vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 1 χρήστης
razen

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2445 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 23:28 »
Γεια σε όλους! Έκανα 50 στριφτά την ημερα.. Μετά από αρκετό διάβασμα στο φόρουμ και ενημέρωση, πείρα την απόφαση και αγόρασα το πρώτο ηλεκτρονικό τσιγάρο μου ( istick20 + mini nautilus with tribeca ^_^ ). 15 μέρες χωρίς κανονικό τσιγάρο και ούτε καν την ανάγκη για αυτό. Σας ευχάριστο απλά όλους :D

Αποσυνδεδεμένος Antretti

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2446 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 00:38 »
Γεια χαρά και πώς να μην είναι κόψαμε το τσιγάρο μετά από τριάντα χρόνια και προσπαθούμε να καταλάβουμε πώς να κινηθούμε μέσα σε αυτό το κόσμο του Η/Τ που εξελίσσεται ραγδαία.Είμαι αισίως ακάπνιστος για 50 ημέρες και μου έχει κάνει εντύπωση η τόσο εύκολη αλλαγή και προσαρμογή στο τρόπο εισαγωγής νικοτίνης στον οργανισμό μου.Έχω πολλές ανασφάλειες για το αν θα κρατηθώ μακριά από το Κ/Τ και το ρίχνω σε αναζήτηση εξοπλισμού και υγρών μέχρι να βρω μια χρυσή τομή.Ο αντικειμενικός μου σκοπός είναι να μείνω στο Η/Τ με προοπτική να το κόψω και αυτό!!! :bye:

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2447 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 23:56 »
Μετά από ένα μήνα στο φόρουμ βρήκα το κουράγιο να γράψω δυο λόγια λοιπόν..
Όνομα Σκεύος (ναι καλά διαβάσατε :P όσοι είναι δωδεκανήσιοι ξέρουν), καταγωγή από Κάλυμνο, μένω στην Κω αλλα στην παρούσα φάση σπουδάζω στην Πάτρα Ηλεκτρολόγος Μηχανικος στην πανεπιστημιάρα μας :D
Ξεκίνησα να καπνίζω τον Γενάρη του 14 χωρίς πραγματικά κανένα λόγο.. (μόλις είχε χάσει ο ολυμπιακός 28 πόντους απο την αρμάνι και είχα νταλκάδες βλέπετε.. χαχαχα). Ωσπου 19 Οκτώβρη της ίδιας χρονιάς ξυπνάω και λέω μέσα μου τέρμα το τσιγάρο.. πάω να πάρω ένα ηλεκτρονικό να το δοκιμάσω και αυτό. Ίσως είναι ο λόγος που χαίρομαι που άρχισα να καπνίζω, αφού μετα μοιραία βρέθηκε μπροστά μου το η.τ. Άρχισα με απλό σετάκι από την νομπάκο και πλέον έχω εναν delta 19 , lemo drop και ένα lavatube v4 (περιμένω το ipv mini από gb κάμποσες μέρες ελπίζω να έρθει γρήγορα!!!) Περιττό να σχολιάσω την αλλαγή στην αναπνοή μου κλπ αν και κάπνιζα περίπου 12 τσιγάρα την ημέρα για μόλις 8 μήνες... Ευτυχώς έκανα αυτή την αλλαγή γρήγορα στη ζωή μου και δεν με πήραν τα χρόνια.. πλέον ατμίζω για 4 μήνες χωρίς ουτε ένα τσιγάρο στο στόμα μου και δεν μου έλειψε καθόλου ούτε για μια μέρα.
Αυτά τα λίγα λοιπόν... ελπίζω να τα πούμε με πολλούς από εδώ μέσα στο φόρουμ και γιατί όχι, και σε καμία συναντηση!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2448 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 01:53 »

καλημέρα είμαι ο Μακεδόνας .
ζω στην Μακεδονία μας εδώ και 40 χρόνια .
στην ζωή μου εχω 3ης αδυναμίες.
 
1) το έχουμε όλη αλλά δεν το λέμε .. :baby:


2) την κόρη μου. :_love_heart: 

3)και πλέον το ηλ. τσιγάρο :cigar:


από εξοπλισμό δεν έχω κάτι φοβερό απλά μένω στην ουσία

δεν καπνίζω αλλά ατμίζω. :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος kostokosto

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2449 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 20:22 »
καλησπερα....ειμαι ο χρηστος απο θεσσαλονικη 33 χρονων και ειμαι ατμιστης τους τελευταιους 5 μηνες.....καλως σας βρηκα

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2450 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 21:01 »
Καλησπέρα σε όλους. Το όνομά μου είναι Μάκης.

Ευχαριστώ πολύ για την αποδοχή σας σαν νέο μέλος.

Είμαι σαλονικιός ετών 49 και κάπνιζα από τα 17 μου περίπου. Κάποια στιγμή κατάλαβα ότι δεν πήγαινε άλλο. Προσπάθησα αρκετές φορές στο παρελθόν να κόψω το τσιγάρο αλλά μάταια. Το 2009 αν θυμάμαι καλά πήρα το πρώτο ηλεκτρ. τσιγάρο (αυτά που έμοιαζαν με κανονικά με led στο μπροστινό μέρος της "κάφτρας"). Απελπίστικα και το γύρισα πάλι στο κανονικό. Μετά από 5 χρόνια η τεχνολογία πλέον έχει προχωρήσει. Έτσι είπα να ξαναδοκιμάσω. Από τις αρχές Οκτωβρίου του 2014 χρησιμοποιώ τον aspire ET-S BTC ατμοποιητή και 3 μπαταρίες Vision Spinner II. Έχω ξεχάσει από τότε το τσιγάρο και ατμίζω καπνικά υγρά με 12 mg νικοτίνη (στην αρχή ξεκίνησα με 24, σε 2 μήνες έπεσα στα 18 και τώρα πήγα στα 12mg). Φτιάχνω μόνος μου πλέον τα υγρά και προσανατολίζομαι να αγοράσω επισκευάσιμο ατμοποιητή και μεγαλύτερης αυτονομίας μπαταρία. Πλέον το κανονικό τσιγάρο μου μυρίζει άσχημα ακόμη και όταν μπαίνω σε χώρο που καπνίζουν.
Επίσης να αναφέρω ότι μετά από 5 μήνες ατμίσματος πιστεύω ακράδαντα ότι η υγεία μου βελτιώθηκε και αυτό φαίνεται σε πολλές από τις καθημερινές μου δραστηριότητες. Το μόνο αρνητικό για μένα είναι ότι έβαλα λίγα κιλά. :laugh1:

Αυτά τα λίγα από μένα. Καλό βράδυ. :bye:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2451 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 21:39 »
Γεια χαρά σε όλους. Με λένε Ανδρέα και ατμίζω 1,5 μήνα.Έμαθα πολλά διαβάζοντας μανιωδώς το e-kapnisma και σας ευχαριστώ ολους πολύ για αυτό. Τα λέμε στα διάφορα θέματα του φόρουμ...

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2452 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 21:47 »
 Καλησπέρα σας,ονομάζομαι Χριστόφορος.Διαμένω μόνιμα στη Ραφήνα Αττικής,49 ετών.Καπνιστής Κ.Τ. από 18 περίπου ετών με περίπου ένα πακέτο την ημέρα.Τα τελευταία δέκα χρόνια στριφτά και Prince κόκκινο.Από τέλη Νοεμβρίου '14 ατμίζω με ένα Nautilus Mini-istick 20 και πρώτα υγρά Liqua καπνιστικά(Turkish Tobacco,American Blend,Traditional Tobacco).Προ ολίγων ημερών αγόρασα άλλο ένα Nautilus Mini-istick 30 για εναλλαγή γεύσεων(στον καινούργιο τα άνω υγρά,στον παλιό Cuban Cigar και French Pipe).Τα πρώτα 30 ml με 12mg,τώρα με 6 και 9 mg.Ατμίζω γύρω στα 3-4 ml ημερησίως.
 Eντυπώσεις-παρατηρήσεις(μέχρι τώρα):
 A)Δεν πιστεύω τι καπνικές γεύσεις έχανα τόσα χρόνια Δ)Ξεμύρισαν τα ρούχα μου και το σπίτι
 Β)Επανήλθαν ή τονώθηκαν αισθητά όσφρηση,γεύση   Ε)Γλίτωσαν τα ρούχα μου από τις κάφτρες .
 Γ)Εξαφανίστηκε ο πρωινός βήχας,γατάκια,φτυσίματα
 Απίθανο το βλέπω να ξανακάνω Κ.Τ.

Αποσυνδεδεμένος ThanosChron

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2453 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 20:24 »
 Καλησπέρα και από εμένα παλιός ατμιστής νέος στο φόρουμ  …, ονομάζομαι Θάνος  είμαι 32 χρονών μένω και εργάζομαι Χαλκίδα …
 Σας παρακολουθούσα συστηματικά από τις αναζητήσεις μου στο internet και τις λύσεις που μου προσφέρατε σε διάφορα κολλήματα που είχα με ατμοποίητες και έτσι αποφάσισα να γραφτώ στο φόρουμ .
 
Ευχαριστώ για την αποδοχή συνεχίστε την καλή δουλεία που κάνετε εδώ μέσα 
 

Αποσυνδεδεμένος Γουίλλη

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2454 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 20:36 »
Καλησπέρα και από μένα. Μετά από σχεδόν είκοσι χρόνια καπνίσματος ξεκίνησα εδώ και τέσσερις μήνες το άτμισμα. Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος αλλά καμιά φορά καπνίζω και κανονικά τσιγάρα.

Αποσυνδεδεμένος IEROFANTIS

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2455 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 21:54 »
Καλησπερα και απο εμενα Παυλος το ονομα μου ατιμάζω κοντα στις 20 μερες χωρις κανενα τσιγαρο. Το σοκ το έπαθα οταν έσπασα τον ατμό ποιητή μου κυριακη πρωι. Μεχρι τη δευτερα έπαιξαν τα νευρα μου.
Ενα MAS 20 εχω και μίνι ναυτιλο ο σπασμένος ηταν gs20air
Απο υγρα μεχρι τωρα TriBeCa , babeca μολις ξεπεράσω το τσιγαρο θα επεκταθώ σε αλλες γεύσεις . Εχω φαει κόλλημα με το ατμισμα.
Ευχαριστω πολυ για την υποδοχή ,πολυ κατατοπιστικό το φόρουμ.
Κάπνιζα περιπου 30 τσιγάρα την ημέρα και πλεον zero σώθηκα .

Αποσυνδεδεμένος dimitris76

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2456 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 00:05 »
Καλησπέρα και απο μένα.
Μετά απο 20 χρόνια κτ εδώ και 4 μήνες κάνω αποκλειστικά ητ.
Ανακάλυψα ακόμα μία απόλαυση της ζωής Kayfun+istick 50w +Five pawns  :thumbup_move_2: .

Αποσυνδεδεμένος Jo_Nolis

  • *
  • 37
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2457 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 01:27 »
Γειά και χαρά σε όλους/όλες!
Είμαι η Ιωάννα, 35, διακοσμήτρια και κινούμαι μεταξύ Αθήνας και Καρπάθου (στα δωδεκάνησα ντε!!) και ατμίζω σχεδόν 1 χρόνο. Τελευταίο τσιγάρο τον Απρίλιο του 2014. Συμπαρέσυρα και τις φίλες μου και έτσι δεν παρεκλίνει καμία.... οκ έκανα και μια τζούρα απο πούρο σε ένα μεθύσι μου τον Αύγουστο του '14...
Καπνίστρια η ίδια απο πολύ μικρή ηλικία νιώθω ότι πήρα την καλύτερη απόφαση της ζωής μου, μέχρι στιγμής!!
Είμαι μια χαρούμενη ατμίστρια, φτιάχνω τα δικά μου υγρά αναπλήρωσης και αν και λίγο μπερδεμένη ακόμα, ευελπιστώ να πάει τόσο καλά ώστε να το κόψω και αυτό κάποια στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2458 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 14:51 »
Ειμαι ο antoNiO  απο τον   Πειραια. Εδω και ενα μηνα περιπου άρχισα το  ατμισμα αφήνοντας πισω μου εντελως το στριφτο(1 καπνός/μερα περιπου) εδω και μερες διαβάζω το φόρουμ και παρακολουθώ αρκετές μερες το φόρουμ διαβάζοντας  τις απόψεις συνατμιστων
Ξεκίνησα με ενα αρχικό πακέτο που δε με κάλυψε και πέρασα μεσα σε 1 βδομαδα σε μοντ και καινούριο ατμοποιητη και το απολαμβανω   Πλέον


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος xristoslamia

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2459 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 12:12 »
Γεια  σας. Ονομαζομαι  Χρηστος  και εργάζομαι στις Ενοπλες Δυναμεις της  πατριδας μας !!
Ειμαι 32 ετων  και  εργαζομαι στην Θεσσαλονικη .
Ειμαι  νεος "Ηλεκτρονικος Καπνιστης" και   εδω και 4 μερες  χωρις τσιγαρο...ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ !!!!!!!!!
Ελπιζω να μαθω  πολλα  απο τους πιο εμπειρους χρηστες  και οοοοταν καποτε παλιωσω και εγω να μπορεσω να βοηθαω νεους !!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358223 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1400 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593121 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios