vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Buliwyf, azzazel

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2415 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 23:28 »
Καλησπερα και καλη χρονια κι απο μενα. Το ονομα μου ειναι Πετρος και ειμαι απο Νικητη Χαλκιδικης. Ειμαι περηφανος που ειμαι ατμιστης εδω και ενα μηνα. Το τελευταιο μου τσιγαρο το καπνισα στη γιορτη του αδερφου μου mpoygatsa kollias ο οποιος ειναι αυτος που με μυησε στο ηλεκτρονικο τσιγαρο και στα τριπακια του ( ατμοποιητες mod αντιστασεις κλπ). Ειμαι 42 ετων και καπνιζα 2 πακετα 25αρια στο πολυ χαλαρο. Τωρα δε θελω ουτε να το βλεπω. Τελος θα ηθελα να συγχαρω τους δημιουργους και τους διαχειριστες του φορουμ για την αψογη δουλεια τους και για την βοηθεια που προσφερουν

Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2416 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 17:17 »
Καλησπερα σας!!χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε με υγεια!
ονομαζομαι Σταματης!ειμαι 27 χρονων και μενω στην Θεσσαλονικη!απο τα 17 μου αρχισα το καπνισμα και τα τελευταια 2 χρονια ξεκινησα το ατμισμα!!
αφου διαβασα αρκετες συζητησεις αποφασισα να μπω και εγω στην παρεα σας και ελπιζω να συμμετεχω και εγω στις αξιολογες συζητησεις σας :) !!!

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2417 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 15:42 »
 Καλησπέρα κ Καλή Χρονιά εύχομαι!
  Είμαι ο Δημήτρης,είμαι 27 χρονών,καπνίζω από τα 16 μου χρόνια απ' ότι θυμάμαι κ ασχολούμαι με το ΗΤ
περίπου 2-3 μήνες.
Μένω στην Αγία Παρασκευή Αττικής.
Έβλεπα καιρό πριν ανθρώπους με ΗΤ κ το υγρό που φαινόταν στους ατμοποιητές τους μου θύμιζε το πορτοκαλί χρώμα των φίλτρων των τσιγάρων κ νόμιζα πως είναι κάτι βρώμικο.Τώρα κατάλαβα πως είναι πολύ πιο καθαρό από εκείνο!
Πρόσφατα ένας φίλος του πατέρα μ του έδωσε ένα κουτάκι με τα ΗΤ τα πρώτα που είχαν βγει κ είχαν πρόβλημα.Έτσι άρχισα να ασχολούμαι κ να σκέφτομαι μήπως να το δω κ αυτό?Μήπως να είναι καλό?Ρώτησα κ 1-2 γνωστούς γιατί δεν πίστευα πως θα είναι ικανό υποκατάστατο. Τελικά άξιζε το κόπο κ έτσι κατέληξα να ατμίζω κ ο μπαμπάς να καπνίζει.Έναι μπελαλίδικο το ΗΤ κ είναι 60χρονών.Δεν το έχει κ πολύ..
Εγώ κάνω ακόμα 1-2 πουράκια τη μέρα πχ με το καφέ κ μετά το φαγητό,μπορεί να μη καπνίσω καθόλου για μια βδομάδα,...Κάνει δουλειά! ;Έχω σκοπό ψάχνοντας κ δοκιμάζοντας να πετάξω τελείως το κανονικό τσιγάρο γιατί πραγματικά είναι καταστροφικό!!!! Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Dogo Argentino

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Η καπνοσύριγγα και τα μυστικά της!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2418 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 14:24 »
Καλησπέρα & Καλή Χρονιά !

Eίμαι ο Γιώργος 34 ετών καπνιστής τα μισά χρόνια της ζωής μου, αγόρασα το πρώτο μου ηλεκτονικό τσιγάρο εχθές και είμαι στο entry level σαν ατμιστής! Καλώς σας βρήκα! :bye:

Αποσυνδεδεμένος Tony_25

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2419 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 20:12 »
Καλησπέρα και καλή χρονιά.Λέγομαι Αντώνης είμαι 25 και ζω μόνιμα Θεσσαλονίκη. Καπνίζω από τρίτη λυκείου και φέτος αποφάσισα να κάνω πολλές αλλαγές στη ζωή μου, μία από αυτές είναι η πρώτη σοβαρή προσπάθεια να κόψω οριστικά το κάπνισμα. Κάπνιζα σταθερά Marlboro σκληρό τα πρώτα χρόνια, στη συνέχεια Karelia κίτρινη κασετίνα και τα τελευταία χρόνια καπνό Craven. Το η.τ το αγόρασα εδώ και μία εβδομάδα. Είναι μάρκας aspire, διαθέτει μπαταρία 1000 μιλιαμπερ και μέχρι στιγμής έχω ατμίσει 3 μπουκαλάκια με.Το μοναδικό υγρό που ( προσωπικά ) μου θυμίζει έστω και λίγο την αίσθηση του κανονικού τσιγάρου κυρίως κατά την εκπνοή του καπνού από τα ρουθούνια, φέρει την ονομασία LIQUA TURQISH TOBACCO και έχει περιεκτικότητα νικοτίνης 18 μιλιογραμμάρια. Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής είναι τόσο μικρή που θα ήταν αδύνατο να έβγαζα κάποιο συμπέρασμα είτε θετικό είτε αρνητικό. Θεωρώ πως βρίσκομαι σε καλό δρόμο και με την πάροδο του χρόνου θα καταφέρω να κερδίσω αυτό το μεγάλο στοίχημα που έχω βάλει με τον εαυτό μου. Θέλω να εκφράσω την συμπαράσταση και στήριξη μου σε όσους δοκιμάζονται και δυσκολεύονται ακόμα και στην ιδέα.

Αποσυνδεδεμένος g10rg0s

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2420 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 10:21 »
Γεια σας παιδια.
Ονομαζομαι Γιωργος , ειμαι πολλα χρονια καπνιστης (απο τα 18 μου) :( εχω φτασει αισιως τα 44  :tongue_smilie: και το ερεθισμα για να γνωρισω καλυτερα το ηλεκτρονικο τσιγαρο μου το εδωσε ο αδερφος μου (επισης χρονιος καπνιστης). Φυσικα το γνωριζα και απο πιο πριν , ομως επιφανιακα και δεν το ειχα ψαξει οσο θα επρεπε. Ειχα ,οπως οι περισσοτεροι ,την λαθασμενη αντιληψη οτι το η.τ κανει κακο  :-\ Μου ειχε φερει λοιπον ο αδερφος μου ενα απλο η.τ το οποιο ηταν τελειωμενος ο ατμοποιητης , και νομιζα οτι δουλευε !!!  :laugh1:
Φυσικα αρχισα να το ψαχνω καλυτερα - αυτα ειναι τα καλα του διαδυκτιου - και επεσα πανω στον Ρενο και στα βιντεακια του στο you tube. Μετα βεβαια επεσε το ματι μου και στο forum και πιστευω οτι κατι εχω μαθει  :-[
Θα ηθελα να δωσω συγχαρητηρια σε ολους τους συντονιστες για το ευρος των γνωσεων και το υπερπληρες θεματολογιο. Πραγματικος ατλαντας  :))
Τα υπολοιπα εντος !!!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2421 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 12:21 »
καλημέρα, είμαι ο chrpaplos, είμαι ατμιστής από 29/12/2014 και είναι καλά.
Κάπνιζα τσιγάρο απο τα 16 μου (20 χρόνια συναπτά - 1 πακέτο την ημέρα) και λόγω μνημονίου τον τελευταίο 1,5 χρόνο 10 με 12 τσιγάρα την ημέρα.
Είναι ατμιστής εδώ και 15 μέρες και μάλλον μ'αρέσει....
Χρησιμοποιώ το alter ego A4plus (2 τεμάχια) και πίνω περίπου 1 ml υγρού την ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος Christie T

  • *
  • 12
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2422 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:21 »
Καλησπερα και απο εμενα παιδια. Ειμαι η Χριστινα, 22 χρονων και καπνιζα περιπου 1.5 χρονο 7-10 τσιγαρα την ημερα! Διαβαζω αρκετες μερες το forum σας, ετσι αποφασισα πριν λιγες μερες να σταματησω το καπνισμα και να ξεκινησω το η.τ! Τη δευτερα ξυπνησα πρωι πρωι και πηγα στην atmosfaira στο καματερο οπου πηρα ενα αρχικο σετακι(2 μπαταριες ego-c 650mAh, 2 ατμοποιητες aspire bdc καπως ετσι λεγονται, ενα φορτιστη, 1 υγρο της liqua berry-mix 10ml με νικοτινη 9mg/ml και ενα υγρο δικο τους νομιζω που λεγεται orion 20ml με νικοτινη 6mg και ειναι τελειο!!) Δεν περιμενα να μεινω τοσο ευχαριστημενη απο ενα τετοιο πραγματακι αλλα να τελικα που κανει δουλεια!
Καλως σας βρηκα και καλα ατμισματα!!



Αποσυνδεδεμένος Chris27

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2423 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 17:49 »
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Το όνομα μου είναι Χρήστος, είμαι 34 ετών, ΠΑΟΚ και είμαι από Θεσσαλονίκη. Άρχισα το κάπνισμα σε σχετικά μεγάλη ηλικία, 21 χρονών. Από την αρχή κάπνιζα στριφτά, το έκοβα για κάποια διαστήματα, το μεγαλύτερο ήταν 16 μήνες, το ευχάριστω στην περίπτωση μου ήταν ότι και να μην είχα γενικά τσιγάρα δεν είχα πρόβλημα. Άλλωστε από όσο θυμάμαι ασχολούμε με τον αθλητισμό από τα 7 μου χρόνια. Έφτασε όμως κάποια στιγμή που άναψα ένα τσιγάρο και δεν μπορύσα να το τραβήξω μέσα, δεν είχα αντοχές και είχα κάτι περίεργες ταχυκαρδίες. Έτσι όταν είδα ένα φίλο ότι έχει ηλεκτρονικό τσιγάρο, του πήρα το ένα για να δω αν θα μου κάτσει καλά. Το κράτησα για 5 μέρες (τις οποίες δεν κατάλαβα πως πέρασαν) και δεν κάπνισα συμβατικό τσιγάρο καθόλου. Έχει τώρα σχεδόν 5 μήνες που ατμίζω και είμαι μια χαρά. Ήδη έχω προσηλυτίσει 3 φίλους και βλέπω πως αρκετός κόσμος πλέον το βλέπει θετικά.

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2424 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 18:03 »
Καλησπέρα και από εμένα λοιπόν και καλώς σας βρήκα! Ονομάζομαι Λάμπρος,είμαι 24 ετών! Καπνίζω από τα 16 μου και έχω 12 μέρες τώρα που έχω αρχίσει το Η/Τ (μετά από παλιές ανεπιτυχείς προσπάθειες μου με τα βασικά κιτ της αγοράς) με Vision Spinner II και Kanger Mini Protank III.. Μέχρι στιγμής κάνω μόνο το υγρό της ovale(black-old tobacco) και δεν μου έχει λείψειούτε μία στιγμή το κ.τ.
Δεν το έκοψα όπως πολλοί λόγω οικονομικής μη άνεσης,αλλά για να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό,μιας και τελευταία ένιωθα πως κάπνιζα χωρίς λόγο και πραγματική ανάγκη πολλές φορές.

Αποσυνδεδεμένος Kangoo

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2425 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 20:16 »
Καλησπερα.
Με λένε Αντώνη. Ήμουν πολλα χρόνια καπνιστής και ατμιζω,αποκλειστικά,τους τελευταίους  5,5 μήνες.
Σας διαβάζω πολυ συχνά και σας ευχαριστω για τη βοήθεια που προσφέρετε.

Αποσυνδεδεμένος digitron

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2426 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 07:08 »
Καλησπέρα κι απο μένα παιδιά. Με λένε Στέφανο και είμαι 33 χρονών απο Αθήνα. Μπήκα στο κόσμο του ηλεκτρονικού τσιγάρου
απο τις 27 Δεκέμβρη και μεχρι σήμερα δεν έχω καπνίσει ούτε 1 κανονικό (όντας 17 χρόνια καπνιστής). Καθότι ποτέ στο παρελθόν
δε κατάφερα να το κόψω ούτε μέρα είμαι πολύ χαρούμενος που έφερε η τύχη να μπω στο φόρουμ σας και να διαβάσω πριν κάνω
την κίνηση να το κόψω! Ειλικρινά ευχαριστώ και εγώ και η γυναίκα μου που πλέον σταμάτησε να με αποκαλεί τασακι :)
Ο εξοπλισμός μου είναι το istick 20W σαν mod (αναμένοντας το 50αρι λόγω κυρίως αυτονομίας) και απο ατμιστές ενα ναυτίλο mini,
το lemo, το caterpillar rda και κανα 2 ακομη μικρα φτηνα κυριως για να αλλάζω γεύσεις εύκολα.
Προσφατα ξεκίνησα και να δημιουργω τα δικά μου υγρα κατι που είναι πολυ ευχαριστη εμπειρία και εγινε νέο χόμπυ :)

Αποσυνδεδεμένος Bella19

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2427 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 01:10 »
Καλησπέρα και απο μένα, :bye:  είμαι η Μπέλλα, 24 και αποφάσισα κι εγώ σιγά σιγά να κόψω το Κ.Τ
Είχα ξαναπάρει πιο παλιά Η.Τ όταν πρωτοβγήκε αλλά ήταν της πλάκας και το σταμάτησα,, δε γινόταν αλλιώς....
Τώρα έχω παραγγείλει ένα istick και 1 μινι nautilus και ανυπομνω να τα παραλάβω να ξεκινησω το ατμισμα!!!
Να πω ότι περνάνε και μέρες χωρίς να κάνω κανένα τσιγάρο αλλά αν είμαι με παρέα θα κάνω 3-4.. Πλέον για να γοράσω.. δεν θέλω.. Την τελευταία φορά που αγόρασα καπνό κράτησε 1,5 βδομάδα.. Δεν μπορώ να πω ότι μου λείπει ιδιάιτερα ή ότι έχω έντονη επιθυμία... μόνο όταν περιμένω το λεωφορείο στη στάση... ή με τον καφέ..  Επίσης να πω ότι συστηματικά κάπνιζα από τα 18. (6 χρόνια)
Θέλω να μάθω πολλά γύρω απότ το Η.Τ ... Έχω πάααρα πολυ διάβασμα και είμαι σίγουρη ότι θα με βοηθήσετε αν έχω κάποια απορία!!!  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2015, 01:31 από Bella19 »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2428 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 03:59 »
Καλησπέρα και από εμένα ειμαι ο Θωμάς 24 και εδώ και δυο χρόνια ατμιζω...κάπνιζα δυο χρόνια κ τώρα ατμιζω δυο χρόνια..ξεκίνησα τ ατμισμα με 18 νικοτίνη...πλέον έχω μαγαζί πάνω στα η.τ και για την πάρτι μου έχω γύρω στα 7 η.τ με τεράστια αγάπη στην Ατλαντίδα..έχω πέσει σε μηδενική έως 3 νικοτίνη και ειλικρινά είναι απίστευτη διασκέδαση για εμένα..πρώτη μου αγάπη ήτανε όταν ήμουνα ποδοσφαιριστής του Άρη!! Τώρα το η.τ με ξαναέφερε πίσω στ αθλητισμό !!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Tmas

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω για να μην καπνίζω
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2429 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 10:03 »
Καλημέρα και από εμένα.  Με λένε Θοδωρή είμαι 48 ετών και μένω στο Χαλάνδρι.  Κάπνιζα συνεχόμενα από 19 ετών, 25 -30 τσιγάρα την ημέρα.  Από τις 18/12/2014 ατμίζω μόνο έτοιμα καπνικά υγρά 12mg με το istick 20w και με τον GS Atomizer, 4-5 ml καθημερινά. Υπήρχε μία αποτυχημένη προσπάθεια να ξεκινήσω το άτμισμα, τον Σεπτέμβριο του 2011 με έναν ego-T, αλλά επειδή έτρεχαν συνέχεια τα υγρά αναπλήρωσης και λέρωνα τα ρούχα μου το παράτησα μετά από έναν μήνα. Ελπίζω τώρα με τους νέους τύπους ατμοποιητών να μην έχω τέτοια θέματα.  Έχω ήδη διαβάσει αρκετά θέματα στο forum και ελπίζω στην περαιτέρω βοήθεια σας, αν και όποτε την χρειαστώ. Να είστε όλοι καλά και καλά ατμίσματα να έχετε  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342626 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597557 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11686 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios