vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

331 επισκέπτες, 6 χρήστες
razen, white varadero, lounik, Parolos, camber, karmakoma

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος MicroStar

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2460 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 17:34 »
Καλησπέρα και από εμένα,
Είμαι ο Γιώργος 35 χρονών και τον τελευταίο χρόνο εργάζομαι και μένω στην πανέμορφη (τα καλά να λέγονται) Καβάλα.... (Τελικά η μετάθεση από τα κεντρικά του ομίλου σε υποκατάστημα/ξενοδοχείο στην επαρχία βγήκε τέλεια)..  ;D


Ατμιστής, αποκλειστικά, εδώ και 2 μήνες μαζί με την σύζυγο, μετά από 18 χρόνια σκληροπυρηνικού καπνίσματος, μόνο θετικά έχω αποκομίσει και προσπαθώ να τα μεταφέρω σε γνωστούς που συνεχίζουν ακόμα την συνήθεια του καπνίσματος....


Καλώς σας βρήκα όλους και εύχομαι να έχουμε καλές συζητήσεις και αναπτύξεις απόψεων για να μαθαίνουμε όλοι.

Αποσυνδεδεμένος killer14

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2461 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 09:30 »
Καλημερα κ απο εμενα......
Βασιλης απο Δραπετσωνα....40 αισιως,καπνιστης μια εικοσαετια ,περιπου κ εδω κ ενα μηνα ατμιζω......
Σαν πρωτη εμπειρια πολλη καλη,δεν εχω καπνισει καθολου 1 μηνα τωρα.
Πιστευω παντως το μυστικο κρυβεται στην πρωτη επαφη του νεου ατμιστη,να τον γεμισει το υγρο.
Την καλημερα μου σε ολα τα μελη κ πιστευω να αλλαζουμε ομορφες αποψεις.

Αποσυνδεδεμένος floating

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2462 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 12:26 »
Καλημέρα και από εμένα! Με λένε Γιάννη και εδώ και ενάμιση χρόνο μένω μόνιμα στην Κρήτη στην Κισαμο!
Εδώ και 42 ήμερες ατμίζω η.τ μόνο! έχω το ego one της joyetech με την 1100αρα μπαταριά! Με βγάζει όλο το 8ωρο στην δουλειά! Από γεύση και ντουμάνι καλά πάμε αλλά ώρες ώρες μου βγάζει λίγο καμένο λάδι και καμιά φορά το λάδι ανεβαίνει και στο στόμιο.. λέω να πάρω και ένα δεύτερο σιγά σιγά και οι πρώτες σκέψεις (μου μετά από λίγο διάβασμα από εδώ) είναι για ένα nautilus... Καμία πρόταση, γνώμη άπω όσους τον έχουν??

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2463 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 22:50 »
Είμαι ο Πάνος...και είμαι και γω εδω , απελευθερωμένος απο το Κ.Τ. εδω και τρεις μηνες ,και ΟΡΙΣΤΙΚΑ....θελω να πιστευω .
Ειναι σπουδαιο συναισθημα , οταν το καταφερεις...για τον εαυτο σου καταρχην , αλα και ζωντας ως παραδειγμα και για αλλους....
Αν και προσπάθησα παλιοτερα ...η επαφή μου με τα καινουργιας γενιας Η.Τ.
μπορω να πω οτι ηταν καθοριστικη , να απαλαγω απο το σαρακι του καπνου .
Εχω καταφερει να μειωσω αρκετα και τη νικοτινη...σε χαμηλα επιπεδα , και πιστευω να παιξω εστω και σε μηδενικες βασεις...αυξανωντας την ποσοτητα του ατμου .
Πολυτιμη η προσπαθεια του φορουμ.....ολο αυτον το καιρο , και θα ειναι για αρκετο καιρο...μιας και απεκτησα ΧΟΜΠΥ...ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ενασχολησης .

 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ZzyzxRoad

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2464 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 23:26 »
Καινούργιος βαπέρ εδώ και ένα μηνα και από την τρίτη μέρα δεν θεωρούσα το ατμισμα κάτι εναλλακτικό προς το κάπνισμα. Πλέον είναι απλό σύμπτωμα του ατμισματος ότι δεν καπνίζω αλλα όχι το κύριος πιάτο, με αλλα  λόγια και να μην κάπνιζα θα ήθελα το ατμισμα κατά πασα πιθανότητα. Έχοντας δοκιμάσει και λίγο παλιότερα  ατμισμα πρέπει να πω ότι δεν έχει καμια σχέση το τότε (πριν 4 χρονια )με το τώρα.
Στον πρώτο μηνα πήγα από Ναυτίλο mini σε Kanger Subtank Mini και σε λίγες μέρες περιμένω το πρώτο μου dripper.
Το σημαντικότερο μέρος του ατμισματος για εμενα είναι τα υγρά και έχουνε περάσει από τα χερια μου ήδη 20+ υγρά. Προφανώς αλλα μου αρέσανε περισσότερο και αλλα λιγότερο. 
Θέλω να συνεχίσω να δοκιμάζω καινούργιες γεύσεις ενώ παράλληλα να κρατάω ως σταθερές αυτές που με εντυπωσιάζουνε περισσότερο. Και πάνω στο θέμα τον υγρών, θα με ενδιέφερε να μάθω εάν εδώ στο forum σε κάποιο νήμα προσφέρονται και άλλοι χρηστες για ανταλλαγές υγρών για να μην πετάμε αυτές που δεν μας ταιριάζουνε. Είναι πιστεύω καλός τρόπος να δοκιμάσουμε περισσότερα υγρά και χωρίς κάθε φορα να ξοδεύουμε πολλά. Τα περισσότερα υγρά που έχω αγοράσει είναι κατηγοριας premium/gourmet με μονη εξαίρεση ορισμένα υγρά της mount baker vapor.
Επίσης πολλά από τα υγρά που έχω δοκιμάσει δεν αναφέρονται καθόλου στο forum.
Εάν λοιπόν υπάρχει το κατάλληλο νήμα για ανταλλαγές παρακαλώ ενημερώστε με, εάν όχι μπορεί κάποιος moderator να μου πει εάν είναι δυνατόν να κάνουμε ένα νήμα και που θα έπρεπε να το βάλουμε?


Η λίστα των υγρών που έχω στην κατοχή μου αυτή την στιγμή είναι:
Five Pawns -Castle long kai Grandmaster /Suicide Bunny-Mother’s Milk
Space Jam- Adromeda / Kings Crown- Bound by the Crown
Phillipe Rocke – Grand Reserve Crème de la Crème
Nicoticket – Strawnilla, Virus, Custard Last Stand, Creme Brule, Gravity
HOL: Goldberry, Frozen Orange / RipeVapes: Pear Almond
Boosted: Boosted / Nick’s Blissfull Brew: Swag
G2 Prime: Drunk Monkey / Drakes Vapes: Chai Town
Mount Baker Vapor: Hawk sauce, Thug Juice, Albino Drake, Rootbeer, Cinnamon Roll
Vaponaute: Into the wild
Halo: Torque,  Tribecca
Από όλα αυτά δυο σίγουρα θα αγόραζα ένα λίτρο εάν υπήρχε (Five Pawns :thumpup: ), 4-5 σίγουρα θα τα επαναλαμβάνω και 4-5 δεν πρόκειται να κάνω άλλη μια σταγόνα.
 

 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 27, 2015, 00:16 από ZzyzxRoad »

Αποσυνδεδεμένος kmitkas

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2465 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 10:04 »
Καλημέρα σας


Ονομάζομαι Κώστας. Είμαι 30 ετών γεννήθηκα και μεγάλωσα Πτολεμαϊδα. Είμαι μηχανολόγος μηχανικός και καπνίζω από τα 18, προσπαθώ να κόψω το κάπνισμα εδώ και μια βδομάδα και να γυρίσω στο άτμισμα κυρίως για λόγους υγείας. Μένω Πάτρα.

Αποσυνδεδεμένος tsori

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2466 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 17:46 »
γεια σας φιλοι μου με λενε γιωργο ειμαι απο πειραια 40 ετων παντρεμενος με ενα κοριτσακι 10 ετων καπνιζω απο τα 16 σερι 10-15 τσιγαρα την μερα εδω και 3 μερες μετα απο πολυ ψαξιμο αγορασα ητ και εγω και η συζυγος ειμαστε ευχαριστημενοι! Βεβαια οι αποριες-ερωτησεις μου ειναι πολλες αλλα ελπιζω μεσα στο φορουμ να βρω απαντησεις.εδω και 3 μερες που διαβαζω το φορουμ μονο τα καλυτερα εχω αποκομμισει μπραβο συνεχιστε την καλη ενημερωση-πληροφορηση!

Αποσυνδεδεμένος meletis

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2467 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 19:57 »
καλησπερα και απο μενα ειμαι ο Μελετης μενω κεφαλονια,αργοστολι ειμαι παντρεμενος με δυο παιδια.
καπνιζω απο τα 12 μου και ειμαι 44,πρωτη μου επαφη με το η.τ ηταν 2 μηνες πριν, δεν περιμενα να κολλησω ετσι. ειμαι καθαρος απο κ.τ 2 βδομαδες τωρα και το λατρεύω,ειναι ωραιο να μη βρωμας στα παιδια σου και να μην χρειαζεται να βγαινω στο κρυο να κανω στιγαρο.το η.τ που εχω ειναι τις nobacco epsilon650 για αρχη καλο ειναι. εχω παραγγειλει απο aliexpres το istik 20w ελπιζω να ειναι καλο.το φορουμ ειναι φανταστικο εχω μαθει πολλα μπραβο σε ολους  :respect: :respect: :respect: 

Αποσυνδεδεμένος κικα

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2468 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 21:51 »
Καλησπερα, Κυριακη εδω,
ειμαι ατμιστρια λιγο καιρο χαρη στις προτροπες 2 αγαπηενων μου προσωπων.Αρχικα δεν ηθελα να ακουσω κουβεντα,αν και δεινη καπνιστρια τα τελευταια 25 χρονια.Απο τη στιγμη που το ξεκινησα δεν εχω καπνισει καθολου και δεν σκεφτομαι κιολας να κανω ουτε ενα κ.τ. :nope:
Εχω ενθουσιαστει και η βοηθεια του φορουμ εδω ειναι ανελπιστη.Για να πω την αληθεια ευτυχως που υπαρχουν τετοιες κινησεις απο την ατμιστικη κοινοτητα γιατι οτιδηποτε αλλο σχεδον ακουσεις η διαβασεις ειναι μαλλον αποθαρρυντικο για το ατμισμα.Για να μην μακρυγορω,ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ σε εσας που μας διαφωτιζετε,και αλλα τοσα και σε εμας που εχουμε ξεμπλεξει απο το καπνισμα.
Ειμαι μαγειρισα και τωρα ειμαι σιγουρη οτι τα πιατα που θα φτιαχνω θα εχουν αλλη αποψη γιατι θα μπορω να τα κρινω και εγω καλυτερα αφου δεν χανω τιποτα απο τη μυρωδια και την γευση τους....... ;)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
:_love_heart: :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 27, 2015, 22:03 από κικα »

Αποσυνδεδεμένος fournaris20vt

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2469 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 23:56 »
Γειά σας, με λένε Μάριο είμαι 20 χρόνων αρτοποιος - ζαχαροπλαστης στο επάγγελμα και καπνιζα κ.τ από τα 15 μου... Αποφάσισα λοιπόν επειδή είμαι ακόμα μικρός να το κόψω τώρα που είναι νωρίς... Πριν 1 μήνα λοιπόν πήρα το πρώτο μου η.τ. Είναι ένα eleaf mini istick με έναν gsair πάνω... Έχω δοκιμάσει αρκετές γεύσεις μέχρι στιγμής (Virginia, latakia, shade κτλπ) κατέληξα λοιπόν να ατμιζω το shade της vapenova
Στο φόρουμ έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και έμαθα πάρα πολλά πράγματα ως αρχάριος, ευχαριστώ πολύ όλους σας!!!

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2470 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 04:26 »

Φώτης 22 ετών
Φοιτητης Πολιτικος Μηχανικος στην Πάτρα
Καταγωγη από το καπνισμένο Αγρινιο  :tongue_smilie:
Παίζω την μπαλίτσα μου σε ερασιτεχνική ομάδα.
Κάπνισμα από 1ο Έτος μέχρι πριν 3 μήνες, δηλαδή περίπου 3,5 χρόνια
ξεκίνησα με Nobacco BDC 1.8 Ω και Ego 650 και τώρα "αναβαθμίστηκα" με Kumiho Ego C 1300 mah σταθερή στα 3.7 V
Πανάθα μέχρι το κόκκαλο, Ποδόσφαιρο άρρωστος, Υπολογιστές, Διασκέδαση και γενικότερα άρρωστος με τη φοιτητική ζωή.
Από τότε που έκοψα το κ.τ. άλλαξε η απόδοση μου στις προπονήσεις και στην αντοχή μου. Είμαι φανατικός ατμιστής πλέον καθώς δεν έχω κάνει εδώ και 3 μήνες ούτε τσιγάρο + ότι έχω ήδη ψήσει όλη την παρέα να ηλεκτρονηκοποιηθούν και αυτοί.  ;D

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2471 στις: Μαρτίου 01, 2015, 20:30 »
Να ξανασυστηθώ κι εγώ, αν και σχετικά παλιό μέλος. Είμαι 34 ετών και κάπνιζα από το 17 μου. Πρώτη και αποτυχημένη επαφή με το ηλεκτρονικό τσιγάρο στις αρχές του 2012 με ego-c, το οποίο δυστυχώς δεν με κράτησε. Πλέον, ατμιστής από την αρχή του 2015 με kangertech ipow2 και aerotank v2, kayfun lite plus clone και marquis clone. Η εμπειρία καμιά σχέση με την αρχική και πλέον άκαπνος για πάνω από 2 μήνες και έτσι σκοπεύω να παραμείνω.

Αποσυνδεδεμένος abe

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2472 στις: Μαρτίου 01, 2015, 23:41 »
χαιρετω την παρεα!!!!ειμαι ο γιαννης απο αθηνα ειμαι 32 χρονων και δεν καπνιζω κανα 3μηνο αν και το εχω ψιλο ξεζουμισει το φορουμ τωρα γραφτηκα!!!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         ΚΑΛΑ ΑΤΜΟΙΣΜΑΤΑ ;D

Αποσυνδεδεμένος kostas21

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2473 στις: Μαρτίου 03, 2015, 15:16 »
γεια σας !! κωστας απο μαρουσι. ειμαι 24 κ μετα απο 9 χρονια (που καπνιζα τα 6 απ αυτα ενα καπνο τη μερα) το εκοψα απο τον οκτωβριο με αφορμη ενα πολυ βαρυ κρυολογημα οπου δεν γινοταν να κατεβασω καπνο τσιγαρου για 5 μερες. ειπα ας δοκιμασω ηλεκτρονικο αλλα σωστα αυτη τη φορα(καθως ειχα δοκιμασει ανεπιτυχως με αρχικο πακετο πριν 2χρονια)
και παιδια τα καταφερα.. ξεκινησα με μπατ v/w, πηγα σε  istick, περασανε protank, aero/genitank,klp κατεληξα σε ναφτιλο, μετα ατλαντις (ολα αυτα σε ενα 4μηνο χωρις καθολου τσιγαρο) και τωρα μολις πηρα kayfun κ ξεκινησα πειραματισμους

τωρα στους 4+ μηνες χωρις κ.τ. εχουμε αντοχη,οσφρηση,γευση, ρινιτιδα συναχια τελος, φλεματα κρυωματα με το παραμικρο τελος, ενω παραλληλα εχουμε απολαυση η.τ!!

βλεπω τρομερη οργανωση εδω μεσα!! και επισης πολυ οικειοτητα,αδελφικοτητα στην ατμιστικη κοινοτητα!! κ αυτο ειναι γαματο! καλως σας βρηκα παιδια!

Αποσυνδεδεμένος herosp77

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2474 στις: Μαρτίου 05, 2015, 10:30 »
Γεια χαρά και από μένα. Είμαι ο Ηρακλής φρέσκος στον ατμό (2 μήνες κλεισμένους)
Αν και η πρώτη μου φορά με ένα Ego της nobacco δεν ήταν και η καλύτερη εμπειρία,
είπα να ξαναδώσω ευκαιριά και τελικά πολύ καλά έκανα  :thumpup: .
Σίγουρα για αρχή έχω χαλάσει κάποια λεφτά παραπάνω αλλά δεν το μετανιώνω.
Η επιστροφή στο κ.τ. δεν υπάρχει, απλά !!!!!
Από συσκευές είμαι με istick mini και GsAir, Ego One και ψήνομαι τώρα για KFL+ ή Subtank Mini.


To forum είναι πολύ οργανωμένο και η δουλειά που γίνεται από τους moderators είναι όλα τα λεφτά,
γιατί η κίνηση πρέπει να είναι μεγάλη.


Καλημέρα σε όλους και όλες, happy vaping

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342882 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593453 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios