vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 4 χρήστες
Βασίλης Γ, mathimatikos1966, Parolos, razen

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος JosNos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2505 στις: Απριλίου 04, 2015, 11:13 »

καλημέρα και από μένα.
Ονομάζομαι Ιωσήφ και είμαι 24 χρονών.Γεννήθηκα και μένω στην Αθήνα,σπουδάζω διοίκηση επιχειρήσεων και παράλληλα κάνω την πρακτική μου.
Το τσιγάρο το ξεκίνησα στα 18 μου και κάπνιζα συστηματικά περίπου 6 χρόνια.
Με το ηλεκτρονικό τσιγάρο ασχολήθηκα από τον περασμένο Μάιο και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Αυτήν την στιγμή κατέχω istick και gs air, δυστυχώς δεν γνωρίζω και πολλά πάνω στο συγκεκριμένο αντικείμενο για αυτό και έχω πέσει με τα μούτρα στο διάβασμα εδώ.  :tongue_smilie:
Χαίρομαι που εντόπισα ένα forum πολύ ενημερωμένο και με άτομα με βαθιά γνώση πάνω στο "άτμισμα" :) [size=78%] [/size]
καλή συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος erikofutami

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • το έκοψα το ρημάδι το τσιγαροoo...!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2506 στις: Απριλίου 04, 2015, 18:35 »
Γεια σε ολους!ονομαζομαι φωτεινη ειμαι 33 χρονων καπνιστρια περιπου 20 χρονια!ατμιστρια 1 μηνα περιπου. Δεν εχω καπνισει καθολου εδω και ενα μηνα!εκανα 2 πακετα την ημερα!για μενα που ημουν παθητικη καπνιστρια . ειναι κατι το απιστευτο που το εκοψα με την βοηθεια του ηλεκτρονικου τσιγαρου.και ομως να με με ενα itaste mvp 11v κ ενα ατμοποιητη nautilus mini κ εξερευνω της διαφορες γευσης υγρων κ αυτο μου αρεσει πιο πολυ στο ηλεκτρονηκο τσιαγαρο.Ενα  μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στο forum που βοηθα ολους τους ατμιστες με την υπαρξη του! κ ενα τεραστιο ΜΠΡΑΒΟ σε ολους τους ατμιστες παλιους κ νεους που κοψανε το καπνισμα. ( ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΥΚΟΛΟ...! ) keep walking. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2015, 03:01 από erikofutami »

Αποσυνδεδεμένος zorlac

  • **
  • 143
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2507 στις: Απριλίου 06, 2015, 14:28 »
Καλησπέρα, ονομάζομαι Γιάννης και καπνίζω εδώ και 22 χρόνια. Τα τελευταία 5 χρόνια καπνίζω στριφτά. Old Holborn κίτρινο, περίπου 1 μεγάλο καπνό ανά 2 μέρες. Προσπάθησα κάνα δυο φορές να το κόψω αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Ελπίζω με το ΗΤ να τα καταφέρω!  :)

Αποσυνδεδεμένος Iliaspl

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2508 στις: Απριλίου 06, 2015, 16:27 »
Γεια σε ολους τους συνατμιστες, ειμαι ο Ηλιας ειμαι 38 χρονων απο Θεσσαλονικη.

20 Χρονια καπνιστης και 2,5 χρονια φανατικος ατμιστης.

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2509 στις: Απριλίου 06, 2015, 16:55 »
Καλησπέρα και από εμένα!
Άρης από Πάτρα, καπνιστής 13 χρόνια, ατμιστής 2 μήνες!
Είχα αποπειραθεί να ξεκινήσω το άτμισμα και πριν από 4-5 χρόνια...αλλά με τη τεχνολογία και τις γνώσεις του τότε ήθελε πραγματικά τεράστια υπομονή...πράγμα που δεν διέθετα!!
Καλός σας βρήκα λοιπόν... και συγχαρητήρια για την όμορφη παρέα που έχετε δημιουργήσει καθώς και για τις γνώσεις/συμβουλές που απλόχερα μοιράζεται!


Αποσυνδεδεμένος Giari

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2510 στις: Απριλίου 07, 2015, 15:29 »
Καλησπερα και απο μενα ειμαι ο στελιος 32 ετων μηχανικος εμπορικου ναυτικου γενημενος στον πειραια και διαμονη στη νικαια .Το η.τ  ξεκινησα το 2011 οχι με μεγαλη επιτυχια αλλα απο το δεκεμβρη επανηλθα αποφασισμενος να πεταξω το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2511 στις: Απριλίου 07, 2015, 17:50 »
Καλησπέρα σε όλους
Μέλος από το 2011 με eGo - T  με το οποίο άτμιζα περίπου 20 ημέρες και μετά δυστυχώς πάλι πίσω.
Από χθες ατμιστής με Cloupor mini και  Nautilus mini και υγρό West Virginia (Wanted) που μου αρεσει πολυ.
Καλώς σας βρήκα και πάλι ....... καλή μου επιτυχία  :thumpup:


ps
Αυτή την φορά πιστεύω θα τα καταφέρω + ότι πια βοηθάει πολύ και η τεχνολογική εξέλιξη που έχουν οι συσκευές!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2015, 18:26 από Micha3L »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2512 στις: Απριλίου 08, 2015, 06:52 »
Καλημέρα στη παρέα με λένε Γιάννη είμαι 36 εδώ και 1.5 χρόνο ακαπνος . Ξεκίνησα με διάφορους ατμοποιητες έχω ένα steam machine από atmomixani αλλά ετοιμάζομαι για νέο με προσανατολισμο φαινομενον ή Τηλέμαχο δεν έχω καταλήξει ακόμα αν και με βλέπω για τον πρώτο. Α είμαι και εγώ από Σαλαμίνα

Αποσυνδεδεμένος ΓΑΠ

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2513 στις: Απριλίου 08, 2015, 08:17 »
Γειά σε όλη τη παρέα!Με λένε Γιώργο,είμαι 36χρονών και εδώ και 3 μήνες είμαι πλέον ατμιστής και πρώην καπνιστής(19χρόνια).Φτιάχνω ήδη τα δικά μου υγρά και με διάβασμα,ερωτήσεις μέσα στο ε κάπνισμα εμπλουτίζω τις γνώσεις μου.Το προσπάθησα ξανά πριν 3 χρόνια και είχα καταφέρει να κόψω το ΚΤ για 6 μήνες με τη βοήθεια του ΗΤ.Μετά από ένα άσχημο συμβάν όμως ξανακύλησα...Έχω ήδη ξεκινήσει προπαγάνδα σε φίλους και συνάδελφους και μάλιστα κατάφερα κάποιους να τους μυήσω στο άτμισμα.Καλά ατμίσματα σε όλους μας!!!!

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2514 στις: Απριλίου 09, 2015, 11:45 »
Καλημέρα σε όλους!
Γιώργος από Αθήνα, ετών 50.
Ένα δώρο του κολλητού μου φίλου το 2012, με έκανε να αφήσω οριστικά πίσω, μια συνήθεια 30 ετών.
Ήταν ένα ego-t starter kit. Από τότε...ατμιστής μόνο!
Καλά ατμίσματα σε όλους!
Καλή Ανάσταση! 

Αποσυνδεδεμένος Maria_K

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2515 στις: Απριλίου 09, 2015, 19:30 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Με λένε Μαρία και είμαι 30 χρονών. Κάπνιζα από τα 14 αλλά εδώ και 2 μήνες έχω κόψει τελείως το τσιγάρο και έχω γίνει φανατική ατμίστρια!  ;D


Αν και άνεργη με αρκετές οικονομικές δυσκολίες έχω αρχίσει και πειραματίζομαι κι εγώ με τα υγρά για να τα φτιάχνω μόνη μου.


Διαβάζω καιρό τώρα το site σας.. συνεχίστε έτσι..!!!


Καλά ατμίσματα σε όλους και καλό Πάσχα!!

Αποσυνδεδεμένος kkourk

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2516 στις: Απριλίου 10, 2015, 22:43 »
Γειά σας .Από θεσσαλονίκη και Χαλκιδική. Εδώ και 9 μηνες ατμιστής. Κάπνιζα 3,5 πακέτα την ημέρα.

Σήμερα προσπαθώ να κάνω κανά τσιγάρο και δεν μπορώ λόγο πίκρας.

Το κακό είναι που άρχισε να μ ενοχλεί ο καπνός των άλλων.

Για 6 μήνες μόνο διάβαζα χωρίς να συμμετέχω και μπορώ να πω ότι έμαθα πάρα πολλά από τους συμφορουμιτες και γι αυτό πιστεύω ότι αξίζει το παρόν φορουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2015, 23:16 από kkourk »

Αποσυνδεδεμένος diego

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Θα Φάει η Μύγα Σίδερο και το Κουνούπι Ατσάλι...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2517 στις: Απριλίου 11, 2015, 13:15 »
Γεια σε ολους...
Γιωργος απο Χανια...
Καπνιζα 2ο πακετα την ημερα.. (τα νταβητοφ τα μαυρα)
εν αρχη για οικονομικούς, εν τελη για λογους υγειας ξεκινισα το ατμισμα....
Τωρα ειμαι στα 5+ μλ την ημερα και 18 νικοτινη... (χτες εφτιαξα μερικα μπουκαλακια στα 16 νικοτινη)
ειμαι πλεον στον 3ο μηνα και με φασκελώνω... γιατι δεν ξεκινισα νωριτερα

Φτιαχνω πλεον τα δικα μου υγρα, μεχρη στιγμης αρωματα απο ΑτμοςΛαμπ... (Απατση, Αγρινιο, Καπνος, Φωτια, Βανιλια και σοκολατα)
εφτιαξα και ενα μαγνητικο αναδευτηρα, βρηκα συνταγες, υπολογιστηρια... και ολα αυτα απο εδω μεσα (και το γιουτουπι φυσικα)

ΟΠΟΤΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

**μέχρι και ετικετες εφτιαξα για να βαζω στα μπουκαλακια (ονομα συνταγης, ημερομηνία, νικοτινη κτλ),
ετσι για ομορφια... για την πλακα μου, γιατι ετσι μου αρεσει....
και αποφασησα να ονομασω τα ιδιοκατσκευης υγρα μου...
CATSIFARA - ΚΑΤΣΙΦΑΡΑ= ομιχλη, καταχνιά, αντάρα,αχλύς,πούσι,όρφνη...

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2518 στις: Απριλίου 15, 2015, 01:28 »
Γεια και χαρά σε όλους και από μένα!
Ονομάζομαι Βασίλης είμαι 33 και μένω στην επαρχία.Το τσιγάρο το ξεκίνησα στα 19 μου και απο τότε κάπνιζα συστηματικά.Με το ηλεκτρονικό τσιγάρο ασχολήθηκα εντελώς τυχαία εδώ και 3 μήνες και χωρίς να το επιδιώξω έκοψα το κανονικό τσιγάρο, πράγμα το οποίο με εξέπληξε & παράλληλα μου κέντρισε το ενδιαφέρον να ψαχτω περισσότερο για το η.τ . Γι αυτό και γράφτηκα στο forum και έχω πέσει με τα μούτρα στο διάβασμα να ξεστραβωθώ....  ;D Έχω το istick 20W  gs air, magma για αρχή και βλέπουμε...


Αποσυνδεδεμένος Oneiropolos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2519 στις: Απριλίου 15, 2015, 15:50 »
Γεια και από εμένα! Με λένε Αντώνη, είμαι 30 χρονών, Γεννήθηκα (Δεν φύτρωσα :laugh1: )  στην Αθήνα. Τώρα μένω μόνιμα στα Σπάτα Αττικής. Το Επάγγελμα μου είναι τεχνικός υπολογιστών (πλέων άνεργος :wall: ). Μου αρέσει η μουσική, βόλτες στης παραλίες χειμώνα - καλοκαίρι. Είμαι καπνιστής από τα 13 μου χρόνια σε κανονικό τσιγάρο. Τελευταία είχα φτάσει να καπνίζω 1,5 καπνό (Old Holborn Κίτρινο 27γμ) σε 2 μέρες μέχρι που ένας φίλος μου πρότεινε το η.τ και εδώ και 3 βδομάδες άρχισα το Ηλεκτρονικό τσιγάρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 15, 2015, 16:05 από Oneiropolos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343097 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206823 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597809 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11862 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193335 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1435 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593915 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios