vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, razen, teo77, Βασίλης Γ, mathimatikos1966

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος chris philippou

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2490 στις: Μαρτίου 18, 2015, 01:18 »
kalispera pedes! :bye:  xerome pou iparxi afto to forum! onomazome christos apo kupro..imoun ime kai prospa8o na min ime pkia KAPNISTIS..exo pari prin 2 xronia ilektroniko apla gia na mioso toulaxisto to simvato pragma adinato..stous 2 mines to afisa..epita to ksanapira alazontas atmopiiti kai to ksana afisa ..tr edo kai 2 mines to ksana arxisa to ilektroniko me pkio sovarous stoxous ke mionontas to simvato tsigaro sta 1 tin imera (apo 20 tilixta pou eperna kapote)...genika oso pernoun ta xronia kai meletao ka8e erevna pou vgeni stin fora exo kataliksi sigoura pos den ine to idio karkinogono san to simvato pistevo akoma pos to ilektroniko tsigaro ine a8oo brosta sto simvato! alla genikotera me to forum afto thelo na rotiso kai na ma8o nea pragmata kai nees simvoules! efxaristo    :)



"Αυτόματη "μετάφραση" από http://services.innoetics.com/greeklish/ με μικρές "χειροκίνητες" διορθώσεις.
Καλησπέρα παίδες! :bye:  χαίρομαι που υπάρχει αυτό το forum! ονομάζομαι χριστός από Κύπρο..ήμουν είμαι και προσπαθώ να μην είμαι pkia ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ..έχω πάρει πριν 2 χρόνια ηλεκτρονικό απλά για να μειώσω τουλάχιστο το συμβατό πράγμα αδύνατο..στους 2 μήνες το αφίσα..έπειτα το ξαναπήρα αλλάζοντας atmopiiti και το ξανά αφίσα ..tr εδώ και 2 μήνες το ξανά άρχισα το ηλεκτρονικό με πιο σοβαρούς στόχους και μειώνοντας το συμβατό τσιγάρο στα 1 την ημέρα (από 20 τυλιχτά που έπαιρνα κάποτε)...γενικά όσο περνούν τα χρόνια και μελετάω κάθε έρευνα που βγαίνει στην φόρα έχω κατάληξη σίγουρα πως δεν είναι το ίδιο καρκινογόνο σαν το συμβατό πιστεύω ακόμα πως το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι αθώο μπροστά στο συμβατό! αλλά γενικότερα με το forum αυτό θέλω να ρωτήσω και να μάθω νέα πράγματα και νέες συμβουλές! ευχαριστώ    :)

Παρακαλώ:
Απαγορεύονται τα Greeklish
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2015, 16:01 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος haris1mee

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2491 στις: Μαρτίου 18, 2015, 16:03 »
Γεια σας,ειμαι ο Χαρης 45 χρ. απο αθηνα και ατμιζω 10 μηνες με το τελευταιο διμηνο να εχω περασει στους επισκευασιμους kanger subtank-kayfun v4 clone και συνεχιζω ακαθεκτος ποτε τσιγαρο πια!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος vtech

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2492 στις: Μαρτίου 19, 2015, 12:54 »
Γεια σας και από εμένα, Γιώργος από Αθήνα κάπνιζα κτ για 20 χρόνια (marlboro και μετά prince) και εδώ και 2 μήνες με τη βοήθεια του ητ δεν έχω καπνίσει ούτε ένα! Για να πώ την αλήθεια, δοκίμασα να καπνίσω ένα κτ πριν 2 εβδομάδες για να δω εντυπώσεις και το πέταξα με τη μία. Μου θύμισε την γεύση του όταν το πρωτοδοκίμασα και ήταν εντελώς απωθητική. Ξεκίνησα με Aspire Nautilus Mini και μπαταρία Aspire CF VV 1600, από υγρά με έχουν κερδίσει τα Liqua. To forum τα σπάει, πολύ καλή πηγή πληροφόρησης!

Αποσυνδεδεμένος vagdal

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2493 στις: Μαρτίου 21, 2015, 14:58 »
άργησα αλλά το είδα το ποστ!
είμαι ο Βαγγέλης και είμαι ατμιστής εδω και 1χρονο και κατι ψιλά :)
δοκίμασα παλιότερα λίγο με ego μπαταρία αλλα την διαφορά την είδα με το vamo. Τώρα έχω μια λερναία ύδρα με kayfun και δεν τα αλλάζω με τίποτα! απο υγρά είμαι του καπνικού περισσότερο και συγκεκριμένα smooga και smoke.

Αποσυνδεδεμένος lkk

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2494 στις: Μαρτίου 22, 2015, 13:15 »
Γεια σας παιδιά!
 Λοιπόν με λένε Λουκα και κάπνιζα 11 χρόνια >:( .Εδώ και 2 εβδομάδες προσπαθώ να απαλλαγω απο το τσιγάρο και τη βοήθεια του ηλεκτρονικού τσιγαρου,προς το παρόν τα παμε καλα!! χρησιμοποιώ το μινι της nobacco και μια μπαταρια ego με εναν s lite ατμοποιητη.
 Αυτά προς το παρόν,ελπίζω να μου λυθούν κάποιες απορίες μεσο του φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2495 στις: Μαρτίου 22, 2015, 14:57 »
 :bye: φίλοι μου.Το όνομα μου είναι Στάθης και ατμίζω 45 μέρες.Πριν από αυτές και για 23 χρονια κάπνιζα φουλ.Δεν μπορώ να πιστέψω ποσο εύκολα αντικατέστησα το καπνισμα.Έχω μετατρέψει τον εαυτό μου σε αρωματικό χώρου και γουστάρω.Συνχαρητήρια για την ωραία παρέα σας.

Αποσυνδεδεμένος Manos13

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2496 στις: Μαρτίου 26, 2015, 03:34 »
Καλησπερα κ απ μενα
Ονομαζομαι Μανος φοιτητης κ εδω κ 3ς μηνες κανω η.τ.
Πριν απ αυτο στ 18-20 καπνιζα ενα πακετο κ.τ (Μarlboro κοκκινο) 1 πακετο ανα 2-3ς μερες.Δεν ημουν αυτο που λεμε κανονικος καπνιστης καθως μπορουσα μια μερα να κανω 3-4 τσιγαρα κ την επομενη μισο πακετο.
Τα τελευταια 2-3 χρονια καπνιζα περιστασιακα (1-1.5 πακετο την βδομαδα) αλλα εκανα αρκετα τσιγαρα οταν εστριβε η κοπελα μου που εκανε καπνο
Αυτος ηταν κ ο λογος κυριως που αρχισα το η.τ ωστε να σταματησω να καπνιζω εστω κ αυτο το λιγο κ μπορω να πω οτι πλεον οταν καπνιζουν γυρω μου με ενοχλει
Απ η.τ εχω ενα istick mini με ατμο kanger protank mini 3
Αυτα απ μενα καλως σας βρηκα κ συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια του φορουμ

Υ.Γ εδω κ 2 βδομαδες αγορασα κ στην μητερα μου ενα η.τ (nobacco epsilon) στην προσπαθεια της να το κοψει (καπνηστρια γαρ εδω κ 35 χρονια) κ τα παει πολυ καλα

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2497 στις: Μαρτίου 26, 2015, 17:21 »
Καλησπερα επιτελους και απο εμενα.
Λεω επιτελους διοτι παροτι μπαινω στο Φορουμ πολυ καιρο και διαβαζω συζητησεις και αναρτησεις δεν ειχα καν συστηθει.Κακως.Απλα δεν τα παω καλα με το γραψιμο στον υπολογιστη.
Ονομαζομαι Σπυρος Βοριλας και ειμαι ατμιστης δεκα μηνες τωρα.
Θελω να πιστευω πως τωρα που εκανα την αρχη δεν θα σας ζαλιζω ειτε με γνωμες ειτε με ερωτησεις.
Κολυμπαω ηδη στα βαθεια οσον αφορα το ατμισμα [ετσι νομιζω τουλαχιστον]φτιαχνω αντιστασεις εχω δοκιμασει αρκετους ατμοποιητες και οχι λιγα μοντακια.Υποτιθεται πως πλεον εχω καταληξει σε καποια απο αυτα και πραγματι δεν ηταν ευκολο.Κριμα που δεν ειχα ζητησει τη βοηθεια εσας των παλιων.θα ειχα γλυτωσει και χρονο και χρημα.
Δεν πειραζει.καλιο αργα παρα ποτε.
Ελπιζω να με καλοδεχτειτε στην παρεα σας και καλα συνατμισματα.
Σπυρος


Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2498 στις: Μαρτίου 26, 2015, 21:56 »
Καλησπερα σε ολους.Νεος στο forum και νεος στον χωρο του ατμου....(σχετικα).Πολλα χρονια καπνιστης και τα 20 τελευταια του στριφτου και οχι απο μοδα ουτε απο οικονομια ...απλα και μονο θεμα επιλογης.Αποφασισα λοιπον οτι ειναι καιρος να το κοψω και να στραφω στην ενναλακτικη που μας εδωσε η τεχνολογια ,το ατμισμα.Μετα απο ενα σχετικο ψαξιμο μεσα απο το internet,απο φιλους και γνωστους κατεληξα σημερα στην αγορα του nautilus-istick50w.Πρωτη εντυπωση θα λεγα ικανοποιητικοτατη και με ενα υγρο απλο της liqua το rya tobacco 18mg αν το λεω και σωστα.Αυτα για αρχη και να χουμε καλες συνεχειες λοιπον.......

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2499 στις: Μαρτίου 29, 2015, 14:02 »
Καλημέρα με λένε Μάνο και είμαι από την Θεσσαλονίκη. Είμαι μέλος του φόρουμ από το 2012 και περιστασιακος ατμιστης αφού καπνίζω ακόμα κτ. Ομως ακολουθώ κανονικά τις εξελίξεις του ητ γιατί μου αρέσει πολύ η γεύση του, οι τεχνολογίες και το βλέπω και σαν χόμπι.

Ξεκίνησα να ατμιζω όχι για να κόψω το κάπνισμα αλλά γιατί ταξιδεύω πολύ στο εξωτερικό λόγω δουλειάς και ήθελα να μπορώ να καπνίζω σε κλειστούς χώρος. Με την παλαιότερη τεχνολογία δε μπορούσα με τίποτα να βρω αυτό που ψάχνω ώστε να μην καπνίζω κτ, όμως έχει εδώ και λίγο καιρό που έπεσε ένα istick στα χέρια μου και ένας ναυτιλος και η αλήθεια είναι ότι τα κτ που κάνω είναι  ελάχιστα σε σχέση με το παρελθόν.

ΣΉΜΕΡΑ τα ενεργά σετακια που έχω είναι μια twist που της φοράω ένα protank και ένα istick 30 που του φοράω εναλλάξ ένα mini nautilus και ένα KFL γιατί εδώ και λίγο καιρό πειραματιζομαι με τους επισκευασιμους. Ομολογώ ότι οι νέες τεχνολογίες έχουν φέρει το ητ πολυ κοντά στην απόδοση των αναλογικών και δεν αποκλείω το γεγονός σε κάποια στιγμή να με καλύψουν τόσο ώστε να κόψω το κτ. 

Αποσυνδεδεμένος Tasosp

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2500 στις: Μαρτίου 30, 2015, 10:21 »
Καλημέρα σας , ονομαζομαι Τασος 35 ετών , παντρεμένος κ χαζομπαμπάς..Κάπνιζα 12 χρόνια με καποιες αποτυχημένες προσπάθειες διακοπής. Πλέον ατμίζω εδώ κ τρείς μηνες κ η διαφορα στον οργανισμο μου τεραστια..
 Ξεκίνησα με το Epsilon 650 Bvc κ πλεον κατοχος Kayfun Lite+ και Mas 30w.. Ευχαριστω πολυ το forum που έλυσε πολλες απορίες που ειχα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2501 στις: Απριλίου 01, 2015, 11:57 »
Γεια σας και από εμένα. Ονομάζομαι Τάσος και είμαι 37 ετών. Κάπνιζα κανονικά τσιγάρα από τα 19 μου, όχι όμως συνεχόμενα. Κάπνιζα για 2-3 χρόνια, το σταμάταγα για 2-3 ακόμα και πάει λέγοντας. Την τελευταία φορά που το σταμάτησα ήταν απλά γιατί το σιχάθηκα. Έκανα ένα τσιγάρο και μετά έπρεπε να πιω 2 ποτηρια νερό για να φύγει η αηδία από το στόμα μου. Το ηλεκτρονικό τσιγάρο όσο κι αν ακούγεται περίεργο το άρχισα και το συνεχίζω αποκλειστικά λόγω γεύσης! Δοκίμασα μια φορά πριν 3 χρόνια και μου έμεινε αξέχαστη και από τότε συνεχίζω ακάθεκτος. Το υπέρ-ατού θεωρώ ότι είναι το γεγονός ότι δεν επηρεάζει τη φυσική μου κατάσταση. Σε απόλυτη αντίθεση με το κανονικό τσιγάρο, μπορώ να ατμίζω όλη μέρα και να μην έχω το παραμικρό πρόβλημα στο να πάω τρέξιμο ή γυμναστήριο. Ξεκίνησα από ένα πανάρχαιο ατμοποιητή της Ovale (που έχανε περισσότερα υγρά από τρύπιο ψυγείο), πέρασα σε έναν Ego-T, και τελευταία σε έναν Mini Nautilus με μοντάκι iStick 30W. Κάποια στιγμή ευελπιστώ να περάσω σε επισκευάσιμο, αλλά έχω ακόμα πολύ διάβασμα...

Αποσυνδεδεμένος lef46

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2502 στις: Απριλίου 02, 2015, 11:55 »
Καλημερα και απο μενα,με λενε Λευτερη ειμαι 38 χρονων παντρεμενος με δυο παιδια.Εχω παθος με τις μηχανες και την σπορ οδηγηση,βεβαια τωρα με τα παιδια παω σαν την κοτα :laugh1: ,το καινουργιο χομπι ειναι το η.τ.Καπνιζα απο τα 14 μου μεχρι και τον Δεκεμβρη που αρχισα το η.τ.Το μικροβιο το κολησα απο ενα φιλο που μου εδωσε να δοκιμασω μια τζουρα απο ενα nobacco που ειχε και αυτο ηταν κολησα.Στην αρχη ειχα παρει δανεικο απο φιλο ενα αρχικο πακετο της nobacco που το ειχε παρατησει,μετα πηρα εναν aspire ce5 και μια μπαταρια aspire cf vv1000mah,μετα ενα vivi nova,μετα ενα vision vapros και μια kanger i pow 15w.Ολο αυτο τον καιρο διαβαζα συνεχεια μεσα στο φορουμ και ενημερωνομουν και σας ευχαριστω πολυ για τις γνωσεις που αποκομισα.Για να μην πολυλογω απο τον Φεβρουαριο εχω μπει στους επισκευασιμους με ενα goblin της  UD και δυο ντιπερ τον magma  και τον jakiro της UD πανω σε ενα ipv mini 30w.περιμενω εδω και καιρο :angry_orange: :wall: ενα kayfun v4 316 και ενα tree of life μηχανικο μοντ.Αυτα απο εμενα να ΄στε καλα και καλη συνεχεια!

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2503 στις: Απριλίου 03, 2015, 01:07 »
Τα σέβη μου στη παρέα!


Είμαι ο μπαμπάς Δημήτρης, νέος στο χώρο της ατμιστικής τέχνης και μανιώδης - μανιακός καπνιστής τα τελευταία 29 χρόνια.
Επαγγελματίας οδηγός με πάνω από 2 εκατομμύρια χλμ στη πλάτη μου αντιλαμβάνεστε πως έχω καπνίσει .. τα κέρατα μου έως τώρα!
Ωστόσο από την ώρα που μου προέκυψε το άτμισμα, παραδόξως  έκοψα το τσιγάρο μαχαίρι ενώ ταυτόχρονα ικανοποιούμε με σχετικά μικρές ποσότητες υγρού σε ημερήσια βάση, της τάξεως των 1-2 ml.
Κατά τα άλλα μου αρέσει πάρα πολύ η μουσική, κατά βάση ηλεκτρονική. (minimal techno κλπ) οι υπολογιστές, τα κουμπάκια κάθε είδους, οι δίσκοι βινυλίου και ασφαλώς το άραγμα.
1Ο set που αγόρασα ήταν ένας ατμοποιητής  aaspire ce5s με 1100 esmoke μπαταρία. Το έκανα πάσα στη γυναίκα μου και τώρα είμαι με delta 23 & istick 30.

Χμμ.. ναι .. ξέχασα να πως πως περπατώ τα δεύτερα ..άντα !!
Anyway,ελπίζω να τα λέμε που και που απολαμβάνοντας παράλληλα τα ωραιότατα ντουμανάκια μας !!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2015, 01:16 από Εξατμιστής »

Αποσυνδεδεμένος condoriano

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2504 στις: Απριλίου 03, 2015, 14:00 »
Καλησπέρα και απο μένα με λένε Άκη ειμαι τελειόφοιτος ενος μεταπτυχιακού πληροφορικής παρόλο που διαβάζω αρκετω και καιρό το forum δεν είχα σκεφτεί τόσο καιρό να συστηθώ είμαι 28 χρονών ,δυστηχώς κάπνιζα απο τα μαθητικά μου χρόνια αλλά εδω και 4 χρόνια ατμίζω συστηματικά με ένα διάλειμα ενός χρόνου. Ξεκίνησα να ατμίζω με ένα αρχικό πακέτο με 2 1000 ego μπαταρίες και τους πρώτους ego ατμοποιητές για κανένα χρόνο μέχρι που απογοητεύτικα και το παράτησα καθώς τότε οι ατμοποιητές που αγόραζα είχαν μικρή παραγωγή ατμου διαροές μέχρι που ήρθε και έδεσε το γλυκό και πείρα κάποιους ego ατμοποιητές απο γνωστή εταιρία που το καψούλι πηγενε σύνεφο λογο  :angry_orange: άθλιας τροφοδοσίας - αποροφυτικού υλικού μέσα στην αντίσταση. Μέτα απο κανα χρόνο ξαναξεκινησα πλέον έχω κόψει το κάπνισμα αυτή τη στιγμή είμαι με ένα cloupor mini και με ένα phenomenon. Χαίρομαι που υπάρχει αυτο το forum καθως το διαβάζω καθημερινά. Συνεχίστε όλοι την καλή δουλεία  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343118 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206833 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542138 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597825 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1441 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1441 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593928 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios