vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

167 επισκέπτες, 6 χρήστες
jim356, ZoeM, pngtszs1976, Parolos, JohnDag, dallaskdp

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος billos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2550 στις: Μαΐου 24, 2015, 13:41 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα των ατμιστών.
Με λένε Βασίλη και είμαι απο Πάτρα.
Ημουν καπνιστής για 18 χρόνια.Ξεκίνησα το άτμισμα πριν μερικά χρόνια (εποχή που βγήκαν οι Ego-T, Ego-C) ,αλλά δεν με ικανοποιούσε και ξανακύλησα στο κ.τ . Πρίν 1 μήνα αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο και έκτοτε κάνω μόνο η.τ . Η τεχνολογία του η.τ έχει βελτιωθεί πολύ και τώρα με ικανοποιεί αρκετά  :)


Να πώ ένα μεγάλο μπράβο στους δημιουργούς, συντονιστές και τα μέλη αυτού του φόρουμ , μου έχετε λύσει πολλές απορίες


Ευχαριστώ και καλά ατμίσματα!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2015, 13:49 από billos »

Αποσυνδεδεμένος Mariner13

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2551 στις: Μαΐου 24, 2015, 18:43 »
Καλησπέρα στην κοινότητα  :) με λένε Νίκο από Αθηνα. Ήμουν 11 χρονια καπνιστής έναν 25g καπνό τις πέντε μέρες . Αποφάσισα να διακόψω το κάπνισμα στις 15 απριλίου του 2015 . Το forum με βοηθησε σε αρκετές απορίες που είχα . Ένα Μεγάλο ευχάριστο σε όλους για την γνώση που μου δώσατε.
Και όπως λέω πάντα η γνώση είναι δύναμη

Αποσυνδεδεμένος than07

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2552 στις: Μαΐου 24, 2015, 19:28 »
Γεια σας, είμαι ο Γιάννης 47 ετών δημόσιος υπάλληλος και συγκεκριμένα καθηγητής Πληροφορικής σε Γυμνάσιο. Μένω στην Κόρινθο,  είμαι παντρεμένος κι έχω ένα γιο 9 ετών ο οποίος ήταν η αφορμή να διακόψω το τσιγάρο και να αρχίσω το άτμισμα πριν δύο μήνες περίπου. Ήρθε λοιπόν ο γιος μου από το σχολείο  ύστερα από συζήτηση του δασκάλου με όλα τα παιδιά του τμήματος για τις βλαβερές συνέπειες του τσιγάρου και κλαίγοντας που είπε πως φοβάται ότι θα πεθάνω λόγω του καπνίσματος και με παρακάλεσε να το κόψω. Έτσι κατόπιν και της προτροπής της γυναίκας μου, που δεν είναι καπνίστρια, αποφάσισα να δοκιμάσω το άτμισμα. Έχω στην κατοχή μου 3 ατμοποιητές (mini Nautilus, aspire K1 και aspire BTC CE5) και ατμίζω περίπου 2ml ημερησίως εναλλάσσοντας   3 υγρά (Liqua virginia στον CE5, t-juice jack the ripple στον mini Nautilus και American Stars R2Y2 στον Κ1). Η νικοτίνη είναι 18 mg/ml  και 16mg/ml. Όπως θα καταλάβατε είμαι νέος ατμιστής και ακόμα "ψάχνομαι". Όταν ήμουν καπνιστής κάπνιζα 15 - 20 τσιγάρα ημερησίως. Βρήκα το φόρουμ τυχαία στο google όταν έψαχνα μανιωδώς πληροφορίες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο, το άτμισμα και τις παρενέργειες του.  Το e-kapnisma.gr ήταν που με βοήθησε πολύ και στην επιλογή του ηλεκτρονικού τσιγάρου αλλά και για τις παρενέργειες του ατμίσματος με τα ενδιαφέροντα ιατρικά άρθρα και έρευνες που παρουσιάζει. Να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους δημιουργούς και συντονιστές του φόρουμ για την αξιόλογη προσπάθειά τους και εύχομαι σε όλη την κοινότητα υγεία χαρά και καλά ατμίσματα.
Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Ruba

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2553 στις: Μαΐου 28, 2015, 22:04 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Με λένε Κωνσταντίνο, 37 ετών απο Αθήνα. Ξεκίνησα το άτμισμα με ovale ego-t (αν το λέω καλα) όπου ταλαιπωρίθηκα με διαρροές, γεμίσματα με σύριγγες κτλ με αποτέλεσμα να βαρεθώ και να το παρατήσω. Ξεκίνησα και πάλι προ μίας εβδομάδος αυτή τη φορά με istick 30w και ναυτίλο, κ-α-μ-ι-α σχέση με το ητ που θυμόμουν...  στο διάστημα της 1 εβδομάδος έχω φουμάρει 20ml @ 6mg νικοτίνη, νομίζω καλά για κάποιον που κρατούσε 1 μικρό καπνό 1 μέρα με ζόρι, και το σημαντικότερο χωρίς να ζοριστώ.
το forum σωτήριο παίδες, πολύ πληροφορία.

Α, και να μήν το ξεχάσω... το orion's tribute τα σπάει, all day long!!!

Βig it up guys!

Αποσυνδεδεμένος chrisx

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2554 στις: Μαΐου 30, 2015, 22:20 »

Γεια και από εμένα,με λένε Χρήστο,είμαι 45 ετών,πολλά χρόνια (πρώην)καπνιστής(ελπίζω να παραμείνει έτσι lol)και ατμίζω τους τελευταίους 8 με 9 μήνες.
Εδώ και καιρό διαβάζω το forum και μου αρέσει η ιδέα ανταλλαγής απόψεων και εμπειριών.


Καλή συνέχεια παίδες (συγνώμη προκαταβολικά για τυχόν λάθη,τώρα στα γεράματα μαθαίνω τα της τεχνολογίας lol)

Αποσυνδεδεμένος vashoulio16

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2555 στις: Ιουνίου 08, 2015, 21:58 »
Bασιλης... 1μιγη χρονο ατμιστης ξεκινωντας οπως οι περισσοτεροι με ego σ ην οποια εμεινα μια βδομαδα...μετα αρχισε οχορος των mods & των επσκευασιμων....Καταγωγη απο Βολο..απο Ν.Ιωνια συγκεκριμενα... ;) ..μενω μονιμα πλεον Καισαριανη...Καλως σας Βρηκα... :thumbup_move_2: :baby:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2556 στις: Ιουνίου 09, 2015, 23:02 »
γεια χαρα και απο μενα παλι. ημουν μελος στο παλιο φορουμ αλλα ξανακυλισα στο κ.τ. μετα απο 8 μηνες αποχη. μετα απο 2 χρονια ξαναγυρισα στο ηλεκτρονικο ειμαι καθαρος 1.5 μηνα και ελπιζω για παντα :)

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2557 στις: Ιουνίου 11, 2015, 09:57 »
Γειά σας κια από μένα.


Κατά πως φαίνεται μου πήρε λίγο καιρό για να κάνω την αυτοπαρουσίασή μου μιας και είμαι ήδη μέλος κάποιους μήνες. Κάλλιο αργά παρά ποτέ όμως.


Λοιπόν, με λένε Κωνσταντίνο και είμαι από το Χολαργό (γέννημα θρέμα). Είμαι πλέον 37 και κάπνιζα από τα 16 αραιά και που ενώ από τα 18 κανονικά πακέτο. Πριν 2 χρόνια περίπου έφτασα στο μη παρέκει, καπνίζοντας 1 καπνό 25g τότε ημερησίως, ήτοι περί τα 40-50 τσιγάρα. Εκεί έκανα ένα μικρό βηματάκι και αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο μες το σπίτι (πλεόν είναι αδιανόητο γιατί στην πορεία αποκτήσαμε και παιδί). Δεν ήθελα ποτέ να το κόψω, μου άρεσε, οπότε δεν προσπαθούσα κιόλας. Κι αν προσπαθούσα, αισθανόμουν αμέσως σαν άρρωστος.


Άρρωστος ένιωθα και στη δουλειά, όπου κοίταζα το ρολόι για να βγω για τσιγάρο (περίπου κάθε μία ώρα)... άρρωστος και μη παραγωγικός. Έτσι λοιπόν, από σπόντα, ζήτησα από τον αδερφό μου (ήδη 2 χρόνια + ατμιστής) να μου δώσει μία από τις παλιές συσκευές του να δω αν θα τα καταφέρω. Αρχική σκέψη ήταν να το χρησιμοποιώ μόνο στο γραφείο. Ουσιαστικά δηλαδή δεν πήρα ποτέ συνειδητή απόφαση να το κόψω το ρημάδι...


Μου έδωσε μία ego μπαταρία μ' έναν Thor ατμοποιητή και ένα 10μελο μπουκαλάκι El toro cigarilos. Σταδιακά συνειδητοποίησα ότι δεν μ ένοιαζε καθόλου να μην καπνίζω και δεν προσπαθούσα καν. Οπότε πολύ γρήγορα το ΗΤ επεκτάθηκε πέρα από τις ώρες εργασίας και στην υπόλοιπη ημέρα, διατηρώντας όμως την κακή συνήθεια να καπνίζω που και που κανα δυο τσιγάρα. Από τα 20-25 στα 5-6, σκεφτόμουν, δεν είναι άσχημα. Γρήγορα γρήγορα αντικατέστησα μπαταρίες και ατμοποιητές, μπήκα στο φόρου και σώθηκα!! Μου κίνησε τόσο το ενδιαφέρον που έφτασα από τον πρώτο μήνα να το αντιμετωπίζω σαν χόμπι και να αποζητώ συνεχώς και κάτι καινούργιο να προσθέσω στη συλλογή μου, είτε συσκευή, είτε υγρό. έφτασα λοιπόν να έχω σε 5 μήνες ατμίσματος 2 μοντάκια ηλεκτρονικά, 2 ατμοποιητές επισκευάσιμους κι έναν εργοστασιακό. Α, και πολλά μπουκαλάκια με υγρά και βάσεις (τώρα περνάμε σιγά σιγά στο DIY γιατί με 4-4,5ml ημερησίως πλησιάζω επικίνδυνα το κόστος του τσιγάρου, έξω οι συσκευές).


Πρώτη μου μεγάλη νίκη αισθάνθηκα πως ήταν ένα βράδυ σε μπαρ με παρέα, όλοι τριγύρω να καπνίζουν σα φουγάρα κι εγώ να τους αγνοώ με το λουλά μου στο χέρι! Όχι μόνο δεν μου δημιουργήθηκε καν η ανάγκη για κάπνισμα σε μια από τις πιο επίφοβες ώρες της ημέρας, αλλά με ενοχλόυσε κι όλας! Πλέον οι καπνιστές μου μυρίζουν απο χιλιόμετρα (ρούχα, χνώτα, μαλλιά...)


Κλείνοντας οφείλω να παραδεχτώ και μία ήττα και, γιατί όχι, ρίξτε προτάσεις για βοήθεια αν έχετε: Έχω διατηρήσει εδώ και 5 μήνες το πρώτο πρωινό τσιγάρο. 1 μόνο με τον καφέ στο μπαλκόνι. Αυτό το ρημάδι με την τσίμπλα στο μάτι δεν μπορώ (δεν θέλω??) με τίποτα να το κόψω. Κι ας με χαλάει μόλις το σβήσω. Εγκεφαλικό είναι, η ανάγκη για πίσσα πρωινιάτικα? Δεν ξέρω. Θέλω όμως να το καταργήσω γιατί το 1 είναι πολύ εύκολο να γίνει πάλι 100 ακόμα και 1 χρόνο μετά...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2558 στις: Ιουνίου 13, 2015, 14:29 »
γεια και απο εμενα με λενε γιωργο μανιαδακη ειμαι 50 χρονο εχω γενηθη στη γερμανια  μονη μοσ κατοικοσ ιεραπετρασ κρητησ εχω 2 γιουσ και 2 κορεσ και μια εγκονη 2.5 χρονω που λατρευω. το αρχικο μου επαγκελμα ειναι αλουμινοκατασκευαισ αλλα λογο κροισησ εχω γινει και αγροτησ πιο πολλυ... αρχισα το κολοτσιγαρο σχεδον απο τα 13 μεχρι τησ 3 μαιου του2015 .ακουγα για το ητ.  αλλα το απεφευγα ωποσ και τοση αλλοι λογου προπαγανδασ .. εδω στη επαρχια σχεδον δεν το ξερουν η περισοτερη. ειδα καπιο ατομο καπια στιγμη και κρατουσε ενα ΗΤ και απο την επομενη πηρα το ιδιο απο τοπικο καταστημα και απο τοτε ατμιζω με μανια ..δεν ξερω αλλα τοσα χρονια δεν ξερω τη εβρισκα στο κολοτσιγαρο και το ειχα στα χερια μου ..νιωθο παρα πολλυ καλλα τωρα με το ητ κιι σασ ευχαριστω ολουσ εσασ που δυνοπαθησαται τοσα χρονια μετα εκο ταφ κιι υποστυριζαται το ητ και τωρα μπορω να ατμιζω κιι εγω πιο ανθρωπινα ...ενα μεγαλο πραβο στουσ διαχειριστεσ για ολα αυτα που μασ προσφερουν σε ολουσ τουσ νεουσ ατμιστεσ

Αποσυνδεδεμένος tsioualanious

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2559 στις: Ιουνίου 15, 2015, 12:38 »
Καλημέρα!!Νίκος από Ξανθη 18 χρόνια καπνιστής και 4 χρόνια περιστασιακος στο ητ.καπνιζα εενα καπνό τη μέρα και ελπίζω τώρα που έχω καλό εργαλείο στα χέρια και με καλό υγρό να το κόψω επιτέλους.Σκοπος είναι να αφήσω και το ητ κάποια στιγμή!!!

Αποσυνδεδεμένος Stratos-e

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2560 στις: Ιουνίου 15, 2015, 15:23 »
Καλησπερα σε ολους.Χαλαρης Στρατος το ονομα μου.Νεος ατμιστης.Εδω και ενα μηνα περιπου.Πιστευω να συνεχισω ετσι....

Αποσυνδεδεμένος TeoTews

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΖΩ απο 31-5-2015 ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2561 στις: Ιουνίου 16, 2015, 14:27 »
Γειά σας και συγχαρητήρια για το φορουμ

Κάπνιζα 18  Χρόνια  και από  31-5-2015 ξεκίνησα  να ατμιζω μόνο...
πιστεύω να το συνεχίσω και στο τέλος να τ κόψω και αυτό...
ξεκίνησα με 6 mg και 1  μλ την ημέρα περίπου nobacco υγρο Νο 2
Κάπνιζα  Winston red....1+πακέτο
προβλήματα αποδοχής του ατμισματος δεν έχω...
αλλά εχω ως τώρα όλα τα θετικά από την διακοπή καπνίσματος...Η συνέχεια πιστεύω να είναι καλύτερη ακόμα.
οι λόγοι ήταν υγείας, οικονομικοι και αθλητικοί
ασχολούμαι εδώ και 2 Χρόνια με το τρέξιμο και κατεβαίνω σε αγώνες.... πιστεύω να δω γρήγορα αποτελέσματα...
 θα αναφερθώ στο μέλλον για τα αποτελέσματα

Με εκτίμηση Θοδωρής
Καλή συνεχεια

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2562 στις: Ιουνίου 16, 2015, 14:34 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος foxxx

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2563 στις: Ιουνίου 21, 2015, 19:20 »
Καλησπέρα και από μένα με λένε Βασίλη η bill Είμαι κάτοικος Σαλαμίνας
είμαι μόνιμος στο πολεμικό Ναυτικό (μηχανικός) και ασχολούμαι και με την μουσική τεχνολογία και νέος στην μουσική παραγωγή και ενορχήστρωση καθώς και μαθητής στο Jazz piano.
Όπως καταλαβαίνετε στο home studio απαγορεύετε το κάπνισμα διά ροπάλου  :yes:

Σπίτι μου δεν καπνίζω σχεδόν καθόλου και την βγάζω με ένα σετάκι aspire BDC και μια απλή μπαταρία της Health η δεύτερη μπαταρία έγινε συχωρεμένη πριν 20 μέρες :))


Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα μέλη του forum που άμεσα με κατατόπισαν σε απορίες μου πάνω στην αντικατάσταση των mods.

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2564 στις: Ιουνίου 21, 2015, 19:52 »
Kαλησπέρα κι απο εμένα.
Με λένε Γιάννη και ξεκίνησα το ητ εδω και ενα χρόνο και τώρα ατμίζω με μια Mas30.
Έχω κάποια θέματα με τον atomizer και ελπίζω με την βοήθειά σας και την εμπειρία σας να βρω άκρη!!! :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343226 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542262 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50600 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358573 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11907 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios