούμε ν΄απαλλαγούμε μια και καλή απ τη κακιά συνήθεια του τσιγάρου, που κάνει τόσο κακό στην υγεία πρωτίστως αλλα και στη τσέπη μας.

Υγεία και καλή δύναμη σε όλους.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2544 στις: Μαΐου 14, 2015, 15:05 »
Χαιρετώ κι εγώ.


Γιώργος από Αθήνα. 25 χρονών, 9 χρόνια καπνιστής, 4 μήνες αποκλειστικά ατμιστής.


Αρκετό καιρό lurker στο forum.


Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος xemaliaris

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2545 στις: Μαΐου 17, 2015, 15:03 »
Την καλησπέρα μου και από εμένα, είμαι ο Κώστας από Αργυρούπολη 3 εβδομάδες  ατμιστής ύστερα από 30 χρόνια καπνίσματος.  Άπειρος ακόμη στο άτμισμα αλλά δεν αγχόνωμαι καθόλου γιατί με το διάβασμα που εχω να κάνω εδώ που ήρθα με βλέπω με πτυχίο. Να είστε καλά και καλά ατμίσματα.

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2546 στις: Μαΐου 17, 2015, 22:42 »
Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι ο Κώστας από Ίλιον και να πω κι εγώ την καλησπέρα μου στο forum. Καπνιστής 22 χρόνια και ατμιστής εδώ και 2 εβδομάδες! Ξεκίνησα με ένα istick30w + Nautilus Mini και μπορώ να πω ότι είμαι κατενθουσιασμένος με το άτμισμα!

Να κάνω και μία ερώτηση σαν newbie του forum.. δεν έχω βρει κάποια συζήτηση στο forum εδώ που να αφορά αγοραπωλησίες ή ανταλλαγές μελών... λόγω λάθους παραγγελίας π.χ. κλπ. Είναι πολιτική της κοινότητας? Αν θέλω να ανταλλάξω κάποια υγρά από λάθος παραγγελία πως θα μπορούσα να το κάνω?

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος exaralampos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2547 στις: Μαΐου 18, 2015, 21:35 »
Καλησπέρα είμαι ο Ανέστης και είμαι 40 χρονών..
Είμαι από Θεσσαλονίκη και μόλις προχθές έμαθα ότι υπάρχει το συγκεκριμένο site από ένα συν ατμιστή..
 Η ερώτηση ήταν που θα μπορέσω να βρω διάφορα μεταχειρισμένα[/size] προϊόντα γιατί άκουσα ότι υπάρχει και αυτή η δυνατότητα μεταξύ συν ατμιστών με έμπιστα άτομα εδώ σε σας..
Ελπίζω με τον καιρό να βοηθηθώ σε διάφορα νέα θέματα και να βρώ και διάφορα καινούργια πράγματα..[/font]



Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2548 στις: Μαΐου 18, 2015, 21:47 »
γεια σας
ειμαι ο δημητρης απο χαλκιδα
ειμαι φανατικος ατμιστης απο την πρωτη μερα που πατησα το ποδι μου στο καταστημα που πηρα το πρωτο ηλεκτρονικο (τσιγαρο)
ειμαι λιγο μεγαλος γιαυτο μη με παρεξηγητε με το γραψιμο μου
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος mpalanteros

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2549 στις: Μαΐου 22, 2015, 10:18 »
Kαλημέρα σε όπους!!
Το όνομά μου Βασίλης...
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την δουλειά που κάνετε εδώ στο φόρουμ και την
πολύτιμη βοήθεια σας μέσα από τα τόσα νήματα(αν και έχω μπερδευτεί λίγο
με τον όγκο των πληροφοριών που βρήκα εδώ)
Την εποχή του GIANT της Nοbacco έκανα πάλι ΗΤ για 6 μήνες αλλά ξανακύλισα στο ΚΤ...
Τώρα έχω 10 μέρες που δεν το έχω βάλει στο στόμα μου το ΚΤ
Καινούργιο Set-up(Mas30W και Ατμο-Μas20Wplus)..
Ολά καλά μέχρι στιγμής απλά θα ήθελα λίγο παραπάνω ατμό..
Ο συσκεκριμένος Ατμο καθαρίζεται ή η μόνη λύση για να βάλω άλλο υγρό είναι η αλλαγή κεφαλής?
Το υγρό που χρησιμοποιώ είναι σε αναλογία 50-50(Liquidom Silent Poem 12mg-Nobacco 4 18mg)
Θέλω πολύ να ασχοληθώ με DIY υγρά αλλά έχω μπερδευτεί με τις τόσες πληροφορίες σας ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343176 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542205 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31354 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50546 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597880 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11878 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1449 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594195 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios