vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 7 χρήστες
karmakoma, seniorize, mathimatikos1966, bloodlessz, Doubt, Tem, billythekid

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Thodpaz

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2370 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 15:35 »
καλησπερα και απο εμενα, εγω ειμαι ο Θοδωρης εδω και 5 μερες χρηστης Η.Τ της nobacco το icube 14.
η αληθεια ειναι οτι ηθελα παρα πολυ καιρο να παρω Η.Τ γιατι πρωτον θελω να κοψω το Κ.Τ και δευτερων μου αρεσουν οι συσκευες..μπηκα χωρις ψαξιμο σε ενα μαγαζι της nobacco και χωρις πολλα πολλα πηρα ενα αλλα απο τοτε εχω πολλες αποριες...οπως πχ ποια υγρα να δοκιμασω, ποια θα μου μοιαζουν πιο πολυ στον καπνο που καπνιζα, old holborn αρωματικο, ποια η διαφορα του ωμ με το βολτ, παιζει ρολο στα ποσα βολτ θα ατμιζω για να νιωθω χτυπημα στο λαιμο και αλλα πολλα παιδια μην σας ζαλιζω....το θεμα ειναι οτι ειμαι πολυ χαρουμενος που μπηκα στην παρεα των ατμιστων απολαμβανω το Η.Τ μου χωρις το Κ.Τ και ειμαι μια χαρα...χαρικα πολυ παιδια!!!

Αποσυνδεδεμένος nikolass

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2371 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 22:12 »
Γεια χαρα σε ολους παιδια.Με λενε Νικο και ειμαι απο Θεσσαλονικη.
Διαβαζω εδω και αρκετες ημερες το forum (σαν επισκεπτης) και σαφως εχω μαθει αρκετα πραγματα και πολυ ενδιαφεροντα
τα οποια αγνοουσα για το ηλεκ. τσιγαρο.
Μπραβο λοιπον στο forum και στα μελη για την πολυ καλη "δουλεια" που γινεται.

Αποσυνδεδεμένος sdrakopo

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2372 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 19:51 »
Καλησπέρα σε όλους κι από μένα
Με λένε Στέλιο και μένω Αθήνα. Είμαι 55 ετών και ήμουν καπνιστής δυστυχώς πάρα πολλά χρόνια.
Πρόσφατα και συγκεκριμένα στις 12 Μάη του '14 αγόρασα το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο και ''δέθηκα''  μαζί του κυριολεκτικά.
Έκτοτε δεν ξανά άναψα τσιγάρο και πιστεύω ούτε και πρόκειται. Ας χαρώ τα χρόνια σαν συνταξιούχος πλέον χωρίς το ''βραχνά'' της παλιοσυνήθειας.
 Ελπίζω να τα λέμε συχνά στον όμορφο χώρο μας.   

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2373 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:35 »
Καλησπέρα,
είμαι ο Γιάννης και είμαι καλά.
Κάπνιζα 25 χρόνια (και ίσως ξανακαπνίσω, ίσως και όχι). Εκανα αρκετες προσπάθειες να κοψω το κ.τ. αλλα μάταια. Ακόμα και μετά από ενάμιση χρόνο αποχής αρκούσε 1 τζούρα για αρχίσει το μυαλο να σκέφτεται την επόμενη.
Εδώ και 2 μήνες ατμιστής και μάλλον βρήκα αυτό που χρειαζόμουν για να μη ζηλεύω το κ.τ.
Νοιώθω πολύ τυχερός που έδωσα μια ευκαιρία στο η.τ. και δεν έμεινα στην εικόνα που είχα για αυτό όταν το πρωτοείδα το '11. Το forum βοήθησε πολύ σε αυτό καθώς και στην ενημέρωση όσων αφορά συσκευές κλπ.

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. Καλή συνέχεια.


Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2374 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 01:15 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2375 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 10:56 »
Καλήμερα και απο μένα. Ονόμαζομαι Νίκος είμαι 24 και κάπνιζα περίπου 8 χρόνια. Τώρα έχω ενάμιση μήνα που είμαι με η.τ και μπόρω να πω πως ήδη βλέπω βελτειώσεις στην υγεία μου (τέρμα τα φλέματα).

Αν και ακόμα δεν γνωρίζω πολλά έχω αλλάξει ήδη το πρώτο μου σετ που ξεκινήσα (ego μπαταρίες 1100mAh και CE4) τώρα είμαι με Spinner II στα 1650mAh και mini aerotank.

Ελπίζω να μάθω πολλά εδώ (μιας και κατάφερε γρήγορα να μου κεντρίσει το ενδιαφέρον το η.τ) αν και απ΄ότι έχω ήδη δει θα είναι δύσκολο να μην μάθω.

Υ.Γ Ατμίζω σαν τραίνω (θα έλεγα σαν αράπης αλλά δεν...)

Αποσυνδεδεμένος Ntoumania

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2376 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 20:32 »
 Χαιρετίσματα συνατμιστές! Ονομάζομαι Γιάννης και ήμουν καπνιστής για περίπου 13 χρόνια.

Πλέον έχω 9 μήνες στο η.τ και μπορώ να πώ με σιγουριά ότι δεν ξαναγυρίζω πίσω!

 

Αποσυνδεδεμένος Aeolianfire

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2377 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 17:38 »
Καλησπέρα και από μένα...


Με λένε Δημήτρη και αγόρασα το πρώτο μου η/τ πριν από 20 μέρες. Love from the first puff  :D
Είμαι 34 ετών και καπνιστής τα τελευταία 15 χρονιά..


Μπήκα στην παρέα του η/τ από παρότρυνση φίλον που ατμοίζουν αρκετό καιρό... μπήκα κατευθείαν στα "καλά" με το istick και το Nautilus mini


Χαιρετώ όλους τους συνατμιστές 
 :bye: :bye:

 

Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2378 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 23:17 »
Καλησπέρα στο forum.
Είμαι ο Γιώργος και είμαι καλά  :D
Αλλά και πως να μην είμαι αφού μετά από 29 χρόνια επιτέλους το έκοψα το ρημάδι.
Φυσικά χωρίς τη βοήθειά σας, δεν θα τα είχα καταφέρει. :thumpup:
Κλείνω 5 μήνες σε λίγο και αντέχω μια χαρά.
Αυτά τα ολίγα για μένα.
P.S. = Μπορεί να μην γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω όλους, εδώ και πολύ καιρό και .....γουστάρω τρελά. 8)

Αποσυνδεδεμένος 0nickgreek0

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2379 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 16:13 »
καλισπερα λεγομαι Νικος ειμαι απο κρητη και πριν ενα μηνα ξεκινησα το η.τ
αγορασα ενα vamo v6 μπαταριες φορτιστη και μου εδωσε ενας φιλος
ενα kayfun lite klono.προσφατα εκανα παραγγελια απο καταστημα τησ αθηνας
βαση pg 20 και μολις ηρθαν πηγα απο εδω σε ενα φαρμακειο και αγορασα γλυκερινη εξευγενισμενη
ποσιμη λογικα αφου μου ειπε ο φαρμακοπειος οτι την αγοραζει και καπια κοπελα για το η.τ που
εχεις παντοσ γραφει απανω καταληλη για τροφιμα.....
εχω δυο αποριες ειναι πολυ πικτη και θελει αραιωση ποσο νερο πρεπει να βαλω? και τι νερο?
μηπως θελει απιονισμενο???
επισης απο αθηνα μου ειπε το καταστημα για τον ατμοποιητη μου να παρω kanthal 0.20
εγω μεχρι τωρα εβαζα καποιο συρμα αλλο 0.28 μαζι με βαμβακι οργανικο επερνα μια οδοντογλιφυδα
εκανα 7 κυκλους και μου εβγαζε 1.5 ωμ οταν δοκιμασα το kanthal εκανα το ιδιο και τα ωμ πηγαν πολα γυρο στα
4 κατι.μετα εβαλα 4 κυκλους και τορα ειναι 1.7
ειναι οκ στα 1.7ωμ?
απο ποσα μεχρι ποσα ωμ πρεπει να δοθλευει αθτοσ ο ατμοποιητης?????

Αποσυνδεδεμένος free

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2380 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 18:32 »
 Γεια  σας και από εμένα.  Μόλις γράφτηκα στο φόρουμ.  Ονομάζομαι Παναγιώτης ,  48 ετών, έγγαμος με 2 παιδιά. Είμαι λογιστής και κατοικώ στην Αργυρούπολη Αττικής.   Καπνίζω από 15 ετών και έχω περάσει από διάφορα στάδια καπνίσματος. Τα τελευταία  10 χρόνια κάπνιζα τσιμπούκι, και ένα χρόνο τώρα στριφτό.  Κάνω ημερησίως 12 έως 15 στριφτά και  ατμίζω πολύ μικρά χρονικά διαστήματα μέσα στον χρόνο,  κυρίως χειμώνα μέσα στο σπίτι όταν κάνει πολύ κρύο και δεν βγαίνω μπαλκόνι, και στις εξόδους σε χώρους  όπου δεν επιτρέπεται  το κάπνισμα.  Το φόρουμ το γνωρίζω τα δύο τελευταία  χρόνια από τότε που ξεκίνησα περιστασιακά το η.τ.  Έχω πάρει απόφαση να σταματήσω  το κανονικό τσιγάρο (πόσες φορές το έχω πει ούτε και εγώ θυμάμαι) και νομίζω είμαι σε καλό δρόμο αυτή την φορά.  Έχω να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου 6 ημέρες. Οι γνώσεις μου γύρω από το η.τ. είναι ελάχιστες αλλά πιστεύω με την βοήθεια σας θα εμπλουτιστούν και κυρίως θα παραμείνω πιστός στο η.τ.
 

Αποσυνδεδεμένος mpampis ps

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2381 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 00:05 »
καλημερα απο θεσσαλονικη και την ΠΑΟΚΑΡΑ σε ολοι την παρεα ειμαι ο μπαμπης 38χρ παντρ εχω 2 κορακλες καπνιζω 20 χρ και ατμιζω 11 μηνες χωρις να κανω κ.τ το forum το εμαθα απο εναν συναδελφο στρ ειστε ωραιοι βρηκα τα παντα μπραβο σας ξεκινησα με ενα e-go δεν με καλυπτε πηρα ενα vamo 5 με τον nautilo αλλα πολυ μπουρμπουλιθρα ρε παιδια και αφου εβαλα στο ματι το evic soupreme μπηκα και σαν επισκεπτης να δω τις γνωμες σας και το πηρα σε συνδιασμο με εναν kayfun και εχω παθει πλακα σας ευχαρηστω για τον χρονο σας καλα ατμισματα

Αποσυνδεδεμένος loniscup

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2382 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 11:34 »
Καλημέρα σε όλους.
Είμαι ο Λεωνίδας.39 ετών και χρήστης κ.τ. 21 χρόνια.Εδώ και δύο μήνες όμως που ξεκίνησα το η.τ. έχω καταενθουσιαστεί κι αυτό γιατί γουστάρω τρελά!! Από την πρώτη μέρα μπήκα και σας διαβάζω ευλαβικά..Μετά τις τρείς πρώτες μέρες με ego-vivi nova,πήγα και πήρα τον lab των atmizoo με έναν ναυτίλο,και μετά από μία εβδομάδα την Σοφία με το cage του Leo   :respect: ...........και έπαθα πλάκα!!!!!!!.Καταλαβαίνετε τι μου κάνετε!!! :D
Πρίν μία εβδομάδα πήρα τον Lite+ για να αρχίζω να πειραματίζομαι με αντιστάσεις  :o :o
Προς το παρών δεν έχω τινάξει τίποτα στον αέρα....κάτι είναι αυτό.
Σας ευχαριστώ για την βοήθεια μέσω όλων αυτών των threads και ελπίζω να βάλω και εγώ ένα λιθαράκι και να σωθεί και άλλος κόσμος από αυτόν τον διάολο...
ΝΑΙ τόσο ωραία νιώθω!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2383 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 09:49 »
Καλημέρα σε όλους !


μέ λένε Σάκη και είμαι (ακόμη) μανιώδης καπνιστής (2+ πακέτα  Sante ). Το έχω κόψει και ξαναρχίσει αμέτρητες φορές στα 24 χρόνια που καπνίζω. Την τελευταία φορά για ενάμιση χρόνο με τη βοήθεια των mini&more και ενός ego T, αλλά ξανακύλισα. Από σήμερα περνάω  στο e-grip και ελπίζω να το παρατήσω μιά και καλή.
Να ευχαριστήσω όλα τα μέλη για τις συμβουλές, ιδέες αλλά και την διασκέδαση που προσφέρουν.


Αποσυνδεδεμένος efuming.gr

  • *
  • 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιατί καλύτερα να ατμίζεις παρά..να καπνίζεις.
    • e-fuming.gr
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2384 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 04:28 »
Καλησπέρα σε όλους τους ατμιστές του φόρουμ!
Παναγιώτης εδώ, νέος ιδιοκτήτης ενός eshop ηλεκτρονικού τσιγάρου. Ηλικία σχεδόν στα 28, καταγωγή από Μυτιλήνη. Ατμίζω από το 2009, έχει περάσει αρκετό υλικό από τα χέρια μου και πολλές δοκιμές. Ήθελα να πω ένα μπράβο σε όλους τους συντελεστές του φόρουμ για την εύρυθμη λειτουργία του και την πολύ καλή δουλειά που γίνετε όσο έχω προλάβει μέχρι τώρα να δω και φυσικά σε όλο τον κόσμο που είμαστε εδώ μέσα και πήραμε την απόφαση να αντικαταστήσουμε μια συνήθεια για το καλό πάνω απ'όλα της υγείας μας και της τσέπης μας, χωρίς να αφήσουμε στην άκρη την απόλαυση.
Καλή μου αρχή λοιπόν στο φόρουμ και θα χαρώ πολύ να σας γνωρίσω και προσωπικά έναν έναν!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342508 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206651 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541791 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597446 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11625 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193197 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios