vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

315 επισκέπτες, 7 χρήστες
Doubt, nightdream, highland, mathimatikos1966, camber, ZoeM, razen

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος zavalos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2430 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 21:18 »
Καλησπέρα και από εμένα. Παρακολουθώ το site για δύο μήνες περίπου, δηλαδή λίγο πριν ξεκινήσω το άτμισμα. Οφείλω να ευχαριστήσω όλους τους χρήστες που χωρίς να το γνωρίζουν με βοήθησαν και καθοδήγησαν στα πρώτα αυτά βήματα μου στο άτμισμα, μέσα από τα posts τους.
Είμαι 43 ετών, κάτοικος Χαλανδρίου και υπήρξα καπνιστής για 24 χρόνια, με μικροδιακοπές.
Ομολογώ ότι στο άτμισμα βρήκα ένα νέο hobby και το απολαμβάνω συνεχώς, χωρίς την παραμικρή επιθυμία για κ.τ.
Από τις 24.11.14 ξεκίνησα με το πακέτο epsilon της nobacco, πέρασα σχεδόν αμέσως στον μινι ναυτίλο και χθες έκανα την πρώτη αλλαγή βαμβακιού στο νέο μου kayfun L+. Τα πρώτα dyi υγρά μου ωριμάζουν κάπου στο γραφείο...
Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που ξεκινώ τώρα το άτμισμα έχοντας τόσες επιλογές (σε ατμοποιητές, μπαταρίες κ.α.) αλλά και υποστήριξη από μια τόσο δραστήρια κοινότητα.
Καλά ατμίσματα σε όλους!


Διιαγραφη 2ου ιδιου ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2015, 21:25 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2431 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 10:38 »
Καλημέρα σε όλους, και καλώς σας βρήκα. Διαβάζω καιρό το site, ως επισκέπτης, αλλά μόλις πρόσφατα ξεκίνησα και εγώ στον κόσμο του ατμίσματος. Ηδη, έκοψα το κτ εντελώς, και για να είμαι ειλικρινής, το ητ το κρατάω γιατί μου αρέσει.
Καλώς σας βρήκα και πάλι. Τα υπόλοιπα, στα ενδότερα  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2015, 11:27 από pilotos »

Αποσυνδεδεμένος -Billys-

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2432 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 13:08 »
Γεια σας. Ειμαι ο Βασιλης απο Λαρισα .Ειμαι 35 ετων παντρεμενος με δυο παιδια. Καπνιζα απο τα 18 και εχω ενα μηνα που ξανααρχισα το ατμισμα. Η πρωτη αποπειρα ηταν πριν απο 4-5 χρονια με ΗΤ που εχει τη μορφη τσιγαρου. Φυσικα δεν με καλυπτε γιατι ηταν λιγο (ηθελα να συμπληρωνω με τσιγαρο). Φετος πετυχα ενα φιλο με ΗΤ "νεου " τυπου και με επρηξε. Κανε ενα δωρο στον εαυτο σου.. Μετα τις γιορτες κατεληξα ,αφου ψαχτηκα, με mod  κ σουπερ ατμοποιητη. Στον ενα μηνα εκανα μονο ενα τσιγαρο απλα να δω πως θα μου φανει. Και τελος. Δεν το ξαναζητησα. Οταν αρχισα να ψαχνω πως θα φτιαχνω τα δικα μου υγρα ανακαλυψα το forum και να 'μαι. Συζητησεις με ατομα που εχουν τις ιδιες αποριες , ανησυχιες ενδεχομενως και αγνοια με μενα.Καλα ατμισματα σε ολους.
 

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2433 στις: Ιανουαρίου 24, 2015, 22:39 »
Καλησπερα σε ολους τους συνατμιστες!
Ειμαι η Μαρια απο Θεσαλονικη και ξανα-ατμιζω εδω και 4 μηνες. Ειχα προσπαθησει και το 2011 αλλα με κουρασε...
Ξεκινησα με απλη μπαρια 650mha και aspire ce5 εγινε η μεταβαση σε 1600 aspire μπαταρια με τον ιδιο ατμοποιητη και τωρα σκεφτομαι για μια νεα "δυνατη" αγορα.
Σας ευχαριστω για τις πολυτιμες πληροφοριες και ελπιζω να  κανουμε καλη παρεα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2434 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 12:04 »
Γεια σας και από εμένα. Είμαι ο Χρήστος από Αθήνα. Περιστασιακός καπνιστής τσιγάρων, κυρίως όταν έβγαινα έξω ή στη δουλειά. Mπορεί βέβαια κάποιες ημέρες να έκανα και ολόκληρο πακέτο. Έκανα τα Camel Activate που έχουν γεύση μέντας. Από 24 Δεκεμβρίου 2014 άρχισα το ΗΤ. Αρχικά πήρα ένα Aspire K1 με Aspire CF VV 1600mah. Mετά από καμία βδομάδα πήρα 2 mini nautilus και ένα iStick. Εδώ και μερικές ημέρες έχω τον Kayfun 4 με Semovar. Αγαπημένες γεύσεις μέχρι στιγμής Black Forest και Lemon Ice από Atmosfaira, Venus in Vapes από Haze, και Green Apple από LA Vape.

Αποσυνδεδεμένος bill_duck

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σας!Δεν εχω istick αλλα θα παρω!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2435 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 01:28 »
Γεια σας και απο εμενα.Με λενε Βασιλη ειμαι 25 χρονων και αφου εκλεισα μια 7ετια καπνισματος αποφασισα να δοκιμασω η.τ.Αγορα ενα αρχικο πακετο της nobacco, Epsilon BDC με 650αρα μπαταρια και εδω και 2 μηνες δεν εχω αναψει κ.τ.Απολαμβανω πλεον το η.τ μου με μεγαλυτερη ευχαριστηση μπορω να πω απ' οτι πριν.Αυτα τα λιγα!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2436 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 21:20 »
Καλησπερα σε ολους και απο εμενα μετα απο πολυ καιρο ως επισκεπτης εκανα και εγω ενα λογαριασμο για κουβεντα περι ατμιστικων ..Αυτα τα λιγα απο εδω θα τα πουμε και σε αλλες ενοτητες  8)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2437 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 22:37 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος christospao13

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2438 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 13:26 »
Ειμαι ο Χρηστος 43 ετων καπνιστης απο 17χρ. περιπου.
Ξεκινησα αναποδα τη διαδικασια απεξαρτησης το εκοψα 35 μερες μαχαιρι κι εχω αρχισει το ατμισμα εδω και 25 μερες με εψιλον 650 οποτε ειμαι αισιως στους 2 μηνες. Ειχα ξαναδοκιμασει το 2011 με ενα σε σχημα τσιγαρου με καυτρα και πακετο απο MARLBORO αλλα το κρατησα 2 μηνες και δεν αντεξα τη διαρροη υγρων στο στομα. Τωρα τα πραγματα ειναι σαφως καλυτερα. Εχω ριξει αρκετο διαβασμα και θα αναλυσω κι εγω τις εως τωρα εντυπωσεις μου.


μεγέθυνση γραμμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2015, 17:38 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Takis D.M

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακρια απο το καρκινοτσιγαρο!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2439 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 18:34 »
Καλησπερα σε ολους.Παναγιωτης ονομαζομαι 42 χρονων και ειμαι ατμιστης εδω και 1 χρονο περιπου χωρις επιθυμια για κ.τ το οποιο μαλιστα το σιχαθηκα κιολας και απορω πως εβαζα καρκινο μεσα μου για 25 χρονια περιπου.Πραγματικα λυπαμαι τους ανθρωπους που καπνιζουν ακομα και νιωθω πολυ τυχερους αφου μεσα απο το φορουμ εμαθα αρκετα πραγματα για το η.τ.Ξεκινησα το ατμισμα με μια απλη μπαταρια ego 900mah και ατμοποιητη aspire bdc.Τωρα ατμιζω με innokin svd 1 και με kanger aerotank v2 κατα κυριο λογο και ειμαι στα diy υγρα με αρωματα atmos,fa,και inawera.Αυτα και απο εμενα και να ειστε ολοι καλα!!!

Αποσυνδεδεμένος Kourkmantan

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2440 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 00:00 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Σας παρακολουθώ αρκετό καιρό αλλά τώρα πήρα απόφαση να γραφτώ. Είμαι ο Πέτρος 30 ετών και μετράω 3 βδομάδες χωρίς κ.τ. (Αυτό ακούγεται σαν να παρουσιάζομαι σε ομάδα Ανώνυμων Αλκοολικών  :)) ). Είχα ξεκινήσει και παλιότερα το η.τ αλλά λίγο το ότι έκανα και κ.τ. λίγο το ότι οι πρώτοι ατμοποιητές και υγρά ήταν σε πρώιμο στάδιο δεν κατάφερα να μείνω στο η.τ και μόνο σε αυτό. Ίσως να μην είχα ψαχτεί και σωστά. Αυτή τη φορά όμως είπα τέρμα το κ.τ (ξέρω το έχουμε πει άπειρες φορές χωρίς να το εννούμε) και προχώρησα σε αρκετά καλή αγορά εξοπλισμού ώστε να είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και να μην επιστρέψω στη βρωμερή συνήθεια. Και πιστεύω πως θα το καταφέρω  :yes: . Τα υπόλοιπα στην πορεία...  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2441 στις: Φεβρουαρίου 09, 2015, 18:49 »
Καλησπέρα. Καπνιστής περίπου 25 χρόνια. Στο ρεύμα μπήκα το 2010 αλλά το σταμάτησα νωρίς λόγω λίγων επιλογών τότε. Πρόσφατα ξεκίνησα πάλι και κρατάω γερά μιας και υπάρχουν αρκετές επιλογές. Αθήνα, 38 ετών.

Αποσυνδεδεμένος ΙΩΣΗΦ

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2442 στις: Φεβρουαρίου 09, 2015, 22:45 »
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του forum.
Ονομάζομαι ΙΩΣΗΦ είμαι 40 ετών πρώην καπνιστής (για περίπου 20 χρόνια) και ατμιστής, πλέον, από 11/8/2014
όπου ξεκίνησα με ένα set mini & more της  Nobacco και το Νο 2 υγρό (στην αρχή 18άρι και τώρα 12άρι). Αφού λοιπόν είδα ότι εδώ και έξι μήνες ΔΕΝ χρειάζομαι πλέον το τσιγάρο, αποφάσισα να "αναβαθμισθώ" αγοράζοντας ένα mini nautilus και ένα istick 30w για μεγαλύτερη απόλαυση, διάρκεια και αυτονομία. Επίσης σκέφτομαι να αρχίσω να πειραματίζομαι και με υγρά (με έτοιμες βάσεις φυσικά). Να είστε όλοι καλά και καλά ατμίσματα και ντουμάνια.  :D

Αποσυνδεδεμένος eLCycer

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2443 στις: Φεβρουαρίου 09, 2015, 23:18 »
Καλησπέρα! Ονομάζομαι Στέλιος και ειμαι 25 ετων..ατμιστής εδω και 2.5 μήνες περιπου και πρώην καπνιστής σχεδον 10 ετών..μπαινω αρκετο καιρο στο forum αλλά τώρα ειπα να σας παρουσιαστώ! αυτους του πρωτους μήνες ειμαι με μια spinner και εναν aspire bdc μεχρι το τελος αυτης της εβδομαδας που θα μου ερθουν ενας orchid V6, ενας Kayfun V4 και ενα 25W heatvape defender! Αυτα απο μένα!! :D

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2444 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 06:31 »
Καλημερα σε ολους..

Ειμαι ο Δημητρης, 27 ετων, αποφοιτος Αγγλικης Φιλολογιας και ειμαι Περιστεριωτης..

Απο δουλεια ερευνω αυτον τον καιρο την προοπτικη καποιου προγραμματος 6μηνου για εργασια στο εξωτερικο στον τομεα μου, για να κοψω κινηση πως ειναι η δουλεια και η ζωη εξω, λογω οχι μονο της οικονομικης καταστασης στην Ελλαδα αλλα επισης της Υγειας, του Εκπαιδευτικου και γενικα της ανθρωπινης αντιμετωπισης..

Ποτε στη ζωη μου δεν πηγαινα το τσιγαρο, αλλα οπως προεκυψε προσφατα, γουσταρω πολυ το ατμισμα ( ειμαι σπανιο ειδος το ξερω)..
Αγορασα δωρο στον πατερα μου πριν μια βδομαδα ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο καθως ο βηχας και γενικοτερα η κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο, και δοκιμασα και γουσταρα πολυ..
Βεβαια και η 6αρα νικοτινη που κανει ο πατερας μου με βαραει και δεν την θελω καν, λογικο αφου ποτε μου δεν καπνιζα, οποτε θα κανω παντα μηδενικες, καθως θα το κανω αποκλειστικα για τη γευση και το αρωμα..

Με εχει συναρπασει επισης η δυνατοτητα να φτιαχνει κανεις τα δικα του diy υγρα, κυριως λογω οικονομιας αλλα και παραμετροποιησης, και εχω πλεον πεσει με τα μουτρα στο διαβασμα..

Τις τελευταιες 10 μερες που διαβαζω το φορουμ ( 3 ημερες ηταν ερευνα αγορας για το η.τ. που πηρα ), εχω εντυπωσιαστει απο την γνωση αλλα κυριως την προθυμια σας να βοηθησετε καινουργιους ατμιστες και θα ηθελα να σας συγχαρω γι αυτο, καθως σε 10 μερες που σας διαβαζω εχω μαθει παρα πολλα..

Καλως σας βρηκα, Μητσος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206720 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597655 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358224 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593121 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios