vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 6 χρήστες
seniorize, mathimatikos1966, bloodlessz, Doubt, Tem, billythekid

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος ors_86

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2385 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 18:24 »
Καλησπέρα και απο εμένα στην παρέα σας,

Είμαι ο Ορέστης, και έχω αρχίσει το άτμισμα - κόβοντας μαχαίρι το ΚΤ - απο 11/09/2014.

Άρχισα με πακέτο της Kangertech, όμως σε 2-3 βδομάδες πέρασα στους επισκευάσιμους, αφού δοκίμασα και είδα την τραγική διαφορά.

Πλέον οι βασικού μου ατμοποιητές είναι η Σοφία και ο Apollo. Η μπαταριοθήκη που χρησιμοποιώ είναι το Lab και τα κύρια υγρά απο τις εταιρίες Five Pawns και Halo.

Όλο αυτό το διάστημα, διαβάζω το forum, για να ενημερώνομαι.

Αποσυνδεδεμένος goodOldHolden

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2386 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 20:20 »
Καλησπέρα παιδιά.Είμαι ο Γιάννης και άρχισα το άτμισμα πριν απο περίπου 4 μήνες..με ενα αρχικό πακέτο epsilon της nobacco. Μετά απο 10 μέρες περίπου googλαρα ενα πρόβλημα με το Η.Τ. για να δω αν θα βρω κάτι και επεσα σε review στο youtube. Στην αρχή μου είχε φανεί πολύ περίεργο.. :P υπάρχουν και reviews Η.Τ.; Μετά απο αυτό κόλλησα και πήρα τον steam machine της ατμομηχανής..Τώρα εχω επιπλέον μετα απο αρκετό καιρό που το σκεφτόμουν τον THE Dripper και απο μοντ το Nemesis VW. Το φόρουμ πάντως είναι ο λόγος που επέμεινα και δεν ξαναγύρισα στο συμβατικό τσιγάρο..

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2387 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 20:59 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2388 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 10:20 »
Καλημέρα και απο εμένα στην παρέα σας,
 
Τάσος  από  Αθήνα :)

Αποσυνδεδεμένος GMourlos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2389 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 13:47 »
Kαλησπέρα και από μένα


Λέγομαι Γρηγόρης είμαι από νίκαια


Θα ανεβάσω φωτογραφίες από τα ηλ. τσιγάρα μου σε λίγες μέρες  :D

Αποσυνδεδεμένος Geobest

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2390 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 23:36 »
Επαναπατρισμός μετά από 2 τουλάχιστον χρόνια.

συνεχίζω να ατμίζω κατι το οποίο το έχω δει και σαν χόμπι τον τελευταίο καιρό και προσπαθω να μπω στον κόσμο των επισκευασιμων και των μοντ μιας και ειμουν ενα πολύ μεγάλο διάστημα με "εργοστασιακά"

με χαρά βλέπω ότι όλοι είστε ακόμα εδώ.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2391 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 23:46 »
Γεια σε όλη την ατμιστική κοινότητα και απο μένα.


Είμαι ο Χρίστος απο Κιλκίς,αρκετά παλιός ατμιστής,αλλά εδώ και κανένα 2μηνο
έχω πέσει με τα μούτρα και έχοντας κάνει στην άκρη πλέον τελείως το κ.τ.


Χρίστος* - όταν με βάφτισαν έτσι δήλωσαν το όνομα μου  :wall:
Ο Παππάς τότε ήταν λίγο  :idiot1: ποιος ξέρει τι άτμιζε αχαχαχαχ.

Αποσυνδεδεμένος the ord

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2392 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 18:34 »
Καλησπέρα και απο εμενα guys. Με λενε Νικο και ξεκινησα ΞΑΝΑ το ατμισμα πριν καμια 20αρια μερες.

Εχω ξοδεψει αρκετα λευτα , πλεον ομως εχω βρει 3 - 4 eliquids που μου αρεσουν και ελπιζω να κολλησω με αυτα.

Αυτη τη στιγμη ατμιζω περιπου 3 - 4 ml την ημερα απο 6 - 12 νικοτινη και κανω και 2 - 3 στριφτα.

Ηθελα με αυτη την ευκαιρια, να ευχαριστησω τα παιδια που εχουν στησει το forum και βοηθανε εμας τους noobaδες να βγαλουμε ακρη με τον καινουριο αυτο κοσμο του ατμισματος.

Θα ανεβασω φωτογραφιες απο τα συνεργα μου εν καιρο.






Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2393 στις: Δεκεμβρίου 19, 2014, 22:31 »
γεια σας παιδια, ειμαι ο Θανος και εχω ξεκινησει διαβασμα γιατι θελω να κανω δωρο στη συντροφο μου, η οποια κανει 10 στριφτα τη μερα πανω-κατω, ηλεκτρονικο τσιγαρο  :)


με μια πρωτη αναγνωση εχω καταληξει στο alter eGo αλλα και παλι δυσκολευομαι να καταλαβω ποια τα κριτηρια που θα με κανουν να καταληξω σε κατι συγκεκριμενο...
 :confused1:

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2394 στις: Δεκεμβρίου 21, 2014, 12:58 »
Γεια και χαρα ,ειμαι ο Γιωργος, τσιγαρο κομενο απο το 2005, αλλα απο το 2013 αρχισα να καπνιζω πουρα και σιγαριλος τα οποια τελικα αρχισαν να με χαλουν.Εδω και καμμια εβδομαδα ατμιζω μονο και βρηκα την υγεια μου!!

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2395 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 00:21 »
Καλησπέρα κι από μένα. Αν και έχω ήδη ποστάρει κάποια μηνύματα ας παρουσιαστώ!
Νέος στο ηλεκτρονικό μετά από μια παλιά δοκιμή πριν από 3-4 χρόνια.
Κάποιος φίλος και συνάδελφος μου ειπε να ξεκινησω απευθειας με μηχανικο Mod και mini ναυτιλο. Ετσι τα πήρα και ξεκίνησα. 15 μερες μετα δεν μου λειπει καθολου το τσιγαρο.
Εκανα marlboro καπνο και στο ΗΤ ξεκινησα με 18-16-14mg ανάλογα το υγρό.
Ελπίζω να πέσω παρακάτω.
Το forum ειναι ξεσηκωμα πάντως (ωραίο πάντως). Σκεφτομαι να παω σε ενα VV box και επισκευασιμο από τώρα.
Ελπίζω να μην πέφτω στα πολύ βαθιά....

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2396 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 10:11 »
Καλώς σας βρήκα όλους παιδιά!

Η δική μου ιστορία με το ηλεκτρονικό τσιγάρο ξεκίνησε τέλος του 2011 με αρχές του 2012 όταν και αγόρασα το πρώτο μου η.τ. ovale ego-t. Κάτι τα υγρά που έτρεχαν κάτι το οτι δεν υπήρχε θέληση, έμεινε σε ένα κουτί μέχρι και τον Αύγουστο του 2014. Τότε πήρα την απόφαση να κόψω εντελώς το τσιγάρο για 2η φορά. Και τα κατάφερα για 50 ημέρες περίπου, ΑΛΛΑ μέσα σε αυτές τις 50 ημέρες δεν μπορούσα να σταματήσω να τρώω! 9 κιλά το αποτέλεσμα αυτής της διακοπής.... και κάπου εκεί το άρχισα ξανά με την διαφορά οτι μου βρώμαγε υπερβολικά το κ.τ. αυτή την φορά! Έτσι βγήκε από το ντουλάπι το ovale ego-c. Η απογοήτευση ακόμα εκεί και έτσι ξεκίνησα να διαβάζω το φόρουμ και να ψάχνω για reviews.
Πρώτος ατμοποιητής - Aspire K1 μαζί με μια Vision Spinner II και υγρό UMAMI TOBACCO! Απόλαυση! Ξεκινήσαμε έτσι ρίχνοντας τα τσιγάρα στα 4-5 την ημέρα τον Σεπτέμβριο του 2014.

Επειδή η Vision Spinner II δεν την έβγαζε την ημέρα πήρα και μια KangerTech ipow 2 μαζί με έναν kanger genitank! Εντελώς διαφορετική γεύση σε σχέση με τον Aspire προς το καλύτερο και ο Κ1 έγινε δώρο στην μητέρα μου μαζί με τις παλιές μπαταρίες από το ovale (μετά από 40 χρόνια καπνίστρια το έκοψε μαχαίρι). Κάπως έτσι φτάσαμε στις αρχές Νοέμβρη του 2014 και το κ.τ. αποτελεί παρελθόν από τότε. Ξεκίνησα να φτιάχνω και τα δικά μου υγρά με απλές γεύσεις και πειραματισμούς. Πριν από μια εβδομάδα μπήκα και στον κόσμο των επισκευάσιμων με έναν erlprinz!

Τώρα σε σχέση με το βάρος και το η.τ. Το καλό είναι οτι με την τωρινή διακοπή του κ.τ. δεν έχω πάρει βάρος και αυτό το οφείλω στο κομμένο τσιμπολόγημα αμηχανίας εξαιτίας του η.τ. Δεν έχω καταφέρει να χάσω βέβαια βάρος άλλα που θα πάει θα μπει σε μια σειρά και αυτό!

Καλές γιορτές να έχουμε όλοι και πάνω από όλα με υγεία!

Αποσυνδεδεμένος iPrif

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2397 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 20:00 »
Καλησπέρα και απο εμένα σε όλη την ¨ατμοπαρέα", με λένε Χρήστο είμαι 34 απο Αθήνα και είμαι χρήστης μιάς μέρας κόβωντας το στρίψιμο που έκανα τα τελευταία χρόνια, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές απο τον Epsilon S BDC που έχω με την EPSILON1100 αντίσταση στο 1,6Ω.
Απο μια γρήγορη ματιά είδα πως υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές και ελπίζω μαζί σας να τις μάθω όλες.

Καλές γιορτές σε όλους με υγεία.

Αποσυνδεδεμένος nikhaji

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • VapeOn
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2398 στις: Δεκεμβρίου 25, 2014, 12:24 »
Γεια σας Νίκος 32 από Χανιά Ατμίζω 1 χρόνο τώρα και τώρα τελευταία απέκτησα το istick με τον ναυτίλο το μικρο. πολύ καλά και τα δυο!! Έχω δοκιμάσει και τον expromizer πολύ καλός και αυτός!

Αποσυνδεδεμένος werwiewas

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2399 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 22:09 »
γεια σας,
νίκος από Αθήνα

διαβάζω καιρό το φόρουμ, απόψε αποφάσισα και να γραφτώ

ατμίζω εδώ και περίπου 2,5 μήνες, χωρίς τσιγάρο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342504 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206648 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541783 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31168 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597442 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357960 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11625 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193197 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592411 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios